ντροπαλός και πλησιασμα κοπέλας - Page 21
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 21 of 22 FirstFirst ... 1119202122 LastLast
Results 301 to 315 of 317
  1. #301
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    κάτι θα βρω αυτό σε πείραξε?
    Προσπαθώ να δω τι πάει λάθος για να σε βοηθησω. Αφού ήδη μιλάς σε τέτοια τσατ. Λάθος μου που ασχολήθηκα.

  2. #302
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Προσπαθώ να δω τι πάει λάθος για να σε βοηθησω. Αφού ήδη μιλάς σε τέτοια τσατ. Λάθος μου που ασχολήθηκα.
    τι εννοείς?

  3. #303
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429

    Post

    Εγω παντως ειμαι αρκετα ντροπαλος και αυτο φαινεται συνεχεια κατι που κανει δυσκολο το πλησιασμα μιας κοπελας,δλδ μου ειναι αρκετα δυσκολο να παω σε μια "γκομενα" που μου αρεσει,να της μιλησω,να της ζητησω τηλεφωνο,η να εκφρασω καποιο ενδιαφερον,χωρις να αλλαξω το βλεμμα μου,να μην μπορω να την κοιταξω στα ματια για ωρα κλπ.

    Ποια ειναι τα χαρακτηριστικα που το κανουν δυσκολο,η ντροπαλοτητα,η εσωστρεφεια,η μη καλη επικοινωνια,δλδ σκαλωνεις ανευ λογου και αιτιας,η ελλειψη δυναμισμου,η ανασφαλεια για το αν πρεπει να πεις η να κανεις μια κινηση.Η ελλειψη εμπειριας στο αντικειμενο.

    Τα chat...Σου ζηταει ο αλλος φωτογραφιες,βασικες πληροφοριες που εκατερωθεν δεν ξερεις ποιες εχουν βαση η οχι,καποιοι ας πουμε πιστευουν οτι θα βρουν γυναικα/κοπελα απο εφαρμογες τυπου tinder,ευχαριστω δεν θα παρω,καποτε γινονταν γνωριμιες και απο mirc που λεει ο λογος.

  4. #304
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Εγω παντως ειμαι αρκετα ντροπαλος και αυτο φαινεται συνεχεια κατι που κανει δυσκολο το πλησιασμα μιας κοπελας,δλδ μου ειναι αρκετα δυσκολο να παω σε μια "γκομενα" που μου αρεσει,να της μιλησω,να της ζητησω τηλεφωνο,η να εκφρασω καποιο ενδιαφερον,χωρις να αλλαξω το βλεμμα μου,να μην μπορω να την κοιταξω στα ματια για ωρα κλπ.

    Ποια ειναι τα χαρακτηριστικα που το κανουν δυσκολο,η ντροπαλοτητα,η εσωστρεφεια,η μη καλη επικοινωνια,δλδ σκαλωνεις ανευ λογου και αιτιας,η ελλειψη δυναμισμου,η ανασφαλεια για το αν πρεπει να πεις η να κανεις μια κινηση.Η ελλειψη εμπειριας στο αντικειμενο.

    Τα chat...Σου ζηταει ο αλλος φωτογραφιες,βασικες πληροφοριες που εκατερωθεν δεν ξερεις ποιες εχουν βαση η οχι,καποιοι ας πουμε πιστευουν οτι θα βρουν γυναικα/κοπελα απο εφαρμογες τυπου tinder,ευχαριστω δεν θα παρω,καποτε γινονταν γνωριμιες και απο mirc που λεει ο λογος.
    μπορεί και να βρεις δεν το αποκλείεις

  5. #305
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429
    Απο την αλλη οταν εισαι σε μια τετοια περιεργη κατασταση, δηλαδη εχεις μεινει πισω σε βασικα πραγματα και αυτο δεν θα μπορεις να το κρυψεις, τοτε ειναι προτιμοτερο η αναζητηση ατομων που βρισκονται πανω κατω σε μια παρομοια θεση με εσενα, αυτο θα σε βγαλει απο μια δυσκολη θεση, να εισαι συνεχως σε αμυνα απεναντι σε προχωρημενα και εμπειρα ατομα εν συγκριση με εσενα, ενω αν βγεις με καποια που θα ειναι εξισου ντροπαλη, δεν θα εχει εμπειριες αρκετες ,ισως εκει ειναι πιο ευκολο να γινει κατι που θα ωφελησει και τους δυο.

    Προσωπικα,δυσκολευομαι να κανω την πρωτη κινηση, αυτη την απλη, που θα πας, θα πεις ενα γεια, θα ξεκινησει μια κουβεντα και ισως καταληξει καπου, ισως και πουθενα. Αυτο ειναι ομως θεμα δικο μου, δεν ειναι των αλλων, εγω εχω το προβλημα στο οποιο θα πρεπει να βρω τροπους να ξεπερασω, αυτο γινεται μονο αν δοκιμασεις πραγματα, οχι με θεωριες.

  6. #306
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    μπορεί και να βρεις δεν το αποκλείεις


    Μπορει οντως να βρεις, απλα οπως ανεφερα, εχει και αρκετη σαβουρα που μπαινει, προβαλοντας ενα αλλο προφιλ απο την πραγματικοτητα, σου πετανε φωτογραφιες με φιλτρα και επεξεργασμενες(ειδικα οι κοπελες), οταν ειναι να γινει η συναντηση, αντικριζεις κατι τελειως διαφορετικο σε εμφανιση, χαρακτηρα κλπ.

  7. #307
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Απ' την αλλη βεβαια, ουτε το να λες "σαβουρα" οσους δεν ειναι ομορφοι το λες θεμα εμφανισης...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  8. #308
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Απο την αλλη οταν εισαι σε μια τετοια περιεργη κατασταση, δηλαδη εχεις μεινει πισω σε βασικα πραγματα και αυτο δεν θα μπορεις να το κρυψεις, τοτε ειναι προτιμοτερο η αναζητηση ατομων που βρισκονται πανω κατω σε μια παρομοια θεση με εσενα, αυτο θα σε βγαλει απο μια δυσκολη θεση, να εισαι συνεχως σε αμυνα απεναντι σε προχωρημενα και εμπειρα ατομα εν συγκριση με εσενα, ενω αν βγεις με καποια που θα ειναι εξισου ντροπαλη, δεν θα εχει εμπειριες αρκετες ,ισως εκει ειναι πιο ευκολο να γινει κατι που θα ωφελησει και τους δυο.

    Προσωπικα,δυσκολευομαι να κανω την πρωτη κινηση, αυτη την απλη, που θα πας, θα πεις ενα γεια, θα ξεκινησει μια κουβεντα και ισως καταληξει καπου, ισως και πουθενα. Αυτο ειναι ομως θεμα δικο μου, δεν ειναι των αλλων, εγω εχω το προβλημα στο οποιο θα πρεπει να βρω τροπους να ξεπερασω, αυτο γινεται μονο αν δοκιμασεις πραγματα, οχι με θεωριες.
    αυτο λεω και εγω,παρα να κανω με μια εσωστρεφης και εμπειρη ερωτικα απο εμενα

  9. #309
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    αυτο λεω και εγω,παρα να κανω με μια εσωστρεφης και εμπειρη ερωτικα απο εμενα
    Eνταξει,καποιοι κομπλαρουμε,ας το παραδεχτουμε,εγω το εχω πει,δεν εχω το ευκολο πλησιασμα,την ατακα,η την "σωστη" προσεγγιση,ακομη και απο το απροσωπο chat η viber η οποιοδηποτε κοινωνικο μεσο επικοινωνιας,αν παω να πλησιασω μια 25 χρονων,που θα μου αρεσει,το πιο πιθανον,μετα την πρωτη γνωριμια και οταν σχηματισει την πρωτη εικονα/προφιλ για εμενα,να το βαλει στα ποδια,να απομακρυνθει γιατι δεν θα ειμαι ο εμπειρος που εψαχνε,η θα χασει γρηγορα το ενδιαφερον της.

    Εισαι ντροπαλος και ανασφαλης,βγαζεις μιζερια,σε μυριζονται απο χιλιομετρα οι γυναικες/κοπελες,στην καλυτερη των περιπτωσεων,απλα παραμενεις σε αυτο που λενε φιλικη ζωνη,εισαι το καλο παιδακι που σε συμπαθανε,μεχρι εκει ομως,μετα μπαινει τοιχος στη μεση και βλεπεις τους αλλους να κανουν παιχνιδι.
    Last edited by JohnyK33; 22-04-2020 at 20:10.

  10. #310
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    υπάρχουν και κοπέλες με αυτά τα χαρακτηριστικα που αναφέρεις
    στα φιλικά μπαίνουν τα καλύτερα γκολ δεν ισχύει?

  11. #311
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429
    Ειναι να γινει καποια αρχη για να αρχισει να τσουλαει το πραγμα,προφανως θα εχεις και αποτυχιες/απορριψεις,αλλα προχωρας και δεν μενεις σε αυτες,επιμενεις μεχρι να σου τυχει καποια περιπτωση να ξεκινησεις απο τα βασικα.

  12. #312
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Ειναι να γινει καποια αρχη για να αρχισει να τσουλαει το πραγμα,προφανως θα εχεις και αποτυχιες/απορριψεις,αλλα προχωρας και δεν μενεις σε αυτες,επιμενεις μεχρι να σου τυχει καποια περιπτωση να ξεκινησεις απο τα βασικα.

    αν άρεσε σε κάποια δεν θα μου το έλεγε/έδειχνε?

  13. #313
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429
    Κοιτα,apps οπως το tinder,το badoo,ειδικα το πρωτο,αξιζει μονο ως premium,δλδ πρεπει να πληρωσεις μπας και πετυχεις κατι "αξιοπιστο",διαφορετικα θα βρεις περιπτωσεις που ουτε ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα και αρκετα χαμηλου level.Δηλαδη θα εχει η αλλη ενα προφιλ,2-3 φωτογραφιες προκλητικες η με φιλτρα,οταν δεις ομως απο κοντα θα θες να φυγεις τρεχοντας.Καποτε γινοντουσαν γνωριμιες η μιλουσαμε απο το mirc,πλεον δεν ξερεις τι εχεις απεναντι σου και αν αυτα που σου παρουσιαζουν ειναι αληθεια η μια επιπλαστη ωραια εικονα για να πεσει θυμα κανενας απελπισμενος.

  14. #314
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Σε όλα τα site γνωριμιών θέλουν πληρωμή
    το θέμα είναι μην σου έρθει κανένας ανώμαλος

    φοβάμαι να δώσω φωτογραφίες μου και να τις βλέπουν όλοι δημόσια δεν ξέρεις πως μπορεί να τις χρησιμοποιησουν

  15. #315
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    429
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    Σε όλα τα site γνωριμιών θέλουν πληρωμή
    το θέμα είναι μην σου έρθει κανένας ανώμαλος

    φοβάμαι να δώσω φωτογραφίες μου και να τις βλέπουν όλοι δημόσια δεν ξέρεις πως μπορεί να τις χρησιμοποιησουν
    Σωστο αυτο,αλλωστε αρκετοι/αρκετες βαζουν ψευτικες η παραποιημενες για να κρυψουν τις αδυναμιες τους και οταν προκυψει συναντηση,απογοητευεσαι.Βα ριεμαι τα chats,"γεια,τι κανεις,πως εισαι,τι ψαχνεις,γιατι εισαι εδω,φαινεσαι πολυ ομορφη,μου αρεσεις,θελεις να γνωριστουμε απο κοντα?",τυποποιημενες,βαρετ ες κουβεντες.

Page 21 of 22 FirstFirst ... 1119202122 LastLast

Similar Threads

  1. Με την Μητέρα της κοπέλας μου..
    By kourlias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-11-2015, 14:16
  2. ΕΡΩΤΙΚΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΟΠΕΛΑΣ ΜΟΥ
    By BreakingTheHabit in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 21-02-2013, 00:20
  3. πλησίασμα γυναίκας
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 76
    Last Post: 01-04-2012, 12:17
  4. Ντροπαλός κτλ
    By kapoioss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 19-12-2011, 08:41
  5. πλησίασμα για σχέση
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 20-08-2009, 22:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •