Εκφραστειτε ελευθερα!!! - Page 49
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 49 of 61 FirstFirst ... 39474849505159 ... LastLast
Results 721 to 735 of 903
  1. #721
    hlias1988
    Guest
    οκ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #722
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    το θεωρω "τεμπελια" του ευατου να χαιρεσε με την δυστυχια του ανθρωπου...και αντι να βελτιωσεις τον ευατο σου...
    δεν ξερω γιατι το ειπα...ως κοτσομπολιο δεν ξερω... δεν μπορω να με καταλαβω μερικες φορες....συγνωμη...
    Ηλία μου μην κατηγορείς τον ευατο σου .Όταν δημοσιεύσει κάτι κάποιος εδώ μέσα δεν μπορείς να ξέρεις τι συγκεκριμένο πραγμα έχει στο μυαλό του...
    Οπότε είναι απολύτως φυσιολογικό να το παρεξηγήσεις γιατί είναι αδύνατον να ταυτίζεται με το δικό του σκεπτικό...

    Και εγώ όταν το διάβασα το συγκεκριμένο με κλωτσισε παρά πολύ....μετά την πρώτη αντίδραση όμως έρχεσαι και βάζεις λιγάκι την λογική σε όλο αυτό.
    Λες είναι δυνατόν ο Γιώργος και ο κάθε Γιώργος εδώ μέσα να εννοεί κάτι τέτοιο?έχει δώσει τέτοια δείγματα γραφής ?Να χαίρετε με την δυστυχια του άλλου?
    Άρα αυτόματα όλο αυτό που σκέφτεσαι ακυρώνεται και καταλαβαίνεις ότι μάλλον κάτι άλλο ήθελε να πει .

    Ας μην αντιδρούμε με την πρώτη σκέψη μας ,ας τα φιλτράρουμε και δεύτερη και τρίτη φορά κάποια πράγματα και σίγουρα οι αντιδράσεις μας θα είναι πιο εύστοχες
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #723
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ηλία μου μην κατηγορείς τον ευατο σου .Όταν δημοσιεύσει κάτι κάποιος εδώ μέσα δεν μπορείς να ξέρεις τι συγκεκριμένο πραγμα έχει στο μυαλό του...
    Οπότε είναι απολύτως φυσιολογικό να το παρεξηγήσεις γιατί είναι αδύνατον να ταυτίζεται με το δικό του σκεπτικό...

    Και εγώ όταν το διάβασα το συγκεκριμένο με κλωτσισε παρά πολύ....μετά την πρώτη αντίδραση όμως έρχεσαι και βάζεις λιγάκι την λογική σε όλο αυτό.
    Λες είναι δυνατόν ο Γιώργος και ο κάθε Γιώργος εδώ μέσα να εννοεί κάτι τέτοιο?έχει δώσει τέτοια δείγματα γραφής ?Να χαίρετε με την δυστυχια του άλλου?
    Άρα αυτόματα όλο αυτό που σκέφτεσαι ακυρώνεται και καταλαβαίνεις ότι μάλλον κάτι άλλο ήθελε να πει .

    Ας μην αντιδρούμε με την πρώτη σκέψη μας ,ας τα φιλτράρουμε και δεύτερη και τρίτη φορά κάποια πράγματα και σίγουρα οι αντιδράσεις μας θα είναι πιο εύστοχες
    ενταξη μαριλου!!!

  4. #724
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ηλία μου μην κατηγορείς τον ευατο σου .Όταν δημοσιεύσει κάτι κάποιος εδώ μέσα δεν μπορείς να ξέρεις τι συγκεκριμένο πραγμα έχει στο μυαλό του...
    Οπότε είναι απολύτως φυσιολογικό να το παρεξηγήσεις γιατί είναι αδύνατον να ταυτίζεται με το δικό του σκεπτικό...

    Και εγώ όταν το διάβασα το συγκεκριμένο με κλωτσισε παρά πολύ....μετά την πρώτη αντίδραση όμως έρχεσαι και βάζεις λιγάκι την λογική σε όλο αυτό.
    Λες είναι δυνατόν ο Γιώργος και ο κάθε Γιώργος εδώ μέσα να εννοεί κάτι τέτοιο?έχει δώσει τέτοια δείγματα γραφής ?Να χαίρετε με την δυστυχια του άλλου?
    Άρα αυτόματα όλο αυτό που σκέφτεσαι ακυρώνεται και καταλαβαίνεις ότι μάλλον κάτι άλλο ήθελε να πει .

    Ας μην αντιδρούμε με την πρώτη σκέψη μας ,ας τα φιλτράρουμε και δεύτερη και τρίτη φορά κάποια πράγματα και σίγουρα οι αντιδράσεις μας θα είναι πιο εύστοχες
    Μα στην ουσία αυτό που κατάλαβε ο Ηλίας λέει.. Εγώ το είδα αλλιώς γι'αυτό και το έβαλα..

  5. #725
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μα στην ουσία αυτό που κατάλαβε ο Ηλίας λέει.. Εγώ το είδα αλλιώς γι'αυτό και το έβαλα..
    Κάτσε μπερδεύτηκα τώρα ..
    Πως το είδες δηλαδή?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #726
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κάτσε μπερδεύτηκα τώρα ..
    Πως το είδες δηλαδή?
    Ότι θα ήταν καλό να λέμε ευχαριστώ για αυτά που έχουμε..
    Αυτό που λέει όμως είναι ότι είδε το χειρότερο ("χωρίς πόδια" ) και εκτίμησε αυτά που έχει.
    Το αναλύσαμε περισσότερο από όσο έπρεπε, ήταν λάθος που το έβαλα.
    Last edited by george1520; 16-09-2020 at 19:51.

  7. #727
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ότι θα ήταν καλό να λέμε ευχαριστώ για αυτά που έχουμε..
    Αυτό που λέει όμως είναι ότι είδε το χειρότερο ("χωρίς πόδια" ) και εκτίμησε αυτά που έχει.
    Το αναλύσαμε περισσότερο από όσο έπρεπε, ήταν λάθος που το έβαλα.
    Οκ το ίδιο λέμε !απλώς ήταν τόσο ατυχές η συγκεκριμένη φράση που σε οδηγούσε σε λάθος συμπεράσματα .
    Όλα καλά!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #728
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Νομιζω το ιδιο λετε, ακομα και το παραδειγμα του αλλου που βγηκε γυμνος ειναι το ιδιο. Κανεις δεν ειπε οτι χαρηκε με τη δυστυχια του, απλως σε κανει να εκτιμας οσα εχεις. Δεν σημαινει βεβαια οτι δεν προσπαθεις να αποκτησεις και αλλα οπως φαινεται απο την πορεια του Ζινταν που θεωρειτε απο τους πολυ πλουσιους του πλανητη και διασημος.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #729
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Βγες, γέλασε, μέθυσε, κλάψε, κάνε τρέλες. Ζήσε…

    Βίωσε έντονα και αυθεντικά κάθε συναίσθημά σου. Πάρε τα ηνία της ζωής σου στα χέρια σου και μην περιμένεις τίποτα από κανέναν. Μην προσμένεις το νόημα της ζωής σου από ξένες υπάρξεις. Να μην αρκείσαι στο λίγο. Σου αξίζει το μέγιστο. Μην επαναπαύεσαι στα μέτρια και χλιαρά. Να ψάχνεις πάντα τα πιο έντονα και τα πιο δυνατά.

    Μη χαραμίζεις τη ζωή σου κάνοντας απολογισμούς. Μη σπαταλάς τις ώρες σου μετρώντας απώλειες. Πάψε να υπολογίζεις xαρές και λύπες. Μην ψηλαφίζεις αποτυπώματα που άφησαν στην ψυχή σου όσοι αγάπησες. Μη μένεις κολλημένος σε ανθρώπους και καταστάσεις. Προχώρησε στα καλύτερα που σε περιμένουν. Να μην αφήνεις ανοιχτούς λογαριασμούς με το παρελθόν σου. Καταστρέφεις το μέλλον σου. Και μην αθροίζεις όλες τις πληγές σου κάθε φορά που μία καινούργια αιμορραγεί. Να μάθεις να μην κρατάς λογαριασμούς στις ανθρώπινες σχέσεις. Να μην προσθέτεις αυτούς που έρχονται και να μην αφαιρείς αυτούς που φεύγουν από τη ζωή σου. Δεν επιδέχονται μέτρο τα συναισθήματα. Δε μετριέται ο πόνος και η στεναχώρια με αριθμούς. Δεν υπολογίζονται με την ποσότητα τα όμορφα και τα ωραία. Δε ζυγίζονται οι δυσκολίες και τα βάσανα. Δεν έχουν ένταση οι χαρές και οι λύπες.

    Μη βάζεις τη ζωή σου στην αναμονή. Βγες μέχρι το ξημέρωμα. Κάνε βόλτες μέχρι το χάραμα. Συνάντησε φίλους παλιούς και αγαπημένους. Κάνε καινούργιες συμπάθειες και γνώρισε νέους ανθρώπους. Γύρισε στα σοκάκια της γης και διασκέδασε το ταξίδι σου. Να γελάς μέσα από την καρδιά σου. Να κλαις ολονυχτίς και να αφήνεις την ανατολή του ήλιου να στεγνώνει τα δάκρυά σου. Να τραγουδάς στα έρημα δρομάκια τη μοναξιά σου. Μέθυσε τους πόνους σου και γλέντησέ τους. Αλήτευσε τα δύσκολά σου και κέρασέ τους από τον τσαμπουκά σου. Φώναξε με όλο σου το ‘’είναι’’ και εκτονώσε το θυμό σου. Μην καταπιέζεις τα συναισθήματά σου και μην τα πνίγεις. Ζήσε έντονα την κάθε στιγμή σου. Στύψε την τρέλα σου μέχρι τις τελευταίες σταγόνες της και απόλαυσε τη δροσερή της γεύση. Γιατί, όλα ανατρέπονται σε αυτό τον κόσμο και όλα αναθεωρούνται. Άνθρωποι, σκέψεις, συναισθήματα, χαρακτήρες, καταστάσεις ζωής, όλα αλλάζουν μάτια μου.

    Μία σύντομη βόλτα στη γειτονιά του κόσμου η ζωή μας, γι’ αυτό άδραξε τις μέρες. Ζήσε στα άκρα. Μη φοβάσαι τις δυσκολίες της. Αντιμετώπισέ τις. Μη σε τρομάζει ο αγώνας επιβίωσης. Κέρδισέ τον. Μη δειλιάζεις μπροστά στα εμπόδια. Υπερπήδησέ τα. Μη σταματάς μπροστά στις δυσκολίες. Ξεπέρασέ τις. Μην αναλώνεις και μη σκορπίζεις τον εαυτό σου. Προστάτευσέ τον. Και μην περιμένεις τις ευκαιρίες, δημιούργησε τις.

    Πάψε να στεναχωριέσαι γι’ αυτά που πέρασαν. Μην κλαις γι’ αυτά που δεν έγιναν. Μην περιμένεις πια αυτούς που δε γύρισαν. Μη μεμψιμοιρείς για όσα έζησες. Σταμάτα να απαριθμείς όσα έδωσες, πόσα πήρες και πόσα άξιζες. Μην ψάχνεις αιτίες και αφορμές για τις λάθος σου επιλογές.

    Ζήσε… Μπες στο βαγόνι της ζωής σου και απόλαυσε το ταξίδι, γιατί δεν έχει εισιτήριο επιστροφής και δεν εξαργυρώνονται τα ναύλα.

    Της Λίτσας Φιλίππου.

    Διαβάστε το κάθε φορά που δεν είστε καλά ,κάθε φορά που κάτι πάει λάθος ........βοηθάει πάρα πολύ !Το διαβάζεις ξανά και ξανά μέχρι που το πιστεύεις κόπια στιγμή !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #730
    hlias1988
    Guest
    νιωθω οτι και εγω θα ηθελα να πω πολλα πραγματα για την ζωη μου και για τα βιωματα μου ως διδαγματα. αλλα..
    δεν εχω που να τα πω..
    σε αυτους που παω να μιλησω δεν εχουν χρονο...
    γενικα δεν εχω κανεναν.....
    η δεν θελουν να ακουσουν.......

  11. #731
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #732
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Και στο τέλος...
    Έμειναν γυμνά τα συναισθήματα,
    άδεια η ψυχή μας
    και γεμάτο εγωισμό το παρόν μας.

    .. Γιάννης Κουμαριανός.

  13. #733
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,364


    "Κάπου νυχτώνει
    κι ο ήλιος παγώνει,
    χάνεται ο δρόμος
    και που να σταθώ;

    Κάπου βραδιάζει
    μην κλαις, δεν πειράζει
    πες πως τελειώνει
    ο κόσμος εδώ..."

    Και μαζί με τον ήλιο παγώνει κι η ψυχή μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #734
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Και σένα, αν με τα τόσα που περάσαμε
    τίποτα μέσα σου δε σακατεύτηκε,
    μην πολυκαμαρώνεις.
    Ίσως
    δεν είχες τίποτε να διακινδυνεύσεις.

    .. Τίτος Πατρίκιος

  15. #735
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Καλημερα και καλο μας μήνα
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 49 of 61 FirstFirst ... 39474849505159 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γελαστε ελευθερα...
    By tzina2012 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 12-06-2016, 20:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •