Κακη χημεια στο σεξ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236

    Κακη χημεια στο σεξ?

    Γεια σας!
    Τα έχω με ένα παιδι αρκετό καιρό κ εδω και εναμιση χρονο κανουμε σεξ. Το προβλημα είναι οτι ποτε δεν εχω τελειωσει και μου φαινεται πλ αδυνατο να συμβει κατα τη διάρκεια του σεξ. Εχω ακουσει κλασικες συμβουλες για καταλληλες στάσεις ή ο.τι θα γινει αρκει να μην το εχω στο μυαλο μου ή ότι πρεπει να ασχολούμαι ταυτοχρονα κ με την κλειτοριδα μου κλπ Αλλα πραγματικα τπτ δεν πιανει απο αυτα. Έχω αρχίσει να πιστεύω οτι ισως φταιει η χημεια μου με το συγκεκριμένο ατομο αλλα το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να είμαι σίγουρη για κάτι τέτοιο. Δεν εχω κανει με κανεναν αλλο σεξ ..Και αν εν τέλει το πρόβλημα είμαι εγώ,οτι γενικα εχω χαμηλη λιμπιντο? Παντως μονη μου στο μπάνιο εχω καταφερει να τελειωσω αν και τον τελευταιο καιρο (μισο χρόνο τουλάχιστον) δεν τα καταφερνα ούτε εκεί.. Τελικά ισως φταιω εγω κ απλά είμαι δύσκολη σε αυτο το θέμα. Θα ηθελα ομως πραγματικα να δοκιμασω με κάποιον αλλο αλλα σε καμία περίπτωση δε θα απατουσα, δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος.. Νιωθω ενα αδιεξοδο ..Οποτε εν τελει απλα επιλεγω να μη δινω τόση σημασία στη σεξουαλικη ικανοποίηση ωστε να μη χαλασω τη σχεση μου γτ με αυτο το ατομο είμαστε πραγματικα δεμενοι..Τα έχουμε 2 χρονια..Πως γίνεται να σταματησεις να εισαι με εναν ανθρωπο που επι δύο χρόνια ηταν ενα τοσο σημαντικο κομματι της ζωης σου? Δε θελω αληθεια να σκέφτομαι για χωρισμους..Αλλα απο την αλλη ειναι το θεμα του σεξ..Αδιεξοδο πραγματικα!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    ισως να μην εχετε τελεια χημεια, αλλα με δουλιτσα ολα γινονται! πιστευω οτι συνηθισε το σωμα σου στην αντι κουκου κατασταση, γι αυτο δεν παιρνεις μπρος ουτε μονη σου. με το δυντροφο τα πηγαινετε καλα εκτος σεξ? γιατι εαν υπαρχουν προβληματα ισως να σε μπλοκαρουν!
    θα σου πω κατι που σε εμενα τουλαχιστον πιανει. καθιστε και δειτε μαζι ενα πορνο. και μετα καντε τα δικα σας. νομιζω θα βοηθησει πολυ να τελειωσεις.. επισης εαν πιεις ενα ποτηρι κρασι ή κανετε πραγματα ευχαριστα νωριτερα, επισης θα σε χαλαρωσει και θα ξεκινησεις με πολυ καλυτερη διαθεση.
    τελος προσπαθησε την ωρα του σεξ να μη σκεφτεσαι τιποτε αλλο, να εισαι εκει 100% για το αγορι σου. ειστε εσυ και αυτος, ασε τα υπολοιπα για μετα. και ας μην τελειωσεις. οσο το σκεφτεσαι τοσο το μπλοκαρεις.

  3. #3
    Μήπως γενικά είσαι κρύα, ψυχρή και δεν το έχεις πάρει είδηση ή την έχει κάπως μικρή?
    γιάννης

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Η διαρκεια ειναι ικονοποιητικη??μηπωςλογο διαρκειας δεν τελειωνεις??

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    περα απο την ολοκληρωση, νοιωθεις ποθο σεξουαλικο για τον συντροφο σου? σε ξεσηκωνει, η νοιωθεις φλατ συναισθημα?

    το οτι ολοκληρωνες μονη σου παλιοτερα, ενω τωρα οχι, δεν εχει να κανει με την χημεια σας και ειναι λιγο ανησυχητικο.
    μηπως εχεις καταθλιψη η ξεκινησες καποια φαρμακευτικη αγωγη?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    ειδα λιγο τα παλια σου θεματα.
    μηπως η σχεση σου ειναι ο τυπος που μιλουσες σε αυτο το θρεντ?
    https://www.e-psychology.gr/forum/th...AC%CE%B6%CF%89

    μηπως δεν τον ερωτευτηκες, αλλα τα ειχες μαζι του επειδη ενοιωθες ασφαλεια?
    πολυ χλιαρη σε ειδα ξεκινωντας μια σχεση και μαλιστα την πρωτη σου σχεση.
    αν δεν το ποθεις τον αλλο σεξουαλικα, δεν προκυπτει κανενα σεξ της προκοπης.δεν εχει σχεση η απειρια.
    τον ποθουσες ποτε? σε εξιταριζε η επαφη μαζι του?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Ειχαμε συζητησει προσφατα ακριβως το ιδιο οποτε αν θελεις ριξε μια ματια
    https://www.e-psychology.gr/forum/th...83%CE%B5%CE%BE
    Το γεγονος οτι ουτε μονη σου μπορεις μαλλον δειχνει οτι χρειαζεται να το ψαξεις με ειδικο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Icecream 1 χρονο και παραπανω τραβαει αυτη η υποθεση..ποση δουλιτσα ποια ? :P το πορνο τον τελευταιο καιρο με απωθει..παλια μ αρεζε καπως να βλεπω, αλλα τωρα δε μ αρεσει καθολου. Γενικα δεν ειναι οτι σκεφτομαι αλλα πραγματα κατα τη διαρκεια του σεξ..Καποιες φορες ισως τυχαινει αλλα αποκλειεται να φταιει παντα αυτο..Ισως ειναι αυτο που λες , το πως τα παμε γενικα στη σχεση. Περναω καλα γενικα, υπαρχει τρυφεροτητα , κανουμε τις πλακες μας και συζηταμε ο,τι προβλημα εχουμε.Απλα ισως δε με ενθουσιαζει τοσο εγκεφαλικα αυτο το ατομο. Και ως γνωστον αν δε σε ιντριγκαρει κ με τον χαρακτηρα του ο αλλος..δυσκολα τα πραγματα!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Μήπως γενικά είσαι κρύα, ψυχρή και δεν το έχεις πάρει είδηση ή την έχει κάπως μικρή?
    Αυτοο σκεφτομαι, μηπως ειμαι λιγο ψυχρη γενικα..Ειμαι και καπως αγχωδης τυπος :/ Μικρη δε θα το ελεγα, οχι οτι εχω μετρο συγκρισης αλλα μπαα δε νομιζω οτι φταιει αυτο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Η διαρκεια ειναι ικονοποιητικη??μηπωςλογο διαρκειας δεν τελειωνεις??
    Το ειχα σκεφτει αυτο, αλλα δε νομιζω ..Η διαρκεια ειναι μικρη ομολογω αλλα δεν ειναι οτι θελω να τραβηξει περισσοτερο. Καποιες φορες που κραταει περισσοτερο ψιλοβαριεμαι επειδη δεν πλησιαζω καν στο σημειο να τελειωσω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    περα απο την ολοκληρωση, νοιωθεις ποθο σεξουαλικο για τον συντροφο σου? σε ξεσηκωνει, η νοιωθεις φλατ συναισθημα?

    το οτι ολοκληρωνες μονη σου παλιοτερα, ενω τωρα οχι, δεν εχει να κανει με την χημεια σας και ειναι λιγο ανησυχητικο.
    μηπως εχεις καταθλιψη η ξεκινησες καποια φαρμακευτικη αγωγη?
    Ισως ειναι λιγο φλατ το συναισθημα..Ποτε δεν μου εβγαζε κατι πολυ ξεσηκωτικο :/ Μετρια πραγματα .Ωραια μεν αλλα μετρια..Οχι καταθλιψη δεν εχω. Απλα μεσα στη χρονια νιωθω αρκετες φορες πιεσμενη και ανησυχη λογω υποχρεωσεων

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ειδα λιγο τα παλια σου θεματα.
    μηπως η σχεση σου ειναι ο τυπος που μιλουσες σε αυτο το θρεντ?
    https://www.e-psychology.gr/forum/th...AC%CE%B6%CF%89

    μηπως δεν τον ερωτευτηκες, αλλα τα ειχες μαζι του επειδη ενοιωθες ασφαλεια?
    πολυ χλιαρη σε ειδα ξεκινωντας μια σχεση και μαλιστα την πρωτη σου σχεση.
    αν δεν το ποθεις τον αλλο σεξουαλικα, δεν προκυπτει κανενα σεξ της προκοπης.δεν εχει σχεση η απειρια.
    τον ποθουσες ποτε? σε εξιταριζε η επαφη μαζι του?
    Ναι ειναι το ιδιο ατομο! Κοιτα..οντως ειχαμε χωρισει και τα ξαναεφτιαξα μαζι του γιατι μετα απο καιρο εξακολουθουσε να μου στελνει και επειδη ενιωθα μονη υποχωρησα στο τελος. Μετα αρχισα να πορωνομαι κι εγω, περνουσα καλα αλλα πιο πολυ σε αλλους τομεις, πχ στις πλακες που καναμε μεταξυ μας, οχι τοσο στο σεξ. Δεν ηταν απο τα ατομα που τα βλεπεις και σε ελκυουν απο την αρχη και λες τον θελω! Μου πηρε λιγο καιρο να ειμαι καλα στη σχεση :/

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Ειχαμε συζητησει προσφατα ακριβως το ιδιο οποτε αν θελεις ριξε μια ματια
    https://www.e-psychology.gr/forum/th...83%CE%B5%CE%BE
    Το γεγονος οτι ουτε μονη σου μπορεις μαλλον δειχνει οτι χρειαζεται να το ψαξεις με ειδικο
    Ευχαριστω savatage! Αυτο για τον ειδικο κομπλαρω λιγο. Σε ποιον ειδικο να παω δηλαδη? Σεξολογο? :P Νιωθω λιγο μικρη για κατι τετοιο

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Δεν ξερω σε ποιους ακριβως ειδικους πρεπει να απευθυνθεις, δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα. Γκουγκλαρε το! :)
    Δεν εισαι μικρη αν εισαι ενηλικη

Similar Threads

  1. Η χημεία του έρωτα
    By xristina85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 06-06-2013, 19:06
  2. Replies: 8
    Last Post: 12-01-2013, 15:39
  3. σχεση -ζευγαρι- χημεια -συναισθηματα
    By MANOLIS_35 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 04-03-2008, 18:42
  4. Σεξουαλική χημεία
    By τι-ποτέ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 24-03-2007, 18:45
  5. Χημεία vs Συμβατότητα
    By LOGOPSYXOS in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 13-10-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •