Δέχομαι κακοποίηση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 86
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    τελεια τοτε δεν μπορει να πιαστει πουθενα... κατ αρχην προσεχε μην ανακαλυψει τις συνομιλιες εδω.. και κατα δευτερον σε μια ανυποπτη στιγμη , πχ οτσν θα ειναι στη δουλεια η θα εχει ωγει με τους φιλους του, παρε το παιδι και εξαφανισου. πηγαινε στους γονεις σου και μη σηκωνεις τηλεφωνα, μη βγαινεις καν εξω για λιγο καιρο. εαν το θεωρεις απαραιτητο ενημερωσε αδτυνομια και ενα δικηγορο να ειναι stand by..αν και παιζει να ειναι θρασυδειλος και να μην κανει τιποτα τελικα. πρεπει να το αποφασισεις καλα μεσα σου και να κανεις σταθερα βηματα προς την ευτυχια σου... χωρις να κοιτας πισω.. καντο για το παιδι σου.. η ζωη υου θα ει αι καλυτερη χωρις αυτον.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    να μην ξανακανεις τα ιδια λαθη
    Νομίζω ότι πλέον θα μπορώ να αναγνωρίσω σημάδια ώστε να μην ξανακανω τα ίδια λάθη... Ωστόσο η ψυχική μου υγεία αυτή την στιγμή είναι χάλια... Έχω απίστευτο άγχος και δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ...

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by icecream View Post
    τελεια τοτε δεν μπορει να πιαστει πουθενα... κατ αρχην προσεχε μην ανακαλυψει τις συνομιλιες εδω.. και κατα δευτερον σε μια ανυποπτη στιγμη , πχ οτσν θα ειναι στη δουλεια η θα εχει ωγει με τους φιλους του, παρε το παιδι και εξαφανισου. πηγαινε στους γονεις σου και μη σηκωνεις τηλεφωνα, μη βγαινεις καν εξω για λιγο καιρο. εαν το θεωρεις απαραιτητο ενημερωσε αδτυνομια και ενα δικηγορο να ειναι stand by..αν και παιζει να ειναι θρασυδειλος και να μην κανει τιποτα τελικα. πρεπει να το αποφασισεις καλα μεσα σου και να κανεις σταθερα βηματα προς την ευτυχια σου... χωρις να κοιτας πισω.. καντο για το παιδι σου.. η ζωη υου θα ει αι καλυτερη χωρις αυτον.
    Δεν θέλω να πάω στους γονείς μου, για αρχή τουλάχιστον ,για να μην μπορεί να με βρει... Το πιθανότερο είναι να πάω να μείνω σέ κέντρο προστασίας...

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Συγνώμη για το τι περνάs..... Αλλά θα έκανα το ίδιο......
    Ελπίζω ότι θα σe βοηθήσει προσωπικά to kentro
    Είσαι πολύ νεαρή κοπέλα tha to kseperaseis kai tha breis to dromo sou....

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by koritsi83 View Post
    Συγνώμη για το τι περνάs..... Αλλά θα έκανα το ίδιο......
    Ελπίζω ότι θα σe βοηθήσει προσωπικά to kentro
    Είσαι πολύ νεαρή κοπέλα tha to kseperaseis kai tha breis to dromo sou....
    Θέλω να το ξεπεράσω και δεν τον θέλω στην ζωή μου. Τα μόνο συναισθήματα που έχω για αυτόν είναι λύπη και απέχθεια... Χθες μου είπε ότι αν με χάσει θα αυτοκτονήσει... Φοβάμαι την αντίδραση του...

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,853
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 16-08-2017 at 12:38.
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by elis View Post
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Το ξέρω ότι έχει πρόβλημα και πολλά ψυχολογικά προβλήματα... Αυτός όμως δεν το δέχεται... Έχω απελπιστεί και τα χρόνια περνάνε... Δεν ξέρεις πως αισθάνομαι όταν φέρεται έτσι μπροστά στο παιδί και αυτό με αγκαλιάζει γιατι φοβάται,νιώθω συνένοχη...

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Last edited by Aeon; 16-08-2017 at 12:39.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,853
    Ε δεν ξέρω τι να σου πω κάνε ότι καταλαβαίνεις
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Θα συμφωνουσα με τον ελις αν δεν ηταν επικινδυνος και δεχοταν οτι εχει ψυχολογικα. Θα μπορουσε πχ η κοπελα να του πει να παει σε ενα ψυχολογο και αμα δεν τον δεχοταν να τον εκβιαζε οτι η θα πηγαινε η θα χωριζανε αλλα θα την σκοτωνε. Οποτε κοπελα μου φυγε απο εκει οσο ειναι νωρις. Και να μην σε σκοτωσει τωρα μπορει να σε σκοτωσει στο μελλον τοσα εχουμε ακουσει!!

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε συμφωνω πολες φορες οι ανθρωποι δεχονται πραγματα για να σε ξεγελασουν και να μη καταλαβεις τι σκεφτονται το πιο πιθανο ειναι να ναι κακομαθημενος και να τη φοβεριζει.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Δεν νομιζω εχουμε ακουσει παρα πολλα οπου υπηρχε προειδοποιηση. Στις γυναικες ειναι ευκολο να ξεσπας.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by icecream View Post
    προσεχε γιατι εαν εξαφανιστεις ετσι ξαφνικα, μπορει να σε κατηγορησει για εγκαταλειψη συζυγικης στεγης. πρεπει να κανεις μια διαδικασια πρωτα που αυτη τη στιγμη μου διαφευγει. απο τη στιγμη που θα φυγεις, να κοψεις καθε επαφη μαζι του, τουλαχιστον μεχρι να ηρεμησει. θα γινει απιστευτα εκδικητικος γιατι θα πκηγωθει ο εγωισμος του. πρεπει να φυγεις απο εκει μεσα τωρα. για το μονο πραγμα που θα μετανιωσεις θα ειναι που δεν εφυγες νωριτερα. 100% στανταρ αυτο.
    Δςν ισχύει απόλυτα. Με μια ιατροδικαστική και μια απλή καταγγελεία ο τύπος περνλα αυτόφορο, δεν είναι πτέσμα,εγκλημα κατα της ζωής είναι. Θα την ενημερλωσουν για τα νομικα στο κέντρο προστασίας

    Εστάλη από SM-G3815 στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Λοιπόν, κοριτσι μου χαλάρωσε και άκουσέ με.

    Μην φυγεις στα ξεκάρφωτα. Εκανες ενα παιδι πολύ γρηγορα χωρις να τον γνωρίζεις. Επιβάλεται να φυγεις για να μην φτάσει το παιδι να μισεί κι εσένα. Όμως δεν μπορείς να φυγεις χωρίς να υπάρχει στη μέση ο νομος που θα εξασφαλίζει την κάποια ασφάλεια σου και του παιδιου σου και θα φοβερίσςι τον τύπο για να καταλάβει πως υπάρχουν συνέπειες.

    Στο κέντρο προστασίας θα σε ενημερώσουν για τα νομικά. Δεν ειναι σωστό να φυγεις ετσι απλά, πρέπει να καταγγείλεις ότι εγινε και να κινηθούν διαδικασίες. Αν δεν εχεια λεφτα για δικηγορους, μπορεία να ζητήσεις απο το κρατος να σου ορίσει. Πάντως να φυγεις χωρίς να τοβ καταγγείλεις δε θα εξασφαλήσεις τπτ.

    Δευτερον, οσο θα κινησε πρέπςι να το παιζεις χαρωπη νοικοκυρα κ καλη μητερα κ συζυγος. Αν πάρει χαμπάρι τι σκαρώνεις,μπορεί κ να σε κραταει κλειδωμένη κ οχι απλώς να σε χτυπήσει. Απο θέμα εργασίας, είσαι ανύπαντρη απο οτι ειπες πιο πάνω και μητερα. Τρέχουν διαφορα προγραμματα στον οαεδ για χρόνο εξαμηνα κτλ που απο Σεπτεβριο ισως να μπορεις να εργαστεις κιολας.

    Επίσης,αν πας στους γονεις σου για εγκατάσταση,δε νομίζω να είναι οτι καλύτερο μακροπρόθεσμα. Αν το περιβάλλον εκει εχει εντάσεις στον ιδιο βαθμό,δεν ξερω πως θα καταφέρεις να ξεπεράσεις την κατασταση,η οποία με την φυγή ίαως σου βγάλει κ κανένα μετατραυματικό στρες.

    Παρε μολύβι κ χαρτι κ βαλ τα κάτω κ δες τι μπορεις να κάνεις. Συμβουλέψου κεντρα προστασίας,ζητα βοηθεια κι απο εδω αν χρειάζεται και θα βρεθει άκρη. Το θέμα είναι να συνειδητοποιησεις πως αυτη σου η κινηση θα καθορισει πολλες ζωες,αλλά κυρίως τη δικη σου κ του παιδιου σου. Και η κίνηση αυτή ειναι ζωτικής σημασίας.

    Αν χρειαστεις βοήθεια,ζήτησε την κι εδώ.



    Εστάλη από SM-G3815 στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    222
    Συμφωνώ απόλυτα με την kutchunie κάνε τα ακριβώς όπως στα λέει! όλα θα πάνε καλύτερα θα το δεις

    Εστάλη από SM-A310F στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Ωχ γιατι δεν απανταει η κοπελα; Λετε να ανακαλυψε το θεμα ο "συντροφος" της;

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κακοποίηση
    By nikiii in forum Κακοποίηση
    Replies: 44
    Last Post: 22-01-2015, 00:16
  2. Replies: 141
    Last Post: 23-09-2010, 22:05
  3. Κακοποίηση
    By oXe in forum Κακοποίηση
    Replies: 51
    Last Post: 19-09-2010, 10:21
  4. Δεχομαι συμβουλες επι παντος θεματος
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 94
    Last Post: 07-06-2010, 19:48
  5. δεχομαι ευχες
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 69
    Last Post: 02-05-2010, 20:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •