Περίπλοκη κατάσταση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 1 of 1
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    1

    Περίπλοκη κατάσταση

    Γεια σας καλησπέρα λεγομαι Ερρίκος το έχω ένα πολύπλοκο θέμα στην σχέση που έχασα και ήθελα αν μπορείτε να μου δώσετε λύση στο πρόβλημα μου και ποια θα είναι τα εξής βήματα που θα πρέπει να ακολουθησω.. Απο τον Σεπτέβριο του 2015 τα είχα με μια κοπέλα απο απόσταση τους πρώτους μήνες μιλούσαμε στο τηλέφωνο ολα καλά βίντεο κλήσεις κ όλα τα σχετικά μετα απο λίγους μήνες πήγα στο μέρος της βρήκα δουλειά σπίτι όλα καλά το ήξεραν εννοείται οι γονείς τις όλα καλά και φυσικά κάποιες φορές κοιμομουν και στο σπίτι της εφόσον* είχα κ τόσο οικειότητα με τους γονείς τις.. Μετά απο λίγο καιρό είχα ένα θέμα στην δουλειά και αυτό με έβαλε σε πειρασμό να δηλωσω παραίτηση στην δουλειά αλλα αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μην βρω κτ άλλο και να χρειαστεί να γυρίσω στο μέρος μου ξανά ... Μετά απο λίγο καιρό εφόσον γύρισα ειμασταν όλα καλά εκατσα στο νησί απο το καλοκαίρι του 2016 μέχρι το νέο έτος εκεί μέχρι τότε που αναγκαστικά έπρεπε να γυρίσω πίσω.. Αργότερα όταν γύρισα στο χωριό μου κυλούσαν ολα ομαλά είχαμε βέβαια κάποιους μικροτσακωμους αλλα όχι τόσο έντονους το καλοκαίρι αυτό που μας πέρασε η κοπελα μου δούλευε σαν babysiter στην θεία της κάποιες φορές ενω είχε δουλειά ειμουνα καπως πιεστικος και τέτοια κ δεν καταλάβαινα οτι είχε δουλειά έμπαιναν διάφορες σκέψεις στο μυαλό μου κ διάφορα σενάρια οτι με γράφει κ τέτοια κ εννοείται δεν μου είχε δώσει κανένα δικαίωμα να σκέφτομαι κτ το παράξενο αλλα εγώ του κεφαλιού μου το συνέχισα αυτό κάποια στιγμή η κοπελα μου δεν άντεξε και μου ειπε θέλω να χωρίσουμε γτ δεν μπορώ άλλο την πίεση νιώθω σαν να πνηγομαι είχε κ την πίεση με τους δικούς τις φυσικά επειδή είχε κ την ευθύνη του παιδιού... Το διάστημα αυτο προσπαθουσα αρκετά αλλα το λάθος ήταν οτι έτρεχα απο πίσω της συνέχεια... Και με κλάματα προφανώς το αποτέλεσμα ήταν μάταιο γτ με αυτόν τον τρόπο η θα καταφέρεις να γυρίσει πίσω απο λυπηση η όσο περισσότερο πέφτεις στα μάτια της άλλο τόσο δεν θα έχεις και το αποτέλεσμα που θες μέσα σε όλο αυτό υπήρχαν έντονοι τσακωμοι.. Το τελευταίο καιρό ειχαμε κτ μικροτσκακωμους αλλα τα πάμε πολύ καλά με πέρνει τηλέφωνα το πρωί να δει αν είμαι καλά για καλημέρα πριν απο το σχολείο της στο σπίτι κάνουμε βίντεο κλήσεις το καλοκαίρι μου είπε επίσης οτι αν θέλω να πάω ξανά για δουλειά στο μέρος της.. Και γενικά λέει αρκετά πράγματα μου αφιερώνει τραγούδια ερωτικά κάποιες φορές μου λέει οτι με αγαπάει κ αλλα τόσα τηε είχα κάνει μια κουβέντα με το θέμα το να τα βρίσκαμε ξανά και μου είπε οτι αυτή την στιγμή δεν θέλω να βρούμε ξανά γτ μαλωναμε ηταν πριν 2 εβδομάδες αυτό που είχαμε κάποιους μικροτσακωμους... Τώρα ειμαστε εντάξει αλλα οχι πάντα.. τέλος πάντων αυτό που μου τόνισε ηταν οτι δεν ξέρει το πως κ το πότε θα μου πει το ναι λέει μπορεί να είναι χαλια κ να της βγεί μπορεί να περνάει καλά κ να πει οχι είναι αναλόγως το πως θα αισθανθεί εκείνη την ώρα είπε... Μέσα σε όλα αυτά μου λέει σχέδια που θέλει να κάνει μαζί μου πιστεύω αυτό να είναι καλό... Μια συμφωνία που είχαμε κάνει κιόλας ήταν ότι σε περιπτωση που τα φτιάξουμε ξανά να μην το ξέρει κανένας τουλάχιστον μέχρι να ενηληκειωθει για μην κουτσομπολευει ο κόσμος κ τέτοια άλλωστε όπως λέει κ μια παροιμια όσοι λιγοτεροι ξέρουν την ευτυχία σου τόσο περισσότερο θα κρατήσει... Θέλω κατά την γνώμη σας ποια θα είναι τα βήματα που πρέπει να ακολουθησω ώστε να την κερδίσω ξανά κ να σημειωσω κτ που ξέχασα η κοπελα είναι 17 χρονών αυτή την στιγμή εγώ είμαι 24 είμαστε λέων στο ζώδιο και οι δυο για αυτο υπήρχε κ λίγο κοντρα καποιες φορές.. Ειχαμε 2 χρονια σχέση κ χωρίσαμε 15 Αυγούστου του 17 είμαστε 3 μήνες χωρισμένοι σχεδόν..η κατάσταση αυτές Τις μέρες λίγο έχει ξεφύγει γιατί θέλει να έχει εκείνη το πάνω χέρι πχ να μου λέει εκείνη πότε να την καλω και να μην την πιεζω άλλες Φορές οι συμπεριφορά της είναι αποτομη και έχει ξεφύγει για τα καλά κ μερικές φορές με βρίζει άσχημα όταν την κυνηγάω... Δεν ξέρω τι πραγματικά να κάνω είναι περίεργη η κατάσταση απο την μια μου δείχνει ενδιαφέρον κ λέει οτι με αγαπάει κ απο την άλλη μου φερετε έτσι... Επίσης απο οτι έχω καταλάβει με θεωρεί δεδομένο και σίγουρο ίσως θα πρέπει να αδιαφορησω λίγο κάποιες μέρες ώστε να πληγωθεί ο εγωισμός της κ μήπως δω αλλαγή στην συμπεριφορά της κάποιες φορές λόγο αδιαφορίας νευριαζει αρκετά κ την πειραζει κ με ψάχνει.. Το χειρότερο είναι οτι είμαστε κ το ίδιο ζώδιο λέων οπότε καταλαβαινεται για το τι γίνεται οταν παλεύουν 2 λιοντάρια κ έρχονται σε καυγά...

    *

    Αυτά είχα να σας πω και ελπίζω να με καταφέρετε να με βγαλετε απο αυτή την αδιέξοδο και να κερδίσω την κοπέλα που αγαπώ και θα ακολουθησω κατα γράμμα κάθε συμβουλή σας ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση σας. Περιμένω μήνυμα σας[emoji26] [emoji27]



    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Last edited by Ερρίκος; 08-11-2017 at 12:49.

Similar Threads

  1. Μια περίπλοκη σχεση
    By Dimitros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 28-06-2017, 07:59
  2. Περιεργη κατασταση
    By forsaken in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 11-04-2015, 00:26
  3. μπερδεμένη κατάσταση
    By lemonpie13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 31-01-2015, 23:04
  4. μπερδεμένη κατάσταση
    By marili in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 26-03-2012, 20:57
  5. μια περίπλοκη σχέση
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 16-01-2011, 22:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •