Αμοιβη μη-πραγματοποιημενης συνεδριας - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 17 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 241
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Εισαι βλαμμενη που θα πεις ότι δεν ισχυουν, εσυ που ολες σου οι κταχωρησηεις είναι διαφημησεις.
    Να τα. Μας την πέσανε. Μα για μένα δεν ισχυει το ότι μόνο με φαρμακα εισαι οκ. Εγω δεν ημουν με ζαναξ σεροξατ κτλ καλα. Ήμουν σε καταστολή και δεν εβοιωθα. Με την ψυχοθεραπεια αρχισα να γινομαι καλα. Σε ενοχλει που με την ψυχοθεραπεια εγινα καλα και εκοψα και τα χαπια; ε πες το μου κι αυτο.
    Δεν το λέω για κακό. Το λέω γιατί το πιστεύω αφου αυτο βιωσα και εαν μπορεσα εγω να ζω χωρις χαπια και λειτουργικά με τα προβλήματα που ειχα, γιατι κάποιος αλλος με ανάλογα προβλήματα να αποκαρδιωθει και να μην το ψάξει; δεν ειναι αναγκη να πληρωσει για ψυχοθεραπςία κάποιος,ας πάει σε ΚΨΥ , να δοκιμάσει. Ολοι θα ηθελα να είναι καλα και να μην υποφέρουν. Και αφου τα καταφερα εγω που δεν ειχα και βοηθεια καμία γιατί να μην τα καταφέρουν κ αλλα παιδια; δεν ειμαι ο υπερανθρωπος,το αντιθετο. Θεωρεις βλακεία το όνειρο μου να γινουν καλα ολοι;

  2. #152
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Manoyso na peiw ton patera soy
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Ρε αντε από κει ασχετοι
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Εισαι βλαμμενη που θα πεις ότι δεν ισχυουν, εσυ που ολες σου οι κταχωρησηεις είναι διαφημησεις.
    Ρε εσύ,έγραψε ο κολλητός σου,αλλά δεν μας είπες την γνώμη σου για τα λεγόμενα του.

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Μανουσο τον εχω πει τον πατέρα μου και του χω πει και χειροτερα jim7 γιατι ηταν ενα ον που μονο οξυγονο καταναλωνε οσο ζουσε. Ευχαριστω παντως για την προτροπή, να σαι καλα

    Εστάλη από SM-G3815 στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #154
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Esy eisai korh toy manoysoy.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Ε καποιου κορη θα έπρεπε να είμαι. Μακαρι να ημουν τριανταφυλλο να είχα φυτρωσει αντι για τους γονεις που ειχα. Αλλά, μπορεί να με γεννησαν βιολογικα καποιοι ανθρωποι, αλλά την ζωη μου την επέλεξα και την εχτισα, δεν μου την ορισε κανενας μανουσος. ;)

    Εστάλη από SM-G3815 στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #156
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Να τα. Μας την πέσανε. Μα για μένα δεν ισχυει το ότι μόνο με φαρμακα εισαι οκ. Εγω δεν ημουν με ζαναξ σεροξατ κτλ καλα. Ήμουν σε καταστολή και δεν εβοιωθα. Με την ψυχοθεραπεια αρχισα να γινομαι καλα. Σε ενοχλει που με την ψυχοθεραπεια εγινα καλα και εκοψα και τα χαπια; ε πες το μου κι αυτο.
    Δεν το λέω για κακό. Το λέω γιατί το πιστεύω αφου αυτο βιωσα και εαν μπορεσα εγω να ζω χωρις χαπια και λειτουργικά με τα προβλήματα που ειχα, γιατι κάποιος αλλος με ανάλογα προβλήματα να αποκαρδιωθει και να μην το ψάξει; δεν ειναι αναγκη να πληρωσει για ψυχοθεραπςία κάποιος,ας πάει σε ΚΨΥ , να δοκιμάσει. Ολοι θα ηθελα να είναι καλα και να μην υποφέρουν. Και αφου τα καταφερα εγω που δεν ειχα και βοηθεια καμία γιατί να μην τα καταφέρουν κ αλλα παιδια; δεν ειμαι ο υπερανθρωπος,το αντιθετο. Θεωρεις βλακεία το όνειρο μου να γινουν καλα ολοι;
    Nα κανεις ψυχοθεραπεια, βεβαια, να παρεις και τον πατερα σου μαζι να κανει και αυτος,

  7. #157
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Επισης το πρόβλημα σας είναι ότι οι ελλειψεις σαν δεν καλύπτονται με τιποτα, και αυτό ΕΙΝΑΙ πρόβλημα.

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Αποθανε. Δε θα τον επαιρνα κι αν ζουσε. με βιαζε και με κακοποιουσε μεχρι μεγαλη κοπέλα. Η ψυχοθεραπεια κ τα χαπια κ η προσπάθεια με καναν να μην αυτοπροαδιοριζομαι ως κορη μανουσου και να ζω ετσι. Οσο κακο κ να σου εκανε καποιος ψυχολογος κι εαενα και αλλους και σε μενα μεχρι να βρω σωστο ανθρωπο να με βοηθησει, δεν αξιζει να το βαζεις κατω κ να καταριεσαι. Προχωρα και πιασε τον ταυρο απο τα κέρατα. Μονο αν προσπαθεις θα επιτυχεις κάτι. Δεν αξιζει οι ασχημες εμπειριες να σου χαλανε τη ζωή. Γι αυτο λέω, ειμαστε τρελοι,ολοι ετσι μας αντιμετωπίζουν. Η μεγαλυτερη δικαίωση του τρελου ειναο να ζει πιο ηρεμα απο τον φυσιολογικό και πιο αξιοπρεπως. Εγω την απαντηση ςκει την βρηκα. Στον καλό γιατρο και στην προσπαθεια, αλλά την βρηκα αποδεδειγμένα και αφου δεν ξερω αλλον τροπο αυτο θα λέω

    Εστάλη από SM-G3815 στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Επισης το πρόβλημα σας είναι ότι οι ελλειψεις σαν δεν καλύπτονται με τιποτα, και αυτό ΕΙΝΑΙ πρόβλημα.
    Πες μου ποιες ειναι οι ελλειψεις μας. Οπως τις καταλαβαίνεις ονομάτησέ τες μία μία.

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Athens
    Posts
    455
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Επισης το πρόβλημα σας είναι ότι οι ελλειψεις σαν δεν καλύπτονται με τιποτα, και αυτό ΕΙΝΑΙ πρόβλημα.
    Και ποιες ειναι οι ελλειψεις μας?

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by KaterinaP View Post
    Και ποιες ειναι οι ελλειψεις μας?
    Μαλλον ειναι πολλές για ν αργςι τόσο

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Athens
    Posts
    455
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Μαλλον ειναι πολλές για ν αργςι τόσο
    Μαλλον δεν ξερει τι του γινεται γενικα.

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Ξαναρωταω λοιπον
    Πανω στο θεμα του νηματος εχουν να πουν κατι ο Μ87 και o WhyAlwaysMe ??
    Εχετε καποια θεση σχετικα με την αμοιβη ακυρωμενης συνεδριας??
    Διαφορετικα τα κουβαδακια σας και πατε να παιξετε σε κανενα απο τα νηματα του Μ87 που απολαμβανουν ειδικη μεταχειριση και δεν προκειται να κλειδωθουν!
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Στην τελική, ακόμα και αν η ψυχιατρική / ψυχολογία ήταν επιστήμες (που δεν είναι), θα έπρεπε κάπου να βλέπουμε τα αποτελέσματα τους. Που είναι αυτά; Τι σκ*** κάνουν στην Ελλάδα 54 χρόνια τώρα; Τι έχουν επιτύχει; Η στατιστική παρακολούθηση του πληθυσμού από ψυχιατρική / ψυχολογική σκοπιά και σε ότι αφορά "τους καρπούς των προσπαθειών τους" είτε δεν τους ενδιαφέρει [οπότε διαπιστώνουμε ψευδοεπιστήμες] είτε δεν τους συμφέρει [οπότε και διαπιστώνουμε ΑΛΛΕΣ σκοπιμότητες τις οποίες πρέπει να αναζητήσουμε στα φαρμακεία, τα ψυχιατρεία, τον ΕΟΦ και το υπουργείο υγείας].

    Εάν τα όσα έλεγα ήταν απλά ψεύδη, είτε επειδή δεν κατανοούσα για τι μιλούσα, είτε επειδή ήμουν κακόβουλος, θα έβγαινε ΕΠΩΝΥΜΑ ένας εκπρόσωπος της ψυχιατρικής / ψυχολογίας και θα με διέψευδε με τρόπο ο οποίος θα ήταν ελέγξιμος από τον αναγνώστη, προκειμένου εκείνος να μπορεί να διασταυρωσει ότι είμαι είτε "φελλός" είτε κακεντρεχής είτε και τα δύο.

    Αντί αυτού όμως, είναι ΠΟΛΥ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΙ με το να κάνουν μόκο. Επίσης η ΕΨΕ έχει ανακοινώσει κάτι τελευταίου τύπου μεταπτυχιακά με τίτλους "Εφαρμοσμένη Νευροανατομία" και "Ψυχοπαθολογία" σε μια προσπάθεια να ενδυθούν με "ιατρικό κύρος" τώρα που έχει αρχίσει να ξηλώνεται η ποδιά τους και νιώθουν ότι "μπάζει".

    Γιατί λοιπόν - κατά την άποψη σου - δεν βγαίνει κάποιος επώνυμα να με διαψεύσει - σύμφωνα με σένα - εμένα τον "νεαντερταλ"; Με λυπούνται ή δεν θέλουν να έρθουν να βγάλουν τα κάστανα από τη φωτιά;
    Σε εχω ρωτησει εδω και ΟΧΤΩ ΜΕΡΕΣ για ποιο λογο αποφευγεις την ενοτητα "Ερωτηση της εβδομαδας" η οποια ειναι η μοναδικη στην οποια καταδεχεται να γραφει ο ψυχολογος Νικόλαος Δοϊρανλής ως NikosD, ιδιοκτητης αυτου του site και εχεις αποφυγει με καθε τροπο να μου απαντησεις οπως αποφευγεις με καθε τροπο να απαντησεις στα νηματα που ανοιγει ενας επαγγελματιας ψυχολογος και μαλιστα επωνυμα!
    Δεν εχεις να πεις τιποτα πανω στο νημα "Θυμος προς τον ψυχοθεραπευτη" ?
    Δεν εχεις να πεις τιποτα πανω στο νημα "Για πιο πράγμα είστε ευγνώμονες προς τον ψυχοθεραπευτή/προς την ψυχοθεραπεία σας" ?
    Δεν εχεις να πεις τιποτα πανω στο νημα "Ακύρωση συνεδρίας και αμοιβή ψυχολόγου" ?

    Αφου ισχυριζεσαι οτι επιθυμεις απαντησεις επωνυμες απο επαγγελματιες, γιατι προτιμας ΞΕΚΑΘΑΡΑ να απευθυνεσαι σε μελη οπως ο WhyAlwaysMe που κανει παραθεση τις δημοσιευσεις σου χωρις καν να τις διαβαζει και απλα σπαμμαρει με κανα δυο λεξεις?

    Γιατι προτιμησες να κατηγορησεις μελη οπως ο Μητσάκος και ο WhyAlwaysMe οτι ανοιγουν νηματα με σκοπο τη συλλεξη πληροφοριων και τη διεξαγωγη μελετης, αλλα για τα νηματα που ανοιγει επωνυμα ο ψυχολογος επιλεγεις εδω και ΕΝΝΙΑ ΜΗΝΕΣ να κανεις μοκο???

    Γιατι λοιπον αποφευγεις με καθε τροπο να ερθεις σε αντιπαραθεση με τον ψυχολογο, αλλα αντ'αυτου επιλεγεις μελη με ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΧΑΡΑΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ??

    Τριτη φορα που σε ρωταω.... Ειπες πριν 8 ημερες οτι προετοιμαζεις την απαντηση.. πώς την προετοιμαζεις αφου ολο εδω εισαι και απαντας ασχετα? Και το βιβλιο ειχες πει οτι θα το τελειωσεις απο το Μαρτιο και φτανει ο Σεπτεμβρης.. Πώς θα το τελειωσεις αμα προτιμας να καθεσαι εδω και να ψαχνεις για θυματα να σαχλαμαριζετε?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Και μπαχαλάκιδες να τους ελεγαν ή κουτουρατζίδες, ποια θα ήταν η διαφορά αν εκαναν ακριβώς τα ιδια πραγματα; και ο καρκίνος δε θεραπεύεται αλλά η χημειοθεραπεία θεραπεια θεωρήται ενω ειναι ακρως τοξικη χημεια. Δεν μιλησε κανεις για τελειοτητα αλλα για βελτίωση. Εκανα μισο πραγμα την ημέρα πχ κ τωρα κανω 10 κι εχω στοχο τα 20. Με χαπια μονο δε γίνεται χωρις να αλλάξεις τα στραβα σου, κι αν ηξερες πως να φτιαξεις το στραβο του χαρακτήρα σου απο μόνος σου,δε θα ειχες νοσησει καν. Τουλαχιστον σε κάποιες ασθένειες

    Εστάλη από SM-G3815 στο E-Psychology.gr Mobile App
    κι οχι μονο ο καρκινος.
    ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ παθολογικες ασθενειες ειναι χρονιες, αλλα χωρις θεραπεια, απλα πεθαινεις. πιεση, ζαχαρο, καρδιοπαθειες, you name it.
    οι θεραπειες στις χρονιες ασθενειες ειναι για μια καλη λειτουργικοτητα κι ενα καλο επιπεδο ζωης.
    το ιδιο συμβαινει και με τις ψυχικες ασθενειες.
    αλλες θεραπευονται, αλλες βελτιωνονται αλλα ειναι χρονιες.
    αλλα το πιντι, ντεν καταλαβαινει, ντε καταλαβαινει, οσες φορες και να το ακουσει, με οσα προφιλ κι αν μπει, με οτι χρωμα και να γραφει, την ιδια κασετα λεει.
    βλεπει ασπρο- μαυρο.: "θεραπευτηκες ΠΛΗΡΩΣ και οριστικως σαν να μην ειχες ποτε, τιπτ???? αν οχι, να μην μας μιλας για θεραπειες."
    ουτε με εγχειριση δεν του το βαζεις στο μυαλο οτι μπορεις να μιλας για θεραπειες οταν εχεις βελτιωσει την λειτουργικοτητα σου και την ζωη σου. ισως επειδη δεν εχει τα κοτσια να το κανει κι αυτος.
    μπορει να ειναι εδω αλλα 20 χρονια να λεει τα ιδια , προκειμενου να κανει τον κοπο να παραδεχτει σε εναν καλο γιατρο τα προβληματα του και να συνεργαστει να τα βελτιωσει.

Page 11 of 17 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ακύρωση συνεδρίας και αμοιβή ψυχολόγου
    By NikosD. in forum Η ερώτηση της εβδομάδας
    Replies: 25
    Last Post: 12-01-2020, 12:10
  2. ψυχολογο ή ψυχίατρο και με τι αμοιβή?
    By grammen2479 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 14
    Last Post: 29-01-2015, 14:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •