Ειμαι πολυ στεναχωρημενη και φοβαμαι για τη σχεση μου? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Θα συμφωνησω εν μερει με τη μιλιβα, πραγματι φαινεται να εισαι εξαρτημενη απο τη συντροφο σου.
    Συγκεκριμενα, στο πρωτο νημα που ειχες ανοιξει, ειδα οτι διελυσες τη φιλια της με πολυ σημαντικα για εκεινη ατομα.
    Της εκανες κυριολεκτικα τη ζωη δυσκολη για να την αποκοψεις και παροτι εκεινη αντεδρασε και αμυνθηκε, στο τελος εγινε το δικο σου. Ξερεις ομως μεσα σου και στο εδειξε και εκεινη οτι ακομα σου το κραταει αυτο που εκανες..
    Φοβασαι οτι ο τροπος που την απομονωνεις απο ολους για να την εχεις μονο δικη σου, τελικα μπορει να την κανει καποια στιγμη να θελησει να ξεφυγει απο σενα.
    Εισαι πολυ κτητικη και δεν ξερω τι να σου πω για να το βελτιωσεις αυτο. Να ψαχτεις με τον εαυτο σου και να της αφησεις χωρο να αναπνεει? Εισαι ικανη να το κανεις αυτο? Μπορει να χρειαζεσαι και βοηθεια.
    Κτητικες ειμαστε και οι δυο παρα πολυ και οπως μ εχει πει, θα την εκοβε ετσι κ αλλιως απλως δεν ηθελε με τον τροπο που της προτεινα εγω, ηθελε απλως να απομακρυνθει.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Εχοντας διαβασει και τα αλλα θεματα σου, τεινω να συμφωνησω με μιλιβα και σαβ.
    κρινοντας μαλιστα απο τον τιτλο σου, μαλλον ειναι και δικος σου φοβος χωρις να το λες ξεκαθαρα.
    οτι η φιλη σου μπορει να σου χρεωσει το οτι φοβασαι μηπως καποιος/α την διεκδικησει και με τον τροπο σου απομακρυνεις τους φιλους σας.
    μπορει και να ισχυει απ οσα μας εχεις πει.
    ψαξου μηπως συμβαλεις κι εσυ σ αυτο.

  3. #18
    Miliva21
    Guest
    Ναι λοιπον κοιταξε....ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα πολυ δυσκολο να πιασεις παρεες και φιλους.....

    Πεσατε πολυ με τα μουτρα η μια στην αλλη....μπορει κιολας οταν τα φτιαξατε να απομονωθηκατε απο τους γυρω σας εντελως.....και μερικοι φιλοι να το καταλαβαν αυτο και να ενιωθαν οτι τους αποφευγετε και ετσι εφυγαν πολλοι ενω αλλους τους διωξατε....

    Το θεμα ειναι οτι ειστε σε μεγαλο βαθμο απορροφημενες η μια απο την αλλη και αυτο σας εκανε να δειχνετε στους αλλους πολυ κοντα η μια στην αλλη αλλα παρα πολυ απομακρες προς τους εξω......

    Απο την αρχη με το ζορι να πιασεις ξανα φιλιες ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ εαν η αλλη πλευρα ειναι ψιλοαδιαφορη και δεν καιγεται επδ ισως να μην εχει αναγκη τη παρεα οσο εσεις......

    Εχεις σκεφτει οτι μπορει να θελεις ναι μεν να κοινωνικοποιηθειτε ομως να ψαχνετε σχεσεις ποιοτητας και επειδη εχετε η μια την αλλη ....να σας φαινεται οτι οποιαδηποτε αλλη σχεση δεν σας γεμιζει τοσο??

    Επιμενεις οτι το προβλημα ηταν απο παλια....λοιπον εμεις εδω δεν μπορουμε να καταλαβουμε τι παει λαθος....γτ δεν ξερουμε... οποτε εαν σε προβληματιζει τοσο πολυ καλυτερα να πατε σε ψυχολογο...

    Παντως να ξερεις οτι παιζει ρολο και πως θα προσεγγισεις τον αλλο...αν λειτουργειτε και με τους αλλους με τροπο υπερεμπλεκομενο και καταπιεστικο οπως συμπεριφερεστε η μια στην αλλη στη σχεση σας τοτε ειναι ενας λογος να απομακρυνονται.....

    Οι ανθρωποι γυρω μας δεν ανταποκρινονται με πιεση και δειχνοντας τους την αισθηση οτι προσπαθουμε να " γατζωθουμε" απο πανω τους...

    Εγω δεν ξερω....
    Υποθεσεις κανω....το τι φταιει εσυ θα το βρεις...

    Παντως επιμενω στο οτι εχετε θεσει πολυ δυσκολο στοχο να πιασετε ευκολα φιλιες...

    Ξεμεινατε.....οι αλλοι εχουν να βγουν...δν πολυνοιαζονται

  4. #19
    Καμιά φορά θέλοντας να κάνουμε καινούργιους φίλους τα δίνουμε όλα απ την αρχή που τους γνωρίζουμε..τρομάζουν και φεύγουν..άλλες φορές η ανάγκη μας να βγούμε ή να επικοινωνήσουμε μας κάνει ενοχλητικούς στους άλλους γιατί έχουν τα προβλήματα τους..την ρουτίνα τους..την ζωή τους και εμείς θέλουμε να εισβαλουμε και έτσι απομακρύνονται..επίσης το πιο βασικό για να τραβήξεις άτομα κοντά σου είναι το τι δίνεις και πως το δίνεις..και τι εννοώ..αν τα πλησιάζεις για να κερδίσεις κάτι εσύ το καταλαβαίνουν και φεύγουν..αν πάλι τα πλησιάζεις με αγάπη χωρίς να περιμένεις να σου δώσουν κάτι..τότε μένουν και ζητάνε την παρέα σου..ένα άλλο βασικό για μένα είναι ότι δεν γίνεται να έχουμε πολλούς φίλους..έναν δύο..τρεις το πολύ..οι άλλοι είναι απλά γνωστοί που περνάμε την ώρα μας.. συνοψίζοντας..δεν κάνουμε κινήσεις απελπισίας..δίνουμε αγάπη χωρίς να περιμένουμε κάτι..περιμένουμε να ζητήσουν την παρέα μας και δεν γινόμαστε ενοχλητικοί μέχρι να χτίσουμε μια καλή σχέση..

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ναι λοιπον κοιταξε....ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα πολυ δυσκολο να πιασεις παρεες και φιλους.....

    Πεσατε πολυ με τα μουτρα η μια στην αλλη....μπορει κιολας οταν τα φτιαξατε να απομονωθηκατε απο τους γυρω σας εντελως.....και μερικοι φιλοι να το καταλαβαν αυτο και να ενιωθαν οτι τους αποφευγετε και ετσι εφυγαν πολλοι ενω αλλους τους διωξατε....

    Το θεμα ειναι οτι ειστε σε μεγαλο βαθμο απορροφημενες η μια απο την αλλη και αυτο σας εκανε να δειχνετε στους αλλους πολυ κοντα η μια στην αλλη αλλα παρα πολυ απομακρες προς τους εξω......

    Απο την αρχη με το ζορι να πιασεις ξανα φιλιες ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ εαν η αλλη πλευρα ειναι ψιλοαδιαφορη και δεν καιγεται επδ ισως να μην εχει αναγκη τη παρεα οσο εσεις......

    Εχεις σκεφτει οτι μπορει να θελεις ναι μεν να κοινωνικοποιηθειτε ομως να ψαχνετε σχεσεις ποιοτητας και επειδη εχετε η μια την αλλη ....να σας φαινεται οτι οποιαδηποτε αλλη σχεση δεν σας γεμιζει τοσο??

    Επιμενεις οτι το προβλημα ηταν απο παλια....λοιπον εμεις εδω δεν μπορουμε να καταλαβουμε τι παει λαθος....γτ δεν ξερουμε... οποτε εαν σε προβληματιζει τοσο πολυ καλυτερα να πατε σε ψυχολογο...

    Παντως να ξερεις οτι παιζει ρολο και πως θα προσεγγισεις τον αλλο...αν λειτουργειτε και με τους αλλους με τροπο υπερεμπλεκομενο και καταπιεστικο οπως συμπεριφερεστε η μια στην αλλη στη σχεση σας τοτε ειναι ενας λογος να απομακρυνονται.....

    Οι ανθρωποι γυρω μας δεν ανταποκρινονται με πιεση και δειχνοντας τους την αισθηση οτι προσπαθουμε να " γατζωθουμε" απο πανω τους...

    Εγω δεν ξερω....
    Υποθεσεις κανω....το τι φταιει εσυ θα το βρεις...

    Παντως επιμενω στο οτι εχετε θεσει πολυ δυσκολο στοχο να πιασετε ευκολα φιλιες...

    Ξεμεινατε.....οι αλλοι εχουν να βγουν...δν πολυνοιαζονται
    μου κανει μεγαλη εντυπωση το οτι αναφερονται ολοι εδω σε καταπιεση και πιεση ενω κατι τετοιο τονισα ηδη οτι δεν ισχυει. Τονισα ηδη οτι δεν πιεζω τη φιλη μου, καθως εχουμε απολυτη ταυτιση στα θελω μας. Ουτε γω εχω νιωσει σε κατι πιεση. πολυ μεμονωμενα περιστατικα οπως το κοψιμο αυτης της φιλης συνολικα ειναι 1 ή 2. Επισης δεν απομονωθηκαμε, βγαιναμε κανονικα τα δυο πρωτα χρονια με την ιδια ακριβως συχνοτητα με πριν. Σε ολα μεσα ημασταν, οπως και τωρα που κοψανε. Αν υποψιαστηκαν κατι, ναι πιθανο, αλλα δεν ηταν αυτος ο λογος απομακρυνσης. Επισης το οτι καποιος βλεπει καποιον αλλο κολλητο με καποιον και δε μπορει να το καταπιει, ειναι κομπλεξ απο μονο του.
    Επισης, επειδη μαλλον εχω βγει η καταπιεστικη ζηλιαρα και προβληματικη, να πω οτι δεν πιεσαμε ποτε κανεναν να βγουμε. Μια κοπελα τωρα προσπαθησε να επανασυνδεθει μαζι μας και της απαντησαμε νορμαλ αλλα δεν πιεσαμε για δευτερη εξοδο. Και αυτους που γνωριζουμε δεν τους πιεζουμε ποτε, το βρισκω τρελη ξεφτιλα να παρακαλας απο δω κ απο κει. Προτεινουμε χαλαρα μονο για μια εξοδο και μετα πειρμενουμε απο το αλλο ατομο, χωρις να ξαναστειλουμε. Ουτε φαινομαστε οτι καιγομαστε ή κατι τετοιο που σκεφτονται εδω μερικοι.
    Τελος παντων, δυσκολο να βγουμε απο τα καλουπια 'καταπιεστικος-ζηλιαρης- προβληματικος' οταν δεν ξερουμε εναν αγνωστο. Οποτε θεωρω οτι το ποστ ληγει εδω και οπως προτεινανε σχεδον ολοι, η λυση ειναι ενας ψυχολογος.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Δε γνωριζουμε προσωπικα ουτε εσενα ουτε τη συντροφο σου, αλλα το πρωτο σου νημα οπου αναφερες την προσπαθεια σου να την αποκοψεις απο τις παιδικες της φιλες οδηγει σε καποια συμπερασματα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    https://www.e-psychology.gr/forum/th...A9%CE%A3%CE%97
    ΝΙΩΘΩ ΑΠΟΓΝΩΣΗ...
    Quote Originally Posted by Kitten25 View Post
    Νιωθω οτι οταν χωριζομαστε καταρρεω και δε με ενδιαφερει κανενας αλλος ανθρωπος στην ουσια. Επιλεγουμε να κανουμε τα παντα μαζι , εκτος απο τη δουλεια που δε γινεται...

    Το προβλημα που με εχει κανει χαλια ειναι το εξης. Με τη φιλη μου εχουμε τα παντα κοινα και εχουμε συνεπως και μια κοινη παρεα, που αποτελειται απο αλλα 4 κοριτσια. Εξ αυτων οι 2 ηταν παιδικες φιλες της φιλης μου. Η φιλη μου ουσιαστικα με γνωρισε στην παρεα και απο τοτε κολλησαμε ολες. Να σημειωσω οτι δεν εχουν ιδεα γ τη σχεση μας και μας θεωρουν φιλες, εκτος απο μια που ξερει και μακαρι τελικα να μην ηξερε. Ειναι σχετικα συντηρητικες και δε θα ρισκαραμε να ψυχρανθουμε αν το μαθαινανε. Παμε καθε χρονο μαζι διακοπες και βγαινουμε καθε Σαββατο, ειναι η σταθερη δηλαδη μας παρεα.

    Τη μια κοπελα απο την παρεα που ηξερε γ μας και με την οποια καναμε παρεα και εκτος (παιδικη φιλη της φιλης μου) την κοψαμε με τον καιρο διοτι ειχα υποψιες οτι ηθελε τη φιλη μου ερωτικα και δεν το αντεχα, ζηλευα πολυ. Τη φιλη μου ουσιαστικα την εξαναγκασα με τη συμπεριφορα μου να την κοψει, της εκανα σκηνες και απο τοτε τη συγκεκριμενη κοπελα τη βλεπουμε μονο στην κοινη παρεα, αλλα ειμαστε πολυ ψυχραμενες. Εγω δε, ακομη δε μπορω να ξεπερασω πληρως το γεγονος οτι πρωτον καλοβλεπε τη φιλη μου (παρολο που δεν της πολυδινει πια σημασια) και δευτερον το οτι η φιλη μου την ηθελε αρκετα για παρεα και εκανε πολυυυ χρονο να ξεπερασει το οτι επρεπε να την κοψει. Η ιδια μου λεει οτι δεν την ηθελε για παρεα, απλως ηταν παιδικη της φιλη και ενιωσε περιεργα και πενθος που την εχασε με τετοιο τροπο.

    Το θεμα ειναι οτι εκει που ειχαμε βρει τις ισορροπιες μας, με τη φιλη μου να εχει γραμμενη αυτη την κοπελα, και πλεον να μπαινουμε μετα κ απο δικα μου σκαμπανεβασματα, ξεσπασματα και ψυχολογικο τραυμα απο ολη αυτη την ιστορια σε μια ομαλη πορεια χωρις εντασεις, η δευτερη παιδικη φιλη της φιλης μου, με την οποια μιλουσανε και μεμονωμενα, αρχισε να κοβει τη φιλη μου. Αυτο εγινε αυτες τις μερες αλλα το εδαφος προετοιμαζοταν καιρο, με την κοπελα αυτη να δειχνει οτι εχει πολλα παραπονα απο τη φιλη μου (πχ δεν την επαιρνε πια η φιλη μου τηλεφωνο) και επειδη εχει βρει ενα γκομενο, τον οποιο η φιλη μου δε συμπαθει (ουτε γω και καμια αλλη).

    Συνεπως, η φιλη μου εχει χασει και τις δυο παιδικες της φιλες που ερχονται στην κοινη παρεα, αλλα δεν εχουν μεμονωμενη σχεση με τη φιλη μου οπως παλια, και ειναι πολυ ψυχραμενες. Η φιλη μου φοβαται οτι επειδη οι υπολοιπες δυο κοπελες συμπαθουν πολυ περισσοτερο τις αλλες δυο, θα χωριστει η παρεα γιατι οι δυο ψυχραμενες δε θα θελουν να ερχονται πια ή θα συναντιουνται με τις υπολοιπες αλλες μερες και ετσι και οι αλλες δυο θα κοψουν στο τελος με μας. Να σημειωσω πως αυτες οι δυο δεν ξερουν τι τους γινεται, ουτε ξερουν την απομακρυνση των δυο κοριτσιων απο τη φιλη μου ουτε τιποτα και δε θα ρισκαραμε ποτε να πουμε κατι. Μη ρωτατε πώς γινεται να ειναι στην ιδια παρεα και να μην το βλεπουν. Εγω πιστευω το βλεπουν, αλλα απλα δεν τις νοιαζει να ανακατευτουν γιατι οι συεκγκριμενες θελουν απλα να βγαινουν εξω και δεν ειναι δεμενες με καμια, περα απο αδυναμια που εχουν στις δυο κοπελες που ψυχρανθηκαμε.

    Να σημειωσω πως η φιλη μου εχει και μια αλλη παιδικη φιλη, την οποια εγω δεν ξερω προσωπικα, διοτι ειναι κομματακι ακοινωνητη και θελει να κανει παρεα με πολυ συγκεκριμενα ατομα και αντιπαθει ολο τον κοσμο σχεδον.

    Το προβλημα ειναι οτι η παρεα φετος οπως καθε χρονο θελει να παμε διακοπες το καλοκαιρι ολες μαζι. Εγω περασα τα δυο προηγουμενα καλοκαιρια ΕΛΕΕΙΝΑ λογω του οτι εβλεπα καποιες κινησεις απο αυτη την κοπελα που ηθελε τη φιλη μου και δε μπορουσα να της πω κ παρα πολλα γιατι οι αλλες δεν ξερουν για μας. Η φιλη μου ηταν τυπικη αλλα εγω δεν αντεχα και μονο που της απαντουσε τυπικα.
    Απο την αλλη η φιλη μου μου λεει οτι νιωθει οτι κοβουμε μια συνηθεια χρονων, οτι αισθανεται οτι εχασε και τις δυο παιδικες της φιλες και πως αν παμε διακοπες φαινεται κοψιμο συνολικα απο την παρεα, επειδη εμεις ουσιαστικα καθε χρονο τις παρακινουσαμε να παμε διακοπες. Δε μπορει να το διαχειριστει, φοβαται πολυ οτι θα μεινουμε μονο εμεις οι δυο, και γ αυτο εχει ξεσπασματα, δηλαδη ενω συμφωνησαμε αρχικα να μην παμε μαζι τους τωρα βλεπω οτι εχει δυσκολια εντονη στο να το αποδεχθει. Μου υποσχεθηκε οτι δε θα παμε, αλλα μου ειπε οτι απο τη στιγμη που διαισθανεται οτι θα κοπει με ΟΛΗ την παρεα, στο εγγυς μελλον, οτι της βγαινει αμυντικα να φροντισει τη φιλη που της απεμεινε (οπως λεει) , αυτη την παιδικη της φιλη που εγω ουσιαστικα δεν πολυγνωριζω. Μου λεει συνεχεια οτι μονο εγω θα της μεινω και οτι δε μπορει να το διαχειριστει αυτο, γιατι θελει να εχουμε και μια παρεα. Επισης να σημειωσω οτι θελει πανω απο ενα ατομο για παρεα και γ αυτο μου ειπε οτι αν παει με αυτη την κοπελα τελικα διακοπες, θα πανε σε μια ξαδερφη π εχει κ αλλα ξαδερφια κλπ οποτε θα ειναι ενα πληθος. Εγω δε μπορω να παω προφανως, γιατι δεν κανω παρεα μ αυτη την κοπελα.

    Μου εχει κατσει πολυ ασχημα το οτι ορκιζοταν απο μονη της κ χωρις καν να τη ρωταω οτι δε θα κοιμοταν ουτε μια μερα χωριστα απο μενα και τωρα μου παρουσιαζει οτι θα παει διακοπες με αυτη την κοπελα επειδη οπως λεει εχει αναγκη να διατηρησει τη φιλια της. Της ειπα και το ξερει οτι η φιλια δε θα διατηρηθει απλα και μονο επειδη θα παει μαζι της διακοπες, αλλα επιμενει οτι τηε βγαινει σε αμυνα, επειδη εκοψε με τις αλλες δυο παιδικες της φιλες και βλεπει οτι θα κοπει κ με την υπολοιπη κοινη παρεα σιγα σιγα. Νιωθω απιστευτη μοναξια, νιωθω οτι πεθαινω μεσα μου γιατι ενω ξερω οτι δεν ειναι οτι θελει να παει, και οτι το κανει απλως επειδη αγχωνεται για τις φιλιες της, παρ ολα αυτα θα το κανει, ενω εγω ποτε...Της εχω πει οτι εχω μονο εκεινη αναγκη κ απο κει κ περα λιγους γνωστους για κανενα Σαββατο αλλα εκεινη θελει κανονικη παρεα. Μου λεει οτι την καλυπτω σε ολα, οτι δεν ειναι ουσιαστικη της αναγκη αλλα το χρειαζεται για λογους αυτοεκτιμησης και επειδη εχουν ολοι μια παρεα. Νιωθω χαλια, γιατι τσακωνομαστε συνεχεια αυτες τις μερες, και τσακωνομασταν και απιστευτα περυσι κ προπερσι με το θεμα αυτης της κοπελας που γουσταρε τη φιλη μου...Εχω φτασει σε τελμα, δεν αντεχω να βλεπω οτι η φιλη μου εχει αναγκη και αλλους ανθρωπους, με στεναχωρει παρα πολυ. Δε με νοιαζει να βγαινει με αλλη παρεα αλλα αν παει διακοπες νιωθω οτι αφιερωνεται εκατο τοις εκατο και οτι απομακρυνομαστε. Δεν το αντεχω, το σκεφτομαι και τρελαινομαι. Βλεποντας με χαλια, μου ειπε οτι δε θα παει αλλα δεν την πιστευω, παντα ετσι λεει και μετα το αλλαζει οταν με βλεπει καλυτερα.
    Θελω αληθεια να την κατανοησω, αλλα επειδη δεν εχω την ιδια αναγκη δυσκολευομαι να το αποδεχτω ενω θεωρητικα το καταλαβαινω εκατο τοις εκατο σαν αναγκη. Να σημειωσω οτι ΘΕΛΩ πολυ να παμε διακοπες με την κοινη μας παρεα, αλλα επειδη θα ειναι ΚΑΙ ΑΥΤΗ που ηθελε τη φιλη μου, δεν εχω ΚΑΜΙΑ ΟΡΕΞΗ και δεν το αντεχω να περασω αλλη μια χρονια χαλια (παρολο που πλεον μας εχει γραμμενες η συγκεκριμενη). Δηλαδη εχω εξισου αναγκη απο διακοπες με την παρεα μας, απλως τωρα ΔΕΝ το αντεχει η ψυχολογια μου. Περυσι περασα τοσο χαλια που εκανα μηνες να το ξεπερασω και αυτο με τη βοηθεια ψυχολογου. Μου χτυπησε ολες τις ανασφαλειες μαζεμενες και σκοτωνομασταν με τη φιλη μου.

    Πώς να ξεπερασω το γεγονος οτι η φιλη μου εχει αναγκη αλλα ατομα? Ενω εχω και γω, δεν προσπαθω να το καταλαβω...ειμαι εγωιστρια...γιατι?? εχω τρελαθει....
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    γιατι απαντας στον πληθυντικο αριθμο?
    θεωρεις οτι γνωριζετε μαζι τους παντες, η οτι ακομα κι αν λειπεις εσυ απο μια γνωριμια της, ξερεις στο 100% την συμπεριφορα της, η εχετε κανει καποιου ειδους συμφωνια να ειναι ολες οι παρεες κοινες?

    η αισθηση μας οτι μπορει να την εχεις πιεσει σε καποιες φασεις για τετοια θεματα, προκυπτει αποτ α θεματα που ειχες κανει εδω που ελεγες οτι ειχατε καταληξει σε μεγαλους καυγαδες για μια τετοια διαφωνια κι οτι εκανες αγωνα για να διαχειριστεις τετοια θεματα παρεμβατικοτητας σου.
    επισης, προκυπτει απο τον τιτλο σου..
    δεν το βγαλαμε απο το κεφαλι μας.
    αν αυτο εχει αλλαξει, τοσο το καλυτερο για σενα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Εγώ ξέρω από τη σχέση μου με τις γυναίκες απόλυτη ταύτιση δεν υπάρχει αν δε σου πει η άλλη άστο διάλο κάτι θέλει από σένα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #25
    Miliva21
    Guest
    Ακριβως κοριτσι μου...μπαινεις σε ενα φορουμ και ζητας βοηθεια...

    ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΡΟΥΜΕ....ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΗ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ....ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ....ΚΑΙ ΒΑΣΙΖΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΣΥ Η ΙΔΙΑ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ....

    Γιατι θυμωνεις και προσπαθεις να μας βγαλεις τρελες....?
    ΕΣΥ Η ΙΔΙΑ εχεις γραψει οτι με συμπεριφορες σου απομονωθηκατε απο τους γυρω σας...ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗ ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ...μη μας τρελαινεις τωρα μονη σου τα γραφεις

    Και εγω σε ρωταω....εισαι σιγουρη οτι θες οντως να γνωρισετε νεα ατομα...?? Ή ενω θες απο την αλλη φοβασαι και δεν θελεις καταβαθος να βλεπεις τη φιλη σου να περναει καλα και με αλλους.....?...ή μηπως νιωθεις οτι εχετε απομονωθει και αυτο πειραζει περισσοτερο τη φιλη σου κ ετσι φοβασαι οτι θα βαρεθει και θα ψαξει κατι καινουριο για αλλαγη...

    Κατσε και σκεψου γιατι νομιζω οτι δεν ξερεις τι θελεις......ΚΑΙ ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟΤΕ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΞΩ

    Και κατα τη γνωμη μου θα ηταν καλυτερο να κανεις μια συζητηση μαζι της για να σκεφτειτε η καθεμια τι θελει ...

    Αν σε βοηθησει πηγαινε σε ψυχολογο...ομως καλο θα ηταν να γνωριζεις απο τωρα οτι ακομα και σε ψυχολογο να πας...θα πρεπει να μαθεις πρωτα να ακους! και να εχεις τη διαθεση να δεις τι γντ λαθος....αλλα και να παραδεχτεις πραγματα που θα μπορουσαν να βελτιωθουν για να ειναι καλυτερα τα πραγματα..ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΑΩ!

    Αλλιως τα λεφτα σου θα πανε στραφι....αλλα σου λεμε και αλλα λες.....ελπιζω να τη βρεις την ακρη..

    ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!

  11. #26
    Miliva21
    Guest
    Πηγαινε σε ψυχολογο και αν βρεις ακρη.......μακαρι.......

    Αν και οπως σε βλεπω να αντιδρας ετσι.......στη τριτη συνεδρια θα εχεις φυγει γιατι δεν δεχεσαι ουτε να ακους......
    Ουτε εχεις καμια διαθεση ενδοσκοπησης......

    Δλδ τι να σου πουμε?? Οτι επδ δεν κανετε παρεες φταινε μονο οι αλλοι???

    Κατι θα κανετε και εσεις λαθος....και ο ψυχολογος που θα πας αν του μιλησεις για τη σχεση σου τα ιδια θα σου πει...θα βγαλει φοβους σας στην επιφανεια και συμπεριφορες......αλλα εσυ μαλλον.δεν θα κατσεις μεχρι εκεινη τη συνεδρια....θα τα εχεις παρει και θα εξαφανιστεις..αν συμπεριφερθεις οπως και εδω....

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Οντως εχει δικιο η ελισσαβετ..το γεγονος οτι κυκλοφορειτε σαν ζευγαρι με τη φιλη σου παντου μαζι ομως δεν αποκαλυπτετε την ερωτικη σχεση που υπαρχει αναμεσα σας μπορει να κανει τους αλλους να φρικαρουν λιγο..
    και ετσι θα σχολιαζουν και δε θα σταματανε με τιποτα προσθεσε.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. φοβαμαι πολυ...
    By Sublime in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 22
    Last Post: 27-05-2011, 21:16
  2. Φοβάμαι πολύ..
    By Antouan89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 17-04-2011, 12:13
  3. φοβαμαι πολυ......
    By mr.blond in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 15-01-2011, 07:12
  4. Φοβάμαι πολύ.....
    By Sehrazat in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-10-2010, 14:35
  5. πολύ στεναχωρημενη
    By Sofaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 17-09-2009, 11:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •