Αντιψυχωτικά vs αναβολικά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1

    Αντιψυχωτικά vs αναβολικά

    Καλησπέρα σας!

    Θα ήθελα να ρωτήσω μόνο άτομα που γνωρίζουν να μου πουν αν κατά την διάρκεια θεραπείας με αντιψυχωτικά μπορώ να πάρω αναβολικά...και αν εγκυμονεί κίνδυνο ψυχωσικου επεισοδίου..παρακαλώ πολύ δεν θέλω απαντήσεις του τύπου δεν τα χρειάζεσαι..είναι επικίνδυνα κτλπ..θέλω μόνο πάνω στο θέμα που ρώτησα..

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Αναβολικά αν εννοείς πρωτεινεσ κ συμπληρώματα κάποια μπορείς να πάρεις αν εννοείς τα κανονικά αναβολικά δεν ξέρω ακριβώς αλλά μάλλον είναι επικίνδυνο ενώ παίρνεισ φάρμακα ρώτα γιατρό για σίγουρα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Αυτοί όλοι εδώ δεν ξέρουν μόνο ναρκωτικά κ αλκοόλ ξέρουν τα υπόλοιπα τα θεωρούν αναβολικά
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Έμαθες τη θεραπεία που έχουμε εδώ στο βορρά
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Έλις θα τον ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού που θα πάω..πρωτεινες και συμπληρώματα που δεν περιέχουν ταυρινη σίγουρα δεν πειράζουν..αλλά λέω για αναβολικά στεροειδή..θα ρωτήσω τον γιατρό μου για σίγουρα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Φίλε με πρωτεινεσ κ συμπληρώματα κ γυμναστικη σε τρία χρόνια το πολύ πέντε γίνεσαι κούκλος από εκεί κ πέρα δεν ξέρω αλλά μη σνομπαρεισ τις πρωτεινουλεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Δεν τις σνομπαρω καθόλου..απλά δεν αντέχω άλλο τα περιττά κιλά..έχω αρχίσει και περπατάω μία ώρα την ημέρα και έκοψα το φαγητό απ έξω..στο παρελθόν είχα κάνει πολύ δουλειά με πρωτεινες και συμπληρώματα αλλά τώρα θέλω κάτι πιο δραστικό κυρίως για να χάσω τα κιλά που θέλω..και πάντα σε συνδυασμό με γυμναστική..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Οτι εκανεσ πριν τα φαρμακα μπορεισ να το ξανακανεισ απλα ισωσ ειναι λιγο πιο δυσκολο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Άτιμα ψυχοφαρμακα!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    222

    Cool

    Κατ' αρχήν πού ακούστηκε να παίρνεις στεροειδή αναβολικά για να αδυνατήσεις! Δεν υπάρχει μαγική ουσία για να αδυνατίσεις. Μαθηματική είναι η λύση. Απλά έλλειμα θερμίδων. Κινείσαι περισσότερο, τρως λιγότερο. Αν έχεις και πολλά κιλά, πας σε ειδικό διατροφολόγο και σε κατευθύνει σύμφωνα και με τα διατροφικά σου γούστα. το θέμα δεν είναι μόνο να αδυνατίσεις αλλά και να μην ξαναπαχύνεις. ακόμα και μαγικό χάπι να υπήρχε για να αδυνατίσεις, μόλις έφτανες στο επιθυμητό σου βάρος, θα τα ξαναέπαιρνες γιατί δεν θα είχες υιοθετήσει έναν σωστό τρόπο διατροφής και ζωής γενικότερα. Τα αναβολικά να ξέρεις, ακόμα και αν δεν παίρνεις ψυχοφάρμακα όπως λες, επηρεάζουν την ψυχική υγεία, επιστημονικώς αποδεδειγμένα. Διαβάζοντας λίγο κάποιες έρευνες είδα πως "πολλές φορές οδηγούνε σε ψυχολογικές διακυμάνσεις, επιθετικότητα, απάθεια, κατάθλιψη, συμπτώματα παράνοιας, σεξουαλικά και οικογενειακά προβλήματα.
    Αυτά τα προβλήματα οδήγησαν έναν αθλούμενο σε κατάχρηση αλκοόλ και άλλον σε ψυχιατρική αγωγή. Σε άλλον, συμπτώματα κλινικής κατάθλιψης που είχαν διαγνωστεί νωρίτερα χειροτέρεψαν μετά τη χρήση αναβολικών στεροειδών και χρειάστηκε νοσηλεία".
    επίσης στυτική δυσλειτουργία...Από τη μία να παίρνεις ψυχοφάρμακα και από την άλλη να διαλυθείς και σωματικά και ψυχολογικά... ωραία, γίνε ένας αδύνατος, άρρωστος και ψυχασθενής που δε θα του σηκώνεται κι όλας :)

  11. #11
    Φίλε η διατροφή είναι το άλφα και το ωμεγα..το ξέρω..έχω πάει σε διατροφικούς..διαιτολόγους ακόμα και σε διατροφή σχεδιασμένη επάνω στον μεταβολισμό μου..πίστεψε με ότι όταν σε πιάνει αυτό το αίσθημα της πεινάς δεν μπορεί να σε κρατήσει τίποτα..και ας έχεις φάει πριν μία ώρα..ευχαριστώ για την απάντηση σου..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Φίλε εμένα με πιάνει κάτι σαν αμόκ πρέπει να φάω μια κατσαρόλα για να ηρεμήσω διατηρουμαι γύρω στα εκατό κιλά με ύψος ένα ενενήντα αλλά δεν μπορώ να κάνω σώμα εξαιτίας αυτού κάνω γυμναστική από πέντε χρονών έχω κάνει σουηδική καράτε βόλευ ποδόσφαιρο κ βάρη έχει ένα χρόνο που τα παράτησα όλα θέλει κόπο πλέον για να φτιάξω σώμα οπότε σκέφτομαι μόνο την υγεία που αποκομισα τίποτε άλλο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    πρωτεινες μπωρεις να παρεις αλλα οι πρωτεινες δεν ειναι αναβολικα, τα αναβολικα οπως σου ειπαι και ο nemesis δημιουργουν ψυχολογικα προβληματα φιλος μου που ασχολιοταν με bodybuilding επεσε σε καταθλιψη και εκανε δυο τρια χρονια να συνελθη...... εκτος απο οτι ειχαι ενα παροδικο προβλημα στο συκωτι...... μακρια απο αναβολικα, εγω θα σου πρωτηνα να πας σε ενα διατροφολογο να σου βγαλει διατροφη...

  14. #14
    Κάπως έτσι και εγώ Έλις..έχω φτάσει πλέον σε σημείο να λέω..δεν μαμιεται ας είμαι έτσι..είμαι και εγώ 96 κιλά 1.84..φιλε βαρέθηκα..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Να κοίτα να είσαι σφιχτός μπασ κ σου κάτσει καμία η κοιλιά δεν πειράζει μέχρι ένα σημείο κοίτα να έχεις ένα σημείο η πόδια ή χέρια η πλάτη γυμνασμενο καλά κ τα άλλα απλά να είναι σφιχτά κάτι τέτοιο θέλουν οι κοπέλες να ξέρεις
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. αντιψυχωτικα και καφες
    By darkprincess in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 53
    Last Post: 20-06-2017, 07:40
  2. αντιψυχωτικα
    By boo in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 12
    Last Post: 03-01-2017, 00:20
  3. Αντιψυχωτικα και σχεση
    By deleted-by-request-1305 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 04-05-2015, 22:36
  4. Τα αντιψυχωτικά καραπαχαίνουν
    By whitecandle in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 31
    Last Post: 21-01-2011, 15:32
  5. Αντιψυχωτικά
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 23-10-2007, 16:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •