Εκφραστειτε ελευθερα!!! - Page 40
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 40 of 61 FirstFirst ... 30383940414250 ... LastLast
Results 586 to 600 of 903
  1. #586
    εύστροφος μπορεί να μην είμαι σ αυτά που θέλετε
    μάλλον δεν μπορείτε να ν' αντιληφθείτε το δικό μου επίπεδο
    ίσως εκπέμπουμε σε διαφορετικές συχνότητες
    όμως τα γούστα και οι σκέψεις σας ταιριάζουν
    εγώ απλά προσποιούμαι πως σας κατανόησα κι ότι συμφωνώ κι ότι συμπληρώνω αυτά που λέτε

    όμως, ποιος θα βάλει κάτω τα πράγματα στην πραγματική τους ατόφια διάσταση
    ποιος είναι αυτός που θα δώσει την απάντηση
    αυτός στον οποίο θα ελπίζω να με δικαιώσει
    για να ξέρω που πραγματικά στέκομαι
    να μάθω αν δεν με βοηθάει ο νους μου ή αν εμπλεξα με λάθος άτομα

    το παρελθόν συνηγορεί στο ότι κάνω λάθη
    εγκλωβισμένος κινούμενος σ εναν λαθος τρόπο σκέψης
    γι αυτό σε πολλά κουράζομαι αλλά αποτέλεσμα μηδέν

    όμως το κάθε τι έχει την ιδιαιτερότητα του
    και σ αυτό ελπίζω κάθε φορά να με δικαιώσει.
    γιάννης

  2. #587
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Ιωαννη αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι εχεισ μετριεσ επικοινωνιακεσ δεξιοτητεσ επισησ τα λαθοσ ατομα μπορει να ειναι ο μεσοσ οροσ η κ οχι και τι σε χαλαει και τι σε φτιαχνει να ειναι τα λαθοσ η τα σωστα ατομα δεν μπορω να καταλαβω τι σε νοιαζει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #588
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Ασ πουμε οτι πασ ψυχιατρειο που ειναι ολοι τα λαθοσ ατομα τι κανεισ πωσ ενεργεισ με καποιον πρεπει να μιλησεισ με ποιον γιατι θα μιλησεισ κλπ να μη στα πολυλογο τα λαθοσ η τα σωστα ατομα δε φταινε που εισαι μετριοσ προσ τα πανω βεβαια αλλα μετριοσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #589
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Οι μεγαλυτεροι ρουφιανοι ειναι οι δηθεν επαναστάτες. Οι δηθεν επαναστάτες το μονο που κάνουν ειναι να λένε φανφαρες. Ευτυχώς και δυστυχως παραλληλα το καταλαβα πολυ νωρις τα ξημερωματα της 18ης Νοεμβρίου του 1995 σε κάτι σκαλακια του Πολυτεχνείου. Δυστυχώς γιατί συνειδητοποίησα στην ηλικία των 18 πως το άκρως επαναστατικό πνεύμα είναι και συνώνυμο της ρουφιανιάς. Ευτυχώς γιατί είχα την νοημοσύνη να το αποδεθχώ και γυρω στις δύο τα ξημερώματα να πάρω την απόφαση να βγω από την Τοσίτσα και ότι γίνει. Είτε θα φάω το ξύλο της χρονιάς μου άσχετα αν ήμουν φοιτητής Πολυτεχνείου, είτε θα προλάβω να μπω σε πολυκατοικία και θα σωθώ απο τη ρουφιανιά και τους ρουφιάνους. Τελικά το κατάφερα μπηκα σε πολυκατοικια και σωθηκα. Μεγάλο μάθημα εκείνη η νυχτα, μακρυά από φανφαρες και δηθεν επαναστάτες που στο επαγγελμα η ταυτότητα αναγράφει ρουφιάνος

  5. #590
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Οι μεγαλυτεροι ρουφιανοι ειναι οι δηθεν επαναστάτες. Οι δηθεν επαναστάτες το μονο που κάνουν ειναι να λένε φανφαρες. Ευτυχώς και δυστυχως παραλληλα το καταλαβα πολυ νωρις τα ξημερωματα της 18ης Νοεμβρίου του 1995 σε κάτι σκαλακια του Πολυτεχνείου. Δυστυχώς γιατί συνειδητοποίησα στην ηλικία των 18 πως το άκρως επαναστατικό πνεύμα είναι και συνώνυμο της ρουφιανιάς. ..., μακρυά από φανφαρες και δηθεν επαναστάτες που στο επαγγελμα η ταυτότητα αναγράφει ρουφιάνος
    Είναι μεγάλοι επαναστάτες (νοείται στα λόγια, στο να γράφουν συνθήματα στον τοίχο, στο να αναστατώνουν τον τόπο και να κάνουν ζημιές) μέχρι να τα καταφέρουν να βολευτούν, κυρίως να αναρριχηθούν, ως επι το πλείστον πατώντας επί πτωμάτων και με αθέμιτα μέσα. Αυτή είναι η πορεία του εμφανιζόμενου ως επαναστάτη. Τους πραγματικούς επαναστάτες τους συναντάς μόνο στα βιβλία της ιστορίας και σε μυθιστρήματα.
    γιάννης

  6. #591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ιωαννη αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι εχεισ μετριεσ επικοινωνιακεσ δεξιοτητεσ επισησ τα λαθοσ ατομα μπορει να ειναι ο μεσοσ οροσ η κ οχι και τι σε χαλαει και τι σε φτιαχνει να ειναι τα λαθοσ η τα σωστα ατομα δεν μπορω να καταλαβω τι σε νοιαζει
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ασ πουμε οτι πασ ψυχιατρειο που ειναι ολοι τα λαθοσ ατομα τι κανεισ πωσ ενεργεισ με καποιον πρεπει να μιλησεισ με ποιον γιατι θα μιλησεισ κλπ να μη στα πολυλογο τα λαθοσ η τα σωστα ατομα δε φταινε που εισαι μετριοσ προσ τα πανω βεβαια αλλα μετριοσ
    Ναι έχω μέτριες επικοινωνιακές δεξιότητες και το μέτριος που μου βαλες είναι επιεικές. Το μέτριος προς τα πάνω βέβαια δεν το πιασα. Ίσως ήθελες να πεις μέτριος προς τα κάτω αλλά για να μη με θίξεις έβαλες μέτριος προς τα πάνω. Όμως, καπου αλλού δω πέρα είχα βαθμολογήσει τον εαυτό μου με 40%, γι αυτό αν εννοούσες προς τα κάτω δεν με θίγεις ιδιαίτερα.

    Ποιο πάνω απλά εκφράστηκα κάπως λογοτεχνικα ποιητικά. Αυτό που πήρα από σενα είναι η ανατροφοδότηση σου, δλδ ως επικοινωνιακή μου δυσκολία το εξέλαβες. Αυτό που εγώ ήθελα να πω είναι πως θα καταλάβω ποιος έχει τον περισσότερο νου σε κάτι, εγώ ή εκείνοι με τους οποίους διαφωνησα.
    γιάννης

  7. #592
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Αυτα ολα που να τα ξερω εγω οτι παιζουν εγω σ βαζω 60 τοισ εκατο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #593
    hlias1988
    Guest
    δεν υπαρχουν ψυχικες ασθενειες. μονο φτωχια δυστυχια και κακομοιρια......

  9. #594
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Στην ελλαδα δε νομιζω οτι οι φτωχοι δεν μπορουν να ζησουν τα αλλα ειναι επιλογη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #595
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

  11. #596
    Η δυστυχία κι η κακομοιριά τι είναι δηλαδή?

  12. #597
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αυτα ολα που να τα ξερω εγω οτι παιζουν εγω σ βαζω 60 τοισ εκατο
    Ειμαι η αυτοεκπληρούμενη μου προφητεία, δηλαδή αυτό ήμουν όταν ο εγκεφαλος μου ηταν κενό γράμμα που ξεκινούσε να γράφει. Γέμιζε με το οτι μου έλεγαν οτι ειμαι και αυτό μεταμορφωνόταν στη σκεψη μου ως το μέλλον μου, δηλαδή σ αυτό περίπου στο οποιο ειμαι σήμερα. Δεν είχα την διάκριση να πω μπα αυτα μπορεί και να μην μου ταιριάζουν ούτε τα κατάλληλα ερεθίσματα να ξεκίνησω αλλιως. Ειχα κι ακατάλληλα ατομα.

    Ακόμα και γι αυτό που λένε απλα εισαι αυτό που γεννηθηκες κάπου μεσα μου παιδι έβλεπα μια τάση η οποία ομως ηταν εύπλαστη, δεν υπήρξε δηλαδή το κατάλληλο περιβάλλον για να κινηθώ προς αλλη κατεύθυνση. Αυτο που με κρατάει όρθιο είναι το όσο ζω ελπίζω και αυτα που έχω τα οποία μου προσφέρουν μια άνετη διαβίωση.

  13. #598
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Το βάζω κι εδώ επειδή είναι ο μόνος τρόπος για να εκφραστώ ελεύθερα μιας και δεν μπορώ να το πω σ' εκείνον...



    Έρωτας είναι τα μάτια σου κι η θάλασσα,
    απέραντο μου γίνε...
    Έρωτας είναι, το κύμα που λαχτάρησε
    ν' ακούσει αυτό το "μείνε"...
    Απόψε...

    Θα ήθελα όσο τίποτα να μπορούσα να του πω πόσο πολύ ήθελα να μου ζητήσει να μείνω εκείνη την τελευταία νύχτα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #599
    ntinti
    Guest
    Το ηθικό είναι σωστό.
    Το σωστό είναι άραγε ηθικο;

    Βασανιστικό δίλημμα. ..

  15. #600
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374


    Ξελευθερώνω την ωραία πεταλούδα
    από τη σφραγισμένη γυάλα της,
    να σου δανείσει τα φτερά της τα βελούδα
    και τα μεγάλα της...

    Κι αντί να ψάχνεις τριαντάφυλλα στα στήθη
    αυτών που χάμω τα πετάξανε,
    φτιάξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι
    αλλιώς τη βάψαμε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 40 of 61 FirstFirst ... 30383940414250 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γελαστε ελευθερα...
    By tzina2012 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 12-06-2016, 20:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •