Αμοιβη μη-πραγματοποιημενης συνεδριας - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 17 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 241
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Athens
    Posts
    455
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Επισης τα ψυχοφάρμακα που δεν είμαι εναντιον, υπαρχουν οι αυτοκτονικοι χαρακτήρες, οι σχιζοφρενεις και τοσοι αλλοι που τα χρειαζονται, δεν εχουν ισχυριστεί ποτε ότι θεραπευουν , αλλα μειωνουν τα ενοχλητικα και επικινδυνα συμπτώματα της σχιζοφρένειας, της μανιοκατάθλιψης.

    Και αυτοι που τα χρησιμοποιουν γνωριζουν και τις παρενέργειες τους, δεν είναι ότι καποιος τους εξαπατα, αλλα κρινουν ότι υπερτερουν τα θετικα.


    Από την άλλη εχουμε μια πρακτικη αυτος είναι ο σωστος ορος
    μια ΠΡΑΚΤΙΚΗ λοιπον που ισχυρίζεται και διαφημιζει
    'ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ'
    Είναι μια λεξη, δυο ψεμματα.
    1 γιατι την ψυχη δεν την θεραπευει ανθρωπος εκτος αν είναι ιερεας ή σοφος και 2 θεραπεια δεν προσφερει ουτε στα συμπτώματα σε αντιθεση με καποια φαρμακα και βοτανα.

    Αντι λοιπον να ονομάζονται συμβουλοι συμπεριφορας, ή πρακτικοι ψυχολογοι, ή κατι τετοιο, ισχυρίζονται ότι είναι ψυχοθεραπευτες.
    Εσυ δεν εισαι κατα των φαρμακων? Το ακουσα κι αυτο. Οσο για τα αλλα που λες πολυ απλα δεν στεκουν.

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Επισης τα ψυχοφάρμακα που δεν είμαι εναντιον, υπαρχουν οι αυτοκτονικοι χαρακτήρες, οι σχιζοφρενεις και τοσοι αλλοι που τα χρειαζονται, δεν εχουν ισχυριστεί ποτε ότι θεραπευουν , αλλα μειωνουν τα ενοχλητικα και επικινδυνα συμπτώματα της σχιζοφρένειας, της μανιοκατάθλιψης.

    Και αυτοι που τα χρησιμοποιουν γνωριζουν και τις παρενέργειες τους, δεν είναι ότι καποιος τους εξαπατα, αλλα κρινουν ότι υπερτερουν τα θετικα.


    Από την άλλη εχουμε μια πρακτικη αυτος είναι ο σωστος ορος
    μια ΠΡΑΚΤΙΚΗ λοιπον που ισχυρίζεται και διαφημιζει
    'ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ'
    Είναι μια λεξη, δυο ψεμματα.
    1 γιατι την ψυχη δεν την θεραπευει ανθρωπος εκτος αν είναι ιερεας ή σοφος και 2 θεραπεια δεν προσφερει ουτε στα συμπτώματα σε αντιθεση με καποια φαρμακα και βοτανα.

    Αντι λοιπον να ονομάζονται συμβουλοι συμπεριφορας, ή πρακτικοι ψυχολογοι, ή κατι τετοιο, ισχυρίζονται ότι είναι ψυχοθεραπευτες.
    Και μπαχαλάκιδες να τους ελεγαν ή κουτουρατζίδες, ποια θα ήταν η διαφορά αν εκαναν ακριβώς τα ιδια πραγματα; και ο καρκίνος δε θεραπεύεται αλλά η χημειοθεραπεία θεραπεια θεωρήται ενω ειναι ακρως τοξικη χημεια. Δεν μιλησε κανεις για τελειοτητα αλλα για βελτίωση. Εκανα μισο πραγμα την ημέρα πχ κ τωρα κανω 10 κι εχω στοχο τα 20. Με χαπια μονο δε γίνεται χωρις να αλλάξεις τα στραβα σου, κι αν ηξερες πως να φτιαξεις το στραβο του χαρακτήρα σου απο μόνος σου,δε θα ειχες νοσησει καν. Τουλαχιστον σε κάποιες ασθένειες

    Εστάλη από SM-G3815 στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #138
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by KaterinaP View Post
    Οι περισσοτεροι ειδικοι ΔΕΝ θελουν να μην καλυτερευουν οι ασθενεις!! Ξερεις τι ασχημο ειναι για ενα σοβαρο ψυχοθεραπευτη να μη βελτιωνεται ο θεραπευομενος του?? Νιωθουν ματαιοτητα! Δεν ειναι ολοι για τα μπαζα!!!

    Εστάλη από GT-S7580 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Τους πιάνει ΜΙΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΑ όταν ΞΕΡΟΥΝ - επειδή εκείνοι είναι υπέυθυνοι για την ισόβια συντήρηση την οποία πουλάνε - ότι ο ψυχικά ασθενής θα είναι εκεί για τα επόμενα "ν" [όπου ν τείνει στο άπειρο] χρόνια... ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ σου λέω! Κάθονται και κλαίνε με ΜΑΥΡΑ ΔΑΚΡΥΑ!... Τους κόβεται η όρεξη!... Τραβάνε, βγάζουν τα μαλλιά τους!... Γρατζουνάνε τα πρόσωπα τους με μανικιουρισμένα νυχάκια... Τους χειμερινούς μήνες, πάνε στο ακριβό πέτρινο τζάκι της μονοκατοικίας τους και παίρνουν και ρίχνουν στάχτες στο κεφάλι τους φωνάζοντας "ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ...;!!!"... Μέχρι που στο τέλος της μέρας διαπιστώνουν ότι μοναδική παρηγοριά τους είναι το ουίσκι δεκαπενταετίας και τα πενηντάρικα τα οποία τους αφήνει μετά την κάθε συνεδρία ο εκάστοτε θεραπευόμενος.

    Καί σκέφτονται μετά:

    "Έτσι πρέπει να είναι... Ο θεραπευόμενος πρέπει να αποδεχτεί να πληρώνει εις τον αιώνα των αιώνων... Και εγώ πρέπει να αποδεχτώ ότι την ματαιότητα που νιώθω επειδή τον έχω βάλει σε ισόβια συντήρηση θα πρέπει να την πνίγω με ουίσκι δεκαπενταετίας, πενηντάρικα και καμιά γραμμούλα κόκα... Όπου φτωχός και η μοίρα του, c'est la vie, και τα ρέστα. Εβίβα... μα που έχω βάλει τα πούρα;;;"

    ...και ζήσανε αυτοί καλά και εμείς χειρότερα.
    Quote Originally Posted by KaterinaP View Post
    Κοψε τις ειρωνιες ρε ψευτομαγκα της οθονης. Ζεις μεσα στη μιζερια σου και εισαι τοσο κακιασμενος που δεν μπορεις να δεχτεις πως καποιος μπορει να ειναι χαρουμενος. Δεν ξερεις που πανε τα τεσσερα και εχεις και αποψη τρομαρα σου. Αντε πισω στη σπηλια σου ανθρωπε του Νεαντερταλ να κυνηγησεις βισονες.
    SPOILER ALERT

    Θες να μιλήσουμε για τις "ψυχιατρικές" χρήσεις της κοκαίνης (δια χειρώς Sigmund Freud) ή μήπως για τα πόσα άλλα ψυχοφάρμακα τα οποία δεν βλέπω να έχουν θεραπεύσει έστω και έναν ψυχικά ασθενή...

    Μπορούμε επίσης να μιλήσουμε για τις διάφορες ψυχοθεραπευτικές τεχνικές (CBT, DBT, Gestalt, ψυχοδυναμική και δε συμμαζεύεται) τα οποία ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ δεν έχουν θεραπεύσει κανέναν.

    Στην τελική, ακόμα και αν η ψυχιατρική / ψυχολογία ήταν επιστήμες (που δεν είναι), θα έπρεπε κάπου να βλέπουμε τα αποτελέσματα τους. Που είναι αυτά; Τι σκ*** κάνουν στην Ελλάδα 54 χρόνια τώρα; Τι έχουν επιτύχει; Η στατιστική παρακολούθηση του πληθυσμού από ψυχιατρική / ψυχολογική σκοπιά και σε ότι αφορά "τους καρπούς των προσπαθειών τους" είτε δεν τους ενδιαφέρει [οπότε διαπιστώνουμε ψευδοεπιστήμες] είτε δεν τους συμφέρει [οπότε και διαπιστώνουμε ΑΛΛΕΣ σκοπιμότητες τις οποίες πρέπει να αναζητήσουμε στα φαρμακεία, τα ψυχιατρεία, τον ΕΟΦ και το υπουργείο υγείας].

    Εγώ μπορεί στα μάτια σου να είμαι "νεαντερταλ" που κυνηγάω βίσονες, αλλά αυτό οφείλεται στο ότι είσαι βουτηγμένη ως τα ματάκια σου στις αντιφάσεις. Εάν τα όσα έλεγα ήταν απλά ψεύδη, είτε επειδή δεν κατανοούσα για τι μιλούσα, είτε επειδή ήμουν κακόβουλος, θα έβγαινε ΕΠΩΝΥΜΑ ένας εκπρόσωπος της ψυχιατρικής / ψυχολογίας και θα με διέψευδε με τρόπο ο οποίος θα ήταν ελέγξιμος από τον αναγνώστη, προκειμένου εκείνος να μπορεί να διασταυρωσει ότι είμαι είτε "φελλός" είτε κακεντρεχής είτε και τα δύο.

    Αντί αυτού όμως, είναι ΠΟΛΥ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΙ με το να κάνουν μόκο. Επίσης η ΕΨΕ έχει ανακοινώσει κάτι τελευταίου τύπου μεταπτυχιακά με τίτλους "Εφαρμοσμένη Νευροανατομία" και "Ψυχοπαθολογία" σε μια προσπάθεια να ενδυθούν με "ιατρικό κύρος" τώρα που έχει αρχίσει να ξηλώνεται η ποδιά τους και νιώθουν ότι "μπάζει".

    Γιατί λοιπόν - κατά την άποψη σου - δεν βγαίνει κάποιος επώνυμα να με διαψεύσει - σύμφωνα με σένα - εμένα τον "νεαντερταλ"; Με λυπούνται ή δεν θέλουν να έρθουν να βγάλουν τα κάστανα από τη φωτιά;

    Οι φοιτητές και οι απόφοιτοι των παραπάνω κλάδων ΧΕΙΡΑΓΩΓΗΘΗΚΑΝ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΤΡΟΠΟ. Μισές αλήθειες και στημένο θεσμικό πλαίσιο φάγανε στη μάπα. Όμως δεν βλέπω τους "επαγγελματίες" τους να εξεγείρονται. Δεν βλέπω να διαμαρτύρονται. Δεν βλέπω να κάνουν οτιδήποτε να βελτιώσουν την κατάσταση. ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ, απουσιάζει ο ψυχικά ασθενής και το τελικό αποτέλεσμα της ψυχοθεραπείας από οποιαδήποτε προσπάθεια ή στόχο τους.

    Κάτι για την "ταυτότητα της ψυχοθεραπείας" μαράθηκαν και κάνανε ημερίδα...
    Κάτι για την "αποζημίωση τους στις συμβάσεις δημοσίου" διεκδίκησαν...
    Αλλά ενώ "ο κόσμος το 'χει τούμπανο και αυτοί κρυφό καμάρι", για τα ουσιαστικά προβλήματα του κλάδου τους εφαρμόζουν στάση ΧΨ&Α.

    Στην τελική KaterinaP, εσύ όπως και το kutchunie (βλέπε και τη σελίδα 5 και 6) ζείτε στην κοσμάρα σας. Απ' τη μια θέλετε να πιστεύετε σε παραμύθια χαλιμάς στυλ "Ελληνική δικαιοσύνη" [γέλιο πικρό μέχρι δακρύων] και από την άλλη σε "επαγγελματίες ψυχικής υγείας" με ανεπτυγμένο αίσθημα ευθύνης και ακέραια ηθική υπόσταση όταν ακόμα και οι πιο μαχητικοί [σε υπερβολικά παρεξηγήσιμο σημείο] από τους υποστηρικτές τους αναγνωρίζουν ότι τα κίνητρα αυτών έχουν πολλά περισσότερα να κάνουν με την τσέπη τους, παρά με το όποιο όφελος του ψυχικά ασθενή.

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Athens
    Posts
    455
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    SPOILER ALERT

    Θες να μιλήσουμε για τις "ψυχιατρικές" χρήσεις της κοκαίνης (δια χειρώς Sigmund Freud) ή μήπως για τα πόσα άλλα ψυχοφάρμακα τα οποία δεν βλέπω να έχουν θεραπεύσει έστω και έναν ψυχικά ασθενή...

    Μπορούμε επίσης να μιλήσουμε για τις διάφορες ψυχοθεραπευτικές τεχνικές (CBT, DBT, Gestalt, ψυχοδυναμική και δε συμμαζεύεται) τα οποία ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ δεν έχουν θεραπεύσει κανέναν.

    Στην τελική, ακόμα και αν η ψυχιατρική / ψυχολογία ήταν επιστήμες (που δεν είναι), θα έπρεπε κάπου να βλέπουμε τα αποτελέσματα τους. Που είναι αυτά; Τι σκ*** κάνουν στην Ελλάδα 54 χρόνια τώρα; Τι έχουν επιτύχει; Οι στατιστική παρακολούθηση του πληθυσμού από ψυχιατρική / ψυχολογική σκοπιά και σε ότι αφορά "τους καρπούς των προσπαθειών τους" είτε δεν τους ενδιαφέρει [οπότε διαπιστώνουμε ψευδοεπιστήμες] είτε δεν τους συμφέρει [οπότε και διαπιστώνουμε ΑΛΛΕΣ σκοπιμότητες τις οποίες πρέπει να αναζητήσουμε στα φαρμακεία, τα ψυχιατρεία, τον ΕΟΦ και το υπουργείο υγείας].

    Εγώ μπορεί στα μάτια σου να είμαι "νεαντερταλ" που κυνηγάω βίσονες, αλλά αυτό οφείλεται στο ότι είσαι βουτηγμένη ως τα ματάκια σου στις αντιφάσεις. Εάν τα όσα έλεγα ήταν απλά ψεύδη, είτε επειδή δεν κατανοούσα για τι μιλούσα, είτε επειδή ήμουν κακόβουλος, θα έβγαινε ΕΠΩΝΥΜΑ ένας εκπρόσωπος της ψυχιατρικής / ψυχολογίας και θα με διέψευδε με τρόπο ο οποίος θα ήταν ελέγξιμος από τον αναγνώστη, προκειμένου εκείνος να μπορεί να διασταυρωσει ότι είμαι είτε "φελλός" είτε κακεντρεχής είτε και τα δύο.

    Αντί αυτού όμως, είναι ΠΟΛΥ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΙ με το να κάνουν μόκο. Επίσης η ΕΨΕ έχει ανακοινώσει κάτι τελευταίου τύπου μεταπτυχιακά με τίτλους "Εφαρμοσμένη Νευροανατομία" και "Ψυχοπαθολογία" σε μια προσπάθεια να ενδυθούν με "ιατρικό κύρος" τώρα που έχει αρχίσει να ξηλώνεται η ποδιά τους και νιώθουν ότι "μπάζει".

    Γιατί λοιπόν - κατά την άποψη σου - δεν βγαίνει κάποιος επώνυμα να με διαψεύσει - σύμφωνα με σένα - εμένα τον "νεαντερταλ"; Με λυπούνται ή δεν θέλουν να έρθουν να βγάλουν τα κάστανα από τη φωτιά;

    Οι φοιτητές και οι απόφοιτοι των παραπάνω κλάδων ΧΕΙΡΑΓΩΓΗΘΗΚΑΝ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΤΡΟΠΟ. Μισές αλήθειες και στημένο θεσμικό πλαίσιο φάγανε στη μάπα. Όμως δεν βλέπω τους "επαγγελματίες" τους να εξεγείρονται. Δεν βλέπω να διαμαρτύρονται. Δεν βλέπω να κάνουν οτιδήποτε να βελτιώσουν την κατάσταση. ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ, απουσιάζει ο ψυχικά ασθενής και το τελικό αποτέλεσμα της ψυχοθεραπείας από οποιαδήποτε προσπάθεια ή στόχο τους.

    Κάτι για την "ταυτότητα της ψυχοθεραπείας" μαράθηκαν και κάνανε ημερίδα...
    Κάτι για την "αποζημίωση τους στις συμβάσεις δημοσίου" διεκδίκησαν...
    Αλλά ενώ "ο κόσμος το 'χει τούμπανο και αυτοί κρυφό καμάρι", για τα ουσιαστικά προβλήματα του κλάδου τους εφαρμόζουν στάση ΧΨ&Α.

    Στην τελική KaterinaP, εσύ όπως και το kutchunie (βλέπε και τη σελίδα 6 και 7) ζείτε στην κοσμάρα σας. Απ' τη μια θέλετε να πιστεύετε σε παραμύθια χαλιμάς στυλ "Ελληνική δικαιοσύνη" [γέλιο πικρό μέχρι δακρύων] και από την άλλη σε "επαγγελματίες ψυχικής υγείας" με ανεπτυγμένο αίσθημα ευθύνης και ακέραια ηθική υπόσταση όταν ακόμα και οι πιο μαχητικοί [σε υπερβολικά παρεξηγήσιμο σημείο] από τους υποστηρικτές τους αναγνωρίζουν ότι τα κίνητρα αυτών έχουν πολλά περισσότερα να κάνουν με την τσέπη τους, παρά το όποιο όφελος του ψυχικά ασθενή.
    Εμ εισαι στην κοσμαρα σου οχι εμεις. Το παραληρημα σου καλα συνεχιζεται. Περαστικα. Αν και εισαι ανιατη περιπτωση... Αντε πηγαινε να κανεις παρεα με τον jim7 και ασε μας εμας.

  5. #140
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    SPOILER ALERT

    Θες να μιλήσουμε για τις "ψυχιατρικές" χρήσεις της κοκαίνης (δια χειρώς Sigmund Freud) ή μήπως για τα πόσα άλλα ψυχοφάρμακα τα οποία δεν βλέπω να έχουν θεραπεύσει έστω και έναν ψυχικά ασθενή...

    Μπορούμε επίσης να μιλήσουμε για τις διάφορες ψυχοθεραπευτικές τεχνικές (CBT, DBT, Gestalt, ψυχοδυναμική και δε συμμαζεύεται) τα οποία ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ δεν έχουν θεραπεύσει κανέναν.

    Στην τελική, ακόμα και αν η ψυχιατρική / ψυχολογία ήταν επιστήμες (που δεν είναι), θα έπρεπε κάπου να βλέπουμε τα αποτελέσματα τους. Που είναι αυτά; Τι σκ*** κάνουν στην Ελλάδα 54 χρόνια τώρα; Τι έχουν επιτύχει; Η στατιστική παρακολούθηση του πληθυσμού από ψυχιατρική / ψυχολογική σκοπιά και σε ότι αφορά "τους καρπούς των προσπαθειών τους" είτε δεν τους ενδιαφέρει [οπότε διαπιστώνουμε ψευδοεπιστήμες] είτε δεν τους συμφέρει [οπότε και διαπιστώνουμε ΑΛΛΕΣ σκοπιμότητες τις οποίες πρέπει να αναζητήσουμε στα φαρμακεία, τα ψυχιατρεία, τον ΕΟΦ και το υπουργείο υγείας].

    Εγώ μπορεί στα μάτια σου να είμαι "νεαντερταλ" που κυνηγάω βίσονες, αλλά αυτό οφείλεται στο ότι είσαι βουτηγμένη ως τα ματάκια σου στις αντιφάσεις. Εάν τα όσα έλεγα ήταν απλά ψεύδη, είτε επειδή δεν κατανοούσα για τι μιλούσα, είτε επειδή ήμουν κακόβουλος, θα έβγαινε ΕΠΩΝΥΜΑ ένας εκπρόσωπος της ψυχιατρικής / ψυχολογίας και θα με διέψευδε με τρόπο ο οποίος θα ήταν ελέγξιμος από τον αναγνώστη, προκειμένου εκείνος να μπορεί να διασταυρωσει ότι είμαι είτε "φελλός" είτε κακεντρεχής είτε και τα δύο.

    Αντί αυτού όμως, είναι ΠΟΛΥ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΙ με το να κάνουν μόκο. Επίσης η ΕΨΕ έχει ανακοινώσει κάτι τελευταίου τύπου μεταπτυχιακά με τίτλους "Εφαρμοσμένη Νευροανατομία" και "Ψυχοπαθολογία" σε μια προσπάθεια να ενδυθούν με "ιατρικό κύρος" τώρα που έχει αρχίσει να ξηλώνεται η ποδιά τους και νιώθουν ότι "μπάζει".

    Γιατί λοιπόν - κατά την άποψη σου - δεν βγαίνει κάποιος επώνυμα να με διαψεύσει - σύμφωνα με σένα - εμένα τον "νεαντερταλ"; Με λυπούνται ή δεν θέλουν να έρθουν να βγάλουν τα κάστανα από τη φωτιά;

    Οι φοιτητές και οι απόφοιτοι των παραπάνω κλάδων ΧΕΙΡΑΓΩΓΗΘΗΚΑΝ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΤΡΟΠΟ. Μισές αλήθειες και στημένο θεσμικό πλαίσιο φάγανε στη μάπα. Όμως δεν βλέπω τους "επαγγελματίες" τους να εξεγείρονται. Δεν βλέπω να διαμαρτύρονται. Δεν βλέπω να κάνουν οτιδήποτε να βελτιώσουν την κατάσταση. ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ, απουσιάζει ο ψυχικά ασθενής και το τελικό αποτέλεσμα της ψυχοθεραπείας από οποιαδήποτε προσπάθεια ή στόχο τους.

    Κάτι για την "ταυτότητα της ψυχοθεραπείας" μαράθηκαν και κάνανε ημερίδα...
    Κάτι για την "αποζημίωση τους στις συμβάσεις δημοσίου" διεκδίκησαν...
    Αλλά ενώ "ο κόσμος το 'χει τούμπανο και αυτοί κρυφό καμάρι", για τα ουσιαστικά προβλήματα του κλάδου τους εφαρμόζουν στάση ΧΨ&Α.

    Στην τελική KaterinaP, εσύ όπως και το kutchunie (βλέπε και τη σελίδα 6 και 7) ζείτε στην κοσμάρα σας. Απ' τη μια θέλετε να πιστεύετε σε παραμύθια χαλιμάς στυλ "Ελληνική δικαιοσύνη" [γέλιο πικρό μέχρι δακρύων] και από την άλλη σε "επαγγελματίες ψυχικής υγείας" με ανεπτυγμένο αίσθημα ευθύνης και ακέραια ηθική υπόσταση όταν ακόμα και οι πιο μαχητικοί [σε υπερβολικά παρεξηγήσιμο σημείο] από τους υποστηρικτές τους αναγνωρίζουν ότι τα κίνητρα αυτών έχουν πολλά περισσότερα να κάνουν με την τσέπη τους, παρά με το όποιο όφελος του ψυχικά ασθενή.
    Μην πίνεις ρε αφού δεν το σηκώνεις!

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Ιντα διαολου μελιντακοι πεφτουνε στο τσικαλι σου κι εθεομπουντάλεψες; ιντα;;

    Εστάλη από SM-G3815 στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #142
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Ιντα διαολου μελιντακοι πεφτουνε στο τσικαλι σου κι εθεομπουντάλεψες; ιντα;;

    Εστάλη από SM-G3815 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Συντέκνισσα,δεν κατέω ίντα λέει ο Μ65.:Ρ


    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Επισης τα ψυχοφάρμακα που δεν είμαι εναντιον, υπαρχουν οι αυτοκτονικοι χαρακτήρες, οι σχιζοφρενεις και τοσοι αλλοι που τα χρειαζονται, δεν εχουν ισχυριστεί ποτε ότι θεραπευουν , αλλα μειωνουν τα ενοχλητικα και επικινδυνα συμπτώματα της σχιζοφρένειας, της μανιοκατάθλιψης.

    Και αυτοι που τα χρησιμοποιουν γνωριζουν και τις παρενέργειες τους, δεν είναι ότι καποιος τους εξαπατα, αλλα κρινουν ότι υπερτερουν τα θετικα.


    Από την άλλη εχουμε μια πρακτικη αυτος είναι ο σωστος ορος
    μια ΠΡΑΚΤΙΚΗ λοιπον που ισχυρίζεται και διαφημιζει
    'ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ'
    Είναι μια λεξη, δυο ψεμματα.
    1 γιατι την ψυχη δεν την θεραπευει ανθρωπος εκτος αν είναι ιερεας ή σοφος και 2 θεραπεια δεν προσφερει ουτε στα συμπτώματα σε αντιθεση με καποια φαρμακα και βοτανα.

    Αντι λοιπον να ονομάζονται συμβουλοι συμπεριφορας, ή πρακτικοι ψυχολογοι, ή κατι τετοιο, ισχυρίζονται ότι είναι ψυχοθεραπευτες.
    ''Τζιμάνι'',τι πιστεύεις για όσα λέει ο Μ87?

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Συντεκνοι ειναι αθτοι που μοιραζουνται το ιδιο παιδι, δλδ ο γονεας κ ο νονος του παιδιου

    Εστάλη από SM-G3815 στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #144
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Συντεκνοι ειναι αθτοι που μοιραζουνται το ιδιο παιδι, δλδ ο γονεας κ ο νονος του παιδιου

    Εστάλη από SM-G3815 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Με συγχωρείς,λάθος.

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Με συγχωρείς,λάθος.
    Συγχωρεμένος τέκνο μου. Απλώς το λένε νομίζοντας πως οι συντεκνοι είναι οι κρητικοι γι αυτο το διορθωσα, για να το μάθεις.

    Εστάλη από SM-G3815 στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #146
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Ρε αντε από κει ασχετοι

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Ολους μαζι μας λες άσχετους? Γιατι? Εγω σου απαντησα τι πιστευω. Αμα σε πω εγω τωρα μανουσο θα φταίω;

    Εστάλη από SM-G3815 στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #148
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Εισαι βλαμμενη που θα πεις ότι δεν ισχυουν, εσυ που ολες σου οι κταχωρησηεις είναι διαφημησεις.

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Athens
    Posts
    455
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Ρε αντε από κει ασχετοι
    Να τος και ο ενημερωμενος.

  15. #150
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Manoyso na peiw ton patera soy

Page 10 of 17 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ακύρωση συνεδρίας και αμοιβή ψυχολόγου
    By NikosD. in forum Η ερώτηση της εβδομάδας
    Replies: 25
    Last Post: 12-01-2020, 12:10
  2. ψυχολογο ή ψυχίατρο και με τι αμοιβή?
    By grammen2479 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 14
    Last Post: 29-01-2015, 14:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •