Παιρνεις κιλα και με το ampilify?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    28

    Παιρνεις κιλα και με το ampilify?

    Γεια σας,
    Εχω κι εγω ενα προβλημα με το φαγητο.Με το zyprexa ειχα παρει σχεδον 10 κιλα και προσπαθουσα συνεχως να τα χασω..Ηθελα να τρωω συνεχεια ζαχαρη αλλα που και που εχανα 4-5 κιλα.Οταν ξεκινησα το ampilify αρχισα να χανω κιλα κι εφτασα παλι σχεδον στο προηγουμενο βαρος μου...Βεβαια τελευταια εχω αρχισει και τρωω παλι συνεχεια π.χ. να τρωω μισο κιλο παγωτο,2 μπαγκετες ψωμι κτλ κτλ. πολλα φαγητα σε μια μερα δλδ και κυριως γλυκα.Ειναι σαν να μου εχει ανοιξει η ορεξη παλι.Μηπως φταιει οτι πριν μερικους μηνες ξεκινησα και lamictal?Ανοιγει την ορεξη κι αυτο? Μηπως φταιει κιολας που οι ''φιλοι'' μου με κραζουνε συνεχεια που εχασα αποτομα βαρος και προσπαθω να τρωω παλι συνεχως.Τι να κανω? Οποιος ξερει σχετικες πληροφοριες ας απαντησει..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Το λαμικταλ νομιζω φταιει.....εμενα με παχαινε........

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    28
    ευχαριστω ρε συ δεν το ηξερα.και το λαμικταλ μου το δινουν γιατι εχω νευρα με το αμπιλιφαι ισως.γενικα απο τοτε που παιρνω το ampilify μου αλλαξανε τη διαγνωση σε διπολικη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Shinji View Post
    ευχαριστω ρε συ δεν το ηξερα.και το λαμικταλ μου το δινουν γιατι εχω νευρα με το αμπιλιφαι ισως.γενικα απο τοτε που παιρνω το ampilify μου αλλαξανε τη διαγνωση σε διπολικη.
    Α δεν κανει τιποτα. Απο σταθεροποιητες μονο το τοπαμακ δεν παχαινει και το λαμικταλ μερικους αλλα το τοπαμακ δεν ειναι τοσο αποτελεσματικο σαν σταθεροποιητης.

  5. #5
    εγω με 4 δεκαρια ζυπρεξα εβαλα 53 κιλα τα εχασα ομως με τρια δεκαρια αμπιλιφαι το τελευταιο ανεβαζει την αντιληψη και το ζυπρεξα ειναι για ταναθεμα τωρα ειμαι στα 90 κιλα αλλα η αγωγη μ ειναι διαφορετικη πριλαμβανεται απο αμπιλιφαι αλοπεριντιν τριλεπταλ ακινετον κλοπιξολ ενεσεις αλοπεριντιν δυο φορες το μηνα και η αντιλιψη μ καλη ποτε δεν ενιωσα καταθλιψη στην ζωη μ αντιδραστικος και οξυθημος ημουν απο μικρη ηλικια παντα καλος μαθητης εξαιρετικος στα αθληματα τωρα ειμαι 40 χρονων και ασχολουμαι με το μπασκετ την μεγαλη μ αγαπη γυμναζομαι μια ωρα την ημερα σε γυμναστηριο προσεχω τι θα καταναλωσω καθε φορα ειμαι επιλεκτικος στην διατροφη και η φυση μου το ανταπεδωσε αυτο το προσων.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Shinji View Post
    Γεια σας,
    Εχω κι εγω ενα προβλημα με το φαγητο.Με το zyprexa ειχα παρει σχεδον 10 κιλα και προσπαθουσα συνεχως να τα χασω..Ηθελα να τρωω συνεχεια ζαχαρη αλλα που και που εχανα 4-5 κιλα.Οταν ξεκινησα το ampilify αρχισα να χανω κιλα κι εφτασα παλι σχεδον στο προηγουμενο βαρος μου...Βεβαια τελευταια εχω αρχισει και τρωω παλι συνεχεια π.χ. να τρωω μισο κιλο παγωτο,2 μπαγκετες ψωμι κτλ κτλ. πολλα φαγητα σε μια μερα δλδ και κυριως γλυκα.Ειναι σαν να μου εχει ανοιξει η ορεξη παλι.Μηπως φταιει οτι πριν μερικους μηνες ξεκινησα και lamictal?Ανοιγει την ορεξη κι αυτο? Μηπως φταιει κιολας που οι ''φιλοι'' μου με κραζουνε συνεχεια που εχασα αποτομα βαρος και προσπαθω να τρωω παλι συνεχως.Τι να κανω? Οποιος ξερει σχετικες πληροφοριες ας απαντησει..
    φιλε αμα τρως ανεξέλεγκτα με ολα παίρνεις κιλα ..
    περιορισε λιγο το φαι...βγαλε τα παχυντικα..κανε και λιγο τρεξιμο και θα εισαι οκ

  7. #7
    παιδια αλλαξε η χημικη συσταση διαπιστωμενω απο τον οργανισμο μου του αμπιλιφαι δεν σε τσιτωνει οπως παλια επαιρνα 30μγ και δεν επεφτα για πολυ διαστημα σε ανυσηχιες σε σχεση με αλλα φαρμακα οπως το ζυπρεχα και το ρισπερδαλ εκτος του αλλου εχασα και πολλα κιλα 50 τωρα ειμαι 82 183εκ υψος αλλα τωρα παιρνω απιλιφαι 15μγ αλοπεριδιν τριλεπταλ κλοπιξολ μια φορα την ημερα ολα αυτα αλλα τις δινω και γυμναστηριο και καταλαβαινει δεν συμφωνω στην αποψη του χφακτορ οτι ολο τρως αφου τα ψυχοτροπα φαιρνουν αυξηση ανοιγουν την ορεξη ολο και περισσοτερα ασε που δεν εχεις ορεξη και για γυμναστικη

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    τα αντιψυχωτικα ολα ανοιγουν την ορεξη εγω με 45μγ ζυπρεξα είχα παθει ντουβρουτζα ηθελα να φαω και τα πιατα στο νοσοκομειο. Η πλακα ήταν πως λογο τραχειοστομιας δε μπορουσα στην αρχη να φαω τιποτα ο καημμενος ειχα βαρεσει κοκκινο. Συν οτι ανεβάζουν και τη προλακτινη δηλαδη ορμονες. Γι αυτο κουραγιο και καλη διατροφη.

Similar Threads

  1. Κιλά ..
    By ranti in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 58
    Last Post: 22-06-2017, 11:42
  2. ρεμερον και κιλα
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 13
    Last Post: 26-04-2016, 14:45
  3. εμμονη με τα κιλα
    By Perfecto in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 26
    Last Post: 15-11-2015, 20:02
  4. Replies: 12
    Last Post: 16-03-2012, 13:39
  5. Πως παιρνεις κανεις την αποφαση να ξεβολευτει?
    By Ifigeneia24 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 27-04-2006, 21:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •