Εκφραστειτε ελευθερα!!! - Page 46
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 46 of 61 FirstFirst ... 36444546474856 ... LastLast
Results 676 to 690 of 903
  1. #676
    my sincere interest never dies....
    it's like the snows in the mountains. They melt but created again.
    It's like the immediate passion for love being born among two people.
    Both remain in eternity
    γιάννης

  2. #677
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μεγαλώνοντας πίστευα στην απλότητα και στην αγνότητα των ανθρώπων....
    Ανοιχτό βιβλίο άφηνα την σκέψη μου .
    Μέχρι που μου έκαιγαν τις σελίδες .
    Στην πορεία άρχισα σιγά σιγά να κλείνω λίγο λίγο το
    βιβλίο..... Να επιλέγω που θα μιλήσω και ποιους θα αφήσω να κοιτάξουν την ψυχή μου !
    Και έτσι να πορευομαι πιο ασφαλής......
    Σήμερα δεν βγάζω λέξη...... Δεν υπάρχει μέρος να ακουμπήσω τις σκέψεις.....
    Αρπάζει ο κόσμος .Όσο πιο πολλά τους δίνεις, τόσο περισσότερα θέλουν Όσο πιο πολλά ξέρουν τόσο ανελέητα χτυπούν ...
    H καλοσύνη κάνει παρέα με τη μοναξιά.
    Ο καλοσυνάτος είναι επιπόλαιος. Ξανοίγεται. Αργεί κάπως να καταλάβει ότι τον εκμεταλλεύονται. Έπειτα φεύγει κλαίγοντας. Η συνέχεια είναι η μοναξιά.
    Έχω δει ντόμπρους, δυνατούς χαρακτήρες, που ναι δυναμικοί, αναιδείς κι ατίθασοι, όπως λέμε τρία σε ένα, που τα βγάζουν όλα στη φόρα, δεν κρατάνε τίποτα μέσα τους, δεν τους εκμεταλλεύεται κανείς, γίνεται το δικό τους και όλοι τους τρέχουν ξοπίσω.
    γιάννης

  3. #678
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,411
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    H καλοσύνη κάνει παρέα με τη μοναξιά.
    Ο καλοσυνάτος είναι επιπόλαιος. Ξανοίγεται. Αργεί κάπως να καταλάβει ότι τον εκμεταλλεύονται. Έπειτα φεύγει κλαίγοντας. Η συνέχεια είναι η μοναξιά.
    Έχω δει ντόμπρους, δυνατούς χαρακτήρες, που ναι δυναμικοί, αναιδείς κι ατίθασοι, όπως λέμε τρία σε ένα, που τα βγάζουν όλα στη φόρα, δεν κρατάνε τίποτα μέσα τους, δεν τους εκμεταλλεύεται κανείς, γίνεται το δικό τους και όλοι τους τρέχουν ξοπίσω.
    Τι λυπηρό.....Παρατρεχαμενος κανενός δεν ήμουν ποτέ και ούτε πρόκειται να γίνω προσωπικά εγω Γιάννη .....

    Προτιμώ αυτή που είμαι και ευτυχώς για έμενα την μοναξιά την αναζητώ πλέον κάποιες φορές!
    Δεν συμφωνώ καθόλου οτι η καλοσύνη κάνει παρέα με την μοναξιά....ίσα ίσα οταν δίνεται απλόχερα και χωρίς ανταλλάγματα η ζωή στην επιστρέφει εις διπλού!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #679
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Ο "καλοσυνάτος" που ανοίγεται και μετά φεύγει κλαίγοντας δεν είναι πραγματικά καλοσυνάτος. Υπολογίζει στην ανταπόδοση, όπως την αντιλαμβάνεται αυτός. Κι οταν δεν εισπράττει, κλαίει και ορκίζεται πως δεν θα ξαναπιαστεί θύμα...

    Η απάντηση της καρδιάς που πληγώνεται δεν είναι να μαζεύει.
    Είναι να απλώνεται περισσότερο.
    Γιατί η καρδιά είναι λουλούδι, που αν δεν ανοίξει στο φως, θα πεθάνει...

  5. #680
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    "Σκότωσε όλα τα περιστέρια κι έφτιαξε ένα μεγάλο πουπουλένιο μαξιλάρι. Ύστερα, έπεσε να κοιμηθεί εν ειρήνη."


    Συμβάν, Αργύρης Χιόνης ...

  6. #681
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,411
    Οι ανόητοι παίρνουν ένα μαχαίροι και μαχαιρώνουν
    ανθρώπους πισώπλατα.....
    Οι σοφοί παίρνουν ένα μαχαίρι, κόβουν το σχοινί και ελευθερώνονται από τους ανόητους!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #682
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    - Θέλω να αλλάξει αυτός ο κόσμος
    - Ξεκίνα από τον εαυτό σου
    - Μα δε θέλω να αλλάξω τον εαυτό μου
    - Τότε, ακόμα και αν ο κόσμος αλλάξει, δε θα το καταλάβεις...

  8. #683
    οποιος θελει τσατινγκ για παρεα... κ κοκουνινγκ οπως ελεγε κ ο κουλης... που δν ξερω τι σημενει τεσπα... ας στειλει... θελω να μηλαω με ανθρωπους που μπορουν να καταλαβουν καποια πιο βαθεια πραγματα κ επεισης ειμαι ανοιχτος τυπος...

  9. #684
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,411
    "Η όλα ή τίποτα"αυτο είναι το σωστό...
    Τις περισσότερες φορές όμως αναγκάζουμε τους εαυτούς μας να προσαρμόζονται στο "λίγο", απλά και μόνο για να μην διαλέξουμε το "τίποτα"......
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #685
    hlias1988
    Guest
    προτιμω να μενω στο ονειρα παρα να το υλοποιω.... περιεργο αληθινο... δηλαδη καθομαι σκεφτομαι ωραια πραγματα που μου αναπτερωνουν το ηθικο .. αλλα μενω εκει.. πχ πρεπει να παω για δουλεια.. θελω αλλα δεν το κανω.. οταν σκεφτομαι οτι πρεπει να παω για δουλεια και να βαλω ενα προγραμμα στην ζωη μου με ποιανει ενα πνιξιμο και ενα πραγμα σαν κριση πανικου... με αποτελεσμα να μην προχωρω...
    εχεις κανενας αποψη?

  11. #686
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    προτιμω να μενω στο ονειρα παρα να το υλοποιω.... περιεργο αληθινο... δηλαδη καθομαι σκεφτομαι ωραια πραγματα που μου αναπτερωνουν το ηθικο .. αλλα μενω εκει.. πχ πρεπει να παω για δουλεια.. θελω αλλα δεν το κανω.. οταν σκεφτομαι οτι πρεπει να παω για δουλεια και να βαλω ενα προγραμμα στην ζωη μου με ποιανει ενα πνιξιμο και ενα πραγμα σαν κριση πανικου... με αποτελεσμα να μην προχωρω...
    εχεις κανενας αποψη?
    "πρέπει να πας για δουλειά".. Ίσως αυτή η πρόταση να είναι και ο λόγος που νιώθεις έτσι κάθε φορά που το σκέφτεσαι.
    Αν αποφασίσεις να πας δουλεια επειδή το θες πραγματικά τότε θα δεις ότι τα όνειρα είναι καλύτερα όταν γίνονται πραγματικότητα.
    Σκέψου τους λόγους που θες να πας δουλεια...είναι ένα καλό κίνητρο

  12. #687
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Οι γρατσουνιές στην ψυχή , δεν γίνονται με τα νύχια...
    Γίνονται με τα λόγια....
    Γίνονται με τις λάθος χειρονομίες....και μερικές φορές με τις παρατεταμένες σιωπές.

  13. #688
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Χόρτασαν οι άνθρωποι από
    σχεδόν συναισθήματα.

    Χόρτασαν
    κι από αν,
    κι από ίσως,

    και από παραλίγο...

  14. #689
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    "πρέπει να πας για δουλειά".. Ίσως αυτή η πρόταση να είναι και ο λόγος που νιώθεις έτσι κάθε φορά που το σκέφτεσαι.
    Αν αποφασίσεις να πας δουλεια επειδή το θες πραγματικά τότε θα δεις ότι τα όνειρα είναι καλύτερα όταν γίνονται πραγματικότητα.
    Σκέψου τους λόγους που θες να πας δουλεια...είναι ένα καλό κίνητρο
    για σου γιωργο.... κατεληξα στο συμπερασμα οτι δεν φταιω εγω για την κατασταση μου φταινε οι τοξικοι γονεις....

  15. #690
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    για σου γιωργο.... κατεληξα στο συμπερασμα οτι δεν φταιω εγω για την κατασταση μου φταινε οι τοξικοι γονεις....
    Καλησπέρα Ηλία.. Χαίρομαι που είσαι καλα, μεταφέρω το ποστ σου στο θέμα που άνοιξες... Για να είναι όλα μαζεμένα εκεί και για να μην χαλάμε το θέμα εδώ

Page 46 of 61 FirstFirst ... 36444546474856 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γελαστε ελευθερα...
    By tzina2012 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 12-06-2016, 20:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •