ντροπαλός και πλησιασμα κοπέλας - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 22 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 317
  1. #166
    Εύστοχο με την ερώτηση...... Δεν είσαι για ηρεμία είσαι για ζωή!!!
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    ναι δεν ξερω τι να κανω,ντρεπομαι καλυτερα να πεσω με αλεξιπτωτο παρα να πλησιασω κοπελα τοσο ντροπη
    Η λύση κατά τη γνώμη μου , όπως γενικά ισχύει στις φοβίες/ντροπες, είναι να εκτεθεις σε αυτό. Δηλαδή οκ δε μπορείς να την πέσεις, ξεκινά να μιλάς, πχ μπαίνεις να πάρεις ένα καφέ ή μια τυρόπιτα ή ένα usb ,μιλά λίγο με την κοπέλα (αν πέσεις σε κοπέλα) κάνε λίγο πλάκα, μικρά βήματα τη φορά. Μιλά συχνά, όχι ίντερνετ, δε μετράει. Όπου βρεις ευκαιρία, μια συνήθεια είναι όλα για τον πλαστικό μας εγκεφαλικό ;)

    Μια ερώτηση, ένα αστείο, ένα κομπλιμέντο, ο,τι σου βγει.

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Βρε Πάνο ασχολείσαι με κάτι γενικά, δουλεύεις, σπουδάζεις, τι κάνεις με την ζωή σου;
    Έχεις παρέες; Να μπορείς να βγεις μια βόλτα με δυο ανθρώπους, να μιλήσεις να κοινωνικοποιηθείς.
    Δεν θα σου έρθει η κοπέλα ουρανοκατέβατη και θα σου πει "εδώ είμαι, έλα να κάνουμε σχέση".

    Πρώτα τα υπόλοιπα πρέπει να κοιτάξεις! Εχεις τόσο καιρό εδώ μέσα, όλοι σου λένε συμβουλές τις οποίες αγνοείς εντελώς και συ κάθεσαι και ψάχνεις τι θα κολλήσεις άμα πας με ιερόδουλη.

    Έχεις το παράδειγμα του εξουθενωμένου εδώ. Αν δεν θες να καταλήξεις λοιπόν 40 και να είσαι ακόμα εδώ να μας λες πως καμιά δεν σε πλησιάζει και όλες κοιτάνε το χρήμα κ το αμάξι...κινητοποιήσου!!! Αμα κάθεστε έτσι δεν σας φταίνε οι γυναίκες.

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Η λύση κατά τη γνώμη μου , όπως γενικά ισχύει στις φοβίες/ντροπες, είναι να εκτεθεις σε αυτό. Δηλαδή οκ δε μπορείς να την πέσεις, ξεκινά να μιλάς, πχ μπαίνεις να πάρεις ένα καφέ ή μια τυρόπιτα ή ένα usb ,μιλά λίγο με την κοπέλα (αν πέσεις σε κοπέλα) κάνε λίγο πλάκα, μικρά βήματα τη φορά. Μιλά συχνά, όχι ίντερνετ, δε μετράει. Όπου βρεις ευκαιρία, μια συνήθεια είναι όλα για τον πλαστικό μας εγκεφαλικό ;)

    Μια ερώτηση, ένα αστείο, ένα κομπλιμέντο, ο,τι σου βγει.

    θα κατσει η κοπελα να ασχοληθει με τον καθε πελατη που τις μιλαει,θελει να κανει την δουλεια της και να τελειωνει
    και δεν νομιζω αυτο το παραδειγμα να ισχυει για μενα

    @elisabet οχι δεν κανω τιποτα,ουτε παρεες
    ελεγα μηπως αν εκανα σεξ,θα αλλαζε ολοι η κατασταση με τις ντροπες που εχω

    τι να παρακαλω τις γυναικες οτι θελω σχεση να μην μεινω μονος,αυτα νομιζω ειναι γραπτα

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,638
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    θα κατσει η κοπελα να ασχοληθει με τον καθε πελατη που τις μιλαει,θελει να κανει την δουλεια της και να τελειωνει
    και δεν νομιζω αυτο το παραδειγμα να ισχυει για μενα

    @elisabet οχι δεν κανω τιποτα,ουτε παρεες
    ελεγα μηπως αν εκανα σεξ,θα αλλαζε ολοι η κατασταση με τις ντροπες που εχω

    τι να παρακαλω τις γυναικες οτι θελω σχεση να μην μεινω μονος,αυτα νομιζω ειναι γραπτα
    Δεν μπορεις να κανεις σεξ απο το πουθενα, χωρις να κινεισαι σε καποιους χωρους, χωρις να εισαι καπως κοινωνικοποιημενος, να εχεις καποιες παρεες κλπ. Νομιζω οτι απο την κοινωνικοποίηση πρεπει να ξεκινησεις. Δεν θα ερθει καμια να σου ζητησει να κανετε σεξ στα καλα καθουμενα. Τι εννοεις δεν κανεις τπρ; δεν εχεις δουλεια; δεν ψαχνεις δουλεια; πως ζεις;

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Δεν μπορεις να κανεις σεξ απο το πουθενα, χωρις να κινεισαι σε καποιους χωρους, χωρις να εισαι καπως κοινωνικοποιημενος, να εχεις καποιες παρεες κλπ. Νομιζω οτι απο την κοινωνικοποίηση πρεπει να ξεκινησεις. Δεν θα ερθει καμια να σου ζητησει να κανετε σεξ στα καλα καθουμενα. Τι εννοεις δεν κανεις τπρ; δεν εχεις δουλεια; δεν ψαχνεις δουλεια; πως ζεις;
    υπαρχουν και κοινωνικα ατομα που δεν εχουν κανει τιποτα,γνωριζω περιπτωσεις
    οχι δεν εχω δουλεψει,με τους γονεις μου μενω

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,638
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    υπαρχουν και κοινωνικα ατομα που δεν εχουν κανει τιποτα,γνωριζω περιπτωσεις
    οχι δεν εχω δουλεψει,με τους γονεις μου μενω
    Το ξερω, δεν αποτελει εγγυηση η κοινωνικοποιηση. Ειναι μια καλη εξελιξη ομως που θα ΑΥΞΉΣΕΙ τις πιθανοτητες να γνωρισεις κοπελες. Οκ με τους δικους σου μενεις. Δεν ψαχνεις για δουλεια η για σπιυδες ομως; πως σκεφτεσαι το μελλον; παντα στους γονεις θα μενεις;

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Το ξερω, δεν αποτελει εγγυηση η κοινωνικοποιηση. Ειναι μια καλη εξελιξη ομως που θα ΑΥΞΉΣΕΙ τις πιθανοτητες να γνωρισεις κοπελες. Οκ με τους δικους σου μενεις. Δεν ψαχνεις για δουλεια η για σπιυδες ομως; πως σκεφτεσαι το μελλον; παντα στους γονεις θα μενεις;
    εχω και αλλη επιλογη με τους γονεις μου μενω
    τι να παω για δουλεια στην ιδια πολη και να νοικιασω σπιτι ποιος ο λογος
    δεν μου αρεσει κατι ωστε να σπουδασω και σε τετοια ηλικια αλλη εχουν τελειωσει,εγω να αρχισω τωρα,ασε που δεν θελω και δεν εχω και την οικονομικη ανεση

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    εχω και αλλη επιλογη με τους γονεις μου μενω
    τι να παω για δουλεια στην ιδια πολη και να νοικιασω σπιτι ποιος ο λογος
    δεν μου αρεσει κατι ωστε να σπουδασω και σε τετοια ηλικια αλλη εχουν τελειωσει,εγω να αρχισω τωρα,ασε που δεν θελω και δεν εχω και την οικονομικη ανεση
    Ο καθένας έχει τους δικούς του χρόνους, άλλοι ας τελείωσαν τώρα , δε παίζει ρόλο. Εσύ αν θέλεις ξεκινάς τώρα. Αλλιώς ψάξε για δουλειά, θα σε βοηθήσει όχι μόνο οικονομικά αλλά και κοινωνικά.

    Όσο για τις κοπέλες, να μιλάς με όλες, εντάξει άμα πνίγεται η άλλη στη δουλειά δεν είπαμε να φλυαρείς αλλά ήμαστε κοινωνικά όντα, δε θα στραβωσει κάποια επειδή μίλησες λίγο παραπάνω, δοκίμασε.

  10. #175
    Για να μην απαντώ σε αλλα θέματα και χαλάω τη ροή. Δέχτηκες μπουλινγκ λοιπόν. Έμεινες στον τόπο σου και φαντάζομαι βλέπεις τα ίδια και τα ίδια άτομα. Εν τέλει είσαι 19 ετών; 21 ; τα 21 είναι νεαρή ηλικία για σπουδές. Νιώθεις πως σε κοιτάνε όλοι. Έχεις τρέμουλο; περπατάς με ιδιαίτερο τρόπο ή νιώθεις άσχημα επειδή δεν σου αρέσει ο εαυτός σου; έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως αν δεν αποδεχθείς πως χρειάζεσαι βοήθεια ψυχολόγου για να αλλάξεις τρόπο σκέψης δεν θα αλλάξεις τίποτα σχεδόν. Μπλοκάρεις τον εαυτό σου από παντού και είναι φυσικό αποτέλεσμα να μην προχωράς.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Για να μην απαντώ σε αλλα θέματα και χαλάω τη ροή. Δέχτηκες μπουλινγκ λοιπόν. Έμεινες στον τόπο σου και φαντάζομαι βλέπεις τα ίδια και τα ίδια άτομα. Εν τέλει είσαι 19 ετών; 21 ; τα 21 είναι νεαρή ηλικία για σπουδές. Νιώθεις πως σε κοιτάνε όλοι. Έχεις τρέμουλο; περπατάς με ιδιαίτερο τρόπο ή νιώθεις άσχημα επειδή δεν σου αρέσει ο εαυτός σου; έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως αν δεν αποδεχθείς πως χρειάζεσαι βοήθεια ψυχολόγου για να αλλάξεις τρόπο σκέψης δεν θα αλλάξεις τίποτα σχεδόν. Μπλοκάρεις τον εαυτό σου από παντού και είναι φυσικό αποτέλεσμα να μην προχωράς.
    ενταξει,μην νομιζεις πως τους εξρω και ολους,δεν μου αρεσει και κατι για να σπουδασω
    οχι δεν εχω τρεμουλο,και δεν περπαταω με περιεργο τροπο για εμενα παντα για τους αλλους δεν ξερω πως φαινεται

  12. #177
    Γιατί έχεις άρνηση για ψυχολόγο; εμείς προφανώς και δεν μπορούμε να γνωρίζουμε ακριβώς πως είσαι πως μιλάς τι νιώθεις. Ανέπτυξε μια σχέση με ειδικό για να σου πει και αν πράγματι εχεις asperger syndrome. Όλοι πάνω κάτω έχουμε ζήσει μια κακοποιητικη εμπειρία, δυσκολευομαστε σε έναν τομεα ή πολλούς της ζωής κτλ αλλά δε θα βρεις ακριβώς τη βοήθεια που χρειάζεσαι. Σου λένε οι γονεις σου ότι είναι ντροπή να πας;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #178
    Banned
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    634
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    οχι δεν εχω δουλεψει,με τους γονεις μου μενω
    Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ΑΠΩΘΗΤΙΚΟ ειναι για μια κοπελα
    να μαθει οτι ΚΑΙ δεν δουλευεις ΚΑΙ μενεις με τους γονεις σου.

    Στην κλιμακα του 10 .... 110 !

    (Το ξερω οτι με γραφεις στα παπαρακια σου, τον μοναδικο ανθρωπο
    που εβλεπε τα πραγματα οπως τα βλεπεις εσυ σημερα ... και τιποτα
    δεν κερδισε. Απολυτως τιποτα. Αλλα ειπαμε ... πρεπει οπωσδηποτε
    να χασεις τα καλυτερα χρονια της ζωης σου .... δραπετευοντας μεσα
    στην ατολμια ! Εχεις σκαψει γκραντε σπηλια ... εκει μεσα.
    Δεν το κουνας ρουπι ...)

  14. #179
    Banned
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    634
    Λοιπον, κανε το εξης ...

    Βρες μια σταση λεωφορειου που δεν μαζευει πολυ κοσμο και περνα καμια δεκαρια φορες
    μηπως και εντοπισεις καποια κοπελιτσα (ομορφη) που θα τυχει να περιμενει μονη της
    στην σταση. Ξαναγραφω ... ΜΟΝΗ ΤΗΣ. Αν εχει παρεα η υπαρχει πολυκοσμια
    στην σταση δεν θα κατορθωσεις να κανεις τιποτα (ειμαι εντελως σιγουρος γιαυτο).

    Μετα απο 1-2 λεπτα, πλησιασε την (οχι αποτομα) και πες της .... "μ'αρεσεις" !
    Δεν θα χαμογελας, ουτε θα παρεις το βλεμμα σου απο πανω της αν δεν περασουν
    3 δευτερολεπτα. Αν χαμογελας σαν τον χανο ... αστο, μην πεις τιποτα, το γ@μησες.
    Αν παρεις το βλεμμα σου, σημαινει οτι καποιος σε εβαλε να το κανεις, δεν ηταν
    δικη σου ιδεα. Το βλεμμα σου δεν πρεπει να ειναι ουτε αγριωπο/σοβαρο, ουτε
    αστειο/χαζοβιολικο. Κανε μερικες προβες στον καθρεφτη και βρες αυτο που εκφραζει
    εσενα, αυτο που σου παει, που ειναι το καθημερινο σου βλεμμα (οσο και αν δεν
    αρεσει σε σενα τον ιδιο).

    Η κοπελιτσα κατα 99.9% δεν θα σου πει τιποτα. Θα στρεψει το βλεμμα αλλου.
    ΝΑΙ ... ετσι πρεπει να γινει. Γιατι την πλησιαζουν διαφοροι περιεργοι τυποι
    καθε μερα. Δεν εισαι ο πρωτος, ουτε ο τελευταιος. Φυσικα και θα σκεφτει
    "τι λιγουρι θεε μου, αλλος ενας μοναχικος καυλιαρης". Και θα χει και δικιο.

    Ομως .... ειναι πολυ κρισιμα τα δευτερολεπτα ΜΕΤΑ το "μ'αρεσεις" που θα πεις.
    Γιατι (αν βγαλεις τον σκασμο και δεν πεις τιποτε αλλο) θα αρχισει να σκεφτεται
    εαν ειναι αδικη με ολους. Αν ειναι λοιπον αδικη και μαζι σου. Που σου γυρισε
    πλατη. Που συμπεριφερεται σαν να μην υπαρχεις. Και ισως, ΙΣΩΣ,
    βρει το κουραγιο να πει .... "σ'ευχαριστω" μονο και μονο για να αποδειξει
    στον εαυτο της οτι 1) δεν φοβαται και 2) οτι της αρεσε η τολμηροτητα ενος
    ατομου που δειχνει νικημενο απο τα αποδυτηρια. Οτι του μπηκε γκολ απο
    τα αποδυτηρια και καθε μερα θρηνει το υπολοιπο της ζωης του. Ισως της
    αρεσει που της μιλησε ενας ατολμος τυπος !

    Θα μου πεις "ποτε προλαβε και τα ειδε ολα αυτα η κοπελα ?".
    Δεν τα ειδε ... αντιλαμβανεται εξ ενστικτου ... ποιος αξιζει ως τυπος
    και ποιος οχι. Κατι που εσυ δεν θα αποκτησεις (ως μαγικη ιδιοτητα) ουτε
    στα 54 σου. Δεν εχουμε θυληκο ενστικτο. Εμεις εχουμε μονο υποθεσεις
    πανω σε εμπειριες. Μια γυναικα χωρις καθολου εμπειρια, ξερει τι να αποφυγει.
    Και εσυ ... σιγουρα δεν εμπνεεις φοβο και απειλη. Μα εντελως λεμε !
    Τουλαχιστον κανε αυτο το ντισαβανταζ ... αβανταζ ... για λιγο, πολυ λιγο.

    Επειδη καποια στιγμη θα ρθει και το (********) λεωφορειο, μπες μεσα
    αλλα ... ΜΗΝ κοιταξεις προς τα που θα παει αυτη. Χτυπα εισιτηριο και
    στασου καπου στο κεντρο. Αυτη μαλλον θα παει μπροστα-μπροστα,
    διπλα στον οδηγο, για να μην τυχει και διασταυρωθουν τα βλεμματα σας,
    θα κοιταει μονο μπροστα ....

    Με τροπο, πολυ αργα, πλησιασε την, χτυπα το κουδουνι για να καταλαβει
    οτι εκει κατεβαινεις και πες της .... "δεν ηθελα να σε αναστατωσω" ....
    και κατεβα. Δεν θα ναι η σταση που κατεβαινεις, θα ναι το προσχημα για
    να την ξαναπλησιασεις. Και στο λεωφορειο δεν μπορει κανεις να σου πει
    απο ποια εξοδο θα κατεβεις. Απο που θες κατεβαινεις (κυριως απο μπροστα
    αλλα αν παει πισω ... απο πισω, την τελευταια εξοδο).

    Την κοπελα ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΗΔΗΞΕΙΣ ... η προσεγγιση θα ειναι αποτυχια.
    Ομως, δεν εχεις ιδεα ... ΠΩΣ ΘΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙΣ .... σιγουρα οχι
    νικημενος. Χαρισε μια υποτυπωδη νικη στον εαυτο σου. Καντο και θα με θυμηθεις !
    Εσενα σου λειπει αυτοπεποιθηση, αυτη ειναι η γκομενα που πρεπει να κυνηγησεις
    και κερδισεις.

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Γιατί έχεις άρνηση για ψυχολόγο; εμείς προφανώς και δεν μπορούμε να γνωρίζουμε ακριβώς πως είσαι πως μιλάς τι νιώθεις. Ανέπτυξε μια σχέση με ειδικό για να σου πει και αν πράγματι εχεις asperger syndrome. Όλοι πάνω κάτω έχουμε ζήσει μια κακοποιητικη εμπειρία, δυσκολευομαστε σε έναν τομεα ή πολλούς της ζωής κτλ αλλά δε θα βρεις ακριβώς τη βοήθεια που χρειάζεσαι. Σου λένε οι γονεις σου ότι είναι ντροπή να πας;

    και πως θα τον πληρωνω τον ψυχολογο αφου δεν δουλευω αλλα και στους γονεις μου τι θα πω
    δεν το εχω συζητησει καθολου με τους γονεις μου

    @εξουθενωμενος, θα τις πω ψεματα πως ψαχνω αλλα δεν βρισκω κατι,που ειναι το κακο τι νομιζεται οτι παιδια στην ηλικια μου ή και μικροτερη δουλευουν τους σπουδαζουν οι γονεις τους
    αυτο με την σταση θα με περασουν για τιποτα ανωμαλο και θελω να την πεσω ασε μην βρω το μπελα μου
    και τι νομιζεις οτι θα το κανω εγω,αποκλειεται

Page 12 of 22 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Similar Threads

  1. Με την Μητέρα της κοπέλας μου..
    By kourlias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-11-2015, 14:16
  2. ΕΡΩΤΙΚΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΟΠΕΛΑΣ ΜΟΥ
    By BreakingTheHabit in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 21-02-2013, 00:20
  3. πλησίασμα γυναίκας
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 76
    Last Post: 01-04-2012, 12:17
  4. Ντροπαλός κτλ
    By kapoioss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 19-12-2011, 08:41
  5. πλησίασμα για σχέση
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 20-08-2009, 22:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •