Έχω πρόβλημα και θέλω άμεσα βοήθεια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by nik83 View Post
    Όπως σου έγραψαν και οι υπόλοιποι δεν έχεις θέμα. Αν σου άρεσαν οι άντρες - στο λέω εκ πείρας - θα το καταλάβαινες. Βγες μια βόλτα, άστο για λίγο, μη το σκέφτεσαι. Η σκέψη φέρνει άγχος και το άγχος προβλήματα δυσλειτουργίας.
    Νομίζω πως τελικά έχω gay ocd. Θέλω βοήθεια επειγόντως αλλά δε μπορώ να το πω στη μάνα μου για να παω σε ψυχολόγο.
    Βγήκα χθες έξω και μόλις ήρθα ξανά σπίτι πάλι είχα άγχος και ήμουν χάλια. Απλά δε μπορώ να ηρεμήσω. Σήμερα κοιμήθηκα γύρω στις 4 ώρες...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by voitheiapls View Post
    Νομίζω πως τελικά έχω gay ocd. Θέλω βοήθεια επειγόντως αλλά δε μπορώ να το πω στη μάνα μου για να παω σε ψυχολόγο.
    Βγήκα χθες έξω και μόλις ήρθα ξανά σπίτι πάλι είχα άγχος και ήμουν χάλια. Απλά δε μπορώ να ηρεμήσω. Σήμερα κοιμήθηκα γύρω στις 4 ώρες...
    Πώς έκανες διάγνωση μόνος σου;;
    Φαντάζομαι κάθεσαι και ψάχνεις στο ιντερνετ και διαβάζεις τα πάντα. Αυτό είναι το χειρότερο που μπορείς να κάνεις!
    Αγόρι μου, δεν έχεις τίποτα, στην ηλικία που είσαι είναι πολύ φυσιολογικό να έχεις τέτοιες ανησυχίες προσπάθησε να ξεκολλήσεις το μυαλό σου από κει και να ηρεμήσεις.
    Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να ξεφύγει από αυτές τις σκέψεις και θα δεις ότι όλα θα επανέλθουν φυσιολογικά.
    Αν νιώθεις οτι χρειάζεσαι ψυχολόγο, αυτό δεν είναι κακό, μπορείς να μιλήσεις στην μητέρα σου, δεν χρειάζεται να της πεις ακριβώς τις σκέψεις σου, μπορείς να πεις απλά οτι θες να μιλήσεις σε κάποιον και να βρείτε κάποιον να σε βοηθήσει.
    Παρόλα αυτά πιστεύω πως άδικα βασανίζεσαι και είναι απλά μια φάση που θα περάσει.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by voitheiapls View Post
    Είμαι τόσο αγχωμένος και πεσμένος ψυχολογικά που δεν μπορώ να έχω στύσεις σαν φυσιολογικός έφηβος. Προσπαθώ να καθαρίσω το μυαλό μου κλπ αλλά δε γίνεται τίποτα.
    εμ αυτο ειναι το προβλημα η ζωη αυτη φτιαχτηκε για να εξυπηρετει τους αναισθητους οσο αγχωνεσαι και αγωνιας οδηγισαι σε πατατρακ οταν τα παρατησεις και δε θα προσπαθεις να καθαρισεις τιποτα θα γινει το θαυμα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!!!!!
    By ΦΙΟΝΑ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 31
    Last Post: 24-03-2012, 14:42
  2. θελω βοηθεια
    By spoooky in forum Αντικοινωνική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 17:35
  3. Ρινικό σπρέι εξαφανίζει άμεσα την κατάθλιψη
    By mihalis in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 04-05-2011, 21:20
  4. θελω την βοηθεια σας...!!
    By billiskaram in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 26-04-2011, 20:26
  5. Ζητειται αμεσα λυση!!!!
    By dmp in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 16-05-2008, 23:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •