ντροπαλός και πλησιασμα κοπέλας - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 22 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 317
  1. #181
    Να τους πεις πως χρειάζεσαι την βοήθεια τους Πανο. Αν αρνηθούν είναι άλλη κουβέντα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    και πως θα τον πληρωνω τον ψυχολογο αφου δεν δουλευω αλλα και στους γονεις μου τι θα πω
    δεν το εχω συζητησει καθολου με τους γονεις μου

    @εξουθενωμενος, θα τις πω ψεματα πως ψαχνω αλλα δεν βρισκω κατι,που ειναι το κακο τι νομιζεται οτι παιδια στην ηλικια μου ή και μικροτερη δουλευουν τους σπουδαζουν οι γονεις τους
    αυτο με την σταση θα με περασουν για τιποτα ανωμαλο και θελω να την πεσω ασε μην βρω το μπελα μου
    και τι νομιζεις οτι θα το κανω εγω,αποκλειεται
    Παναγιώτη εχεις άρνηση να κάνεις το οτιδήποτε όμως. Δε γίνεται η κοπελα να έρθει ουρανοκατεβατη. Πρέπει να βάλεις και εσυ το χερι σου. Σου πρότεινα εφαρμογή που ειναι πιο ανετο και πιο απρόσωπο και παλι δεν ήθελες. Ε πως θα γινει δλδ; δε θες απο κοντα δε θες απο το ίντερνετ πήγαινε να μονασεις αν ειναι.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    και τι να τους πως, ότι θέλω να πάω σε ψυχολόγο για να με βοηθήσει να βρω κοπέλα?

    μα τέτοια παράδειγμα που μου δίνετε δεν. μπορώ να τα κάνω

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Δε μπορείς να ανοίξεις ενα προφιλ γνωριμιών; ελα ρε πανο. Απλα δε θες.
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    και τι να τους πως, ότι θέλω να πάω σε ψυχολόγο για να με βοηθήσει να βρω κοπέλα?

    μα τέτοια παράδειγμα που μου δίνετε δεν. μπορώ να τα κάνω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    και τι να τους πως, ότι θέλω να πάω σε ψυχολόγο για να με βοηθήσει να βρω κοπέλα?

    μα τέτοια παράδειγμα που μου δίνετε δεν. μπορώ να τα κάνω
    Όχι Πάνο να τους πεις ότι είσαι 21 χρονών και δεν κάνεις τίποτα με την ζωή σου, δεν έχεις δουλειά, δεν έχεις φίλους, δεν έχεις ενδιαφέροντα, δεν έχεις κοπέλα και θες να πας σε ψυχολόγο για να σε βοηθήσει να κινητοποιηθείς και να κάνεις κάτι!!!

    Διαφορετικά, στο ξαναλέω ότι θα φτάσεις 40 και θα είσαι ακόμα εδώ να λες τα ίδια. Έτσι θες την ζωή σου; Αν δεν την θες έτσι, κάτι πρέπει να κάνεις!

    Και προσωπικά πιστεύω ότι ούτε τα σαιτ γνωριμιών θα σε βοηθήσουν...άντε και γνώρισες μια απο κει. Κάποια στιγμή θα πρέπει να βρεθείτε. Εσύ τι θα κάνεις τότε; Θα στείλεις άλλον; Εδώ ντρέπεσαι να μιλήσεις απλά σε μια κοπέλα στον δρόμο.

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Όχι Πάνο να τους πεις ότι είσαι 21 χρονών και δεν κάνεις τίποτα με την ζωή σου, δεν έχεις δουλειά, δεν έχεις φίλους, δεν έχεις ενδιαφέροντα, δεν έχεις κοπέλα και θες να πας σε ψυχολόγο για να σε βοηθήσει να κινητοποιηθείς και να κάνεις κάτι!!!

    Διαφορετικά, στο ξαναλέω ότι θα φτάσεις 40 και θα είσαι ακόμα εδώ να λες τα ίδια. Έτσι θες την ζωή σου; Αν δεν την θες έτσι, κάτι πρέπει να κάνεις!

    Και προσωπικά πιστεύω ότι ούτε τα σαιτ γνωριμιών θα σε βοηθήσουν...άντε και γνώρισες μια απο κει. Κάποια στιγμή θα πρέπει να βρεθείτε. Εσύ τι θα κάνεις τότε; Θα στείλεις άλλον; Εδώ ντρέπεσαι να μιλήσεις απλά σε μια κοπέλα στον δρόμο.
    Ίσως να κολλαει να παει αλλα δε θα είναι ενα βημα μπροστά να μιλήσει με κάποιες κοπελες; Σίγουρα ενας ειδικός θα τον βοηθούσε πολυ αλλα οπως λεει δεν έχει εισόδημα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #187
    Συμφωνώ με Ελισσαβετ. Εκείνοι δεν σε ρωτάνε γιατί δεν βγαίνεις ή να βρεις φίλους; οι γονείς θέλουν να βλέπουν το παιδί τους καλά. Μίλησε ανοιχτά. Αν κοστίζει 40ευρω θα είναι πολλά; αν είσαι σε πόλη κλείνεις ραντεβού για συνεδρία δημόσιο. Θα βρεθούν λύσεις. Βοήθεια ζήτησε.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Ίσως να κολλαει να παει αλλα δε θα είναι ενα βημα μπροστά να μιλήσει με κάποιες κοπελες; Σίγουρα ενας ειδικός θα τον βοηθούσε πολυ αλλα οπως λεει δεν έχει εισόδημα
    Βρε στην κατάσταση που είναι όλα βήματα είναι οκ, δεν αντιλέγω, αλλά όπως βλέπεις τόσο καιρό του λέτε και για τα σαιτ εδώ όσα άτομα γνωρίζετε, ούτε αυτό τολμάει. Μια κολλάει να βάλει φώτο, μια φοβάται για τα στοιχεία του λες και τον ψάχνει η cia...

    Πάντως και γενικά ακόμα και να το κάνει αυτό με το σαιτ και να καταφέρει να γνωρίσει κάποια δεν πιστεύω οτι θα αλλάξει κάτι. Άντε και βρέθηκαν σου λέω εγώ (που ο Πάνος ντρέπεται να βρεθούν) πώς θα της μιλήσει, πώς θα την φλερτάρει για να καταλήξει κάπου όλο αυτό; Δηλαδή θα πρέπει κι άλλη να χει κατέβει απτα βουνά και να μην έχει ξαναδει άντρα για να κάτσει με την έλλειψη αυτοπεποίθησης που δείχνει ο Πάνος.

    Γιαυτό συμφωνώ με την cc που του είπε από την αρχή για ψυχολόγο. Δείχνει βαθύτερο το πρόβλημα του, δεν είναι μόνο πώς θα βρει γκόμενα. Και υπάρχουν και δωρεάν στο δημόσιο ψυχολόγοι αν θέλει να ψαχτεί, όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες.

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Βρε στην κατάσταση που είναι όλα βήματα είναι οκ, δεν αντιλέγω, αλλά όπως βλέπεις τόσο καιρό του λέτε και για τα σαιτ εδώ όσα άτομα γνωρίζετε, ούτε αυτό τολμάει. Μια κολλάει να βάλει φώτο, μια φοβάται για τα στοιχεία του λες και τον ψάχνει η cia...

    Πάντως και γενικά ακόμα και να το κάνει αυτό με το σαιτ και να καταφέρει να γνωρίσει κάποια δεν πιστεύω οτι θα αλλάξει κάτι. Άντε και βρέθηκαν σου λέω εγώ (που ο Πάνος ντρέπεται να βρεθούν) πώς θα της μιλήσει, πώς θα την φλερτάρει για να καταλήξει κάπου όλο αυτό; Δηλαδή θα πρέπει κι άλλη να χει κατέβει απτα βουνά και να μην έχει ξαναδει άντρα για να κάτσει με την έλλειψη αυτοπεποίθησης που δείχνει ο Πάνος.

    Γιαυτό συμφωνώ με την cc που του είπε από την αρχή για ψυχολόγο. Δείχνει βαθύτερο το πρόβλημα του, δεν είναι μόνο πώς θα βρει γκόμενα. Και υπάρχουν και δωρεάν στο δημόσιο ψυχολόγοι αν θέλει να ψαχτεί, όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες.
    Ναι μα και εγώ συμφωνώ για ψυχολογο. Θα τον βοηθήσει να γίνει πιο κοινωνικός. Λογικα οπου και να βρίσκετε θα υπάρχουν κεντρα δωρεαν.. Επειδή ανεφερε οτι δεν εχει χρήματα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Αν και ειμαι σίγουρη οτι ουτε σε ψυχολογο θα ηθελε να παει.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Συμφωνώ με Ελισσαβετ. Εκείνοι δεν σε ρωτάνε γιατί δεν βγαίνεις ή να βρεις φίλους; οι γονείς θέλουν να βλέπουν το παιδί τους καλά. Μίλησε ανοιχτά. Αν κοστίζει 40ευρω θα είναι πολλά; αν είσαι σε πόλη κλείνεις ραντεβού για συνεδρία δημόσιο. Θα βρεθούν λύσεις. Βοήθεια ζήτησε.
    με ρωτάνε , κάποιες φορές πάω για τρέξιμο αλλά μέχρι εκεί
    θεωρώ και τους συμμαθητές που είχα ότι δεν μου έδιναν και σημασία δεν μου είχαν πει ποτέ να βγούμε έξω και κανονιζαν ραντεβού μπροστά μου και εμένα δεν μου έλεγαν τίποτα
    τι απο την μια στιγμή στην άλλη να βρω φίλους δεν γίνονται έτσι
    ναι 40 ευρώ είναι πολλά δεν είναι θα τα δώσεις μια φορά αλλά θα χρειαστούν πολλές συνεδρίες

    νομίζω πως αν επικοινωνώ απο το ίντερνετ δεν θα φαίνεται τόσο η ντροπή όπως με εσάς που μιλάω ανοικτά δεν με ξέρετε και δεν σας ξέρω

    απο ότι ξέρω δεν έχει η περιοχή μου δωρεάν ψυχολόγο

  12. #192
    Ο ή η ψυχολογος δεν θα σε κάνει να ντραπεις. Με την έννοια πως δεν θα σε κρίνει ή σχολιάσει λες και είναι ο γείτονας. Γκουγκλαρε συζητησε αν μπορεί κάποιος από τους 2 γονεις να σε πάει συνοδεύσει και τόλμησε το. Είμαστε άγνωστοι ναι αλλά δεν είμαστε ειδικοί να καταλάβουμε ακριβώς τι νιώθεις πως το νιώθεις και τι χρειάζεσαι. Η ειδικός ή βρες άνδρα ψυχολόγο οφείλει να σε βοηθήσει πιο ολοκληρωμένα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #193
    Banned
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    634
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    νομίζω πως αν επικοινωνώ απο το ίντερνετ δεν θα φαίνεται τόσο η ντροπή όπως με εσάς που μιλάω ανοικτά δεν με ξέρετε και δεν σας ξέρω
    Eμας ομως, δεν προκειται να μας βγαλεις γκομενες.
    Γιαυτο και φερεσαι ανετα (οσο ανετα νομιζεις οτι φερεσαι,
    γιατι ακομα και σε μας, ΔΕΝ φερεσαι εντελως ανετα !)
    Ο βαθμος δυσκολιας αναμεσα σε μας και μια κοπελα
    στην κλιμακα του 10 .... ειναι 100 !

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Εξουθενωμένος View Post
    Eμας ομως, δεν προκειται να μας βγαλεις γκομενες.
    Γιαυτο και φερεσαι ανετα (οσο ανετα νομιζεις οτι φερεσαι,
    γιατι ακομα και σε μας, ΔΕΝ φερεσαι εντελως ανετα !)
    Ο βαθμος δυσκολιας αναμεσα σε μας και μια κοπελα
    στην κλιμακα του 10 .... ειναι 100 !
    έχω πει πράγματα τα οποία δεν έχω πει στους γονείς μου δεν σου αρκεί?

  15. #195
    Banned
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    634
    Οχι βρε Πανο ... δεν μου αρκει.
    Εχεις κανει τους γονεις σου .... πηχη (για αλμα εις υψος).
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ... ουτε ποτε ηταν !

    ΕΣΥ εισαι ο πηχης (των προσδοκιων σου), οχι οι γονεις σου.
    Εαν το εβλεπες ετσι θα πηγαινες στα ισα εκει που βρισκονται
    τωρα και θα τους ελεγες "ειμαι ευνουχισμενος συναισθηματικα
    και κοινωνικα, εκτος απο το να μου πειτε βρες καμια δουλεια
    μπορειτε να με βοηθησετε με καποιον ψυχολογο ?"

    Αλλα οπως προειπα .... δεν εισαι εσυ ο πηχης των προσδοκιων σου.
    Last edited by Del-meme290719b; 24-07-2019 at 00:19.

Page 13 of 22 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Similar Threads

  1. Με την Μητέρα της κοπέλας μου..
    By kourlias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-11-2015, 14:16
  2. ΕΡΩΤΙΚΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΟΠΕΛΑΣ ΜΟΥ
    By BreakingTheHabit in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 21-02-2013, 00:20
  3. πλησίασμα γυναίκας
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 76
    Last Post: 01-04-2012, 12:17
  4. Ντροπαλός κτλ
    By kapoioss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 19-12-2011, 08:41
  5. πλησίασμα για σχέση
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 20-08-2009, 22:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •