Γιατί ασχολούμαστε; - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 136
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    susperia,
    Το να μην απέχεις δε σημαίνει ότι θα απαντάς σε κάθε πόστ...
    been good, been bad. WILL GO ON

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Manthes,
    για αυτό
    Originally posted by MANTHES
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΕΙ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΘΩ ΑΝ ΕΚΑΝΑ Ή ΟΧΙ ΛΑΘΟΣ. ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΙΖΟΥΝ;
    θα ήθελά να σου πώ εγώ την δική μου απάντηση.
    Γιατί το τι θα κάνεις εσύ το κάνεις για τον ευατό σου. Το τι κάνουν οι άλλοι αφορά τους άλλους. Και πριν να θελήσουμε να αλλάξουμε τους άλλους μάλλον πρώτα πρέπει να κοιτάξουμε τον ευατό μας

    όπως και για κάτι άλλο που έγραφες αλλού (ότι δηλαδή ανάλογα πως θα σου φερθούν φέρεσαι και εσύ (αλλά με τόσα που γράφεις που να το βρώ να το quotάρω......... λολ.....))
    ΘΑ σου έλεγα ότι έτσι χάνεις κάθε κομμάτι της δικής σου συμπεριφοράς και ύπαρξης και γίνεσαι ένας άψυχος καθρέφτης των συναισθημάτων των άλλων. ΑΝ (και το ξαναγράφω αυτό το ΑΝ γιατί δεν το πιστεύω ότι το κάνεις ενσυνείδητα) το μόνο που κάνεις είναι να αντιδράς ουσιαστικά αυτοακυρώνεις κάθε ΔΡΑΣΗ - ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ - ΣΟΥ. Σαν να λές \"εγώ δεν έχω τίποτα να προσφέρω παρά μόνο μπορώ να ανταποδώσω\"
    been good, been bad. WILL GO ON

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    justme, δε δεχομαι διαφωνιες! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ!!!!!!

    πλακα κανω. συμφωνω μαζι σου!

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by susperia
    justme, δε δεχομαι διαφωνιες! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ!!!!!!

    πλακα κανω. συμφωνω μαζι σου!
    .........λοοοοοοοοοοοοοολ........
    (να είσαι καλά που με έκανες και γέλασα...... (και αλήθεια το χρειάζομαι αυτό)
    been good, been bad. WILL GO ON

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    NA AΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΦΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ

    ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΣΤΗΝ ΘΕΟΦΑΝΙΑ
    Διαπίστωση νο 1: Δίνεις πολύ μεγάλη σημασία στην αρχή των γεγονότων. Δηλαδή αν ήσουν δασκάλα και ερχόταν ο Γιαννάκης να σου πεί κυρία κυρία ο Κωστάκης με έβρισε και γιαυτό και τον έβρισα και εγώ τότε θα μάλλωνες μόνο τον Κωστάκη ΓΙΑΤΙ αυτός το ξεκίνησε??? Δε νομίζω.
    Η ΘΕΟΦΑΝΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑΚΗ
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ, ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο SUSPERIA ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑΚΗ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ;

    ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΩ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΤΟΜΟ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ, ΑΝ ΤΟ ΘΕΤΕΙΣ ΕΤΣΙ. ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΤΟΝ ΕΧΩ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ.
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by krino

    αγαπητε μου,
    αν κανω λαθος, το κανω μεσα απο το δικο σου λαθος....
    :P




    /quote]


    Μακράν από τα ωραιότερα που έχουν διαβάσει οι οφθαλμοί μου!


    thumbs up

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Susperia,
    Δεν θέλω να πώ κάτι αλλά φαντάζομαι το βλέπεις το οξύμωρο....
    Originally posted by susperia
    .
    .
    3) αυτος ο γενικοτερος τσαμπουκας που εκφραζεις δε μ αρεσει καθολου, κι απ τη γενικευση που κανεις μου φαινεται περιλαμβανομαι κι εγω. Καλο θα ηταν να μην απειλεις φιλαρακο γιατι καθολου δεν ξερεις ποιος ειναι ο καθενας εδω μεσα και με τι ατομο εχεις να κανεις. Εγω Αθηνα μενω, παιζω ξυλο στο δρομο με συμμοριες απ τα 13 μου και ασχολουμαι με πολεμικες τεχνες αρκετα χρονια κι οσοι με εχουν απειλησει το μετανιωσαν και πιστεψε με δε θα ηθελες να ειμαι αυτος που θα συναντησεις στο δρομο για να παιξεις ξυλο. Κι αν θες να ξερεις ειχα συναντηθει στο παρελθον με ατομο απο αλλο φορουμ και επαιξα και ξυλο οποτε καθολου δεν κολονω. Ελπιζω να μην αναφερθηκες σε μενα σχετικα με το ξυλο, και περιμενω διευκρινιση σου σ αυτο το θεμα ειτε δημοσια ειτε με u2u γιατι ουδεποτε σε προκαλεσα.

    Originally posted by susperia
    καταλαβα, παντως θελω να δω τι θα πει κι ο ιδιος γιατι οι γενικευσεις απο καποιον ειναι κατι που δε μ αρεσει. Παντως με λυπη μου διαπιστωνω οτι γι αυτα που κατηγορουσα εσενα μανθες, τα κανουν κι αυτοι που σε κατηγορουν, γενικα μιλωντας. Για παραδειγμα σε ειχα κατηγορησει οτι πολλες φορες αρχιζεις πολυ εριστικα ενα διαλογο, κι μως βλεπω οτι κι αυτοι που σε κατηγορουν κανουν ακριβως τα ιδια, οποτε ποιο το νοημα?
    anyway, θα περιμενω και την απαντηση του Ραψωδου.
    been good, been bad. WILL GO ON

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Οχι manthes, Δεν είναι υποκρισία. Μιας και μιλάω για μένα να σου απαντήσω μέσα από τα λόγια του administrator (μιας και τα ίδια είχα γράψει μερικές σελίδες πρίν)
    Originally posted by NikosD.
    Μπορώ να καυγαδίσω,
    μπορώ να ανεχτώ καυγάδες,
    δεν μπορώ ομως manthes να ανεχτώ μηνύματα σαν και το παρακάτω που έστειλες


    Originally posted by MANTHES
    ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ. ΕΣΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΣΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ; ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ Ή ΣΕ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ; ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΠΟΤΕ ΚΑΛΑ. ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΡΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΣΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ
    Θεωρώ ντροπή - και απευθύνομαι προς όλους τώρα- να τρέχουν θέματα σαν αυτό για την alien που έφυγε και εμείς να μην μπορούμε να βγούμε ούτε μία μέρα από τον μικρόκοσμο μας.
    Edit: (και ξύλο έχω παίξει, και έχω καυγαδίσει. Και μπορούσα να δεχτώ ότι και άλλοι άνθρωποι μπορούν να κάνουν το ίδιο. Αλλά αυτό που έγραψες δεν μπορούσα να το δεχτώ. ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ αντέδρασα. ΟΧΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ήταν απαράδεκτο (κατ\'εμένα). ΟΧΙ ΕΣΥ.
    been good, been bad. WILL GO ON

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    που το βλεπεις το οξυμωρο? στο 1ο ποστ ρωτουσα τον ραψωδο αν μεσα στις προκλησεις περιλαμβανομουν κι εγω, λεγοντας πως το να με προκαλουν δεν ειναι κι οτι καλυτερο για τους λογους που ειπα, κατι που οπως απαντησε ξεκαθαρα κι ο ιδιος δεν ισχυε.

    στο 2ο ποστ απλα ειπα οτι με λυπη μου διαπιστωσα πως δεν ειναι μονο ο μανθες που αρχιζει εναν διαλογο εριστικα, γιατι τον εχω κατηγορησει πολλες φορες γι αυτο το πραμα. Στη συγκεκριμενη περιπτωση αρχισε ο ραψωδος κι οχι ο μανθες.

    που ειναι το οξυμωρο λοιπον?

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    EΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΡΑΨΩΔΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΕΙΛΕΣ ΤΟΥ. ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ

    Η ΘΕΟΦΑΝΙΑ ΚΑΙ Ο SUSPERIA ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΗΛΙΘΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΕΙΛΟΥΣΕ. ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ. ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ

    ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟΝ ΝΙΚΟ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    Originally posted by liberchild
    Originally posted by krino

    αγαπητε μου,
    αν κανω λαθος, το κανω μεσα απο το δικο σου λαθος....
    :P

    /quote]


    Μακράν από τα ωραιότερα που έχουν διαβάσει οι οφθαλμοί μου!


    thumbs up
    liberchild, οτι ακουγεται οραιο και πιασαρικο δε σημαινει παντα οτι ειναι και σοφο.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    susperia,
    Εγώ αυτό που διάβασα ήταν ότι ΕΣΥ προκαλούσες κάποιον για χειροδικία (μιας και μέχρι τότε ο ραψωδός με τον manthes είχαν καυγά και όχι με εσένα.)
    been good, been bad. WILL GO ON

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by susperia
    Originally posted by liberchild
    Originally posted by krino

    αγαπητε μου,
    αν κανω λαθος, το κανω μεσα απο το δικο σου λαθος....
    :P

    /quote]


    Μακράν από τα ωραιότερα που έχουν διαβάσει οι οφθαλμοί μου!


    thumbs up
    liberchild, οτι ακουγεται οραιο και πιασαρικο δε σημαινει παντα οτι ειναι και σοφο.

    Δεν είπα αν είναι σοφό ή όχι, απλά με άγγιξε πάρα πολύ. Μήπως να απολογηθώ γι αυτό ?

    :P

  14. #74
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by susperia
    κι επισης το οτι κανεις λαθος στα παραπανω το πα σαν γνωμη μου, κι οχι για να σου επιβαλλω κατι

    οταν μου αναφερεις,
    περι φυση του ανθρωπου, τι υποτιθεται οτι κανεις???

    εκτος αν με περασες για καμηλοπαρδαλη και μπερδευτηκες....
    :P

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    justme κανεις λαθος, διαβασε απ την αρχη το θεμα, να δεις που ο ραψωδος προκαλουσε για ξυλο, και μετα αναφεροταν γενικα σε οποιον τον προκαλει να τον συναντησει στην καμαρα και να τα πει μπροστα του, αφου μονο απ το ιντερνετ εχουμε το θαρρος να τσακωνομαστε κι οχι στην πραγματικη ζωη. μετα απ αυτα πηρα θεση επι των προκλησεων και ζητησα διευκρινηση γιατι νομιζα οτι αναφεροταν σε εμενα, κατι που δεν ισχυε τελικα και εληξε εκει το θεμα. εγω δεν ειχα παρει καν χαμπαρι τον καυγα οταν ξεκινησε και τον ειδα αργοτερα.

Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •