τον θελω αλλα ειναι αλλου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 146
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294

    τον θελω αλλα ειναι αλλου

    τον θελω πολυ αλλα τα εχει με αλλη!με θελει κι αυτος βγηκαμε,φιληθηκαμε το προχωρησαμε αλλα δεν τη χωριζει γιατι την αγαπαει αλλα θελει κι εμενα!τι να κανω να τον κερδισω?προς το παρον του ειπα οτι αυτο που γινεται δεν ειναι σωστο και να ξεκοψουμε αλλα ξερω οτι δεν θα γινει ετσι!παλι θα βγω μαζι του και θα καταληξουμε στο κρεβατι(και θα αισθανομαι σαν π....)σαν να τον παιζω στα δαχτυλα!δηλαδη αν του πω παλι να ειμαστε μαζι θα το κανει αλλα δεν θα χωρισει με την αλλη γαμωτο..υπαρχει μεγαλη ελξη μεταξυ μας βγαζουμε πολυ παθος..μη μου πειτε να τον ξεχασω , να τον αφησω και τετοια τα ξερω αυτα αλλα δεν προκειται να τα εφαρμοσω!!απλα θελω να τον κανω μονο δικο μου!!να τον κερδισω!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    123
    Originally posted by zouzounitsaaa
    δεν τη χωριζει γιατι την αγαπαει αλλα θελει κι εμενα!..μη μου πειτε να τον ξεχασω , να τον αφησω και τετοια τα ξερω αυτα αλλα δεν προκειται να τα εφαρμοσω!!απλα θελω να τον κανω μονο δικο μου!!να τον κερδισω!!
    αυτο ποτε δεν το καταλαβα με μερικους αντρες... αναποφασιστοι, απο εδω η γυναικα μου απο εδω το αισθημα μου! Καταλήγει σε εναν φαύλο κύκλο χωρις αποτέλεσμα.. αν και συνήθως ειναι μονοδρομος για αρκετους, μενουν εκει που ειναι ασχετα με το τι μπορει να εχουν πει στον τριτο ανθρωπο. Ζουζουνιτσα ειναι ευκολο να σε κατηγορήσουν και ειναι ευκολο να κρίνεις τον εαυτο σου ως \"λάθος\"
    Σκέφτηκε ποτε όμως κανεις.. οτι για να μπει τριτο ατομο σε μια σχέση, υπάρχει κάποιο προβλημα στη σχέση αυτη? δεν μπαινει απο μονο του.. καποιος το βαζει μεσα στη σχέση.. αλλα ειπαμε πιο ευκολα κατηγορούμε και κατηγοριοποιούμε καταστάσεις.
    Λογικο να τον θελεις δικο σου.. το θεμα ειναι εκεινος..
    πως μπορουν να αγαπανε 2 ανθρωπους... καταρχην δεν τιμαει ουτε εκεινη ουτε εσενα..
    Να τον ξεχασεις και να τον αφησεις ειναι η πιο ευκολη συμβουλη που μπορει να σου δωσει καποιος εξω απο το χορό. Ελα ομως που στην πραξη.. δεν ειναι τοσο ευκολα.. ανθρωπος με συναισθήματα εισαι..
    I wOnDeR....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ.
    ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΠΕΣ ΟΤΙ ΤΟΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ. ΑΝ ΕΣΥ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ; ΟΠΩΣ ΘΑ ΑΦΗΣΕΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ, ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  4. #4
    zouzounitsa....
    Συγνώμη που θα σε ρωτήσω: εσένα δεν σε προσβάλει όταν κάποιος σου λέει ότι αγαπάει την κοπέλα του αλλά θέλει και σένα;
    Δηλαδή τι περίμενες να σου πει;
    Αγαπάω την κοπέλα μου, αλλά δε λέω όχι και σε μια ...ξεπέτα;
    Φιλικά στο λέω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Πάει καιρό ?
    Πόθος, ναι , αγάπη???
    ΚΑι γιατί όχι πόθος και πάθος και παιχνίδι και κέρδισμα κάποιου άλλου ΑΛΛΑ χωρίς κωλλύμματα και ακόμα ακόμα και με προοπτική ???

    Εγώ πάντως νομίζω πως ήδη τον έχεις κερδίσει και πως εντάξη δε θες να τον ξεχάσεις αλλά μία ανάμνηση όμορφη είναι πολύ καλύτερη από μία πραγματικότητα άσχημα.
    been good, been bad. WILL GO ON

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Ζουζούνα, το χω ζήσει αυτό, φοιτήτρια ούσα. Είναι ψυχοφθόρο.
    Έχω και μερικές ερωτήσεις. Βγαίνετε τακτικά? Η άλλη τι λεει γι αυτό? Σε γνωρίζει καθόλου? (ως φίλη του πχ)
    Όποτε και να του πεις να βγείτε θα το κάνει ή μόνο όταν τον βολεύει? Σου χει δώσει σημάδια ότι νοιάζεται για σένα, εκτός του ότι χαίρεται το σεξ μαζί σου? Είναι πραγματικά γι αυτόν μια μεγάλη έλξη ή μια ευχαρίστηση της στιγμής?
    Σκέψου τα και πες μου.

    Όσο για λύσεις , σου χω ένα σωρό πχ να μάθει η άλλη απο \"καλοθελητές\" για την ύπαρξή σου και να τον στειλει. Όμως μακριά αυτές οι κατινιές απο μένα. Δεν τις συστήνω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Μία σκληρή αλήθεια όμως είναι ότι όταν ένας άντρας (ειδικά από την αρχή) ξεκαθαρίζει ότι αγαπάει την γυναίκα του την δεύτερη την σχέση την θέλει ώς ΔΕΥΤΕΡΗ (και όχι αποκλειστική) σχέση.
    Το δέχεσαι και εσύ (αν αυτό που ζητάς είναι το πάθος και ο πόθος) και όλα καλά.
    been good, been bad. WILL GO ON

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by zouzounitsaaa


    απλα θελω να τον κανω μονο δικο μου!!να τον κερδισω!!

    ετσι ε?
    και γιατι μονο δικο σου???
    λοττο ειναι να τον κερδισεις???

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Originally posted by zouzounitsaaa
    τον θελω πολυ αλλα τα εχει με αλλη!με θελει κι αυτος βγηκαμε,φιληθηκαμε το προχωρησαμε αλλα δεν τη χωριζει γιατι την αγαπαει αλλα θελει κι εμενα!τι να κανω να τον κερδισω?προς το παρον του ειπα οτι αυτο που γινεται δεν ειναι σωστο και να ξεκοψουμε αλλα ξερω οτι δεν θα γινει ετσι!παλι θα βγω μαζι του και θα καταληξουμε στο κρεβατι(και θα αισθανομαι σαν π....)σαν να τον παιζω στα δαχτυλα!δηλαδη αν του πω παλι να ειμαστε μαζι θα το κανει αλλα δεν θα χωρισει με την αλλη γαμωτο..υπαρχει μεγαλη ελξη μεταξυ μας βγαζουμε πολυ παθος..μη μου πειτε να τον ξεχασω , να τον αφησω και τετοια τα ξερω αυτα αλλα δεν προκειται να τα εφαρμοσω!!απλα θελω να τον κανω μονο δικο μου!!να τον κερδισω!!
    τον αγαπάς; και αν τον αγαπάς ως τι τον αγαπάς; ως λάφυρό σου; ως υπήκοό σου; ως συγκάλυψη της μοναξιάς σου; της ανασφάλειάς σου ίσως;

    με άλλα λόγια αυτά που θέλω να πω γιατί δεν προσπαθείς να απεμπλακείς από αυτό το αδιέξοδο (που φαίνεται να καταλαβαίνεις πως έτσι είναι από τα λεγόμενά σου), από αυτόν τον πανικό και να προσπαθήσεις να ζήσεις κάτι υγιές; φοβάσαι όταν ο άλλος δεν είναι δεδομένος; αυτό είναι που έχεις ανάγκη;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    σκέψου πως στο παιχνιδι διεκδικησης που μπαινεις, μηπως ειναι αυτο που πυροδοτει την έλξη, το πάθος που αναφέρεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by zouzounitsaaa
    τον θελω πολυ αλλα τα εχει με αλλη!με θελει κι αυτος βγηκαμε,φιληθηκαμε το προχωρησαμε αλλα δεν τη χωριζει γιατι την αγαπαει αλλα θελει κι εμενα!τι να κανω να τον κερδισω?προς το παρον του ειπα οτι αυτο που γινεται δεν ειναι σωστο και να ξεκοψουμε αλλα ξερω οτι δεν θα γινει ετσι!παλι θα βγω μαζι του και θα καταληξουμε στο κρεβατι(και θα αισθανομαι σαν π....)σαν να τον παιζω στα δαχτυλα!δηλαδη αν του πω παλι να ειμαστε μαζι θα το κανει αλλα δεν θα χωρισει με την αλλη γαμωτο..υπαρχει μεγαλη ελξη μεταξυ μας βγαζουμε πολυ παθος..μη μου πειτε να τον ξεχασω , να τον αφησω και τετοια τα ξερω αυτα αλλα δεν προκειται να τα εφαρμοσω!!απλα θελω να τον κανω μονο δικο μου!!να τον κερδισω!!


    Πολύ απλά, να ξεκολλήσεις, γιατί αυτό που κάνει στην άλλη, μεθαύριο θα το κάνει και σε σένα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    απ\' αυτό.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    zouzounitsa απλα να τον ξεχασεις, δεν εχει σημασια αν αυτος ειναι σωστος ή οχι, αλλα δε θα δικαιολογησεις εσυ τις πραξεις που θα κανεις σαν δικη του ευθυνη. η δικη σου ευθυνη ειναι οτι μπηκες αναμεσα σε ενα ζευγαρι. Ξεκαθαρισε του τι θες κι απο κει και περα τερμα, αν θελει να χωρισει ας χωρισει. Αν συνεχισεις παντως παρ ολα αυτα, θα κοροιδευεις και την κοπελα του παιδιου εκτος απ τον εαυτο σου.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    δεν θα σου πω να τον αφησεις, αυτο ειναι δικη σου αποφαση, οτι θελεις να κανεις...
    αυτο που θα σου πω, ειναι οτι αν θες να περασεις καλα σε μια τετοια σχεση, απλα δεν υπαρχει τροπος :):):):)
    κι εννοω, δεν υπαρχει τροπος, αν πραγματικα εισαι ερωτευμενη με τον αλλο και τον θελεις διπλα σου..
    θα τρως μονιμως την πικρα του τριτου ανθρωπου, αυτης που πρεπει να αρκειται στα διαλειμματα του απο την κανονικη ζωη του, αυτης που καταναλωνει μαζι του καποια ξεροκομματα ελευθερου χρονου, αγαπης κι ενδιαφεροντος...
    ισωβς να μονοπωλεις το παθος του..ισως το παθος με την αλλη να χει σβησει...
    το παθος παντα σβηνει ομως, αργα η γρηγορα, οποτε αν σβησει και το δικο σας παθος, απλα δεν θα σου χει μεινει τπτ απο αυτον...

    δεν σου λεω να χωρισεις αν νομιζεις οτι σου δινει αρκετα αυτη η σχεση εστω ετσι οπως ειναι.
    θα σου πω ομως να βγεις αμεσα απο το παιχνιδι της διεκδικησης που εχεις στο μυαλο σου, γιατι θα ειναι μονο φθορα και ηττα για σενα..
    αν υπαρχει τροπος να περασει κανεις εστω και υποφερτα η \"καλα\" σε μια τετοια σχεση, αυτο γινεται μονο αν αποδεχτει ανεπιφυλακτα την κατασταση που βρηκε και σεβαστει τους περιορισμους που προκυπτουν απο αυτην...
    δλδ, ζευγαρωμενο τον γνωρισες τον ανθρωπο, δεν σου εκρυψε τπτ ουτε σου ειπε οτι θα χωρισει...
    θες το δεχεσαι και συνεχιζεις , δεν θες, χωριζεις και πας γι αλλα.
    αν αντι γι αυτα επιμεινεις στην σκεψη να γινεις χαλιφης στην θεση του χαλιφη, μονο πονο θα κερδισεις γιατι θα ειναι σαν να χτυπας μονιμως το κεφαλι σου στον τοιχο της σχεσης του...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Ποιας σχέσης του βρε ρέμεντυ? αν η κοπελιά του γυαλίσει για τα καλά, πάει η άλλη. Για μένα το μόνο πρόβλημα, είναι να πάθει κι αυτή μιά απ τα ίδια. Κατά τα άλλα μπαμπακόσπορος για την όρεξη.

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •