Βαλσαμοχορτο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184

    Βαλσαμοχορτο

    Το εχει δοκιμασεις κανεις σας αυτο το βοτανο? Το παραγγειλα και το αρχισα απο σημερα της λαμπερτσ 1700mg..εκανε σε κανεναν απο εσας δουλεια πανω στν καταθλιψη και τ αγχος αυτο το βοτανο

  2. #2
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Με ηρεμεί μπορώ να πω.
    Αλλά για να δεις αποτελέσματα πλήρη,θέλει να περάσει ένα χρονικό διάστημα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Eμενα δεν μου κανει τιποτα απολυτως , μου κανει και φωτοευαισθησια ......

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    εμενα με βοηθησε πολυ. ενα 50% στην καταθλιψη και ενα 80% στις κρισεις πανικου. εχω καμια εβδομαδα που πινω συστηματικα, και μεγαλες ποσοτητες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by icecream View Post
    εμενα με βοηθησε πολυ. ενα 50% στην καταθλιψη και ενα 80% στις κρισεις πανικου. εχω καμια εβδομαδα που πινω συστηματικα, και μεγαλες ποσοτητες.
    Σε χαπακια το πινεις η χυμα , και ποσο ? εχω κτθλψουλα .....

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σε χαπακια το πινεις η χυμα , και ποσο ? εχω κτθλψουλα .....
    χυμα σε τσαι. γιατι να το παρω επεξεργασμενο? για εμενα δοκιμασε το, σε τρεις τεσσερις μερες θα φανει αν σου κανει.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    συγνωμη, τωρα ειδα οτι το δοκιμασες.. πινω παρα πολυ.. 5 κουπες τη μερα περιπου. φτιαχνω σε κατσαρολα. το κανω μαζι με μελισσοχορτο αλλα δεν ξερω αν ειναι καλο που τα ανακατευω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by icecream View Post
    χυμα σε τσαι. γιατι να το παρω επεξεργασμενο? για εμενα δοκιμασε το, σε τρεις τεσσερις μερες θα φανει αν σου κανει.
    Αφου βλεπεις αποτελεσμα , θα το δοκιμασω κι εγω, σε μεγαλυτερες ποσοτητες ......

    αισκρημ , δεν πειραχζει οπου το παιρνεις με το μελισσοχορτο , δρουν διαφορετικα .,......

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Quote Originally Posted by icecream View Post
    εμενα με βοηθησε πολυ. ενα 50% στην καταθλιψη και ενα 80% στις κρισεις πανικου. εχω καμια εβδομαδα που πινω συστηματικα, και μεγαλες ποσοτητες.
    Για πες μου σε τ δοσεις το πινεις? Εγω παραγειλα κ περνω της lamperts 1700mg ουσια εχει..1 φορα τν ημερα το παιρνω..σε μια βδομαδα ειδες κιολας διαφορα..εχει και παρενεργειες αυτο οπως τα χημικα..? Εγω βαρεθει τις παρενεργειες των χημικων με τοσα χαπια που εχω αλλαξει πανω απο 12 αγωγες εχω παρει και τπτ και ειπα να δοκιμασω αυτο μπας και κανει τπτ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Για πες μου σε τ δοσεις το πινεις? Εγω παραγειλα κ περνω της lamperts 1700mg ουσια εχει..1 φορα τν ημερα το παιρνω..σε μια βδομαδα ειδες κιολας διαφορα..εχει και παρενεργειες αυτο οπως τα χημικα..? Εγω βαρεθει τις παρενεργειες των χημικων με τοσα χαπια που εχω αλλαξει πανω απο 12 αγωγες εχω παρει και τπτ και ειπα να δοκιμασω αυτο μπας και κανει τπτ
    Η μονη παρενεργεια που εχω , και την εχει κι ενα αλλο μελος , ειναι φωτοευαισθησια , σε στραβωνει το φως της μερας .,....τοχω δοκιμασει , αλλα σε μικρες δοσεις , και επειδη δεν εχω αφησει αντικαταθλιπτικο για αντικαταθλιπτικο, λεω να το δοκιμασω σε μεγαλυτερες δοσεις , 1500mg ......

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    της lamberts το πηρα και εγω.... επειδη ειδα οτι ειναι η μονη που το βγαζει σε τοσο υψηλη συγκεντρωση... η αληθεια ειναι πως δεν ακολουθω καθημερινα συστηματικη ληψη αυτου, αλλα οποτε θυμαμαι!!! συνηθως οταν ειμαι καλα ξεχνω να το παρω, αν νιωθω πως ειμαι χαλια και θελω κατι να με βοηθησει τοτε το βαζω με την προσδοκια μηπως και βοηθηθω....

    βοηθαει ειναι η αληθεια, αλλα για μενα κανει δουλιτσα για κανενα τριωρο, μετα μοιαζει λες και το εχει αποβαλει ο οργανισμος... την πρωτη μερα μου εκανε φωτοευαισθησια, και ηθελα να κλεισω τα παντα, παραθυρα και πορτες για να μην μπαινει φως μεσα, αλλα μετα εφυγε αυτην η παρενεργεια

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Location
    somewhere out there...
    Posts
    154
    ειχα διαβασει στο ιντερνετ ότι το συμπτωμα της φωτοευαισθησιας καταπολεμαται αν περνεις το βοτανο-χάπι βραδυνές ώρες

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    Quote Originally Posted by EmaFil View Post
    ειχα διαβασει στο ιντερνετ ότι το συμπτωμα της φωτοευαισθησιας καταπολεμαται αν περνεις το βοτανο-χάπι βραδυνές ώρες
    κι εγω εμφανισα φωτοευαισθησια... και διαρροια και συγχιση... μαλλον το παρακανα. σημερα βαλεριανα και αυριο πασιφλωρα, και σττη συνεχεια μελισσοχορτο και μετα βαλσαμο. λεω να αρχισω να τα παιρνω κυκλικα, τι λετε?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Σε κανε δουλεια ομως κατα υ αλλα εκτος απο παρενεργειες?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    ναι βεβαια! απλα πιστευω πρεπει να το παιρνεις κυκλικα ή εναλαξ για να μην το συνηθιζεις και να μην αναπτυσσεις ανθεκτικοτητα. δηλαδη να παιρνεις 3 μερες αυτο και να το σπας 1 μερα με κατι αλλο.. καπως ετσι. διαβασα οτι σε 3 εβδομαδες τουλαχιστον αρχιζουν να φαινονται αποτελεσματα παντως...

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Υπερφορινη. βαλσαμοχορτο
    By jim7 in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 44
    Last Post: 21-08-2017, 12:06
  2. Βαλσαμόχορτο
    By Eva1995 in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 3
    Last Post: 30-06-2012, 15:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •