ΔΕΝ αντεχω αλλο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    318

    ΔΕΝ αντεχω αλλο...

    Εχω αγανακτησει κι ειμαι και νεαρη κοπελα.
    Ψυχοθεραπεια να πω εχω κανει κ το τελευταιο εναμιση χρονο βοηθηθηκα μπορω ν πω...αλλα ως εκει.
    Παλευω με τη καταθλιψη εδω και 6 χρονια περιπου...παιρνω χαπι,κοβω πεφτω και ξανα τα ιδια...ως ποτε θα γινεται αυτο τ πραγμα??? θελω να ΖΗΣΩ!...και σκεφτομαι κι εγω γιατι να μν ειμαι νορμαλ κι εγω σαν τους αλλους,ζηλευω που ειναι καλα και τα ξεπερνανε τα προβληματα τους...και με τη πρωτη στραβη ΕΓΩ θα βρισκομαι ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΤΥΠΑΩ ΑΛΥΠΗΤΑ...ουτε μαζώχα...σιχαθηκα ρε σεις...δεν ειναι ζωη αυτη...και μου λενε ΠΑΛΕΨΕ/ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ...με τι αποθεματα;; προσπαθω ...ισως να μην προσπαθω τελικα ΠΟΛΥ...αλλα ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ..ειμαι καλομαθημενη;; αν φταιει αυτο να προσπαθησω κι αλλο...νιωθω οτι μπορει να εχω εξαρτηθει κι απο το χαπι πλεον....απο την ΑΛΛΗ αυτο με σωζει απο τη κωλομειζονα που ΒΙΩΝΩ καθε φορα....οπως και τωρα...εχω τοση απογοητευση που πλεον δε πιστευω να γιατρευτω ποτε και θα παιρνω κι εγω το χαπι...Μηπως καποιοι οργανισμοι το εχουν οργανικα?δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω ΠΙΑ...σκεφτηκα ακομα και την περιπτωση της ενδογενους..
    (τα εγραψα και σε αλλο ποστ ελπιζω να μην υπαρχει θεμα)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    318
    κι αν ειναι ετσι...να το δεχτω , να το παιρνω και να προχωρησω τη ζωη μου..οχι οτι και με το ιδιο ειμαι απολυτα καλα..αλλα σιγουρα ειμαι κατα πολυ καλυτερα χωρις

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Διατροφή γυμναστική στα έγραψα κ στο άλλο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    318
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Διατροφή γυμναστική στα έγραψα κ στο άλλο

    Eδω γελάω...μακαρι να μου εκανε καλο κατι τετοιο ellis...εκτος κι αν εννοεις οσο βιωνω τωρα το επεισοδιο παλι

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by maria4 View Post
    Eδω γελάω...μακαρι να μου εκανε καλο κατι τετοιο ellis...εκτος κι αν εννοεις οσο βιωνω τωρα το επεισοδιο παλι
    ζηλευω που εχεις απλα καταθλιψη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    318
    Quote Originally Posted by Shinji View Post
    ζηλευω που εχεις απλα καταθλιψη

    απλα ???τι ακουωωω....σιγουρα υπαρχουν και χειροτερα δε λεω...αλλα μην τα συγκρινουμε ο καθενας εχει τα δικα του...
    τι σε βασανιζει εσενα;

  7. #7
    Προσπάθησε να βρεις πράγματα που θα σε εξιτάρουν και θα σε κάνουν να νιώθεις γεμάτη. Καμιά διαφορετική δραστηριοτητα, κάποιον εθελοντισμο, κάτι. Δηλαδή γενικά προσπάθησε να αλλάξεις τον τρόπο και την ποιότητα της ζωής σου. Αυτό μπορώ να σκεφτώ μήπως σε βοηθήσει. Κατά τα άλλα είναι λογικό να έχεις κουραστεί, έχεις όλα τα δίκια..μπράβο που είσαι ακόμα εδώ και παλεύεις!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    318
    Quote Originally Posted by butterfly95 View Post
    Προσπάθησε να βρεις πράγματα που θα σε εξιτάρουν και θα σε κάνουν να νιώθεις γεμάτη. Καμιά διαφορετική δραστηριοτητα, κάποιον εθελοντισμο, κάτι. Δηλαδή γενικά προσπάθησε να αλλάξεις τον τρόπο και την ποιότητα της ζωής σου. Αυτό μπορώ να σκεφτώ μήπως σε βοηθήσει. Κατά τα άλλα είναι λογικό να έχεις κουραστεί, έχεις όλα τα δίκια..μπράβο που είσαι ακόμα εδώ και παλεύεις!
    Aυτο το εχω σκεφτει και γενικα ψαχνω κατι τετοιο να κανω καθε φορα που συνερχομαι...! Απλα βλεπω το μυαλο μου ειναι αυτο που φταιει ΔΕΝ ΛΕΕΙ να αλλαξει τροπο αντιληψης ισως,πεποιθησεις,σκεψεις...� �λο αποτυχημενη με βγαζω,ολο απογοητευση...ενοχες κλπ κλπ

  9. #9
    Quote Originally Posted by maria4 View Post
    Aυτο το εχω σκεφτει και γενικα ψαχνω κατι τετοιο να κανω καθε φορα που συνερχομαι...! Απλα βλεπω το μυαλο μου ειναι αυτο που φταιει ΔΕΝ ΛΕΕΙ να αλλαξει τροπο αντιληψης ισως,πεποιθησεις,σκεψεις...� �λο αποτυχημενη με βγαζω,ολο απογοητευση...ενοχες κλπ κλπ
    Μήπως να δοκιμάσεις να διαβάσεις κανένα βιβλίο σχετικά με το πως μπορεις να καταφέρεις να αλλάξεις τον τρόπο ζωής σου; αν αναγνωριζεις το τι πάει μπροστά, μπορείς να τα καταφέρεις!μην τα βάζεις κάτω, μια απόφαση είναι όλα. Ξεκινά βήμα βήμα. Δούλεψε το με τον εαυτό σου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    318
    Ναι αυτο...δεν μπορω να το αλλαξω γαμω.το ...προσπαθω αλλα ματαιος κοπος πια.

  11. #11
    Quote Originally Posted by maria4 View Post
    Ναι αυτο...δεν μπορω να το αλλαξω γαμω.το ...προσπαθω αλλα ματαιος κοπος πια.
    Εγώ πιστεύω ότι μπορείς. Νομίζω ότι πρέπει να πιστέψεις πιο πολύ στον εαυτό σου και τα άλλα έπονται!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    318
    αν τα καταφερνα δεν θα ημουν εδω που ειμαι τα τελευταια χρονια...................................... .....

  13. #13
    Quote Originally Posted by maria4 View Post
    αν τα καταφερνα δεν θα ημουν εδω που ειμαι τα τελευταια χρονια...................................... .....
    Τι να σου πω ,δεν είμαι κι ειδικος:/ εγώ σου είπα ότι μπόρεσα για να σε βοηθήσω.από εκεί και πέρα το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να μου πεις αν χρειαστείς κτ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by maria4 View Post
    Aυτο το εχω σκεφτει και γενικα ψαχνω κατι τετοιο να κανω καθε φορα που συνερχομαι...! Απλα βλεπω το μυαλο μου ειναι αυτο που φταιει ΔΕΝ ΛΕΕΙ να αλλαξει τροπο αντιληψης ισως,πεποιθησεις,σκεψεις...� �λο αποτυχημενη με βγαζω,ολο απογοητευση...ενοχες κλπ κλπ
    Ωραια αφου εντοπιζεις και παραδεχεσαι οτι το προβλημα ειναι ο τροπος που σκεφτεσαι και αντιλαμβανεσαι τα πραγματα, το οτι εισαι ενοχικη, αυτο ειναι που πρεπει να δουλεψεις στην ψυχοθεραπεια που κανεις. Απο καπου προερχονται ολα αυτα.
    Αν πιστευεις οτι εχεις κολλησει και δε σε οδηγει πουθενα η μεθοδος του ψυχοθεραπευτη σου, συζητησε το πρωτα μαζι του και αν δε βρειτε λυση, αλλαξε τον.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    318
    Quote Originally Posted by butterfly95 View Post
    Τι να σου πω ,δεν είμαι κι ειδικος:/ εγώ σου είπα ότι μπόρεσα για να σε βοηθήσω.από εκεί και πέρα το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να μου πεις αν χρειαστείς κτ
    να σαι καλα...κι εσυ κουραγιο σε ο,τι περνας

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο!!!!
    By isabella3001 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 05-10-2015, 23:26
  2. Δεν αντέχω άλλο!!!
    By giannis.l98 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 29-04-2015, 19:58
  3. Δεν αντέχω άλλο...
    By Κύκνος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 117
    Last Post: 25-04-2015, 16:20
  4. Δεν αντέχω άλλο...
    By Jude in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 04-01-2014, 00:59
  5. Δεν αντεχω αλλο πια!!!!!!
    By ελενη* in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 25-07-2011, 09:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •