Εκφραστειτε ελευθερα!!! - Page 42
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 42 of 61 FirstFirst ... 32404142434452 ... LastLast
Results 616 to 630 of 903
  1. #616
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Τι τραγουδι ,τι γλυκια μελανχολια !
    Καλημερα κοριτσι μου!
    Καλημέρα ntinti μου,

    χαίρομαι που σου άρεσε Τι κάνεις;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #617
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα ntinti μου,

    χαίρομαι που σου άρεσε Τι κάνεις;
    Σου ειπα αυτη η γλυκια μελανχολια των τραγουδιων μ αρεσει τοσο πολυ (ξερω ειμαι του γιατρου

    Ειμαι πολυ καλα ,καλυτερα δεν γινεται ,εχουμε επιτελους επιστροφη στα πατρια εδαφη και με το χαρτι στο χερι.

    Τα καταφερε το κοριτσακι μου περασε και στα υγειονομικα και στα αθληματα και ειναι πλεον βεβαιο οτι περναει στα σωματα ασφαλειας,περιμενουμε μονο τις βασεις τον Αυγουστου για να δουμε αν θα παει Σημαιοφορων Λιμενικων ή Αστυνομια!

  3. #618
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Σου ειπα αυτη η γλυκια μελανχολια των τραγουδιων μ αρεσει τοσο πολυ (ξερω ειμαι του γιατρου

    Ειμαι πολυ καλα ,καλυτερα δεν γινεται ,εχουμε επιτελους επιστροφη στα πατρια εδαφη και με το χαρτι στο χερι.

    Τα καταφερε το κοριτσακι μου περασε και στα υγειονομικα και στα αθληματα και ειναι πλεον βεβαιο οτι περναει στα σωματα ασφαλειας,περιμενουμε μονο τις βασεις τον Αυγουστου για να δουμε αν θα παει Σημαιοφορων Λιμενικων ή Αστυνομια!
    Περισσότερο από μένα αποκλείεται, χα χα!!!

    Α, πολύ ωραία! Συγχαρητήρια!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #619
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Περισσότερο από μένα αποκλείεται, χα χα!!!

    Α, πολύ ωραία! Συγχαρητήρια!
    Ενταξει εσυ εχεις τα πρωτεια

    Ευχαριστουμε πολυ Κυκνε μου και σε εσενα οτι καλυτερο ευχομαι!

  5. #620
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Ενταξει εσυ εχεις τα πρωτεια

    Ευχαριστουμε πολυ Κυκνε μου και σε εσενα οτι καλυτερο ευχομαι!
    Να 'σαι καλά! ♥
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #621
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374


    Βαρέθηκα τον άψυχο τον έρωτα,
    τα βράδια με τους φίλους τα ξενέρωτα...
    Βαρέθηκα τους στίχους, τα συνθήματα
    τα λόγια και τα εύκολα αισθήματα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #622
    Απορώ πως αυτοί που τους αρέσει να ακούνε μελαγχολικά τραγούδια (πχ Καζαντζίδη, Ξανθόπουλο, Πουλόπουλο κλπ) και μάλιστα έχοντας την ένταση του ήχου δυνατά δεν έχουν καθόλου μελαγχολία και υπό τη μουσική τέτοιων τραγουδιών διασκεδάζουν και τους ανάβει το κέφι. Ενώ κάποιοι άλλοι, οπως αρκετοί εδώ στο φόρουμ, φαίνεται πως ακούνε τέτοια τραγούδια λόγω της συναισθηματικής τους κατάστασης την οποία αυτά εκφράζουν πχ απογοήτευση πόνος, μελαγχολίας. Εγώ πάντως τα τελευταία χρόνια ακούω αρκετή κλασική μουσική ως κάτι που με ηρεμεί και με χαλαρώνει.
    γιάννης

  8. #623
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Fuck them all and what they stand for!
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  9. #624
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Μην πεις ποτέ σου "Είναι αργά!"
    κι αν χαμηλά έχεις πέσει,
    κι αν λύπη τώρα σε τρυγα
    κι έχεις βαθιά πονέσει.

    Κι αν όλα μοιάζουν σκοτεινά
    κι έρημη έχεις μείνει,
    μην πεις ποτέ σου: "Είναι αργά!"

    ..τ' ακούς; ό,τι κι αν γίνει !!!!
    .
    .
    Αντώνης Σαμαράκης

  10. #625
    ntinti
    Guest

  11. #626
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

  12. #627
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Είμαστε συναισθηματικά αναλφάβητοι. Όχι μόνο εσύ κι εγώ, όλοι μας είμαστε κι αυτό είναι το πιο θλιβερό. Μας δίδαξαν για την ανατομία, για τις γεωργικές μεθόδους στην Αφρική. Ξέρουμε απ'έξω μαθηματικούς τύπους. Αλλά δεν μας έμαθαν τίποτα για τις ψυχές μας. Είμαστε τρομακτικά ανίδεοι για τον εαυτό μας και τους άλλους. Πολλά λέγονται σήμερα για το ότι τα παιδιά θα πρέπει να διδάσκονται από νωρίς για την αλληλεγγύη, την κατανόηση, τη συνύπαρξη, την ισότητα και όλες αυτές τις έννοιες για τις οποίες συζητάμε συνέχεια. Αλλά κανείς δεν σκέφτεται ότι πρώτα θα πρέπει να μάθουμε για τον εαυτό μας και τα συναισθήματά μας. Για τους δικούς μας φόβους, για τη μοναξιά μας, για το θυμό. Είμαστε εγκαταλειμμένοι, ανίδεοι και θυμωμένοι μέσα στα ερείπια της φιλοδοξίας μας. Το να βοηθήσεις ένα παιδί να αποκτήσει επίγνωση της ψυχής του ακούγεται σχεδόν ανήθικο. Αλλά πώς είναι δυνατό να καταλάβεις τους άλλους, όταν δεν γνωρίζεις τίποτα για τον εαυτό σου;

    Ingmar Bergman

  13. #628
    ntinti
    Guest
    Όταν έχεις καλή ψυχή ,βοηθάς υπερβολικά,
    εμπιστεύεσαι υπερβολικά,
    δίνεσαι υπερβολικά ,αγαπάς υπερβολικά.
    Και δυστυχώς πληγώνεσαι υπερβολικά......

    Προσπάθησα! Προσπάθησα πολύ,όμως να ξέρεις,
    δεν μπορώ να χάσω εμένα για να βρω εσένα,
    γιατι μάτια μου χάνεσαι και εγώ δεν αντέχω στο σκοτάδι....

  14. #629
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Αγαπη που γινες φωτια
    τσιγαρο αναμενο
    απο τη καυτρα σου ξανα
    καιγομαι και πεθαινω

  15. #630
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω τα συναισθηματα τα βλεπω σαν ενα μπελα γιατι μου φαινετε αδυνατο καποιος να βρει το σωστο δρομο με τη καρδια του εμπιστευομαι μονο τα ματια μου και το Θεο Τα υπολυπα απλα θελω να δω που το πανε δεν εχω καταλαβει ακομα τι κερδιζει καποιος που ειναι συναισθηματικος οτι τα συναισθηματα του τον τρελαινουν? εγω συγκεκριμενα κανω πραγματα για να κανω τι ζωη μου καλυτερη και δε φοβαμαι τιποτα εχω συνηθισει μια ζωη ολοι να μου λενε δε γινετ5ε αυτο που λες και να τους λεω θα γινει επειδη το θελω εγω για μενα το συμφερον καποιου θα ηταν να εχει υψιλη νοημοσυνη και να μη σκεφτεται συναισθηματικα εκτος αν εχει ορεξη να βαλε8ι μπελαδες στο κεφαλι του και εχω το θαρρος της γνωμης μου και σε οπιον αρεσει αλιως να βρει καλυτερη εγω ειμαι απο πετρα και δε καταλαβαινω ουτε απο συναισθηματα ουτε απο ρομαντζα απλα καπιες φορες δε μιλω για να μη γινω δυσαρεστος πριν κανω οτιδηποτε σκεφτομαι τι εκαναν για μενα και ποσο με σεβαστηκαν? και μιλω αναλογα

Page 42 of 61 FirstFirst ... 32404142434452 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γελαστε ελευθερα...
    By tzina2012 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 12-06-2016, 20:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •