Δέχομαι κακοποίηση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 86
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Ωχ γιατι δεν απανταει η κοπελα; Λετε να ανακαλυψε το θεμα ο "συντροφος" της;
    Ας ελπισουμε πως οχι.

    Εστάλη από SM-G3815 στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Dream23 View Post
    Το ξέρω ότι έχει πρόβλημα και πολλά ψυχολογικά προβλήματα... Αυτός όμως δεν το δέχεται... Έχω απελπιστεί και τα χρόνια περνάνε... Δεν ξέρεις πως αισθάνομαι όταν φέρεται έτσι μπροστά στο παιδί και αυτό με αγκαλιάζει γιατι φοβάται,νιώθω συνένοχη...

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Πραγματι εισαι συνενοχη. Μην επηρεαζεσαι απο κινδυνολογιες και σεναρια θριλερ που μπορει να διαβαζεις εδω μεσα ή αλλου.
    Μαζεψε τα και φυγε τρεχοντας. Κανε ασφαλιστικα μετρα. Μην το παλεψεις μονη σου. Χρειαζεσαι και τους γονεις σου και την αστυνομια στο πλευρο σου. Ισως ο ανθρωπος χρειαζεται εγκλεισμο. Το παιδακι δε φταιει σε τιποτα, μη χανεις αλλο χρονο. Ασε το φορουμ και ακολουθα τις οδηγιες που σου εδωσε το κεντρο προστασιας.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Μένω Αθήνα.. Έχω κακοποιηθει πολυ βαναυσα και γω πριν μερικά χρονια... Αν μπορώ να βοηθήσω κάπου με χαρά να το κάνω. Αν χρειαστείς κάτι μπορείς να μου στείλεις μήνυμα. Φύγε όσο είναι καιρός... Εγώ πως βγήκα ζωντανή απο τα χερια του ακομα απορώ...λοιπόν αφού φύγεις και πας στο κέντρο που είναι να πας θα πας και σε αστυνομία για περιοριστικά μέτρα... Είναι απαραίτητο
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Δεν εχει απαντήσει ούτε και σημερα
    Ελπίζω να είναι ολα καλα.

    Εστάλη από SM-G3815 στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    27
    Καλησπέρα σας! Είμαι καλά αλλα μου ήταν δύσκολο να απαντήσω... επικοινώνησα με το κέντρο στην Αθήνα και δυστυχώς είμαι προβληματισμένη. Μου είπαν ότι για μπω σε ξενώνα πρέπει πρώτα να κάνω κάποιες εξετάσεις και μετά αυτοί θα αναΖητήσουν αν υπάρχει διαθέσιμος ξενώνας, αυτό μπορεί να πάρει και 3 εβδομάδες....έως τότε τι κάνω; που να μείνω; φοβάμαι να πάω στους γονείς μου

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Χρήματα για ξενοδοχείο έχεις; εχεις κάποια ιδεα για το πως μπορούμε να βοηθησουμε;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Χρήματα για ξενοδοχείο έχεις; εχεις κάποια ιδεα για το πως μπορούμε να βοηθησουμε;
    Υπολόγιζα να μείνω σε ξενοδοχείο 3-4 μέρες αλλά για 3 εβδομάδες όχι δεν έχω.... μου φαίνονται όλα βουνό.... θα πρέπει να τρέχω στα νοσοκομεία με ένα μικρό υπερκινητικο παιδί.. Σκέφτηκα μήπως ενοικιαζα κάποια γκαρσονιέρα αλλά ζητάνε και εγγύηση

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Dream23 View Post
    Υπολόγιζα να μείνω σε ξενοδοχείο 3-4 μέρες αλλά για 3 εβδομάδες όχι δεν έχω.... μου φαίνονται όλα βουνό.... θα πρέπει να τρέχω στα νοσοκομεία με ένα μικρό υπερκινητικο παιδί.. Σκέφτηκα μήπως ενοικιαζα κάποια γκαρσονιέρα αλλά ζητάνε και εγγύηση

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Μπορούμε να βοηθησουμε κάπως;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Μπορούμε να βοηθησουμε κάπως;
    Το εκτιμώ πραγματικά και μόνο που το σκέφτηκες αλλά δυστυχώς δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Dream23 View Post
    Καλησπέρα σας! Είμαι καλά αλλα μου ήταν δύσκολο να απαντήσω... επικοινώνησα με το κέντρο στην Αθήνα και δυστυχώς είμαι προβληματισμένη. Μου είπαν ότι για μπω σε ξενώνα πρέπει πρώτα να κάνω κάποιες εξετάσεις και μετά αυτοί θα αναΖητήσουν αν υπάρχει διαθέσιμος ξενώνας, αυτό μπορεί να πάρει και 3 εβδομάδες....έως τότε τι κάνω; που να μείνω; φοβάμαι να πάω στους γονείς μου

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Κανε ασφαλιστικα μετρα και πηγαινε στους γονεις σου. Και με την πρωτη απειλη, απευθυνσου στην αστυνομια και αναφερε τους λογους που κινδυνευετε εσυ και το παιδι. Πρεπει να αναλαβουν και οι ψυχιατροι απο ενα σημειο και μετα αν αυτο κριθει αναγκαιο.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Dream23 View Post
    Το εκτιμώ πραγματικά και μόνο που το σκέφτηκες αλλά δυστυχώς δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Απλά καταλαβαίνω τη θέση σου.. Έχω βιώσει ανάλογο περιστατικό και δυστυχώς δεν ήταν καθόλου εύκολο.. Εγώ μπορώ να προτείνω να μαζέψουμε κάποιο ποσό ολοι εδώ, απο λίγα ο καθένας.... Ας φανούμε μια φορα άνθρωποι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Απλά καταλαβαίνω τη θέση σου.. Έχω βιώσει ανάλογο περιστατικό και δυστυχώς δεν ήταν καθόλου εύκολο.. Εγώ μπορώ να προτείνω να μαζέψουμε κάποιο ποσό ολοι εδώ, απο λίγα ο καθένας.... Ας φανούμε μια φορα άνθρωποι
    Σε ευχαριστώ αλλα δεν θα μπορούσα να το δεχτώ... Και αυτό που μου προσφέρεται εδώ αρκεί...πως μπορώ να σου στείλω μήνυμα; θα με ενδιέφερε να μάθω πως κατάφερες να ξεφύγεις

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Dream23 View Post
    Σε ευχαριστώ αλλα δεν θα μπορούσα να το δεχτώ... Και αυτό που μου προσφέρεται εδώ αρκεί...πως μπορώ να σου στείλω μήνυμα; θα με ενδιέφερε να μάθω πως κατάφερες να ξεφύγεις

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Θα σου απαντήσω και εδώ δεν έχω θεμα... Δε ξέρω πως λειτουργεί με τα μηνύματα γιατί είναι γ πρώτη μου μερα..εμένα ο '' αντρας'' με έστειλε νοσοκομείο.. Με έκανε αγνώριστη . ευτυχώς την επόμενη κιολας μερα με φιλοξενισε ενα πολυ δικο μου άτομο αλλά ο τύπος δεν τα έβαλε κάτω. Με ενοχλούσε για μήνες..ήξερε που είχα παει να μεινω γιατι γνωριζε τις παρέες μου και ερχόταν κουλες ωρες και μου χτύπαγε κουδούνια και με απειλούσε κ με εβρισε.. Μετα ευτυχώς έφυγε απο την Αθήνα όπως έμαθα και ησυχασα... Εύχομαι σε σενα να είναι ακόμα πιο εύκολο.. Απλα όντως αν φύγεις πήγαινε στην αστυνομία.. Εγώ μετανιώνω που δεν πηγα..Εγω επιμένω στην βοήθεια όμως.. Άνθρωποι είμαστε ασε τις ντροπές... Θα ντραπω πολύ περισσότερο αν σε δούμε είδηση στις ειδήσεις και δε σε βοηθησαμε ενω μπορουσαμε..
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Θα σου απαντήσω και εδώ δεν έχω θεμα... Δε ξέρω πως λειτουργεί με τα μηνύματα γιατί είναι γ πρώτη μου μερα..εμένα ο '' αντρας'' με έστειλε νοσοκομείο.. Με έκανε αγνώριστη . ευτυχώς την επόμενη κιολας μερα με φιλοξενισε ενα πολυ δικο μου άτομο αλλά ο τύπος δεν τα έβαλε κάτω. Με ενοχλούσε για μήνες..ήξερε που είχα παει να μεινω γιατι γνωριζε τις παρέες μου και ερχόταν κουλες ωρες και μου χτύπαγε κουδούνια και με απειλούσε κ με εβρισε.. Μετα ευτυχώς έφυγε απο την Αθήνα όπως έμαθα και ησυχασα... Εύχομαι σε σενα να είναι ακόμα πιο εύκολο.. Απλα όντως αν φύγεις πήγαινε στην αστυνομία.. Εγώ μετανιώνω που δεν πηγα..Εγω επιμένω στην βοήθεια όμως.. Άνθρωποι είμαστε ασε τις ντροπές... Θα ντραπω πολύ περισσότερο αν σε δούμε είδηση στις ειδήσεις και δε σε βοηθησαμε ενω μπορουσαμε..
    Έχετε παιδιά μαζί; Έχει ψύχωση με το παιδί,φοβάμαι πολύ την αντίδραση του, το μετά... θα προσπαθήσω να κοιτάξω μήπως βρω κάποιο σπίτι που Δεν θα χρειαστεί να δώσω εγγύηση.... Γενικά είμαι πολύ αγχώδης και με έχει γονατίσει το άγχος μου....

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    27
    Φυσικά θα πάω στην αστυνομία και θα κάνω και ασφαλιστικά μέτρα... Αλλά τι να το κάνω αν με βρει κάνει ότι κάνει και μετά μπει μέσα...

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κακοποίηση
    By nikiii in forum Κακοποίηση
    Replies: 44
    Last Post: 22-01-2015, 00:16
  2. Replies: 141
    Last Post: 23-09-2010, 22:05
  3. Κακοποίηση
    By oXe in forum Κακοποίηση
    Replies: 51
    Last Post: 19-09-2010, 10:21
  4. Δεχομαι συμβουλες επι παντος θεματος
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 94
    Last Post: 07-06-2010, 19:48
  5. δεχομαι ευχες
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 69
    Last Post: 02-05-2010, 20:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •