κατω κατω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427

    κατω κατω

    Νιωθω ντροπη για οτι διποτε κανω μεσα στην μερα μου.Τα σκεφτομαι μετα και μου ερχετε να κανω εμετο.Και δεν μιλαω για κατι κακο ως προς καποιον αλλον αλλα ως προς εμενα για την συμπεριφορα μου η για τα λογια μου για το πως με βλεπουν και για το πως υπαρχω στο μυαλο τους ως ανθρωπο.Τωρα τελευταια οποτε κανω κανα τσιγαρο με πνιγει η αναλυση και τα σκεφτομαι σε σημειο που τρεχει κρυος ιδρωτας και ζαλιζομαι.Ειμαι πολυ πισω σε διαφορα θεματα και δεν βλεπω και ενδιαφερον με αποτελεσμα να ειμαι εγω και εγω.
    Γενικα παλευω να φυγει αυτη η αθλια φατσα της μιζεριας αλλα δεν τα καταφερνω και τα ξανασκατωνω.
    Αφου αναρωτιεμε πως ισως υπο την επειρια βλεπω τα πραγματα οπως πραγματικα ειναι γιαυτο και τρελενομαι.
    Ενω νηφαλιος δεν δινω σημασια γιατι νιωθω ποιο ασφαλης και ποιο ισσοροπιμενος.
    Με τα πολλα με παρασερνει η ιδια μου η σκεψη συνειδητα και εκει ερχετε η φρικη.
    Το να προσπαθεις να κοντρολαρεις τον ειρμο σου και αυτος να συνεχιζει παρα την θεληση σου.
    Αστειο μερικες φορες αλλα ολο αυτο με μπλοκαρει ασχημα.
    Σαν ψυχαναγκασμος ενα πραγμα μπορει δλδ ευκολα να μπω σε εναν ρολο και το σωμα μου να κινητε με βαση αυτο που δεν θελω να συμβει.Κοψτο!Δεν κανει!Εχω την εντυπωση πως μπορω να λυσω το μυστηριο μεσα στο μυστηριο που νιωθω μερικες φορες τα καταφερνω δλδ για αρκετη περιδο ημουνα ενταξη και ξαναεπεσα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Παθαινεις καποιου ειδους κρισεις ή καποιο επεισοδιο οταν καπνιζεις χορτο? Αυτο λες?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Υπό την επειρια τα βλέπεις δραματοποιημένα ζεις πιο έντονα είναι σαν να έχεις ψύχωση σε χαλάνε πως να στο πω τσάμπα ταλαιπώρησε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Ζω ποιο εντονα ακριβως οπως το ειπες.Δεν ξερω αν μπορω να δωσω μια σιγουρη ονομασια ουτε και να περιγραψω ακριβως τα συναισθηματα που νιωθω.Ειναι μυστηρια συναισθηματα ψυχοσωματικα που αντιδρανε οποτε πινω,μονο τοτε...Τοσο μεγαλο χτυπημα εσωτερικο δεν το εχω ξανανιωσει πουθενα αλλου και σε καμια ουσια.Αυτο που με κανει να το συνεχιζω ειναι η αποδοκιμασια τις περισσοτερες φορες ετσι το νιωθω.
    Υπαρχει ομως και το ενδεχομενο του μηνα μελιτος που για καποιον λογο διαχειριζομαι αλλιως την σκεψη μου με αποτελεσμα να πινω και να ειμαι καλα ψυχικα-σωματικα.Αυτο ειναι που με κραταει.Δεν θα σου πω πως αγαπαω το σταφ το συγκεκριμενο θα σου πω ομως πως μου αρεσει το χασιμο και η χασουρα.Επειτα απο ενα 12ωρο γυρναγα και το ζηταγα σαν τρελος γιατι μου εδεινε την απολυτη ψυχικη ηρεμια,Να για παραδειγμα αυτην την στιγμη που γραφω ειμαι κλασμενος και ειμαι απολυτος καλα!
    Εχτες που εγραψα τα παραπανω και τις 3 προηγουμενες μερες δεν ειχα την δυναμη να σταυρωσω λεξη.
    Πριν λιγο ιπια στον δρομο καθος πηγαινα τον σκυλο μου βολτα...
    Οταν λεω καλα δεν εννοω απολυτος καλα αλλα σιγουρα καλοδιαχειρισιμος.
    Στα 17 που πρωτοαρχισαν αυτα ηταν πολυ ποιο εντονο το προβλημα πολυ φοβο πολυ μαγκωμα.
    Ωριμασα μεσα σε αυτην την στρεσογονα κατασταση και πλεον μπορω να πω πως μπορω να με εκθεσω σε κοσμο πολυ ποιο ηρεμα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Η χειρωτερη ανασφαλεια σε αυτην την περιπτωση ειναι η μουρη μου που δεν ανταποκρινετε σε συναισθηματα περνει δικο της σχημα και μπορει να με δωσει στεγνα αν δεν το δουλεψω.
    Θυμαμαι ελεγα πως νταξη παει στο διαολο τουλαχιστον δεν μπορει να καταλαβει ο αλλος τι σκεφτομαι.
    Μετα μπηκε και η γλωσσα του σωματος και αρχισαν μια σειρα απο αλοκοτα συναισθηματα που πηγαιναν παντα ζευγαρι με το υφος.
    Ηταν μεγααλο το χτυπημα να μην μπορεις να υποστηριξεις τον λογο σου γιατι η μουρη σου κανει αλλα.
    Η χροια της φωνης παλι και αυτη προδιδε την οποια αδυναμια το χρωμα της ηταν οτι και τα εσωτερικα μου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Καταλαβα τι λεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Εμαθεσ να κρινεισ αλλα κρινεισ τον εαυτο σου κοψε τα να κρινεισ τουσ αλλουσ αν θεσ να μαθεισ σκατα ειναι η ζωη για ολουσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Δεν πολυκαταλαβα αλλα ναι υπαρχει θεμα με τις εμπειριες μου.Μερικα πραγματα εχουν θαφτει και θα τα κουβαλαω για παντα εκτος και εαν καταλαβω τι επιτελους θελει να μου πει.Ειναι Ανικανοτητα το να στηριζομαι και να επαναπαυομαι στην βλακεια με το χαιδεμα του οτι νταξη δεν ειμαι ο μονος.Καποια στιγμη πρεπει να πατησω ενα κλωτσιδι στην μετριοτητα και να κυνηγησω δεν ξερω τι αλλα ''ολοι κατι κυνηγανε''.
    Περα απο την πλακα αναγκαζομαι να πολεμαω καθε μερα με εμενα και τα αρπακτικα που μου την πεφτουν γιατι ειμαι καλος με ολη την ενοια της λεξης.Παλιοτερα κρυβομουνα ακομα και οταν αρχιζανε τα υπο-νωουμενα πλεον το αντιμετωπιζω οσο ποιο λογικα μπορω προσπαθω να πατησω ποδι για να μην με πατησει αυτο.Επρεπε να παω 21 για να μαθω να λυνω αμμεσα τους μαλακες και να μην μασαω την ειρωνια τους.Δεν μπορω να πω οτι το διαχειριζομαι ανετα σιγουρα ακομα και εκει ανασφαλης νιωθω αλλα προσπαθω!Και καταλαβαινω πως ειναι να κερδιζεις σεβασμο και να μην αφηνεις τα πραγματα ανεξελενκτα...Η πουστια στο μεγαλιο της!Τα βλεπω καθε μερα και προσπαθω να μην ειμαι συνενοχος στο εργο που πραττουνε ομαδικος και το εχω αποδιξει!
    σκατα στον αλτρουισμο σκατα και στο μικρωβιο δεν βγαζει πουθενα.
    ΠΡΕΠΕΙ να εισε σε επιφυλακη γιατι παντα οποιος και αν εισαι καποτε θα σε δοκιμασουν και θα προσπαθησουν να σου τσακισουν τον τσαμπουκα.Ετσι γιατι εχει πλακα.Μηπως ειμαι εκτος πραγματικοτητας?Δεν νομιζω...
    Σιγουρα εχω αρκετη καχυποψια.Και αυτο δεν βοηθαει σε δυσκολους χαρακτηρες.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Προσπαθησε κ σε λιγα χρονια θα τα καταφερνεισ καλυτερα οσο μεγαλωνεισ ειναι καλυτερα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Ειναι αρρωστο να πας 60 και να κλες για απωθημενα

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    .................εγραψα μια απαντηση αλλα τη διαγραφω γτ επεσα εκτος θεματος

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Φίλε εγώ τριάντα πέντε είμαι αν ήμουν εξήντα δε θα ξερά υπολογιστή έχω είκοσι χρόνια δουλειάς στην πλάτη αν αυτό είναι που σε απασχολεί εξηνταρησ που να ακούει rnb δε γεννήθηκε ακόμα
    https://youtu.be/qdsTUfDTEhQ
    Last edited by elis; 01-09-2017 at 22:07.
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Δεν ακουσ τα τραγουδια που βαζω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Δεν τα πολυακουω τα μαινστριμ εγω ειμαι ψαγμενος χαχαχα.Καλα τραγουδακια αλλα δεν βοηθανε.Τι να την κανω την γλαστρα που χορευει και κανει επιδειξη την σωματαρα της.Ακουω portishead και κλαιω μονος μου με την ανωμαλη φυση μου

  15. #15
    Κόψε τα τσιγάρα και θα σου λυθούν με τον καιρό όλα τα προβλήματα..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ξανά κάτω
    By panagiwtis23 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 21-08-2015, 06:18
  2. πανω κατω ανω κατω
    By ria18 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 05-09-2013, 12:32
  3. Πιο κατω δε παει..
    By kyknos25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 01-07-2011, 17:04
  4. Κάτω
    By raphsssodos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 136
    Last Post: 23-04-2008, 00:16
  5. άνω κάτω
    By Yllom in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 18-05-2007, 01:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •