Δε μπορω να ξεφορτωθω τα περιττα κιλα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    3

    Δε μπορω να ξεφορτωθω τα περιττα κιλα!

    Καλησπερα
    Ειμαι 15 χρονων, αγορι, 95 περιπου κιλα, υψος περιπου 1.80.
    Εδω και 5-6 μηνες εχω παει σε εναν αρκετα καλο διαιτολογο και ενω χανω ανα τακτα διαστηματα λιγα κιλα (εως 3) τα ξαναπριρνω γιατι υποκιπτω σε πειρασμους και ετσι απελπιζομαι.. Μεσα σε τοσο καιρο δεν εχω χασει συνολικα ουτε 1 κιλο και εχω απελπιστει..κανω αρκετη γυμναστικη στο σπιτι και προσπαθω οσο μπορω να ακολουθω το προγραμμα αλλα τρωω και κατι παρπαανω. Το βαρος μου αυξηθηκε ξαφνικα πριν 1-2 χρονια επειδη αρχισα να τρωω υπερβολικα πολυ συνεχεια πατατακια και τετοια.. Οποιος μπορει να βοηθησει παρακαλω.. Το βαζω συνεχει στοχο να χασω κιλα και το εχω πιστεψει αλλα οταν ειναι να φαω σουβλακια η κατι τετοιο τα ξεχναω ολα. Δεν αντεχω να ξαναπερασει 1 χρονια ετσι θελω να δω αμεσα αποτελεσματα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by blegati View Post
    Καλησπερα
    Ειμαι 15 χρονων, αγορι, 95 περιπου κιλα, υψος περιπου 1.80.
    Εδω και 5-6 μηνες εχω παει σε εναν αρκετα καλο διαιτολογο και ενω χανω ανα τακτα διαστηματα λιγα κιλα (εως 3) τα ξαναπριρνω γιατι υποκιπτω σε πειρασμους και ετσι απελπιζομαι.. Μεσα σε τοσο καιρο δεν εχω χασει συνολικα ουτε 1 κιλο και εχω απελπιστει..κανω αρκετη γυμναστικη στο σπιτι και προσπαθω οσο μπορω να ακολουθω το προγραμμα αλλα τρωω και κατι παρπαανω. Το βαρος μου αυξηθηκε ξαφνικα πριν 1-2 χρονια επειδη αρχισα να τρωω υπερβολικα πολυ συνεχεια πατατακια και τετοια.. Οποιος μπορει να βοηθησει παρακαλω.. Το βαζω συνεχει στοχο να χασω κιλα και το εχω πιστεψει αλλα οταν ειναι να φαω σουβλακια η κατι τετοιο τα ξεχναω ολα. Δεν αντεχω να ξαναπερασει 1 χρονια ετσι θελω να δω αμεσα αποτελεσματα.
    Να μην κανεις αυστηρες διαιτες, γιατι το απαγορευμενο μας κανει να θελουμε πιο πολυ να φαμε. Δωσε παραπανω χρονο στον εαυτο σου, πες σε ενα χρονο θα χασω πχ 15 κιλα, θα μειωσω τις θερμιδες που πρεπει να τρωω κατα 200 την ημερα, ουτως ωστε να μην μου φαινεται πολλη η μειωση. Μην πιεζεσαι γιατι αυτο φερνει αντιθετα αποτελεσματα, οσο πιο πολυ βιαζεσαι, τοσο πιο αργα θα τα χασεις, γιατι θα κανεις πισωγυρισματα. Και να τρως κατι καθε 3 ωρες!
    Last edited by λουλούδι; 05-09-2017 at 12:38.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    μικρος εισαι ακομα εχεις μελλον μπρωστα σου.....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    καλησπερα, καταλαβαινω οτι δεν σε ενδιαφερει και πολυ να χασεις καποια κιλα για αυτο δεν εχεις και πεισμα για το θεμα.
    αυτο δεν ειναι πολυ κακο γιατι τα κιλα σου δεν ειναι και παρα πολλα.
    ομως αν θες να προσπαθησεις να μην εχεις στο μυαλο σου την λεξη διαιτα δηλαδη στερηση, αλλα να κανεις μια σωστη υγιεινη διατροφη.
    τωρα σχετικα με τα σουβλακια κτλ μπορεις στον διαιτολογο να του ζητησεις να σου τα βαλει στο προγραμμα, γινεται και αυτο ολα με μετρο.
    τελος προσπαθησε να μην εισαι αναβλητικος γιατι θα σε κουρασει πολυ αυτο. δηλαδη μην λες συνεχως ξεκιναω απο αυριο....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    σου εχω μια λυση στο προβλημα σου να αρχισεις στιβο......... χαλαρα βεβαια ερασιτεχνικα δεν ειναι αναγκη να κανεις επαγκελματικο αθλητισμο.......
    εγω αρχισα τριαθλο και νοιωθω τελεια.......... αν π.χ. κανεις μια ωρα τρεξιμο με 120 παλμους θα φυγουν τα κιλα φετες, και εννοειται θα πρεπει να κανεις μια μικρη διατροφη...... αλλα αν καις 600-700 θερμιδες τη προπονηση θα αδυνατισεις τη θα κανεις......

  6. #6
    Υπάρχει ένας πολύ εύκολος τρόπος να απαλλαγείς από τα πολλά κιλά. Να τρως λιγότερο! Μικρές μερίδες, λίγο φαγητό! Η γυμναστική δεν βοηθάει καθόλου σ αυτή την κατευθυνση. Εκτός κι αν το πρόβλημα σου ειναι οργανικό, ιατρικής φυσεωες θεμα υγείας στο οποίο οφειλονται τα περιττα κιλά.
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Υπάρχει ένας πολύ εύκολος τρόπος να απαλλαγείς από τα πολλά κιλά. Να τρως λιγότερο! Μικρές μερίδες, λίγο φαγητό! Η γυμναστική δεν βοηθάει καθόλου σ αυτή την κατευθυνση. Εκτός κι αν το πρόβλημα σου ειναι οργανικό, ιατρικής φυσεωες θεμα υγείας στο οποίο οφειλονται τα περιττα κιλά.
    πες τα γιαννη!
    αυτο ακριβως ειναι υο ολο θεμα.
    ΠΟΣΟΤΗΤΑ.
    ουτε το μαγειρεμενο φαγητο βλαπτει, αντιθετως μαλιστα,
    μονο το ντελιβερι πιτσας , πιτας και γυρου , τα τηγανητα και τα γλυκα βλαπτουν.
    απο ΟΛΑ τα αλλα τρως κανονικα αλλα ΜΕΤΡΑΣ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΠΟΣΟΤΗΤΑ.
    πιατο εστιατοριου, μεριδα εστιατοριου. η μεριδα να χωραει σχεδον στην μια σου παλαμη.
    αυτο ειναι το μυστικο.

    η γυμναστικη μπορει και να σε παχυνει αν δεν την συνδτασεις με διατροφη.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Μην πιεζεσαι γιατι αυτο φερνει αντιθετα αποτελεσματα, οσο πιο πολυ βιαζεσαι, τοσο πιο αργα θα τα χασεις, γιατι θα κανεις πισωγυρισματα. Και να τρως κατι καθε 3 ωρες!
    Επιασε αυτη η διαιτα?Ποσα κιλα ησουν και ποσα εχασες?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by kas View Post
    Επιασε αυτη η διαιτα?Ποσα κιλα ησουν και ποσα εχασες?
    Ρε σοκ πάλι εδώ; Τόσο πολύ με γουστάρεις;

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    5
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση (πολλαπλό προφίλ, το μέλος διαγράφηκε)
    Last edited by Aeon; 05-09-2017 at 18:21.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Γιατί δεν φεύγεις από δω τόσα μπάνια έχεις φάει ακόμα να βαλεις μυαλό; Θες κι άλλο;

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    5
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση (πολλαπλό προφίλ, το μέλος διαγράφηκε)
    Last edited by Aeon; 05-09-2017 at 18:21.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    3
    Γενικως εχω χασει περιπου 2 κιλα αλλα αυτο επειδη το χαλαγα απο μονος μου.. Οποτε εκανα κανονικα τη διατροφη εχαν ακανο ικα.. Κ επισης δεν ειναι πιεστικη τα περιεχει ολα μεσα.. Τελευταιο προσπαθω περισσοτερο κ εχω αρχισει να βλεπω αποτελεσμα στα ρουχα.. Επειδη το ειδα πιο ψυχραιμα το θεμα

Similar Threads

  1. Κιλά ..
    By ranti in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 58
    Last Post: 22-06-2017, 10:42
  2. Βάζω τα κιλά 20 -20 !!!!!!!!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 24-03-2014, 17:30
  3. Τα λογια ειναι περιττα οποτε...
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 04-09-2012, 13:24
  4. Δεν μπορω να χασω κιλα!!!
    By Dream collector in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 11
    Last Post: 03-03-2012, 20:21
  5. Αγχος για τα περιττά κιλά
    By Anta in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 16
    Last Post: 04-09-2010, 14:16

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •