Συνεχής κακοποίηση ζώου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740

    Συνεχής κακοποίηση ζώου

    Καλημερα,

    Ηθελα να αναφερω το εξης περιστατικο. Στη γειτονια μου, καθε μερα και σε πολυ μεγαλη συχνοτητα ενας "γειτονας" βαραει συνεχως το σκυλι του και καμια φορα του φωναζει εντονα, με αποτελεσμα αυτο να κλαιει και να το λυπαμαι. Μπορει να το 'χει και στο μπαλκονι συνεχεια. Ειναι κριμα, τι μπορω να κανω γι'αυτο; Θα 'θελα να κανω κατι αλλα χωρις να μπλεξω με αστυνομιες και δικαστηρια, ανωνυμη καταγγελια δεν γινεται; Τα φωτα σας please, δεν παει αλλο αυτη η κατασταση, ποναει η ψυχη μου οταν το ακουω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    πες το στη φιλοζωικη της περιοχης σου, απαγορευεται τα σκυλια να ειναι μονιμα σε μπαλκονι

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    πες το στη φιλοζωικη της περιοχης σου, απαγορευεται τα σκυλια να ειναι μονιμα σε μπαλκονι
    Σε ευχαριστω, το εκανα ηδη, αλλα δεν εχουν παρει ακομα τα μηνυματα. Αλλα το ξυλο και οι φωνες δεν τιμωρουνται;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Καλημερα,

    Ηθελα να αναφερω το εξης περιστατικο. Στη γειτονια μου, καθε μερα και σε πολυ μεγαλη συχνοτητα ενας "γειτονας" βαραει συνεχως το σκυλι του και καμια φορα του φωναζει εντονα, με αποτελεσμα αυτο να κλαιει και να το λυπαμαι. Μπορει να το 'χει και στο μπαλκονι συνεχεια. Ειναι κριμα, τι μπορω να κανω γι'αυτο; Θα 'θελα να κανω κατι αλλα χωρις να μπλεξω με αστυνομιες και δικαστηρια, ανωνυμη καταγγελια δεν γινεται; Τα φωτα σας please, δεν παει αλλο αυτη η κατασταση, ποναει η ψυχη μου οταν το ακουω.
    Καλημέρα λουλούδι!

    Μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα όπως το πιο απλό να καλέσεις το 100 όταν ακους το σκύλο να κλαίει ή να πας στον εισαγγελέα και να καταγγείλεις οτι βλέπεις τον σκύλο να τον χτυπάνε ή να κάνεις μήνυση.
    Φαντάζομαι όμως οτι δεν θες να μπλέξεις με όλα αυτά γιατί δεν γίνονται ανώνυμα οπότε οπως πολύ σωστά σου είπε και ο φίλος πιο πάνω μπορείς να καλέσεις την φιλοζωική της περιοχής σου και να τους εξηγήσεις τα γεγονότα ώστε να αναλάβουν εκείνοι από κει και μετά.

    Αν είσαι στην Αθήνα υπάρχει και μια ομάδα από εθελοντές που έχει δημιουργηθεί ακριβώς για τέτοιες περιπτώσεις και νομίζω οτι μπορείς να κρατήσεις την ανωνυμία σου σε αυτή την περίπτωση. Μπορείς να τους βρεις εδώ https://www.facebook.com/Angels-Team...8927374521330/

    Έχουν παρέμβει σε πολλές περιπτώσεις κακοποίησης ζώων, κυκλοφορούν και πολλά βιντεάκια και γενικά δείχνουν να κάνουν καλή δουλειά.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Σε ευχαριστω πολυ Ελισαβετ!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Απο οσο ξέρω αυτή η ομάδα έχει κλείσει τα μηνύματα και δεν ασχολείται με άλλες υποθέσεις. Παρε το 100 ή επικοινώνησε με καποια αλλη φιλοζωικη.. Ανα περιοχή αν ψάξεις στο google θα σου βγαλει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Similar Threads

  1. Συνεχής απογοήτευση!!! Απορίες, διαπιστώσεις και αδικία!
    By Del-To-21042020a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 38
    Last Post: 02-07-2017, 19:35
  2. ΣΥΝΕΧΗΣ ΑΝΗΣΥΧΙΑ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 08-11-2016, 12:38
  3. ΤΙ ΣΑΣ ΘΛΙΒΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ? Η ΘΕΑ ΕΝΟΣ ΝΕΚΡΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ Η ΕΝΟΣ ΝΕΚΡΟΥ ΖΩΟΥ?
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 08-03-2012, 21:56
  4. Συνεχής ανασφάλεια
    By Mar.Evans in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 11-03-2011, 21:37
  5. Συνεχής κόπωση
    By Margaritta in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 09-09-2010, 16:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •