Βαλσαμοχορτο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Σε ευχαριστω για τις συμβουλες κ εγω εχει 2 χρονια π ταλαιποριεμαι .κανω ψυχοθεραπεια κανα 2μηνο.. αλλα δεν βλεπω φως και απελπιζομαι..νοιωθω οτι ποτε δεν θα γινω οπως πριν
    Το βρισκω φυσιολογικο να αισθανεσαι ετσι ..............ετσι αιισθανομουν το 2010-11-12-13 , το 2014 ενεφανισθη η κοπελα , καθι καταλαβα οτι η κτθλψη δεν ειναι ανικητη ...........

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Οποτε η λυση ειναι να βρω και εγω μια κοπελα μπας και δω φως..η κοπελα το ηξερε οτι εχεις καταθλιψη? Ενα πραμα π με παει πισω στο να βρω κοπελα ειναι αυτα τ ψυχολογικα π εχω δεν θελω να τα μαθει η κοπελα αν την βρω ποτε με κανει να νοιωθω μειονεκτικα και ντρεπομαι

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αρα θα προτημουσες να τα καταλαβει αλλα να κανει τη παπια γι αυτο οι ανθρωποι αγαπουν τις παπιες

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Οχι προτιμω να τα βρω πρωτα με τν ευατο μου να μου φυγουν αυτα τα ψυχολογικα και οταν νοιωθω εγω καλα τοτε να βρω κοπελα

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Οποτε η λυση ειναι να βρω και εγω μια κοπελα μπας και δω φως..η κοπελα το ηξερε οτι εχεις καταθλιψη? Ενα πραμα π με παει πισω στο να βρω κοπελα ειναι αυτα τ ψυχολογικα π εχω δεν θελω να τα μαθει η κοπελα αν την βρω ποτε με κανει να νοιωθω μειονεκτικα και ντρεπομαι
    Θα σου πω κατι.........ο γιατρος μου εχει πει οτι πολλοι ασθενεις του , μολις βρηκαν καποιον ερωτα , δεν ξαναπατησαν στο ιατρειο του ...................μην δεχεσαι οτι εχεις κατιπου σεκανει υποδεεστερο των αλλων , εχε εμπιστοσυνη στην προσωπικοτητα σου , και ολα θα πανε καλα ................

    οι ηττοπαθεις σκεψεις , ειναι μονο για τους losers , εσυ δεν ανηκεις σε αυτους , το καταλαβαινω απο τον τροπο που γραφεις , ..................πιστεψε στον εαυτο σου , εχε τις αναλογες σκεψεις , σκεψεις νικητου , και η νικη δεν θαργησει να ερθει ....
    Last edited by Macgyver; 14-08-2017 at 04:56.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Μακαρι thanks για τα καλα σου λογια..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Μακαρι thanks για τα καλα σου λογια..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Παρακαλω , αυτα ειναι τα πιστευω μου ..............................

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    H εντυπωση μου για το βαλσαμοχορτο , μεχρι στιγμης , ειναι οτι δεν εχει θεραπευτικο σχημα , αλλα δρα ' πυροσβεστικα ', μολις παρω 1000mg , αισθανομαι αρκετα καλα για πολλες ωρες , μετα απο 12-16 ωρες πρεπει να παρω αλλο για να συνεχιζω να αισθανομαι καλα ....................αυτα ειναι εμπειρια μονο 8 ημερων ομως , και πρεπει να τονισω , οτι κι εσυ ο ιδιος πρεπει νασαι θετικος σαν χαρακτηρας , δεν μπορει το βαλσαμοχορτο να αναστρεψει εναν αρνητικο χαρακτηρα ........συν Αθηνα και χειρα κίνει δλδ .......................

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Εμενα δεν μ πιανει καθολου ουτε λιγες ωρες..και τ σκεφτεσαι να κανεις να ξαναρχισεις τ αντικαταθλιπτικο?

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    H εντυπωση μου για το βαλσαμοχορτο , μεχρι στιγμης , ειναι οτι δεν εχει θεραπευτικο σχημα , αλλα δρα ' πυροσβεστικα ', μολις παρω 1000mg , αισθανομαι αρκετα καλα για πολλες ωρες , μετα απο 12-16 ωρες πρεπει να παρω αλλο για να συνεχιζω να αισθανομαι καλα ....................αυτα ειναι εμπειρια μονο 8 ημερων ομως , και πρεπει να τονισω , οτι κι εσυ ο ιδιος πρεπει νασαι θετικος σαν χαρακτηρας , δεν μπορει το βαλσαμοχορτο να αναστρεψει εναν αρνητικο χαρακτηρα ........συν Αθηνα και χειρα κίνει δλδ .......................
    Ta antikatauliptika είναι πολύ δυνατα, αμα δεν υτα χρειαζεστε μην τα παιρνετε.
    Το σαββατο πηρα μισο από μισο ladose, γιατι δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου, με κρατησε ολη μερα αλλα δυστυχως μου εκανε αυπνια το βραδυ (όχι πολύ)

    Το θεμα είναι ότι την άλλη μερα ειχα μια απαθεια και μια ανησυχια. Αυτό είναι σύμπτωμα στέρησης του ladose.

    Genika mhn pairnete xhmika .

    Antiueta το βαλσαμοχορτο δεν κανει τετοια. Είναι πολύ απαλο και συμβατο με τον εγκεφαλο που δεν εχει καθολου παρενέργειες. Σε πιανει για μερικες ωρες και να ευχαριστεις την φυση για αυτό. Την άλλη μερα αν δεν το ξαναπαρεις δεν σου κανει κανενα απολυτως σύμπτωμα στέρησης, Με Υπογραφη.

    Τα φυτικα είναι πολύ καλυτερα, ειδικα το βαλσαμοχορτο πρεπει να το καλλιεργούμε στην αυλη μας είναι πολύ καλυτερο χωρις φυτοφαρμακα και βαρια λιπασματα.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    λοιπον, μετα απο αρκετες δοκιμες, κατεληξα στο συνδιασμο μελισσοχορτου και βαλεριανας προς το απογευμα που στρεσαρομαι και ερχεται ο πανικος.... δεν εχουν καμια παρενεργεια, μονο τηνυπνηλια της βαλεριανας. εχω υπ οψιν μου και μερικα αλλα βοτανα που θελω να δοκιμασω, με βασικοτερο τη σκουτελαρια... στην επαρχιακη πολη που ζω ειναι δυσευρετη δυστυχως...

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    το βαλσαμοχορτο μου εφερε συγχιση και φωτοευαισθγσια.. η αληθεια ειναι οτι το εκοψα νωρις ομως

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    η σκουτελαρια λεγεται οτι εχει βαθυτερη επιδραση στο νευρικο συστημα.. ισως δηλαδη να αποφερει πιο μονιμα αποτελεσματα που ειναι και το ζητουμενο για ολους φανταζομαι

  14. #44
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    38
    Τα βοτανα ειναι θησαυρος. Παντου υπαρχουν, φυτρωνουν καμπους και βουνα. Μπορουν να βελτιωσουν την εικονα μας και να μας ηρεμησουν. Αλλα εμεις πεισματαρηδες. Παιρνουμε τσαι απο τη Σρι Λανκα, τσιγαρα, αλκοολ και χαπια για να ηρεμησουμε...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Δηλαδη τα βοτανα δεν μπορουν να προκαλεσουν παρενεργειες? Τα βοτανα σε χαπια απο εταιριες οχι σε τσαι

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Υπερφορινη. βαλσαμοχορτο
    By jim7 in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 44
    Last Post: 21-08-2017, 12:06
  2. Βαλσαμόχορτο
    By Eva1995 in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 3
    Last Post: 30-06-2012, 15:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •