Εσεις τι λετε!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363

    Εσεις τι λετε!!

    Υπαρχη ενα κοριτσακι 2-3 χρονων που εχει βγαλει εκατονταδες βιντεο, πολυ ισως το ξερετε και ρωτω Ειναι σωστο σε αυτη την ηλικια να εχει ανεβασει τοσα βιντεο,οι γονεις δηλαδη, στα 15 της τι θα κανει! Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει αυτο το βρισκω υπερβολικο (ισως ειμαι λαθος, αποψη μου) για εσας δεν ξερω πως το βλεπεται!!

    https://www.youtube.com/watch?v=9gTkmzHCp_w (αυτο ειναι)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Υπαρχη ενα κοριτσακι 2-3 χρονων που εχει βγαλει εκατονταδες βιντεο, πολυ ισως το ξερετε και ρωτω Ειναι σωστο σε αυτη την ηλικια να εχει ανεβασει τοσα βιντεο,οι γονεις δηλαδη, στα 15 της τι θα κανει! Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει αυτο το βρισκω υπερβολικο (ισως ειμαι λαθος, αποψη μου) για εσας δεν ξερω πως το βλεπεται!!

    https://www.youtube.com/watch?v=9gTkmzHCp_w (αυτο ειναι)
    Συμφωνώ.. βλέπω και στο φεις πολλούς να αναιβάζουν τα παιδιά τους συνεχώς όταν τρώνε, όταν κοιμούνται, όταν παίζουν, όταν κλαίνε απο μια τιμωρία, ..δηλαδή όλες τους οι προσωπικές στιγμές δίνονται δημόσιες! Νομίζω οτι οι γονείς σε τέτοιες περιπτώσεις καταπατούν τα δικαιώματα των παιδιών , όπως το δικαίωμα να έχουν προσωπική ζωή και να μην εκτίθονται δημόσια. Οι γονείς θα ήθελαν τα παιδιά να τους κάνουν το ίδιο? σίγουρα όχι γιατί ο ενήλικας έχει τον φόβο της έκθεσης δημόσια ενώ το παιδί δεν γνωρίζει. Άρα εκείνοι γιατί τους το κάνουν? Και φυσικά άποψή μου είναι οτι με αυτή την πρακτική δεν προστατεύουν τα παιδιά τους..και όχι μόνο απο τρίτους αλλά και απο τον ίδιο τους τον εαυτό που όλη αυτή η έκθεση κανείς δεν ξέρει τι επιπτώσεις θα έχει στην ψυχολογία του παιδιού. Τα παιδιά δεν είναι κατοικίδια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Η μανια με τα μεσα μαζικης δικτυωσης , η πληγη της εποχης μας .......νοσηρο φαινομενο ....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Χαιρομαι που συμφωνειτε!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Το ξερεις οτι αναλογα με τον αριθμο εγγραφων στα καναλια της στα διαφορα σοσιαλ μιντια μπορει να πληρωνονται αυτα απο διαφημιστικες εταιριες ετσι; Οι γονεις μπορουν να βγαλουν χρηματα απο αυτο μακροπροθεσμα.
    Ειναι ασχημο ναι. Οσο ασχημο ειναι να κανουν οι γονεις τα παιδια τους ηθοποιους σε ταινιες σειρες και διαφημισεις η να τα κανουν να συμμετεχουν σε παιδικα καλλιστεια ξερω γω.
    Για τα παιδια που βλεπεις σε σειρες και ταινιες δεν απορεις; Εφοσον το θεωρουμε φυσιολογικο εδω και πολλα χρονια σε ταινιες και σειρες και διαφημισεις γιατι οχι και στα σοσιαλ μιντια; Ετσι τουλαχιστον δεν ανακατευονται ατζεντηδες και συμφεροντα ξενων στη μεση, παρα μονο των γονιων. Ειτε για λεφτα ειτε απλα για μερικα λαικς και την αισθηση πληρωσης δια αντιπροσωπου, οτι καταφερανε μεσα απο τα παιδια τους να ικανοποιησουν τα δικα τους απωθημενα για αποδοχη και λατρεια απο τριτους ξερω γω.

Similar Threads

  1. Τι λέτε εσείς;
    By asteraki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 10-11-2007, 19:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •