ανασφαλεια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 88
  1. #16
    Quote Originally Posted by girl992 View Post
    Αυτο ακριβως καλα τα λες το ηξερε απο την αρχη....δεν ειμαι φρικιο ουτε τερας απλα εχω ενα στανταρ στυλ ντυσιματος...σε ευχαριστω για την απαντηση σου..δεν ξερω πλεον πως να το διαχειριστω...θα βγαινω μαζι του κ να νιωθω οτι ειμαι χαλια...
    Και φρικιό να είσαι, πάλι δικαίωμα σου είναι! σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ δεν μπορώ τα τακούνια κι όλα αυτά. Θέλω να είμαι άνετα και να ντυνομαι απλά. Αν σε κάνει χάλια, δεν αξίζει να νιώθεις τέτοια συναισθήματα ! Μην υποβαθμίζεις τον εαυτό σου και μην αφήσεις κανέναν να το κάνει. Υποτίθεται ότι είναι ο άνθρωπος σου, θα έπρεπε να σε ανεβάζει. Ξέρει γενικά πως σε κάνει να αισθανεσαι; μήπως ας πούμε αυτός το λέει τελείως στην πλάκα και χαλαρά, απλά εσένα σε πονάει και δεν το βλέπεις με παρόμοιο τροπο; γι αυτό σου είπα για συζήτηση, μήπως απλά βλέπετε την κατάσταση από διαφορετική οπτική, και μπορέσετε να τα βρείτε.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by girl992 View Post
    ...θα βγαινω μαζι του κ να νιωθω οτι ειμαι χαλια...
    οχιιιιιιιιιιιιιιιιι. θα βγενεις μαζι του θα εισαι ο εαυτος σου κ θα φανει στο τελος αυτος περισοτερο χαλια απο σενα. αυτος εχει το κομπλεξ. εσυ εισαι ολυ πιο ενταξει απο αυτον. κ αυτο αν εισαι ο εαυτοσ σου εξω θα το εκπεμπεις!!!

  3. #18
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by butterfly95 View Post
    Και φρικιό να είσαι, πάλι δικαίωμα σου είναι! σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ δεν μπορώ τα τακούνια κι όλα αυτά. Θέλω να είμαι άνετα και να ντυνομαι απλά. Αν σε κάνει χάλια, δεν αξίζει να νιώθεις τέτοια συναισθήματα ! Μην υποβαθμίζεις τον εαυτό σου και μην αφήσεις κανέναν να το κάνει. Υποτίθεται ότι είναι ο άνθρωπος σου, θα έπρεπε να σε ανεβάζει. Ξέρει γενικά πως σε κάνει να αισθανεσαι; μήπως ας πούμε αυτός το λέει τελείως στην πλάκα και χαλαρά, απλά εσένα σε πονάει και δεν το βλέπεις με παρόμοιο τροπο; γι αυτό σου είπα για συζήτηση, μήπως απλά βλέπετε την κατάσταση από διαφορετική οπτική, και μπορέσετε να τα βρείτε.
    Και νομιζα ειμαι μονη που δεν τα μπορει τα τακουνια κ λοιπα..αυτος λεει δεν σου κανω κριτικη απλα το λεω για το καλο σου...νεο κοριτσι και φορας μαυρα σαν χηρα...ε συγνωμη αν αυτο δεν ειναι κριτικη τι ειναι? Κγω ειμαι πολυ κομπλεξικο ατομο αν μου λενε κατι αρνητικο για την εμφανιση ειδικα απο αυτον που μαρεσει μετα νιωθω χαλια και ειμαι μεσα στην ανασφαλεια

  4. #19
    Quote Originally Posted by girl992 View Post
    Και νομιζα ειμαι μονη που δεν τα μπορει τα τακουνια κ λοιπα..αυτος λεει δεν σου κανω κριτικη απλα το λεω για το καλο σου...νεο κοριτσι και φορας μαυρα σαν χηρα...ε συγνωμη αν αυτο δεν ειναι κριτικη τι ειναι? Κγω ειμαι πολυ κομπλεξικο ατομο αν μου λενε κατι αρνητικο για την εμφανιση ειδικα απο αυτον που μαρεσει μετα νιωθω χαλια και ειμαι μεσα στην ανασφαλεια
    Ούτε καν. Υπάρχουν πάρα πολλά τέτοια άτομα. Εγώ προσωπικά δεν βρίσκω νόημα να ζορίστω φορώντας τακούνια. Παλιά φορούσα αλλά τώρα τα βαρεθηκα. Εν πασει περιπτώσει, να δουλέψεις το θέμα με την ανασφάλεια που ενδεχομένως έχεις σαν άνθρωπος. Και πήγες και στα βαθιά κορίτσι μου, έπεσες σε άνθρωπο που σου το προκαλεί αυτό στα άκρα. Μήπως πρέπει να τον αφήσεις;

  5. #20
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    οχιιιιιιιιιιιιιιιιι. θα βγενεις μαζι του θα εισαι ο εαυτος σου κ θα φανει στο τελος αυτος περισοτερο χαλια απο σενα. αυτος εχει το κομπλεξ. εσυ εισαι ολυ πιο ενταξει απο αυτον. κ αυτο αν εισαι ο εαυτοσ σου εξω θα το εκπεμπεις!!!
    Σε ευχαριστωωω δινεις θετικη ενεργεια!!

  6. #21
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by butterfly95 View Post
    Ούτε καν. Υπάρχουν πάρα πολλά τέτοια άτομα. Εγώ προσωπικά δεν βρίσκω νόημα να ζορίστω φορώντας τακούνια. Παλιά φορούσα αλλά τώρα τα βαρεθηκα. Εν πασει περιπτώσει, να δουλέψεις το θέμα με την ανασφάλεια που ενδεχομένως έχεις σαν άνθρωπος. Και πήγες και στα βαθιά κορίτσι μου, έπεσες σε άνθρωπο που σου το προκαλεί αυτό στα άκρα. Μήπως πρέπει να τον αφήσεις;
    Δεν ξερω τι να κανω..μαλλον πρεπει να διορθωσω εγω το κομπλεξ μου τι να πω??μπορεις να με πεις τρελη αλλα αισθανομαι αβολα να φοραω χρωματα ανοιχτα δεν ξερω δεν μαρεσει πανω μου.. Τεσπα δεν ξερω μπορει εγω να ειμαι η παραλογη

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Βρε girl992 μου, μαλλον τα λεει για να σου ριξει την αυτοπεποιθηση για να εισαι μαζι του, κολπο ειναι!!!! Η σε βαρεθηκε που δεν το νομιζω. Μην ακους τι σου λενε τα αγορια, αυτοι εχουν αλληλουποστηριξη μεταξυ τους!! Παντως συμφωνω σε ενα που σου ειπε ο γιαννης, οτι αυτος εχει το κομπλεξ και οχι εσυ. Δεν εισαι εσυ η παραλογη, αυτος ειναι ανωμαλος να μην θελει την κοπελα του οπως ειναι και να εχει απαιτησεις να φοραει τακουνια. Δηλαδη τι θα καταλαβει αν φορας τακουνια, να στο πω ετσι, θα κα.....νει πιο πολυ;;; Ελεος. Κοιτα εσυ κοριτσι μου να εισαι καλα και να το εκπεμπεις και να πιστευεις οτι εισαι μια κουκλα γιατι σιγουρα θα εισαι για να ειναι μαζι σου και αστον να στα λεει. Αν σε βαρεθηκε πες του να βρει αλλη η οτι θα βρεις αλλον για να δουμε τι θα κανει μετα.

  8. #23
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Βρε girl992 μου, μαλλον τα λεει για να σου ριξει την αυτοπεποιθηση για να εισαι μαζι του, κολπο ειναι!!!! Η σε βαρεθηκε που δεν το νομιζω. Μην ακους τι σου λενε τα αγορια, αυτοι εχουν αλληλουποστηριξη μεταξυ τους!! Παντως συμφωνω σε ενα που σου ειπε ο γιαννης, οτι αυτος εχει το κομπλεξ και οχι εσυ. Δεν εισαι εσυ η παραλογη, αυτος ειναι ανωμαλος να μην θελει την κοπελα του οπως ειναι και να εχει απαιτησεις να φοραει τακουνια. Δηλαδη τι θα καταλαβει αν φορας τακουνια, να στο πω ετσι, θα κα.....νει πιο πολυ;;; Ελεος. Κοιτα εσυ κοριτσι μου να εισαι καλα και να το εκπεμπεις και να πιστευεις οτι εισαι μια κουκλα γιατι σιγουρα θα εισαι για να ειναι μαζι σου και αστον να στα λεει. Αν σε βαρεθηκε πες του να βρει αλλη η οτι θα βρεις αλλον για να δουμε τι θα κανει μετα.
    Λουλουδακι μου καλο σε ευχαριστω με εκανες και γελασα πολυ μαγκακι χαχαχα...οταν λεω αμα δεν σαρεσω να βρεις αλλη με το στυλ σου μου λεει δεν συννενοουμαστε...πραγματικ� � με επηρεασε και δεν ξερω γιατι ανοιξα θεμα απλα ηθελα να τα πω να ξελαφρωσω καπου κ να ακουσω ξ μια δευτερη γνωμη

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by girl992 View Post
    Λουλουδακι μου καλο σε ευχαριστω με εκανες και γελασα πολυ μαγκακι χαχαχα... οταν λεω αμα δεν σαρεσω να βρεις αλλη με το στυλ σου μου λεει δεν συννενοουμαστε... πραγματικα με επηρεασε και δεν ξερω γιατι ανοιξα θεμα απλα ηθελα να τα πω να ξελαφρωσω καπου κ να ακουσω ξ μια δευτερη γνωμη
    Ελα ρε στα λεει για να σου ριξει την αυτοπεποιθηση, αυτο που σου ελεγα!! Ειναι συχνο κολπο των αντρων, να το κανεις κι εσυ οταν στο κανουνε, οταν στο λεει να του λες ουτε κι εμενα μ' αρεσεις αλλα δεν βρισκω αλλον γι'αυτο ειμαι μαζι σου χαχα και αν πειραχτει πες του το 'πα στην πλακα!!
    Last edited by λουλούδι; 19-08-2017 at 16:56.

  10. #25
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Ελα ρε στα λεει για να σου ριξει την αυτοπεποιθηση, αυτο που σου ελεγα!! Ειναι συχνο κολπο των αντρων, να το κανεις κι εσυ οταν στο κανουνε, οταν στο λεει να του λες ουτε κι εμενα μ' αρεσεις αλλα δεν βρισκω αλλον γι'αυτο ειμαι μαζι σου χαχα και αν πειραχτει πες του το 'πα στην πλακα!!
    Γιατι ομως να θελει να το κανει αυτο?παμε καλα?τι σκοπο εχει..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by girl992 View Post
    Γιατι ομως να θελει να το κανει αυτο?παμε καλα?τι σκοπο εχει..
    Για να σε ριξει ψυχολογικα και να παραμενεις μαζι του!!! Παλιο το κολπο!!! Να λες, αφου δεν βρισκω αλλον καλυτερον θα μεινω με αυτον!!! Αλλα μην χαλασεις την σχεση σου γι'αυτο, κριμα ειναι αφου τον θελεις και σε θελει!!!!!!! Απλα αν στο κανει καν'το του κι εσυ βεβαια εμενα απο αυτα που μου ειπες δεν μου γεμιζει το ματι αλλα μη νομιζεις οτι υπαρχουν και πολλοι που ειναι καλυτεροι!!!!! Οι περισσοτεροι θελουν να ....... μονο.

  12. #27
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Για να σε ριξει ψυχολογικα και να παραμενεις μαζι του!!! Παλιο το κολπο!!! Να λες, αφου δεν βρισκω αλλον καλυτερον θα μεινω με αυτον!!! Αλλα μην χαλασεις την σχεση σου γι'αυτο, κριμα ειναι αφου τον θελεις και σε θελει!!!!!!! Απλα αν στο κανει καν'το του κι εσυ βεβαια εμενα απο αυτα που μου ειπες δεν μου γεμιζει το ματι αλλα μη νομιζεις οτι υπαρχουν και πολλοι που ειναι καλυτεροι!!!!! Οι περισσοτεροι θελουν να ....... μονο.
    Ειναι πολυ "ψωνιο" δεν νομιζω να εχει την αναγκη να τα λεει για αυτο...εχει πολυ αυτοπεποιθηση αν καταλαβαινεις τι εννοω οτι δεν νομιζω να εχει αναγκη να τα λεει για να μεινω μαζι του...οντως υπαρχουν κ χειροτερα και δεν ξερω αν βρισκομαι στα χειροτερα η οχι!

  13. #28
    Quote Originally Posted by girl992 View Post
    Δεν ξερω τι να κανω..μαλλον πρεπει να διορθωσω εγω το κομπλεξ μου τι να πω??μπορεις να με πεις τρελη αλλα αισθανομαι αβολα να φοραω χρωματα ανοιχτα δεν ξερω δεν μαρεσει πανω μου.. Τεσπα δεν ξερω μπορει εγω να ειμαι η παραλογη
    Ίσως πρέπει να δουλέψεις το θέμα της αυτοεκτίμησης και της αυτοπεποιηθησης. Απλά πιστεύω ότι το παιδί σου το κάνει χειρότερο το πρόβλημα. Ότι χρειαστείς πάντως στείλε μου.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by girl992 View Post
    Καλησπερα...ειμαι 25 και το αγορι μου 26..τα εχουμε λιγους μηνες..το θεμα ειναι οτι συχνα με κριτικαρει εκτος αν το βλεπω εγω ετσι..
    πχ..αυτος μου ειχε πει απο την αρχη οτι προτιμαει κοπελες με φορεματα τακουνια και γενικα τετοιο στυλ εγω εμαι ακριβως το αντιθετο πχ να φοραω μαυρες μπλουζες και τζιν η γενικα ροκ στυλ.δεν μαρεσουν τακουνια κλπ.δεν ειμαι γκοθου η ροκου απλα αισθανομαι ανετα με αυτο το στυλ ντυσιματος χωρις αυτο να σημαινει οτι ειμαι απεριποιητη ειμαι παντα στην πενα...το ηξερε απο την αρχη αυτο αλλα ειπε οκ δεν πειραζει..προχθες ομως μου το ξαναπε πχ οτι δεν ταιριαζουμε στο θεμα ντυσιματος η στο θεμα μουσικης..κ λιγο στην επικοινωνια λεει το χανουμε...(ας γελασουμε)κ με στεναχωρησε και με εκανε πιο πολυ ανασφαλη αυτο..καθε φορα θα σκεφτομαι οτι δεν του αρεσω η οτι τα ρουχα μου ειναι χαλια και οτι θα κοιταει αλλες με φορεματα τακουνια κ γενικα μια κοπελα που φοραει χρωματα..αλλα συχνα μου κανει στυλ κριτικης γιατι δεν φορας μπλουζα με χρωμα γιατι δεν εβαψες καλα τα νυχια σου γιατι το ενα γιατι το αλλο..πφφφ. ειχε συνηθισει αλλιως λεει να εχει το αλλο στυλ κοπελας..και το αλλο οτι δεν δενετε ευκολα με την αλλη..θε πειτε τι σχεση ειναι αυτη τοτε?.το σκεφτομαι συνεχεια και το εχω σαν βαρος..τι να κανω? συμβουλες?
    Αμα σου το ξαναπει να πεις απλα στα ισα ε απο εμενα τι θες τοτε; Ηρθα με φορεμα στα πρωτα ραντεβου ξερω γω και σε ξεγελασα; Το ηξερες εξαρχης, αυτη ειμαι. Αμα δεν σου αρεσει βρες μια που φοραει φορεματα και τακουνια. Εκτος αν υπαρχει τιποτα που σου αρεσει σε μενα, σε αυτη τη περιπτωση αυτο να μου λες, τα αρνητικα σου σχολια δεν εχουν νοημα. Και δεν ειναι για το καλο μου, το καλο μου το ξερω και αυτο ειναι να νιωθω ανετα με το δικο μου στυλ. Αυτο θα εκανα στη θεση σου. Με τσαμπουκα. Αλλα δισταζεις μα δειξεις τσαμπουκα. Ξερεις γιατι;
    Γιατι καλα ειπε το λουλουδι, δεν υπαρχει λογος να στο κανει αυτο παρα μονο για να σου ριχνει την αυτοπεποιθηση. Γιατι; Γιατι ειναι κομπλεξικος και φοβαται οτι δεν μπορει να το διαχειριστει η να σε κραταει κοντα του αμα παρεις τα πανω σου, για να σε εχει του χεριου του. Θελει να τον θελεις για οσο σε θελει και αμα βαρεθει εχει ηδη στρωσει τον δρομο για να ειναι προφανες το πως "φταις" εσυ: επειδη δεν φορας φορεματα και δεν εχεις το στυλ που θελει.
    Επισης αυτο το δε δενεται ευκολα ειναι μαλακια. Ο μονος λογος για να στο πει αυτο ειναι για να σε εχει σε κοντο λουρι και στη τσιτα και αμα βαρεθει να μην υπαρχει τιποτα που να μπορει να του "χρεωθει". Ξαδελφος του "ειμαι μπερδεμενος/η" και του "θελω να μεινω μονος/η να σκεφτω". Λολ.

    Ναι, υπαρχουν περιπτωσεις που ο αλλος οντως θελει να συστησει σε καινουρια πραγματα γιατι πιστευει οτι θα σου κανει καλο, αλλα αυτος δεν ειναι ο τροπος καποιου που νοιαζεται και σε σεβεται, ειναι ο τροπος καποιου που σε ελεγχει εγωιστικα. Εχει διαφορα.
    Κι εγω ειχα εναν πρωην που φορουσε μονο μπλουζακια με κομιξ και μαλακιες στην αρχη κι εγω γουσταρα πουκαμισα. Και απλα του ειχα πει μου αρεσουν τα πουκαμισα. Δεν του εσπαγα τα @@ με ερωτησεις τυπου "τι μπλουζακια ειναι αυτα;"
    Απο εκει και περα αρχισα να του κανω δωρο κανα πουκαμισο που και που αλλα συνεχισα να αγοραζω και κομιξ και μπλουζακια και φιγουρες και μαλακιες οπως αυτα που του αρεζαν. Δεν μπορεις να αλλαξεις εναν ανθρωπο. Μπορεις αμα θελεις ομως να τον συστησεις σε κατι καινουριο και να τον αφησεις στην ησυχια του να το εξερευνησει αμα θελει.
    Τελικα οντως εκεινος ο καριολης (τον τιτλο τον απεκτησε αργοτερα, λολ) αρχισε να φοραει κανα πουκαμισακι που και που, αρχισε να αισθανεται λιγο πιο ανετα με αυτα πραγμα που καλλιεργηθηκε με θετικα σχολια, με κοπλιμεντα. Στο τετοιο μου αμα δεν τα φορουσε και ποτε, μπορουσε να φοραει την ιδια μπατμαν μπλουζα καθε μερα και δεν θα με πειραζε.
    Εκει εγκειται η διαφορα, αλλο το μου αρεσει αυτο το πραγμα, και αλλο το "με πειραζει που λειπει".
    Αντιστοιχα ο φιλος σου μπορουσε απλα να σου κανει δωρο κανα μαυρο η σκουρο οπως γουσταρεις ανετο φορεμα και να σου κανει κοπλιμεντα οταν το φορας.
    Η να σου πει ξερω γω το ωραιο που ειναι το ποδι σου οταν φορας πλατφορμες (δεν ειναι και τακουνια αλλα ειναι ενας βολικος συμβιβασμος).

    Αμα εισαι σιγουρη οτι στα λεει επικριτικα και οχι σε φαση "γιατι δεν δοκιμαζεις τιποτα κοκκινο" ξερω γω και αν βλεπεις οτι του ψιλοειναι εμμονη συγνωμη...αλλα εχετε situationship. A relationship based on the current situation επειδη βολευει προσωρινα.
    Και αυτο το "δεν δενομαι ευκολα" εκει με παραπεμπει. Εισαι σταση, οχι σταθμος.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by girl992 View Post
    Ειναι πολυ "ψωνιο" δεν νομιζω να εχει την αναγκη να τα λεει για αυτο...εχει πολυ αυτοπεποιθηση αν καταλαβαινεις τι εννοω οτι δεν νομιζω να εχει αναγκη να τα λεει για να μεινω μαζι του...οντως υπαρχουν κ χειροτερα και δεν ξερω αν βρισκομαι στα χειροτερα η οχι!
    Αυτοι που ειναι πολυ ψωνια συνηθως ειναι και οι πιο ανασφαλεις!!! Αυτος που πραγματικα εχει αυτοπεποιθηση δεν εχει αναγκη να δειχνεται!! Γι'αυτο σου ειπα αυτος δεν μου γεμιζει το ματι, γιατι σε ριχνει εσενα, εκτος και αν σε βαρεθηκε που δεν το πολυπιστευω! Αν σε βαρεθηκε, καντου κι εσυ κολπο οτι θα βρεις αλλον η να βρει καμμια αλλη να δουμε πως θα αντιδρασει!!!! Μπορει να σε θελει παλι!!!!! Μην πτοεισαι παντως, αυτο θελει!!!!!

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ
    By GIANNIS 30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 02-10-2013, 22:03
  2. ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ!
    By GIANNIS 30 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 27-09-2013, 02:13
  3. ανασφαλεια
    By nanpap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 18-08-2013, 16:36
  4. Ανασφάλεια
    By WaDe in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 03-12-2012, 21:37
  5. ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ
    By lena8999 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 09-01-2007, 20:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •