Πώς να μαζέψω τα κομμάτια μου ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 103
  1. #1

    Πώς να μαζέψω τα κομμάτια μου ;

    Καλησπέρα σε όλους... Πριν δύο χρόνια βγήκα από μια πολύ επώδυνη ερωτική σχέση! Ζούσα το δικό μου "παραμύθι" μαζί του και εκείνος είχε παράλληλη σχέση με άλλη για αρκετούς μήνες ! Έφτασα πάτο , σε αυτό το σημείο να σας αναφέρω ότι έχω διπολική διαταραχή και αρκετά χρόνια κάνω αγωγή! Αφού λοιπόν επανηλθα και άρχισα να είμαι και πάλι ο εαυτός μου ... Γνώρισα τυχαία ένα κύριο 36 ετών εγώ είμαι 28! Ήταν τόσο διαφορετικός με φρόντιζε και ήταν πολύ καλός όμως δεν βρισκόμασταν αρκετά γιατί είχε πολύ δουλειά και παράλληλα έκανε και μεταπτυχιακό ! Πνιγόταν από το πρωί ως το βράδυ στη δουλειά και εγώ προσπαθούσα να τον στηρίξω ,δεν μιλούσα, δεν γκρινιαζα προσπαθούσα απλά να τον καταλαβω! Δεν κοιμηθηκαμε ποτέ μαζί γιατί έμενε με τους γονείς του και δεν είχε χρόνο γιατί κυνηγούσε λέει τον επαγγελματικό του στόχο! Μου έλεγε ότι με φαντάζεται γυναίκα του και μητέρα των παιδιών του και γενικώς μου πούλαγε πολύ όμορφα το παραμύθι του ...όλα αυτά για 8 μήνες... Περιμένοντας το καλοκαίρι που όπως έλεγε εννοείται θα πηγαίναμε μαζί διακοπές να περάσουμε χρόνο μαζί! Και εγώ ο μ @ς περίμενα , ώσπου μια ωραία μέρα μου είπε ότι έχει οικογενειακό πρόβλημα με τους γονείς του... Και πως δεν μπορούσε να μου πει... Και φυσικά δεν μπορούσε να συνεχίσει άλλο την σχέση αυτή, γιατί δεν μπορούσε να μου δώσει όσα ηθελα...Εκείνος ηθελε να μιλάμε για να ξέρει αν είμαι καλά και πως ήλπιζε κάποια στιγμή να γυρίσει και να είμαι εκεί για να συνεχίσουμε όπως πρέπει αυτό που είχαμε! Του είχα μιλήσει για τη διπολική διαταραχή αλλά δεν το θεωρούσε κάτι σημαντικό ...υπήρχαν γιαυτον πιο σοβαρά προβλήματα ! Εκείνη την μερα που με χώρισε μου είπε και πρώτη φορά σαγαπω ,επαθα κρίση, μου φώναξε μετά λέγοντας τι πράγματα είναι αυτά που κάνω μπροστά του και μετά που ζήτησε συγγνώμη που μου φώναξε... Έκλαιγα δεν μπορούσα να φανταστώ πως για ακόμα μια φορά πίστεψα κάποιον και ημουν τόσο ηλίθια... Πάει ένας μήνας δεν μιλήσαμε άλλο από τότε... Κι εγώ?! Έδω να μαζεύω τα κομμάτια μου... Δεν έχω εμπιστοσύνη πια, έχω κουραστεί πολύ ... Νιώθω ένα κενό μέσα μου ... Μου λείπει αυτό που νόμιζα ότι ήταν... Πώς να μαζέψω πάλι τα κομμάτια μου πως;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    καλα δεν του σηκωνοτανε.......

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Ήταν γκει ο δεύτερος
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Καλησπερα.καταρχην περαστικα σου και ευχομε σιδερενια απο και περα.οσο αφορα της σχεσης δεν εισαι η μονη καθημερινα ανθρωποι ανδρες γυναικες απελπιζονται απογοητευονται.ειναι πολυ δυσκολο να βρεις πραγματικα τον ανθρωπο που σου ταιριαζει.αλλα σκεψου το λιγο και αλλιος.αν δεν γνωρισουμε τα χειροτερα πως θα εκτιμησουμε τα καλητερα?σιγουρα θα βρεθει ο καταλληλος για εσενα που θα σε κανει να πετας απο ευτηχια.εδω μεσα στο φορουμ μπορει να υπαρχουν και πεντακοσιοι μελοι.δε ξερω λεω.
    Για ρωτα ο καθενας ξεχωριστα εχει απελπιστει απειρες φορες.εγω ειδα τον ερωτα της ζωης διπλα σε εναν αλλον ντυμενη νυφη.ετυχε να περνανε ακριβως μπροστα απτα ματια μου.και με κοιταζε και μες τα ματια.το γιατι δεν το ξερω.
    Και ο καθενας απο μας θα εχει μια ξεχωριστη ιστορια να σου πει.
    Μην τα βαφεις μαυρα μπορει να φενετε ετσι αλλα δεν ειναι.ολοι καποια στιγμη βρισκουν αυτο που τους αξιζει.στο κατω κατω αυτοι χασαν ζαμαν φου.
    Υ.Γ
    Μου κανει τρομερη εντυπωση ο τριαντα εξαχρονος..αναρωτιεμε.γιατ� � ενας ανδρας να μην ζητηση σεξ απτη σχεση του??μεγα ερωτημα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Τι να σου πω βρε κοπελια κουραγιο. Πολυ δυσκολο αυτο που περνας..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Αν ηταν παντρεμενος ο 36 χρονος ισα ισα τοτες ηταν που θα ζητουσε σεξ.αρα ακυρο αυτη η σκεψη.
    Η στυτικη δυσλειτουργια ειχε και κολοσε να στο πει.
    Η ηταν ομοφυλοφιλος και ειπε να δοκιμασει και σχεση με κοριτση μηπως και ξυπνησει ο ανδρας μεσα του..κατι αλλο δεν μπορω να σκεφτω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Α και επειδη ρωτας για το πως μπορεις να μαζεψεις τα κομματια σου.
    Ο χρονος ειναι ο καλητερος γιατρος σε αυτες της περιπτωσεις

  8. #8
    Μάλλον δεν το έθεσα καλά συγγνώμη... Σεξ κάναμε σε αυτοκίνητα ξενοδοχεία και 2_3 φορές σπίτι του ...να κοιμηθούμε μαζί σας ζευγάρι στον ίδιο κρεβάτι εννοώ ... Ποτέ! Δεν είχε χρόνο... Το ξέρω ότι δεν είναι η μόνη αλλά είναι δύσκολο να σκεφτώ έτσι ... Καμιά φορά σκέφτομαι... Δεν υπάρχει κάτι να με γεμίζει , βασανιζομαι απλά...

    Εστάλη από Lenovo TB2-X30L στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    ααα του σηκωνοταν δηλαδη τοτε αλλαζει το πραγμα..... εε δεν ηξερε τη ηθελε δεν ηταν σιγουρος

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9
    Μια χαρά το έθεσες κοπελιά, άλλοι έχουν το μυαλό τους στον πούτσο...

    Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Εμενα γιατι το μυαλο μου παντως παει στο οτι ηταν τελικα οντως παντρεμενος; Και απλα ειπε να συμμαζευτει λιγο και να ξεκοψει...;
    Τι προβληματα με γονεις στα 36 που να τον εμποδιζουν στη προσωπικη του ζωη; Παμε καλα;
    Και το οτι δεν κοιμηθηκατε μαζι ποτε εξηγειται ετσι...(το οτι δεν κοιμηθηκανε γιωργο εγω το καταλαβα οτι κυριολεκτικα δεν κοιμηθηκανε ενα βραδυ μαζι, οχι οτι δεν κανανε σεξ οχτω μηνες ξερω γω, εκτος αν κανω λαθος ας με διορθωσει η θεματοθετρια)...γιατι που σκατα θα ελεγε στη γυναικα του οτι κοιμαται τα βραδια; Και αντε μενοντας στο σπιτι των γονιων του δεν θα μπορουσε να κοιμηθουν εκει μαζι, ενα ξενοδοχειο δεν μπορουσατε να πατε τοσους μηνες; Μια εκδρομουλα κατι; Αλλο να πεις σε γονεις θα λειψω δυο βραδια αντε γεια και αλλο στη γυναικα σου...δεν στα ειπε καθολου καλα.
    Το μονο που δεν μου κολλαει ειναι γιατι σου πουλαγε παραμυθια για γαμο και οικογενεια και τετοια...αλλα δεν με εκπλησσει τιποτα πλεον, για ολα τους εχω ικανους λολ.
    Ακου με. Οτι και να εγινε δεν εχει σημασια, τα κομματια σου σιγουρα θα τα μαζεψεις. Δεν θα κατσεις να πεθανεις για εναν αντρα, μη τρελαθουμε. Οι ανθρωποι ειμαστε ανθεκτικοι και πιο δυνατοι απο οσο νομιζουμε, προσαρμοζομαστε, και ολα αυτα που τη μια στιγμη μας σκοτωνουν αργοτερα φανταζουν σαν ονειρο, σαν να μην εγιναν καλα καλα, μενουν μια θολη αναμνηση που ποναει οπως ενα παλιο τραυμα η μια ταλαιπωρημενη αρθρωση με την υγρασια, αραια και που και ξεθωριαζει...
    Οπως ξεπερασες την πρωτη σου απογοητευση ετσι θα ξεπερασεις και την επομενη.
    Οσο για εμπιστοσυνες και τετοια μην ανησυχεις τωρα, τωρα δεν χρειαζεται να εμπιστευτεις, δεν ειναι κακο να βαλεις ορια και να διορθωσεις/τα κριτηρια σου λιγο.
    Πονας ε πόνα...δεν πειραζει. Καποια στιγμη θα βαρεθεις να πονας και να στενοχωριεσαι, θα το εχεις βγαλει απο το συστημα σου και θα ανασαινεις πιο ελευθερα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Μήπως βρε κούκλα μου ο τύπος ήταν παντρεμένος και απλά προσπάθησε να κάνει μια εξωσυζυγική σχέση αλλά δεν του βγήκε? να κώλωσε να απατήσει την γυναίκα του? εμένα κάτι τέτοιο μου θυμίζει αυτή η ιστορία.
    Γι αυτό και δεν το προχώρησε και γι αυτό και τόσες άκυρες δικαιολογίες και γι αυτό το έλειξε με αυτό τον τρόπο αφήνοντας υπονοούμενα.
    Αν ήταν γκέι και απλά δοκίμαζε τον εαυτό του, θα δοκίμαζε να κάνει έρωτα ..αλλά για να μην έχει φτάσει εκεί 8 μήνες και να είναι τόσο απόν και να βρίσκει τόσες δικαιολογίες ..εγώ υποψιάζομαι ανασφάλειες και ενοχές.
    Όπως και να έχει και στις δύο περιπτώσεις σε χρησιμοποίησε οπότε δεν αξίζει να χαλάς την ζαχαρένια σου για ένα τέτοιο άνθρωπο.
    Μην αφήνεις τον εαυτό σου να γίνεται κομμάτια και μην δίνεις τόσο χρόνο στους ανθρώπους να αποδείξουν τον εαυτό τους γιατί όσο εσύ δίνεις χρόνο εκείνοι τον εκμεταλλεύονται και εσύ συγχρόνος φθήρεσαι.
    Όπως είπες και με τον πρώτο χωρισμό έγινες κομμάτια αλλά όταν ήρθε στην ζωή σου ένας άλλος άνθρωπος θα ένωσες πάλι αυτά τα κομμάτια. Εγώ πάντα υποστηρίζω οτι ο έρωτας με έρωτα περνάει! Θα έρθει λοιπόν κάποια στιγμή ο επόμενος έρωτας που θα σε ξεμπλοκάρει απο όλο αυτό και θα τα βλέπεις μόνο σαν εμπειρίες.
    Πόσους ανθρώπους ξέρεις να μένουν μια ζωή με την πρώτη ή δεύτερη σχέση της ζωής τους? Οι περισσότεροι δοκιμαζόμαστε μέσα απο πολλές σχέσεις μέχρι να βρούμε τον κατάλληλο.. Ο χωρισμός και το άδικο και το ψέμα και ολα αυτα πονάνε αλλά όλα αυτά είναι μέσα στο παιχνίδι.
    Μην πιάνεσαι απο την κάθε σχέση που αποτυγχάνει και μην κρέμεσαι απο αυτές τις αποτυχίες.. Να γίνεσαι πιο δυνατή και πιο αποφασισμένη και να δινεις ευκαιρίες στον εαυτό σου. Η ζωη εχει τα ρισκα της, πόσο μάλλον η ερωτικη και συναισθηματική ζωή.. Αυτό δεν πρέπει να σε σταματήσει απο το να ρισκάρεις αλλά όλα αυτά μπορούν να σε προετοιμάσουν να είσαι πλέον πιο επιφυλακτική με τους ανθρώπους και να αναγνωριζεις πιο εύκολα και πιο γρήγορα τα σημάδια οτι μια σχέση δεν έχει μέλλον ωστε να μην βασίζεσαι σε αυτή και να βάζεις όρια στον εαυτό σου και στην κάθε σχέση. Όταν θα έρθει ο κατάλληλος θα μπορείς έτσι πιο εύκολα να το αναγνωρίσεις.. Η ζωή μας δίνει μαθήματα και μέσα απο αυτά τα μαθήματα μαζεύουμε ύλη για να γίνουμε καλύτεροι στις επιλογές και αποφάσεις μας! Στην ουσία εκπαιδευόμαστε απο τέτοιες εμπειρίες. Οπότε μην μασάς και μην αφήνεις τον κάθε σύντροφο που περνά απο την ζωη σου να σε στιγματίζει η να σου χαλάει την ψυχολογία και αυτοπεποίθηση. Μην το τους το επιτρέπεις. Να είσαι και να νιώθεις περήφανη και να ξεδιπλώσεις ολο τον εγωισμό σου και να προχωράς μόνο μπροστά..
    "Το ζήσαμε και αυτό..πάμε παρακάτω...."

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Quote Originally Posted by samantha26 View Post
    Μάλλον δεν το έθεσα καλά συγγνώμη... Σεξ κάναμε σε αυτοκίνητα ξενοδοχεία και 2_3 φορές σπίτι του ...να κοιμηθούμε μαζί σας ζευγάρι στον ίδιο κρεβάτι εννοώ ... Ποτέ! Δεν είχε χρόνο... Το ξέρω ότι δεν είναι η μόνη αλλά είναι δύσκολο να σκεφτώ έτσι ... Καμιά φορά σκέφτομαι... Δεν υπάρχει κάτι να με γεμίζει , βασανιζομαι απλά...

    Εστάλη από Lenovo TB2-X30L στο E-Psychology.gr Mobile App
    τωρα το ειδα αυτο το μήνυμα ..οπότε το γκει το ζβήνουμε

  14. #14
    Η αλήθεια είναι πως δεν έκατσα να ασχοληθώ τόσο με το γιατί έφυγε...μέσα μου το περίμενα καταβαθος... Νευριάζω μαζί μου για το πως ακόμα μια φορά ανεχτηκα να έρχομαι σε 2 μοίρα να αφήσω πίσω τον εαυτό μου... Θέλω να προχωρήσω δεν θέλω να τον ξαναδώ...τρέμω μήπως τον ξαναδώ!! Έχω χάσει τον ύπνο μου ήμουν ήδη καλύτερα με την αγωγή και νομίζω ότι κάνω βήματα πίσω...δεν με πρόσεξα όσο έπρεπε..

    Εστάλη από Lenovo TB2-X30L στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Παντρεμενος ηταν ο μαλακας -_-
    Μη σκας ρεεεεεεεεεεεε ο, τι να 'ναι ηταν, δεν αξιζε.

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θελω τροπο να μαζεψω λεφτα
    By Unforgiven in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 12-06-2014, 19:42
  2. Πως μαζευονται τα κομμάτια?
    By blackcat in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 23
    Last Post: 28-10-2011, 23:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •