Η κοινωνια εχει ξεφυγει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 79
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740

    Η κοινωνια εχει ξεφυγει

    Ελεος ομως, ο ενας σνομπαρει και σχολιαζει και χλευαζει τον αλλον, που θα παει αυτο; Επειδη ο καθενας εχει τα κομπλεξ του, αυτο δεν σημαινει οτι θα την πληρωσουν οι αλλοι και πρεπει να ειναι υπευθυνος καθενας για τις πραξεις του!! Δεν πιστευω στο θεο, πιστευω ομως στη δικαιοσυνη, και αναρωτιεμαι, θα υπαρξει ποτε; Η θα υπαρχουν καποιοι αν οχι ολοι που ξεσπανε πανω στους αλλους επειδη ειναι ανικανοι να διαχειριστουν τον εαυτο τους και τα θελω τους και τα πρεπει και θα τη βγαζουν παντα καθαρη; Δηλαδη εγω τωρα που εχω περασει τα πανδεινα πρεπει να θεωρουμαι απο τους αλλους τρελη; Γιατι; Επειδη οι αλλοι ειναι τοσο μικροι και δεν μπορουν να με φτασουν στο χαρακτηρα πρεπει συνεχως να με μειωνουν για να ανεβουν αυτοι; Και εμενα και τον καθε ανθρωπο με ενα προβλημα; Δηλαδη ελεος, σκατοκοινωνια, τους εχω σιχαθει ολους!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω ειχα πει οτι το προβλημα κυριως ειναι οτι συμπεριφερονται σαν ατομα με ειδικες αναγκες ακομα και αν ισχυει αυτο σε ενα βαθμο δε κανουν κατι για να το αντιμετωπισουν καπως αλλα λενε αφου ειναι στραβο το κλιμα το φαγε και γαιδαρος

    :-/

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Ελεος ομως, ο ενας σνομπαρει και σχολιαζει και χλευαζει τον αλλον, που θα παει αυτο; Επειδη ο καθενας εχει τα κομπλεξ του, αυτο δεν σημαινει οτι θα την πληρωσουν οι αλλοι και πρεπει να ειναι υπευθυνος καθενας για τις πραξεις του!! Δεν πιστευω στο θεο, πιστευω ομως στη δικαιοσυνη, και αναρωτιεμαι, θα υπαρξει ποτε; Η θα υπαρχουν καποιοι αν οχι ολοι που ξεσπανε πανω στους αλλους επειδη ειναι ανικανοι να διαχειριστουν τον εαυτο τους και τα θελω τους και τα πρεπει και θα τη βγαζουν παντα καθαρη; Δηλαδη εγω τωρα που εχω περασει τα πανδεινα πρεπει να θεωρουμαι απο τους αλλους τρελη; Γιατι; Επειδη οι αλλοι ειναι τοσο μικροι και δεν μπορουν να με φτασουν στο χαρακτηρα πρεπει συνεχως να με μειωνουν για να ανεβουν αυτοι; Και εμενα και τον καθε ανθρωπο με ενα προβλημα; Δηλαδη ελεος, σκατοκοινωνια, τους εχω σιχαθει ολους!
    το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να μην ασχολεισαι με την κοινονια. κ οχι δεν εχει ξεφυγει καθολου. παντα ηταν φευγατη. το θεμα ειναι ποσο επιλεγεις να αναλονεσαι μ το να σχολιαζεις την κοινονια. η κοινονια ειναι στραβη κ η ζωη δυσκολη. κ ο λογος που ειναι ετσι ειναι γιατη πρεπει να ειναι ετσι. ακουγεται κουφο αυτο που λεω αλλα εγω νομιζω οτι εχει λογο που ειναι ετσι. αλλιος δεν θα υπυρχε νοημα

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω ειχα πει οτι το προβλημα κυριως ειναι οτι συμπεριφερονται σαν ατομα με ειδικες αναγκες ακομα και αν ισχυει αυτο σε ενα βαθμο δε κανουν κατι για να το αντιμετωπισουν καπως αλλα λενε αφου ειναι στραβο το κλιμα το φαγε και γαιδαρος

    :-/
    Δεν καταλαβαινω τι λες....

    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να μην ασχολεισαι με την κοινονια. κ οχι δεν εχει ξεφυγει καθολου. παντα ηταν φευγατη. το θεμα ειναι ποσο επιλεγεις να αναλονεσαι μ το να σχολιαζεις την κοινονια. η κοινονια ειναι σταβη κ η ζωη δυσκολη. κ ο λογος που ειναι ετσι ειναι γιατη πρεπει να ειναι ετσι. ακουγεται κουφο αυτο που λεω αλλα εγω νομιζω οτι εχει λογο που ειναι ετσι. αλλιος δεν θα υπυρχε νοημα

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App
    Ολα σωστα αυτα που λες αλλα αυτο το εχει λογο που ειναι ετσι δεν το καταλαβαινω, ποιος ο λογος δηλαδη να τρωει ο ενας τις σαρκες του αλλου; Και να ειναι ολοι θεοτρελοι και να λενε εμενα τρελη επειδη πασχω απο μια ασθενεια; Ποσο τρελο ειναι αυτο απο μονο του; Γιατι ψαχνουν παντα για εναν αποδιοπομπιαιο τραγο; Πες μου το λογο μηπως πειστω κι εγω, αλλιως δεν υπαρχει λογος, απλα ολοι ειναι θεοτρελοι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    οι κοινωνια ειναι σκληρη και φευγατη ετσι ηταν ετσι θα ειναι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    οι κοινωνια ειναι σκληρη και φευγατη ετσι ηταν ετσι θα ειναι
    Εγω ομως γιατι θα πρεπει να ανεχομαι τα σκατα του καθενος; Η ελευθερια του ενος σταματαει εκει που αρχιζει η ελευθερια του αλλου, αυτο δεν τους το μαθανε στο σχολειο;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Δεν καταλαβαινω τι λες....



    Ολα σωστα αυτα που λες αλλα αυτο το εχει λογο που ειναι ετσι δεν το καταλαβαινω, ποιος ο λογος δηλαδη να τρωει ο ενας τις σαρκες του αλλου; Και να ειναι ολοι θεοτρελοι και να λενε εμενα τρελη επειδη πασχω απο μια ασθενεια; Ποσο τρελο ειναι αυτο απο μονο του; Γιατι ψαχνουν παντα για εναν αποδιοπομπιαιο τραγο; Πες μου το λογο μηπως πειστω κι εγω, αλλιως δεν υπαρχει λογος, απλα ολοι ειναι θεοτρελοι.
    δεν υπαρχει ενα νοημα υπαρχουν τοσα εκατομμυρια νοηματα οσα εκατομμυριαειναι κ οι ανθρωποι. ο καθε ανθρωπος μπορει να ορησει ενα δικο του νοημα στη ζωη. τωρ εγω προσοπικα ακομα κ αυτο το θεωρο ανουσιο. ειναι απλα κατι που θεσπιζεις εσυ για να εισαι απασχολημενος οσο ζεις. πιστευω πως στον κοσμο ερχωμαστε για να δυναμωσουμε ψυχικα κ πνευματικα. ολλα αυτα τα δυσαρεστα θα μας κανουν να αποκτησουμε μεγαλυτερη επιγνωση ,μεγαλυτερη συνηδυση, θα μας κανουν με λιγα λογια να γινουμε κατι ανωτερο απο αυτο που ημασταν χθες. αυτο πιστευω. κ επεισης δεν ξερω τι θα κανει ο οποις διποτε φυσιολογικος απεναντη σε οποιονδηποτε στραβο. αλλα ξερω τη θα κανει οποιος δηποτε φυσιλογικος τυχει να γνωρισει εμενα γιατη ξερω οτι εγω δεν θα φερθω οπως ο οποιος δηποτε στραβος πουυ αναφερθηκα πριν. ξερω οτι μπορω να τον κανω να φυγει με ενα χαμογελο μετα απο μια κουβεντα που θα κανουμε μετα απο μια συναντηση που θα εχουμε. τελως παντων ολα αυτα ειναι δεν λυνωνται απο δω με μια κουβεντα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Εγω ομως γιατι θα πρεπει να ανεχομαι τα σκατα του καθενος; Η ελευθερια του ενος σταματαει εκει που αρχιζει η ελευθερια του αλλου, αυτο δεν τους το μαθανε στο σχολειο;
    .........οχι

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    οι κοινωνια ειναι σκληρη και φευγατη ετσι ηταν ετσι θα ειναι
    χαχαχαχα εεεε μην μου κλευεις τις ατακες μου!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Τεσπα, μ' αρεσει που λετε οτι υπαρχει και θεος, λολ. Αν υπηρχε ολοι για την κολαση θα ηταν. Με λιγες εξαιρεσεις. Και αυτο μερος της κοινης "τρελας" ειναι (ο "θεος"). Γιατι για εμενα αυτο ειναι η κοινη λογικη (κοινη τρελα), πολυ απλα δεν υπαρχει λογικη στην κοινωνια.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Αν υπηρχε ολοι για την κολαση θα ηταν. Με λιγες εξαιρεσεις.
    ποιος σου ειπε οτι δεν ειναι. απλα δεν υπαρχει κκαποιος που σε παιρνει ματι μια ζωη για να σε κρηνει. σε κρηνει μεταθανατων απο το τη σοδια μαζεψες απο το δεντρο της ζωης. ποσο εκμεταλευτηκες της δυσκολιες για να προοδεψεις πνευματικα κ το ποσο ταχεσες ολλα απλα για να περνας καλα. τωρα δεν λεω να μην περνας καλα να περνας αλλα να κανεις κ καποια βηματα προς τα μπορος που κ που δεν εχεις κατι ναχασεις εξαλου παρα μονο τις αλυσσιδες που σε κρατουσαν δεσμια με τον κοσμο αυτο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    ποιος σου ειπε οτι δεν ειναι. απλα δεν υπαρχει κκαποιος που σε παιρνει ματι μια ζωη για να σε κρηνει. σε κρηνει μεταθανατων απο το τη σοδια μαζεψες απο το δεντρο της ζωης. ποσο εκμεταλευτηκες της δυσκολιες για να προοδεψεις πνευματικα κ το ποσο ταχεσες ολλα απλα για να περνας καλα. τωρα δεν λεω να μην περνας καλα να περνας αλλα να κανεις κ καποια βηματα προς τα μπορος που κ που δεν εχεις κατι ναχασεις εξαλου παρα μονο τις αλυσσιδες που σε κρατουσαν δεσμια με τον κοσμο αυτο
    Μη το γυρισουμε το θεμα στο αν υπαρχει θεος η οχι επειδη εχουν ανοιχτει αλλα θεματα γι'αυτο το πραγμα. Παντως ενα ειναι σιγουρο, η κοινωνια μας χρειαζεται εξελιξη αλλιως δεν αξιζει να ζεις.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Μη το γυρισουμε το θεμα στο αν υπαρχει θεος η οχι επειδη εχουν ανοιχτει αλλα θεματα γι'αυτο το πραγμα. Παντως ενα ειναι σιγουρο, η κοινωνια μας χρειαζεται εξελιξη αλλιως δεν αξιζει να ζεις.
    δεν χρειαζεται η κοινονια εξεληξη. εσυ θες εξεληξη. και γω κ ο καθενας ξεχωριστα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    γινε η αλλαγη που θελεις να δεις στον κοσμο λενε . κ εχουν δικαιο

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    γινε η αλλαγη που θελεις να δεις στον κοσμο λενε . κ εχουν δικαιο
    Και ποιος σου ειπε οτι δεν εχω γινει; Δεν εχω προβλημα με τον εαυτο μου, με τους αλλους εχω!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τοξικη κοινωνια..
    By Lia27 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 194
    Last Post: 29-08-2015, 23:39
  2. Ο αντρας μου βλέπει πορνό, η κατασταση εχει ξεφύγει!
    By thessalonikia29 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 19-10-2012, 23:56
  3. Έχω ξεφύγει τελείως
    By σανυ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 08-03-2012, 20:46
  4. Μηπως εχουμε ξεφυγει??
    By kyknos25 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 9
    Last Post: 20-09-2011, 13:46
  5. Replies: 3
    Last Post: 12-07-2010, 13:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •