Μηπως εισαι πολυ ντροπαλος και δυσκολευεσαι στις σχεσεις σου με τους αλλους? Πρεπει ν
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Miliva21
    Guest

    Μηπως εισαι πολυ ντροπαλος και δυσκολευεσαι στις σχεσεις σου με τους αλλους? Πρεπει ν

    Επειδη το θεμα περι ντροπαλοτητας ειναι κατι που απασχολει πολυ κοσμο απο οτι εχω προσεξει .....και εχουν ανεβει πολλα θεματα γυρω απο τις κοινωνικες σχεσεις και τις δυσκολιες που αντιμετωπιζουν καποιοι ανθρωποι να ανοιχτουν στους γυρω τους και να συναψουν σχεσεις....παραθετω αυτο το βιντεο με τεχνικες αντιμετωπισης του προβληματος.....

    Δεν εχω στοχο να διαφημισω την ειδικο που δινει συμβουλες στο βιντεο

    Στοχος μου ειναι να βοηθησω ατομα που ταλαιπωρουνται απο αυτο με το να γνωρισουν περισσοτερα πραγματα για το προβλημα που τους απασχολει....και να δωσω πιθανες λυσεις αντιμετωπισης προκειμενου να μην επαναλαμβανονται οι ιδιες απαντησεις σε καθε παρομοιο θεμα και τα μελη να μπορουν ευκολα και γρηγορα να εξυπηρετηθουν.....

    Θα συνιστουσα στα ατομα που νιωθουν οτι ταυτιζονται με το προβλημα της ντροπαλοτητας να ψαξουν πληροφοριες για τη κοινωνικη φοβια και την αποφευκτικη διαταραχη προσωπικοτητας

    Πατηστε το παρακατω βιντεο για να δειτε τις αιτιες της ντροπαλοτητας και πιθανες λυσεις αντιμετωπισης

    https://youtu.be/Jsv8r75Owbk

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Επειδη το θεμα περι ντροπαλοτητας ειναι κατι που απασχολει πολυ κοσμο απο οτι εχω προσεξει .....και εχουν ανεβει πολλα θεματα γυρω απο τις κοινωνικες σχεσεις και τις δυσκολιες που αντιμετωπιζουν καποιοι ανθρωποι να ανοιχτουν στους γυρω τους και να συναψουν σχεσεις....παραθετω αυτο το βιντεο με τεχνικες αντιμετωπισης του προβληματος.....

    Δεν εχω στοχο να διαφημισω την ειδικο που δινει συμβουλες στο βιντεο

    Στοχος μου ειναι να βοηθησω ατομα που ταλαιπωρουνται απο αυτο με το να γνωρισουν περισσοτερα πραγματα για το προβλημα που τους απασχολει....και να δωσω πιθανες λυσεις αντιμετωπισης προκειμενου να μην επαναλαμβανονται οι ιδιες απαντησεις σε καθε παρομοιο θεμα και τα μελη να μπορουν ευκολα και γρηγορα να εξυπηρετηθουν.....

    Θα συνιστουσα στα ατομα που νιωθουν οτι ταυτιζονται με το προβλημα της ντροπαλοτητας να ψαξουν πληροφοριες για τη κοινωνικη φοβια και την αποφευκτικη διαταραχη προσωπικοτητας

    Πατηστε το παρακατω βιντεο για να δειτε τις αιτιες της ντροπαλοτητας και πιθανες λυσεις αντιμετωπισης

    https://youtu.be/Jsv8r75Owbk
    την ξερω εδω κ δυο κ κατι χρονια την μινα κ ειναι φοβερη κ μεχει βοηθησει παρα πολυ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Nτρεπομουν προ 30 ετων , και μου περασε ......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    βασικα κ γω παλια ντρεπομουν. αλλα μετα απο μια μεγαλη καταθληψη που περασα κ εφτασα σε σημειο να μην την θελω την ζωη συνχρονος εφτασα κ σε σημειο να μην την υπολογιζω κ πολυ. πλεον δεν ξερω γιατη αλλα νιωθω μια σηγουρια μεσα μου οσο κ αν ρισκαρω. δηλαδη αφου εμειν α μονος γνωρισα τον εαυτο μου κ συνχρονος πεταξα ολλοα τον κοσμο απο πανω μου . θελω να βγω εκει εξω κ να ρισκαρω χωρις καμια ντροπη. εξαλου στοις περισοτερες φορες δεν εχω κατι να χασω. δλδ βγενω μηλαω πλησιαζω κοσμο κ ασε πλεον που το κανω με μια σηγουρια κ μια ηρεμια μεσα μου μενωντας κεντραρισμενος σε μενα βλεπω οι αλλοι κ να με παιρνουν πολυ πιο σοβαρα κ να θελουν να ανοιχτουν κ αυτοι σε μενα. πλεον δεν θεωρο την ζωη κατυι τοσο σημαντικο. θεορω σημαντικο το τι θα κανω εγω κ τη θα παρω απο την ζωη αλλα οχι την ιδια την ζωη. ελπιζω να μην σας μπερδεψα. κ επεισης δεν θεωρο κατι σημαντικο την απορηψη. αν ειναι για σενα πολυ σημαντικη η αποδοχη αμεσα σημαντικη γινεται κ η αποριψη. μεινει μονος αποδεξου εσυ τον εαυτο σου . κ μετα δεν λεω οτι δεν θα σε νιαζει η αποδωχη των αλλων καθολου αλλα θα σε νιαζει πολυ λιγο. κ θα δεις οτι με λιγο θελησησ για ρισκο θα βγανεις ανετα μπορστα χωρις κομπλεξ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    βασικα κ γω παλια ντρεπομουν. αλλα μετα απο μια μεγαλη καταθληψη που περασα κ εφτασα σε σημειο να μην την θελω την ζωη συνχρονος εφτασα κ σε σημειο να μην την υπολογιζω κ πολυ. πλεον δεν ξερω γιατη αλλα νιωθω μια σηγουρια μεσα μου οσο κ αν ρισκαρω. δηλαδη αφου εμειν α μονος γνωρισα τον εαυτο μου κ συνχρονος πεταξα ολλοα τον κοσμο απο πανω μου . θελω να βγω εκει εξω κ να ρισκαρω χωρις καμια ντροπη. εξαλου στοις περισοτερες φορες δεν εχω κατι να χασω. δλδ βγενω μηλαω πλησιαζω κοσμο κ ασε πλεον που το κανω με μια σηγουρια κ μια ηρεμια μεσα μου μενωντας κεντραρισμενος σε μενα βλεπω οι αλλοι κ να με παιρνουν πολυ πιο σοβαρα ξ
    Αγαπητε , μονο ενα μεγαλο στραπατσο , οπως η κτθλψη ( η και αλλα ) ειναι ικανο να σε αλλαξει προς το καλυτερο , αμα δεν σε κανει κομματια ..................εκει φαινεται απο τι εισαι φτιαγμενος , κι εσυ εχεις γερη φτιασια , μπραβο , τυχερος και θετικος ....και σε μενα συνεβη το ιδιο , εγινα πιο δυνατος με την κτθλψη που περασα , τωρα ταντιμετωπιζω ολα πιο κουλ ......οπως λενε κι Αμερικανοι πεζοναυτες , ΄οσο περισσοτερο ιδρωσεις σε καιρο ειρηνης , τοσιο λιγοτερο θα ματωσεις στον πολεμο '΄......εχει μεγαλη σοφια αυτο ......

    εχω ανοιξει παλαιοτερα και σχετικο θρεντ , ΄η μυστικη δυναμη της κτθλψης ' ..........

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αγαπητε , μονο ενα μεγαλο στραπατσο , οπως η κτθλψη ( η και αλλα ) ειναι ικανο να σε αλλαξει προς το καλυτερο , αμα δεν σε κανει κομματια ..................εκει φαινεται απο τι εισαι φτιαγμενος , κι εσυ εχεις γερη φτιασια , μπραβο , τυχερος και θετικος ....και σε μενα συνεβη το ιδιο , εγινα πιο δυνατος με την κτθλψη που περασα , τωρα ταντιμετωπιζω ολα πιο κουλ ......οπως λενε κι Αμερικανοι πεζοναυτες , ΄οσο περισσοτερο ιδρωσεις σε καιρο ειρηνης , τοσιο λιγοτερο θα ματωσεις στον πολεμο '΄......εχει μεγαλη σοφια αυτο ......

    εχω ανοιξει παλαιοτερα και σχετικο θρεντ , ΄η μυστικη δυναμη της κτθλψης ' ..........
    το ειδα κ σου εγραψα κ κει ωραιο. μπραβο που απεκτισες περισοτερο επιγνωση για σενα κ τον κοσμο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    μακαρι να μας αγαπουσαν ολλοι οσοι αγαπαμε...λεω τωρα γω...κατι που δν θα γινει ποτε...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    μακαρι να μας αγαπουσαν ολλοι οσοι αγαπαμε...λεω τωρα γω...κατι που δν θα γινει ποτε...

    Δεν ειναι η ανθρωπινη φυση ετσι , δυστυχως ............και ολο και απομακρυνομαστε ο ενας απ τον αλλον .....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν ειναι η ανθρωπινη φυση ετσι , δυστυχως ............και ολο και απομακρυνομαστε ο ενας απ τον αλλον .....
    γιατη εγω ναμην επιλεξω να ερθω κοντα με τον αλλον κ να μην μπορει να το καταλαβει αυτος/η

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    22
    Ότι έγραψες είναι πέρα για πέρα αληθινό giannis000. Και εγώ θέλω να προσπαθήσω το φάση με τα ρίσκα γιατί νιώθω ότι βρίσκω κάπως τον πραγματικό μου εαυτό. Συνήθως αγχωνόμαστε όταν μιλάμε στους άλλους γιατί δεν ξέρουμε ποιοί πραγματικά είμαστε και προσπαθούμε να επινοήσουμε κάτι.

Similar Threads

  1. Replies: 432
    Last Post: 12-09-2016, 17:48
  2. Replies: 10
    Last Post: 04-11-2013, 21:05
  3. Μήπως δεν πρέπει να κάνουμε σχέσεις όταν δεν είμαστε καλά;
    By stirixi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 12-06-2012, 14:37
  4. ΙΨΔ και οι σχεσεις με τους αλλους ανθρωπους
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 23-09-2011, 22:22
  5. μην ακους τους αλλους σε μπερδευουν πιο πολυ...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 20-09-2010, 16:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •