Γιατί ασχολούμαστε; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 136
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    θεοφανια θελω να πω οτι εκει βγηκε ο αλλος και ελεγε \'\'στ αρχ**ια μας ρε φιλε για το μαλ**ια θεμα που ανοιξες\'\' χωρις να εχει προκαλεσει κανεις στην κυριολεξια κανεναν, οποτε το συγκρινω με το τωρινο που υπαρχει και ενα background. καταλαβαινεις με ποια εννοια το λεω. οτι εκει ολοι καταδικασαμε τον phill, αλλα εδω που δω που δεν τιθεται τετοιο θεμα, δε καταδικασε κανεις το ραψωδο.

  2. #47
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Θεοφανία
    Krino....

    Στην περίπτωση που σου είπα, ήμουν σχετικά καινούργια και σεβάστηκα τους...παλιούς.

    Στην περίπτωση του MANTHES επαναλαμβάνω, οτί ΑΥΤΟΣ δεν προκάλεσε κανέναν.

    Δεν κάνω τον δικηγόρο κανενός, ούτε ξέρω κανέναν σας από χτες. Με ενοχλεί η αδικία και σε αυτή την περίπτωση είναι πολύ καραμπινάτη.




    περιμενεις να ασχοληθω σοβαρα με ατομα που εχουν τετοιο επιπεδο???
    εσυ θα το εκανες???

    Originally posted by MANTHES

    ΟΠΩΣ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕ Η ΚΡΙΝΙΩ;

  3. #48
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by susperia


    καταδικασε κανεις το ραψωδο.

    στην ευελπιδων δουλευεις???

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    SUSPERIA MΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΟΦΑΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΠΛΕΟΝ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΦΥΓΩ ΤΩΡΑ. ΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ, ΑΛΛΑ...
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by krino
    Originally posted by susperia


    καταδικασε κανεις το ραψωδο.

    στην ευελπιδων δουλευεις???

    περιμενεις να ασχοληθω σοβαρα με ατομα που εχουν τετοιο επιπεδο???
    εσυ θα το εκανες???
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    Originally posted by krino
    Originally posted by susperia


    καταδικασε κανεις το ραψωδο.

    στην ευελπιδων δουλευεις???
    ναι

  7. #52
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by susperia
    Originally posted by krino
    Originally posted by susperia


    καταδικασε κανεις το ραψωδο.

    στην ευελπιδων δουλευεις???
    ναι


    ετσι πες....
    μπερδευτηκες ομως γιατι εδω δεν ειναι αιθουσα για δικες.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    λαθος κανεις αγαπητε μου κρινο! ο ανθρωπος ειναι απ τη φυση του δικαστης και κριτης, και ως εκ τουτου δικαστηριο μπορει να γινει οποιοσδηποτε χωρος εκφρασης διαλογου, αντιπαραθεσεων και αποψων. Τωρα αν αυτο ειναι σωστο ή οχι ευχαριστως να το συζητησουμε καποια αλλη φορα γιατι θα παω να φαω τωρα. Δε μπορεις να πεις παντως, τα λεω ωραια ετσι?

  9. #54
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by susperia
    λαθος κανεις αγαπητε μου κρινο! ο ανθρωπος ειναι απ τη φυση του δικαστης και κριτης, και ως εκ τουτου δικαστηριο μπορει να γινει οποιοσδηποτε χωρος εκφρασης διαλογου, αντιπαραθεσεων και αποψων. Τωρα αν αυτο ειναι σωστο ή οχι ευχαριστως να το συζητησουμε καποια αλλη φορα γιατι θα παω να φαω τωρα. Δε μπορεις να πεις παντως, τα λεω ωραια ετσι?

    αγαπητε μου,
    αν κανω λαθος, το κανω μεσα απο το δικο σου λαθος....
    :P


    Τωρα για τις αντιπαραθεσεις και τους χωρους εκφρασης οντως μπορουν ενιοτε και δικαστηρια.
    Αλλα δεν καταλαβαινω τι καθηκοντα μου βαζεις εμενα ομως.
    Πρεπει υποχρεωτικα να υοθετησω αυτο που λες???
    Δεν εχω δικαιωμα να εχω αλλη σταση???
    Ενημερωτικα η δικη μ ου φυση δεν υπαγορευει αυτα που γραφεις.
    Εν ολιγεις, οσοι αρεσκονται στις αγορευσεις, ας τις συνεχισουν.


    Οσο για το αν τα λες καλα,
    εισαι σε μια καλη πορεια μπορω να πω,
    να σου ευχηθω και στον αρειο παγο?

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    Originally posted by krino

    Αλλα δεν καταλαβαινω τι καθηκοντα μου βαζεις εμενα ομως.
    Πρεπει υποχρεωτικα να υοθετησω αυτο που λες???
    Δεν εχω δικαιωμα να εχω αλλη σταση???
    τωρα αυτο απο που το συμπερανες και ρωτας? σε εχρισα υποχρεωτικα κατι? σου πα ασπασου τη γνωμη μου? σου πα οτι δεν εχεις δικαιωμα να χεις αλλh αποψη? τελικα, μηπως απλα ειπα τη γνωμη μου για τη φυση των ανθρωπων και τιποτα παραπανω? (ρητορικη η ερωτηση)

    Originally posted by krino
    Οσο για το αν τα λες καλα,
    εισαι σε μια καλη πορεια μπορω να πω,
    να σου ευχηθω και στον αρειο παγο?
    λολ, εννοειται να μου ευχηθεις και στον αρειο παγο! φανταζεσαι να μπαινει εδω ενας δικαστης του αρειου παγου τι κυρος θα χω? :P

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    κι επισης το οτι κανεις λαθος στα παραπανω το πα σαν γνωμη μου, κι οχι για να σου επιβαλλω κατι

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Θεοφανία, παίρνω το θάρρος να γράψω μερικά πράγματα απευθυνόμενος σε εσένα (μιας είσαι η θεματοθέτριά του) αλλά έχουν σημασία ακόμα και για μένα

    Διαπίστωση νο 1: Δίνεις πολύ μεγάλη σημασία στην αρχή των γεγονότων. Δηλαδή αν ήσουν δασκάλα και ερχόταν ο Γιαννάκης να σου πεί κυρία κυρία ο Κωστάκης με έβρισε και γιαυτό και τον έβρισα και εγώ τότε θα μάλλωνες μόνο τον Κωστάκη ΓΙΑΤΙ αυτός το ξεκίνησε??? Δε νομίζω.
    Διαφορές υπάρχουν από την κατάσταση που επικρατεί τελευταία εδώ αλλά η ουσία είναι ίδια. Το να δικαιολογείς κάποιον γιατί ΔΕΝ έκανε την αρχή δεν έχει κάποια ουσία.

    Αλλά ακόμα και η αρχή να έχει κάποια σημασία νομίζεις ότι είναι εύκολο να την βρείς αλλά ΔΕΝ είναι.
    Θεωρείς ότι είναι προσωπική επίθεση να σου πεί κάποιος (μεταξύ σοβαρού και αστείου) \"έχεις μανία καταδίωξης?\" αλλά ΕΓΩ (τουλάχιστον) θεωρώ πιό προσβλητικό - ρατσιστικό κάποιος (απολύτως σοβαρά) να υποστηρίζει ότι ένα φόρουμ όπως αυτό πρέπει να μην είναι για τον κάθε ένα που δεν μπορεί (για δικούς του λόγους. Ακόμα και αν αυτοί οι λόγοι του και το πρόβλημά του είναι ότι δεν μπορεί στην ζωή του να βρεί γυναίκα ή φίλο ή ότι νάναι και ψάχνει να ψαρέψει από το ιντερνέτ) να γράψει και θέλει μόνο να διαβάζει.

    Και τέλος ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΝΟΗΜΑ το ποιός έθιξε ποιόν ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ παραπέμπω στους όρους χρήσης
    http://www.e-psychology.gr/index.php?option=com_content&task=view&id= 164&Itemid=
    όπου (κάπου κατά το μέσο) γράφει σαφώς και ευκρινώς
    :
    ΑΛΛΟΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΤΡΟΠΕΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΡΥΘΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ
    Κάθε χρήστης που πιστεύει ότι θίγεται είτε προσωπικά είτε σε γενικότερο επίπεδο μπορεί να επικοινωνήσει με τους διαχειριστές του e-psychology.gr και να εκφράσει τα παράπονα του. ...


    Και δεν λέει \"όποιος νομίζει ότι θίγεται ας κάνει ότι μπορεί για να θίξει και αυτός τον όποιον άλλον ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟΣ ΤΗΝ ΑΡΧΗ\"

    (Επόμενο μύνημα με την διαπίστωση νο 2.)
    been good, been bad. WILL GO ON

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by Θεοφανία
    Βάζω αυτή την ερώτηση εδώ για να σταματήσουμε κάποια στιγμή να π@@@ τα τόπικ που αναφέρονται σε εντελώς διαφορετικά θέματα.

    Έγώ είμαι τρεις μήνες εδώ και μπαίνω σε θέματα που με ενδιαφέρουν ή έχω κάτι να πω.

    Αν κάποιος απ το φόρουμ μας είναι αντιπαθητικός, τον θεωρούμε επιθετικό, μίζερο, ηλίθιο ή οτιδήποτε άλλο, ποιος είναι ο λόγος που παίρνουμε θέση σε αυτά που γράφει, ρωτάει, αμπελοφιλοσοφεί?

    Δεν θα ήταν πιο απλό να μην ασχοληθούμε καθόλου μαζί του και τότε δεν υπάρχει καμία διένεξη, γιατί κανείς δεν τσακώνεται μόνος του?

    Μήπως λοιπόν μερικά άτομα αρέσκονται στο να \"τσιτώνουν\" κάποιους που χάνουν πιο εύκολα την ψυχραιμία τους και μετά κάθονται και τους απολαμβάνουν ενώ εκτίθονται?
    Καταρχήν η απάντηση στον τίτλο του θέματος είναι
    Γιατί νοιάζομαι

    Και με αυτό εννοώ ότι νοιάζομαι για αυτά που γράφονται. ΚΑΙ ΟΧΙ (απαραίτητα) για το ποιός τα γράφει.
    Δεν είναι ότι θεωρώ κάποιον εδώ μέσα επιθετικό ή αντιπαθητικό ή ότι άλλο αρνητικό. ΜΕΡΙΚΑ από αυτά που γράφει ο όποιος όμως εδώ μέσα μπορεί να είναι. Ε για αυτά τα γραφόμενα (που ΕΓΩ νομίζω ότι είναι τέτοια) εκδηλώνω εγράφως τις αντιρρήσεις μου.

    Και όχι, το να μην ασχοληθώ (με όσα διάβασα) από αυτά τα γραφόμενα είναι σαν να τα υποστηρίζω. Η πιό έμπρακτη υποστήριξη είναι η μη εκδήλωση της αντίρρησης.
    been good, been bad. WILL GO ON

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    Originally posted by justme
    Και όχι, το να μην ασχοληθώ (με όσα διάβασα) από αυτά τα γραφόμενα είναι σαν να τα υποστηρίζω. Η πιό έμπρακτη υποστήριξη είναι η μη εκδήλωση της αντίρρησης.
    καλα μη το λες αυτο! καμια φορα οταν κατανταει αηδια ενα θεμα η πιο εμπρακτη εκδηλωση ειναι να απεχουμε!

    επισης μακαρι να το εφαρμοζαμε επακριβως αυτο που λες και στην κανονικη μας ζωη! ξερεις ποσα πολιτικα, κοινωνικα και διαπροσωπικα ζητηματα θα χαν λυθει?

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    (ας φαίνεται και άσχετο με το θέμα επειδή το θεωρώ σχετικό με τις τελευταίες κόντρες εδώ θα το γράψω και αυτό)
    @ Dalia,
    θα ήθελα να σου πω πως ακόμα και ο πιό κοντινός σου άνθρωπος αν υποστηρίζει ότι ΔΕΝ αξίζεις αντί αυτή του η γνώμη να σε κάνει να πληγώνεσαι μπορείς να σκεφτείς πολύ απλά ότι έχει άδικο και να λυπάσαι για τον άνθρωπο αυτό που δεν έχει την ικανότητα να δεί μισό μέτρο μπροστά του και ζεί σε έναν κόσμο όπου το να μπορείς να πληγώνεις τον άλλον θεωρείται προτέρημα
    been good, been bad. WILL GO ON

Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •