Πληγωμένος μετά από χωρισμό
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 17 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 255
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252

    Πληγωμένος μετά από χωρισμό

    Ειμαι 21 χρονων, σαν ανθρωπος πολυς καλος, μαλθακος θα ελεγα με μεγαλη καλοσυνη μεσα του και προθυμος για ολα. Τουλαχιστον αυτο παρατηρουν οι γυρω μου. Πριν 10 μερες χωρισα απο μια σχεση ενος χρονου. Εγω πηρα την αποφαση να την χωρισω. Μια σχεση που στους πρωτους 4-5 μηνες ολα ηταν πανεμορφα. Μετα αρχισε να με βλεπει σαν δεδομενο, να αδιαφορει να μην "παλευει" για τη σχεση. Εγω της εξηγουσα τι δεν μ αρεσε αλλα γ αυτην παντα εφταιγα εγω και με λογια που δεν ειχα βαση ημουν εγω ο υπερβολικος. Αλλα εγω εκει, εδινα τοπο στην οργη με αποτελεσμα να παγιωνεται μια κατασταση. Μεχρι που πριν 10 μερες δεν αντεξα αλλο και της ειπα στο τηλ βουρκωμενος να χωρισουμε γτ δεν αντεχα αλλο να φταιω γ ολα εγω. Απο τοτε εγω ειμαι χαλια, τη σκεφτομαι κλαιω λυγιζω κτλ γτ χωρισα ενω την αγαπουσα. Εκανα κ μια απερισκεψια και της εστειλα και μηνυμα ανοιγωντας την καρδια μου αλλα με αντιμετωπισε επιθετικα και ειπε οτι ειναι πολυ νευριασμενη μαζι μου. Δε ξερω τι να κανω. Περνανε οι μερες και εγω ειμαι χαλια. Ειμαι και στο πτυχιο εχωντας απομεινει ελαχιστα μαθηματα και σε λιγες μερες υπαρχει εξεταστικη αλλα ορεξη για διαβασμα καμια. Τα εδωσα ολα στη σχεση αυτη αλλα δεν πηρα τπτ, αισθανομαι πληγωμενος πολυ. Δεν περιμενα τοσο εγωισμο. Απο κοινους γνωστους εμαθα οτι ειναι στεναχωρημενη κ αυτη και οτι θελει χρονο αλλα δεν το πιστευω. Ζω με την ελπιδα οτι θα καταλαβει τα λαθη της και θα γυρισει...η αποψη σας...?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Εγω πιστευω οτι σε θελει, οτι δεν θα αλλαξει και οσο για το αν θα γυρισει εξαρταται απο τι χαρακτηρας ειναι.

  3. #3
    Miliva21
    Guest
    Αχ....βασανα που εχει ο ερωτας...

    Μηπως ρε παιδακι μου και εσυυυ με την ολη συμπεριφορα σου εβαλες το χερακι σου να σε θεωρησει δεδομενο?

    Μηπως τις παρανοιξες τα φυλλα της καρδιας σου και αυτη υπογραψε σαν σταρ του σινεμα??

    Οι γυναικες (οπως και οι αντρες)αμα μυριστουμε οτι ο αλλος καιγεται και αμα αποκαλυψεις την αναγκη αυτη ...το παιρνουμε και λιγο πανω μας και μετα κλαιν.....

    Αυτο θα σου ελεγα αν τα ειχατε ενα δυο μηνες και σε παρατουσε
    ....τωρα ομως ενας χρονος δεν ειναι και τοσο λιγος....

    Μηπως εκανε το κυκλο της η σχεση σας και αρνεισαι να το παραδεχτεις?

    Λες ομως οτι κατηγορουσε εσενα με το παραμικρο...αυτο μου φαινεται υποπτο...
    Απο το σημειωμα σου βλεπω ολοκαθαρα εναν ερωτευμενο που θα εκανε τα παντα για εκεινη...και εμεις τα κοριτσια συνηθως οταν κατηγουρουμε τον αλλον και ειμαστε επιθετικες και σας πρηζουμε το κανουμε επδ ειναι αδιαφορος...νιωθουμε οτι δεν μας νοιαζεται κτλ....

    Δεν μας λες γτ σε κατηγουρουσε ? Μηπως ησουν λιγακι κτητικος και ζηλιαρης??? Ή πιστευεις οτι εσυ συμπεριφερθηκες γενικα οσο καλυτερα μπορουσες..

    Αν νομιζεις οτι ειναι αδικη και οτι εσυ εδωσες τον καλυτερο σου εαυτο τοτε κατι βρωμαει στην υποθεση....

    Καποιον αλλον γουσταρει...και σε κατηγορει για να μειωσει τις τυψεις που νιωθει... ε και οτι λυπαται...λυπαται επδ εισαι καλο παιδι επδ ξερει οτι τη νοιαστηκες ενω εκεινη η μουλαρα πηγε κ καψουρευτηκε αλλον....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Το θεμα ειναι οτι στη face to face επαφη ταιριαζουμε πολυ και γενικα περναγαμε καλα στις ωραιες στιγμες μας. Τι να πω, αν με ηθελε οταν της ελεγα για χωρισμο θα με διεκδικουσε δεν θα εμενε απραγη και τις προαλλες που της ανοιξα την καρδια μου και αφησα τον εγωισμο μου στα ταρταρα δεν θα ηταν τοσο επιθετικη απεναντι μου..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by gl08 View Post
    Το θεμα ειναι οτι στη face to face επαφη ταιριαζουμε πολυ και γενικα περναγαμε καλα στις ωραιες στιγμες μας. Τι να πω, αν με ηθελε οταν της ελεγα για χωρισμο θα με διεκδικουσε δεν θα εμενε απραγη και τις προαλλες που της ανοιξα την καρδια μου και αφησα τον εγωισμο μου στα ταρταρα δεν θα ηταν τοσο επιθετικη απεναντι μου..
    Ολα αυτα μαλλον τα εκανε απο θυμο η για εκδικηση. Μπορεις να μας πεις για τι πραγματα σε κατηγορουσε; Γιατι αλλο να σε κατηγορουσε οτι σε ζηλευε αυτη πχ και αλλο οτι τη ζηλευες εσυ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Οχι δεν ημουν κτητικος και ζηλιαρης, ειχαν γινει διαφορες καταστασεις, ας πουμε περναγαν οι ωρες και δεν εστελνε η δεν με επαιρνε ενα τηλεφωνο, μπορει να την επαιρνα τηλεφωνο να μην το σηκωνε και να μου εστελνε μετα απο 2 ωρες διαφορα σκηνικα τα οποια ειναι πολλα. Και με κατηγορουσε προσπαθωντας να με κανει να νιωθω τυψεις. Εγω σε ολη τη σχεση ημουν κυριος και σωστος και οτι λαθη εκανα τα αντιλαμβανομουν αμεσως και ζητουσα συγγνωμη, αμα ειναι αυτα κριτηρια για να θεωρηθεις δεδομενος τοτε τι να πω. Και δεν ειναι κοπελα που θα ειχε αλλον 100% αυτο. Απλα πιστεω οτι εβγαζε απωθημενα του παρελθοντος τι να πω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Ολα αυτα μαλλον τα εκανε απο θυμο η για εκδικηση. Μπορεις να μας πεις για τι πραγματα σε κατηγορουσε; Γιατι αλλο να σε κατηγορουσε οτι σε ζηλευε αυτη πχ και αλλο οτι τη ζηλευες εσυ.
    με χαρακτηριζε καταπιεστικο ας πουμε επειδη ζητουσα πιο ουσιαστικη επικοινωνια μεταξυ μας και οχι 2-3 τυπικα μηνυματα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by gl08 View Post
    με χαρακτηριζε καταπιεστικο ας πουμε επειδη ζητουσα πιο ουσιαστικη επικοινωνια μεταξυ μας και οχι 2-3 τυπικα μηνυματα
    Αν ειναι ετσι τοτε η εβγαζε απωθημενα οπως λες, εσυ μπορει να ξερεις και καλυτερα, η δεν σε ηθελε οντως οπως λεει η Μιλιβα. Γιατι αν σε ζηλευε πχ θα ελεγα οτι σιγουρα σε ηθελε. Αλλα αν σε θεωρουσε καταπιεστικο αυτο δεν δειχνει ενδιαφερον. Εσυ δεν φταις σε κατι.

  9. #9
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by gl08 View Post
    Το θεμα ειναι οτι στη face to face επαφη ταιριαζουμε πολυ και γενικα περναγαμε καλα στις ωραιες στιγμες μας. Τι να πω, αν με ηθελε οταν της ελεγα για χωρισμο θα με διεκδικουσε δεν θα εμενε απραγη και τις προαλλες που της ανοιξα την καρδια μου και αφησα τον εγωισμο μου στα ταρταρα δεν θα ηταν τοσο επιθετικη απεναντι μου..
    Κρατα τις καλες στιγμες και προχωρα....

    γιατι κατι μου λεει πως η κοπελιτσα γλυκαθηκε απο το ενδιαφερον που της εδειξες της αρεσε.....της αρεσες και εσυ..( γτ αν δε σε γουσταρε καθολου δεν θα καθοταν ουτε ενα μηνα ακομα και κανταδες να της εκανες) .......το ζησατε ενα χρονο ...τοσο κρατησε ...μετα ηθελε να παει για αλλα...μπορει να βαρεθηκε μπορει να θελει να δοκιμασει κατι αλλο....ομως επδ σε κατηγορει πολυ οπως λες μαλλον της ετυχε να γουσταρει καποιον αλλον......και απο τυψεις το ριχνει το φταιξιμο σε σενα..

    Προχωρα και κακια μη κρατας παρα μονο τα καλα που ζησατε...

    Ηταν η πρωτη σου σχεση???

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Αν ειναι ετσι τοτε η εβγαζε απωθημενα οπως λες, εσυ μπορει να ξερεις και καλυτερα, η δεν σε ηθελε οντως οπως λεει η Μιλιβα. Γιατι αν σε ζηλευε πχ θα ελεγα οτι σιγουρα σε ηθελε. Αλλα αν σε θεωρουσε καταπιεστικο αυτο δεν δειχνει ενδιαφερον. Εσυ δεν φταις σε κατι.
    Και εμενε με καποιον ενω δεν ηθελε εκμεταλλευοντας τα συναισθηματα του? Μου φαινεται αρκετα χοντρο αυτο γιατι της ειχα πει πολλες φορες οτι αν εχει βαρεθει να το πει ευθεως γτ μεγαλα παιδια ημαστε και ηταν αρνητικη ΠΑΝΤΑ σε αυτο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Κρατα τις καλες στιγμες και προχωρα....

    γιατι κατι μου λεει πως η κοπελιτσα γλυκαθηκε απο το ενδιαφερον που της εδειξες της αρεσε.....της αρεσες και εσυ..( γτ αν δε σε γουσταρε καθολου δεν θα καθοταν ουτε ενα μηνα ακομα και κανταδες να της εκανες) .......το ζησατε ενα χρονο ...τοσο κρατησε ...μετα ηθελε να παει για αλλα...μπορει να βαρεθηκε μπορει να θελει να δοκιμασει κατι αλλο....ομως επδ σε κατηγορει πολυ οπως λες μαλλον της ετυχε να γουσταρει καποιον αλλον......και απο τυψεις το ριχνει το φταιξιμο σε σενα..

    Προχωρα και κακια μη κρατας παρα μονο τα καλα που ζησατε...

    Ηταν η πρωτη σου σχεση???
    Δεν υπαρχει το θεμα του αλλου σας λεω, 100% σιγουρια. Οχι δεν ηταν η πρωτη σχεση, αλλα ηταν η πρωτη μου σχεση οσον αφορα την ενταση στα συναισθηματα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Θα σε ξαναπαρει καποια στιγμη και αν γυρισεις θα ζησεις παλι τα ιδια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by gl08 View Post
    Και εμενε με καποιον ενω δεν ηθελε εκμεταλλευοντας τα συναισθηματα του? Μου φαινεται αρκετα χοντρο αυτο γιατι της ειχα πει πολλες φορες οτι αν εχει βαρεθει να το πει ευθεως γτ μεγαλα παιδια ημαστε και ηταν αρνητικη ΠΑΝΤΑ σε αυτο
    Υπαρχει και αυτη η περιπτωση αλλα θεωρω πιο πιθανο να εβγαζε απωθημενα. Της τα 'χαν κανει αυτα πρωην της, ξερεις; Δεν πιστευω κι εγω οτι ερωτευτηκε αλλον γιατι εσυ τη χωρισες, και θυμωσε κιολας. Αν ηθελε αλλον δεν θα θυμωνε, η θα αδιαφορουσε η θα χαιροταν.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Υπαρχει και αυτη η περιπτωση αλλα θεωρω πιο πιθανο να εβγαζε απωθημενα. Της τα 'χαν κανει αυτα πρωην της, ξερεις; Δεν πιστευω κι εγω οτι ερωτευτηκε αλλον γιατι εσυ τη χωρισες, και θυμωσε κιολας. Αν ηθελε αλλον δεν θα θυμωνε, η θα αδιαφορουσε η θα χαιροταν.
    Ναι της το ειχαν κανει μου το ειχε πει οτι ενας την ειχε γραμμενη

  15. #15
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by gl08 View Post
    Δεν υπαρχει το θεμα του αλλου σας λεω, 100% σιγουρια. Οχι δεν ηταν η πρωτη σχεση, αλλα ηταν η πρωτη μου σχεση οσον αφορα την ενταση στα συναισθηματα
    Κατι εγινε....μαλλον επεσες πανω της με τα μουτρα ....της ζητησες πραγματα που εκεινη δεν ηταν ετοιμη να τα δωσει.....οχι οτι φταις εσυ αλλα εκεινη δεν μπορουσε να τα δωσει ομως ηταν σε θεση ισχυος γτ εσυ ζητουσες τα περισσοτερα...

    Μηπως με το τροπο σου απο την αρχη αλλα και καθολη τη σχεση τη πιεζες συναισθηματικα να ειναι εκδηλωτικη πολυ....να νιωθεις οτι κρεμεται απο πανω σου...? Και θα σε ηθελε πιο χαλαρο..? Μηπως της εβγαζες πολλη ανασφαλεια απο τη πλευρα σου??

    Γτ υπαρχουν ανθρωποι που θελουν το ενδιαφερον απο τους αλλους και το διεκδικουν και αλλοι που το παρακαλανε....
    Καταλαβαινεις τη διαφορα ???

    Οπως και να εχει δεν ηταν φουλ καψουρα...μαζι σου.....αυτο πιστευω

Page 1 of 17 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. κινησεις μετα το χωρισμο
    By Christine in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 24-06-2015, 16:06
  2. Μετά από χωρισμό.
    By | Γιώργος | in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 17-12-2014, 14:31
  3. ηρεμια μετα απο χωρισμο
    By d_o in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 17-09-2010, 22:27
  4. Φοβίες μετά από χωρισμό....
    By supergirl in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 21-07-2008, 17:04
  5. μετά τον χωρισμό τι?
    By fairys in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 18-09-2007, 08:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •