i akrivos niosate me to LAMICTAL?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    41

    i akrivos niosate me to LAMICTAL?

    i akrivos niosate me to LAMICTAL?



    Ti akrivos niosate me to Lamictal pou den to niothate prin? Tha mporouse kapoios na mou kanei mia perigrafi tou prin kai tou meta? An mporeite na mou milisete mono gia to lamictal kai oxi gia to syndiasmo tou me kati allo. Tora arxisa na to pairno. Efxaristo poli!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    δεν είναι κάτι που το νοιώθεις. υποτίθεται ότι έχειs μια \"περίοδο χάριτος\" μέχρι να σταθεροποιηθείς. μετά ή το αλλάζεις ή επεκτείνεις την \"περίοδο χάριτος\".

  3. #3
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    41
    τι εννοεις περιοδο χαρριτος; δε σε καταλαβαινω;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    ότι αν δεν κάνεις καταχρήσεις, απέχεις από χάρντοκορ συγκινήσεις και τα συναφή ο οργανισμός σου θα το σεβαστεί και θα σταθεροποιηθείς. το λαμικτάλ όταν είσαι σε οξύ επεισόδιο δεν μπορεί να σου προσφέρει τίποτα γι\' αυτό μην περιμένεις να νοιώσεις κάτι. απλά παρατήρησε τη συναισθηματική συμπεριφορά σου. εκεί πάνω δουλεύει το λαμικτάλ.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    41
    Ευχαριστώ φίλε. Εσύ το έχεις δοκιμάσει;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    επανειλημμένως.

  7. #7
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    παιδες εγω εχω νιωσει κατα καιρους την τριαδα συμπτωματων 1)καφαλαλγια 2)ζαλη 3)αυπνια με διεγερση
    τα εχετε νιωσει αυτα?

    μαζι με διαρροια και αμυδρες τασεις για εμετο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    σε μένα δεν έφερε καμμία παρενέργεια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Πολύ χαίρομαι που κάποιος άνοιξε ένα τέτοιο θέμα γιατί την έχω και εγώ μια απορία...Κατά πρώτον να πω ότι μισώ τα φάρμακα.....Οπότε καταλαβαίνετε πόσο χαρούμενη νιώθω που εκτός από αντικαταθλιπτικό παίρνω και σταθεροποιητή...βλ.Λαμικτάλ .....Λένε ότι θα σταθεροποιήσει το ασταθές μου συναίσθημα...Είμαι ακόμα σε πολύ αρχικό στάδιο αλλά αυτό που νιώθω είναι μια ένταση και μια νευρικότητα που ελπίζω με την πάροδο του χρόνου να περάσει και επίσης θα έλεγα ότι νιώθω \"λίγο\" συναισθηματικά επίπεδη....Είναι αρχή ακόμα όμως γράφω.Δεν έχω μεγάλη εμπειρία και περιμένω να ακούσω και άλλες απόψεις....Περιμένω δε με \"χαρά\" να βγάλω ένα εξάνθημα ή να πάθω ένα Steven Johnson\'s Βρε αδερφέ...Μια ακόμα ερώτηση:Εσείς που παίρνετε Λαμικτάλ το παίρνετε γιατί έχετε διπολική διαταραχή;;Υπάρχει κάποιος με οριακή που να το παίρνει;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by raphsssodos
    ότι αν δεν κάνεις καταχρήσεις, απέχεις από χάρντοκορ συγκινήσεις- Συμφωνώ σε αυτό..απάθεια θα το έλεγα...Ούτε κρύο ούτε ζέστη.... και τα συναφή ο οργανισμός σου θα το σεβαστεί και θα σταθεροποιηθείς. το λαμικτάλ όταν είσαι σε οξύ επεισόδιο δεν μπορεί να σου προσφέρει τίποτα γι\' αυτό μην περιμένεις να νοιώσεις κάτι. απλά παρατήρησε τη συναισθηματική συμπεριφορά σου. εκεί πάνω δουλεύει το λαμικτάλ.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    29
    kalispera den kserw an isxioun oi apories sas gia ro lamictal akoma ,
    alla egw den eixa kammia parenergia . apo oti mporw na kserw einai poli kalos statheropoitis.
    omws mporei na einia akatallilos gia kapoion astheni i poli katallilo gia kapoion allo.o iatros paizei megali simasia

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    194
    Λαμικταλ και ζολοφτ;;
    Εχει καποιος εμπειρια;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Athens
    Posts
    187
    Zoloft μακρυά για μένα.. δεν θυμάμαι να με βοήθησε ιδιαίτερα στα καταθλιπτικά επεισόδια.
    Επίσης έχει παρενέργειες στο σεξουαλικό, κάτι που για εμένα ήταν μεγάλο θέμα..
    Όσον αφορά το Lamictal, πιστεύω σε αυτό, αν και είναι ένα είδος αθόρυβης δύναμης αλλά πιστεύω ότι κρατάει πιο σταθερή τη διάθεσή σου.
    The mind is like an iceberg, it floats with one-seventh of its bulk above water.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    τίποτα...............

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    1
    Παιδιά το λαμικτάλ παχαίνει;

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •