Στυτική δυσλειτουργία στα 19- εμμονή ιδέα :επειγον
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9

    Στυτική δυσλειτουργία στα 19- εμμονή ιδέα :επειγον

    Καλησπέρα σε όλους, εδω και 4 μήνες βρίσκομαι σε πολυ άσχημη κατάσταση εξαιτίας του θεματος
    Ειμαι 19χρονων(Σεπτέμβρη τα κλείνω) κ ετσι ξαφνικά πριν 4 μήνες αντιμετώπισα αυτο το πρόβλημα. Είχα κοπελα τοτε κ στα τελειώματα μου εμφανίστηκε αυτο. Εχω να κανω σχέση 4 μήνες επειδή αντιμετωπίζω αυτο το πρόβλημα. Να πω ότι έκανα σεξ για πρώτη φορα στα 15 και ποτε δεν αντιμετώπισα τέτοιου είδους προβλήματα και ήμουν "ντουρασελ" κ έκανα αρκετές φορές σεξ κ εχω αρκετές εμπειρίες για την ηλικια μου.
    Εν κατακλείδι, πήγα σε ουρολόγο κ μόλις με είδε γέλασε και μου είπε ότι Αποξλειεται να εχω οργανικό πρόβλημα στην ηλικια που ειμαι , μετα είδε το πέος μου κ είπε ότι δε βλέπει κατι το μεμπτό κ μου είπε ειναι ολα στο κεφάλι μου. Δε με καλύπτει αυτο ομως, γιατί δεν εχω πρωινές Στυσεις και ούτε στον αυνανισμό ικανοποιητική στηση να σημειώσω ουι μου εχει γινει εμμονή ιδέα αυτο κ προσπαθώ 2-3 φορές τη μερα λόγω άγχους για να αποδείξω στον εαυτό μου ότι μπορω. Ειμαι σε απόγνωση βοηθήστε με! Εχω καταρρεύσει ψυχολογικά, φοβάμαι μήπως ειναι οργανικό κ έπεσα σε αδιάφορο ουρολόγο.
    Τελος να σημειώσω ότι καπνίζω κ πίνω αλκοόλ αρκετα συχνά, χωρίς υπερβολές ομως.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Kαλησπερα μανολιο.ο γιατρος δεν σου εδωσε καποιο βοηθημα??αποκλιετε να μην σου εδωσε...
    Συνεβη καποιο γεγονος που σε επιρεασε ψυχολογικα και εκει που εισουν μια χαρα τωρα εχεις προβλημα?δυστηχως ο γιατρος σου εχει δικιο ψυχολογικο ειναι.ουτε και εγω το δεχομουν
    Οχι οτι τωρα το δεχομε.απλα ειμαι πολυ καλυτερα
    Οχι τοσο οσο θα ηθελα αλλα ειμαι πολυ καλητερα.
    Μηπως εκανες ενοχο σεξ??λεω μηπως..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9
    Εντελώς ξαφνικά φιλε αυτο με προβληματίζει και τωρα για 2 μερες της εβδομάδας μπορεί να ειμαι οκ κ τις υπόλοιπες 5 Οχι! Κάπως ετσι παει κ με αγχώνει ότι δεν εχω πρωινή στυδη και ούτε διάρκεια. Οχι δεν έκανα ένοχο σεξ Απλα ειμαι αγχώδης τύπος γενικά
    Επίσης μου πρότεινε ενα φυτικό το γκρανους κ το σιαλις Αλλα δε δέχομαι να τα παρω γιατί ειμαι 19. Λες να κανω εξετάσεις αίματος τεστοστερόνη κλπ;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9
    Επιπλέον αυτο άρχισε νομίζω να συμβαίνει όταν είχα υποψίες για την απιστία της κοπέλας μου (τοτε), χωρίς να ειμαι 100% βέβαιος ομως ότι προέρχεται απ αυτο.. παντως κάπου εκείνη τη περίοδο άρχισε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Παντα απο καπου προερχετε.απλα καποιες φορες το καταλαβενουμε καποιες οχι.εμενα τα παρατραγουδα ξεκινησανε στην προσπαθεια μου για παιδι.εσενα απτης υποψιες περι απιστιας.μαλλον πρεπει να ειναι αυτο.αν μας απατιση η κοπελα μας δεν σημενη οτι δεν ειμαστε ανδρες.χαλαρωσε μην ανχωνεσε βγαλε απτο μυαλο σου τελειος τη στυση μην το σκεφτεσε.ολα θα πανε καλα.ο χειροτερος εχθρος της στυσης ειναι το ανγχως και η αρνητικες σκεψεις.
    Υ.Γ
    Σαν να μιλαω με τον εαυτο μου αισθανομε αυτη τη στιγμη..θα σου περαση απλα μην αχγωνεσε

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9
    Σε ευχαριστώ πολυ φιλε, Απλα ειναι σιγουρο ότι δεν εχω κάποιο οργανικό πρόβλημα; το λεω απ την άποψη ότι δεν εχω πρωινές στυσεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Ουτε και εγω ειχα τωρα ομως εχω.και πιστευα οπως εσυ οτι ειναι οργανικο και δεν το καταλαβε ο γιατρος αλλες φορες νομιζα οτι μου λειπουν βιταμινες και τελευταια φορα νομιζα οτι ειχα χαμηλη τεστεστορονη λογο το οτι ειμαι λιγο μετα τα 30.τελικα δεν ειναι τιποτα απο αυτα(αν και αυτο με την τεστοστερονη ακομα μου περναει απτο μυαλο.)το γκρανους παντως και εγω το σκεφτικα να το παρω αλλα δεν το πηρα λογο εγωισμου και μονο...αν και ειναι φυτικο προιον.
    Εντελος τυχαια βρηκα την τριβολι με βοηθησε υπερ αρκετα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Α ξεχασα να σε πω.αν δεν μπορεις να αφησεις το τσιγαρο ελατωσε το βοηθαει αρκετα.επισεις και το αλκοολ.αυτα ειναι εχθροι της στυσης..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9
    Και πως το ξεπέρασες το πρόβλημα με τη πρωινή στυση φιλε; επίσης..αν δεν ηταν ψυχολογικό λογικα δε θα έπρεπε να εχω στυση ποτε, Μα ποτε.. ετσι δεν ειναι;
    Τελος με συμβουλεύεις να παω σε ψυχολόγο;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Δεν θα παρω θεση σε αυτο οσο αφορα το ψυχολογοδεν μπορω να σε πω πανε η οχι.εσυ ξερεις.
    Το πως το ξεπερασα με βοηθησε παρα πολυ η γυναικα μου....με στηριξε και με πολλες προσπαθειες.με βοηθησε το φορουμ.αλλα εμενα ομως με ειχαν πειραξη και τα χαπια.αρα ηταν και ψυχολογικο και τα χαπια..επεισης με βοηθησε παρα πολυ και το τριβολι οπως ειπα και πριν..

    Γνωμη!!!
    Αν εχεις κοπελα που μαλλον δεν εχεις.πιστευω οτι αν εχεις κοπελα θα σε βοηθηση παρα πολυ και ψυχολογικα και πρακτικα ο αυνανισμος δεν βοηθαει εμενα τουλαχιστον δεν με βοηθησε καθολου.ενω με κοπελα ειναι καλητερα λιγο πιασιμο λιγο χαιδεμα.....κ.τ.λ και σιγα σιγα θα φυγη
    Μια-δυο φορες αμα θα δεις το μεγα αλεξανδρο αναστημενο απο κει και περα δεν θα εχεις προβλημα ολο το θεμα ειναι να σηκωθη δυο φορες
    ...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Να σε ρωτησω κατι εχεις ολικο απωλεια στυσης η μερικη???

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9
    Μερική...κάποιες φορές σηκώνεται κ ειναι μαλακή... κάποιες άλλες μισή, το πρωι μπορεί να μην εχω καθολου.. επίσης πέφτει κατευθείαν

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Καθαρα ψυγολογικο ειναι προσπαθησε με γυναικα
    ..διωξε το ανγχως και την αμφιβολια.δες το σαν παιχνιδη χαλαρωσε κανε τα προκαταρκτικα ασε τον εαυτο σου ελευθερο και θα διορθοθει σιγα σιγα.μην ανγχωνεσε

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Να φανταστεις οτι εγω ειχα 100 απωλεια στυσης
    0 εις το πυλικο..μονο για κατουρημα πηγενα..
    Και απο πιτσιρικας απο τοτε που θυμαμε τον εαυτο μου ειμουν στο αλλο ακρο αφου μιλαμε δεν μπορουσα να κοιμηθω απτης στυσεις καθε μια ωρα.και το περασμενο φεβρουαριο με βρηκε η στυτικη δεισλειτουργια..ενα μιση μηνα κρατησε κινησα γη και ουρανο..ενταξει θα φυγη και απο σενα ολα θα πανε καλα

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9
    Κι εγω το ίδιο θέμα .. δε μπορούσα να κοιμηθώ απ τις στυσεις, Αλλα τωρα εχει περάσει πολύς καιρός. Συμβούλεψε με κατι...εχω στεναχωρηθεί πολυ

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πρωτογενης Ψυχογενης Στυτική Δυσλειτουργία
    By filth in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 21-07-2017, 23:29
  2. Στυτική δυσλειτουργία - Έμμονες ιδέες;
    By Redknap in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 19-03-2017, 22:46
  3. Στυτικη δυσλειτουργια 20 χρονων??
    By obsessed2s in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 22-03-2016, 14:05
  4. ψυχογενης στυτικη δυσλειτουργια?
    By dimitris21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 27-05-2015, 16:04
  5. Στυτικη δυσλειτουργια
    By spyr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 30-12-2013, 12:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •