Εκφραστειτε ελευθερα!!! - Page 53
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 53 of 60 FirstFirst ... 3435152535455 ... LastLast
Results 781 to 795 of 890
  1. #781
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    εκφαρομενος ελευθερα οπως μας παροτρυνει το συγκεκριμενο θρεντ , εχω να γραψω τα εξεις ανεξαρτητα με τα ποσοι και εαν τα διαβασουν ,εχουν ομως σχεση με την φυση του φορουμ.
    Η δικη μας η εποχη ειναι απο τις πρωτες γενιες οπου οι ψυχικες ασθενιες εχουν πλεον περασει ξεκαθαρα σε ολους τους κλαδους της οργανωμενης κοινωνιας ως αναγνωρησμενες ασθενιες.Απο την ιατρικη πρωτα απο ολα, οπου λογικο ειναι να φερει την πρωτια και την ευθινη ,στην εκτελεστικη εξουσια και στις κοινωνικες παροχες εχωντας δλδ αναγνωρησει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τους συνανθρωπους μας με ψυχικες αναπηριες.Μετα ειναι η δικαστικη οπου υπαρχουν πλεον νομοι ξεκαθαρα οπου αναφερουν οτι ενας ανθρωπος ενδεχεται να υπαρξει παραβατης του νομου χωρις να ειναι με πλυρη συνειδηση των πραξεων του, χωρις να ξερει οτι πρατει κατις το κακο, οτι ενδεχεται δλδ αυτος ο ανθρωπος να ειναι αρρωστος, αρα θα πρεπει και πλεον υπαρχουν οι εξετασεις απο ειδικους .
    Περασαν πολλα χρονια για να γινουν ολα αυτα, χαθηκαν πολλες ζωες αδικα , πολλες ψυχες βασανηστικαν μεσα σε κολαστηρια ,σε συνθηκες χειροτερα και απο φυλακες! Ποσοι ανθρωποι εζησαν με το στιγμα του "τεμπελη" ενω ειχαν καταθλιψη, ποσοι συνανθρωποι μας αυτοκτωνησαν κατω απο την πικρα και τον ξεφτυιλισμο που ζουσαν απο την κοινωνια επειδη ειχαν καποια αλλη ψυχικη παθιση οπου η κοινωνια ελεγε οτι την κανουν επειδη ετσι γουσταρουν, επειδη τους αρεσει! λες και υπαρχει καποιος που ειναι υγειες ψυχικα και θελει να τον εχουν στην "απεξω" η να τον κοροιδευουν! Ειμαστε απο τους πρωτους λοιπον οπου ζουμε την μεταλαξη, βεβαια ακομα δεν ειναι ολοκληρωτικη και την βλεπουμε γυρο μας, την βλεπομε παντου οταν ο κοσμος ακομα δειχνει ρατσισμο σε τετοια προβληματα.Οταν ακομα και οι γιατροι !συνηθως μεγαλης ηλικιας - αυτο που το αναφεραι ο δικος μου ο ψυχιατρος - οτι μερικοι συναδελφοι του δυσκολευοντε να δεχτουν οτι η πολυτοξικομανια ειναι αρρωστια και απλα προσπαθουν με υποκρισια να κρυφτουν διοτις φοβουντε μην τους παρουν χαμπαρι αφου ειναι δεδομενη ασθενια ,αναγνωρισμενη και αυτη οπως οι αλλες.

  2. #782
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    οτι δεν σε σκοτωνει.................................. .......δεν σεχει κανει να περασεις το οριο σου, ολοι εχουμε ορια ......

  3. #783
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Με αφορμη ενος σημερινου ¨διαλόγου ¨μου ηρθε στο μυαλο ο εξης μυθος του Αισωπου ....


    Σύμφωνα με την ιστορία, ένας βάτραχος και ένας σκορπιός εμφανίστηκαν ταυτόχρονα στην όχθη ενός ποταμού. Καθώς ο βάτραχος ετοιμαζόταν να πηδήξει στο ποτάμι και να κολυμπήσει στην άλλη όχθη, τον πλησιάζει ο σκορπιός και του λέει “βάτραχε, βλέπω ότι πρόκειται να πηδήξεις στο ποτάμι και να κολυμπήσεις στην άλλη όχθη.”

    “Σωστά”, του λέει ο βάτραχος.

    Οπότε ο σκορπιός, ζητάει μία χάρη από τον βάτραχο… “Ξέρεις, θα ήθελα κι εγώ να περάσω στην άλλη όχθη, αλλά δυστυχώς είμαι σκορπιός και δεν μπορώ να κολυμπήσω. Θα είχες την καλοσύνη να με αφήσεις να ανέβω στην πλάτη σου και να περάσουμε μαζί απέναντι; Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν με περνούσες στην άλλη όχθη.”

    Ο βάτραχος κοίταξε τον σκορπιό και του είπε “Όχι βέβαια. Είσαι σκορπιός και οι σκορπιοί τσιμπάνε και σκοτώνουν τους βατράχους. Άμα σε πάρω στην πλάτη μου, θα με τσιμπήσεις και θα πεθάνω. Δεν υπάρχει περίπτωση!”

    Και του λέει ο σκορπιός “Περίμενε μισό λεπτό. Δεν σκέφτεσαι σωστά. Αν σε τσιμπήσω καθώς περνάμε το ποτάμι, σίγουρα θα πεθάνεις εσύ, αλλά θα πεθάνω κι εγώ, μιας και δεν ξέρω να κολυμπάω. Θα πνιγώ. Θα ήταν χαζομάρα. Δεν έχω σκοπό να κάνω κάτι τέτοιο. Εγώ απλά θέλω να περάσω στην άλλη πλευρά του ποταμού.”

    Το σκέφτεται για λίγο ο βάτραχος, και λέει “Λογικό μου ακούγεται. Ανέβα”

    Οπότε ανεβαίνει ο σκορπιός στην πλάτη του βατράχου και αρχίζει να κολυμπάει στο ποτάμι.

    Και όπως ήταν φυσιολογικό, κάποια στιγμή ο σκορπιός τσιμπάει τον βάτραχο. Καθώς πρόκειται να πνιγούν και οι δύο, ο βάτραχος δεν μπορεί να πιστέψει τι συνέβη, οπότε λέει λοιπόν στον σκορπιό. “Γιατί το έκανες αυτό; Θα πεθάνω εγώ, αλλά θα πεθάνεις κι εσύ. Γιατί το έκανες αυτό;!”

    Και ο σκορπιός του απαντάει, “Μα γιατί είμαι σκορπιός.ειναι στη φυση μου "


    Οποτε δεν κραταμε κακια ,κραταμε ΑΠΌΣΤΑΣΗ ....Δεν γινομαστε ιδιοι με αυτους ,τοξικοι.

    Αυτη ειναι η διαφορα που κρινει το επιπεδο ενος ανθρώπου
    Το δηλητήριο αυτοι που το εχουν το εχουν για παντα μεσα τους .Οσο και να προσποιηθούν με την πρωτη ευκαιρια το εκτοξευόουν .

    Γι αυτο οταν τους κρατας σε αποσταση οσο δηλητηριο και να εκτοξευουν ουτε καν σε αγγιζει γιατι πολυ απλα δεν μπορουν να σε φτασουν και αυτο τους κανει ακομα περισσοτερο τοξικους απο οσο ειναι ηδη
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #784
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Το καλο με σενα ρε μαριλου ειναι οτι τα ξερεισ ολα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #785
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Πάει και η σημερινή μέρα, τα ίδια και τα ίδια η ίδια ρουτίνα. Το πρωί ξύπνησα έφαγα ένα ελαφρύ πρωινό που μου έφερε η υπηρεσία στο κρεβάτι, 5 κρουασάν γαλλικό καφέ, 10 φέτες μαρμελάδα με βούτυρο, 10 τυροπιτάκια και 10 σπανακοπιτακια. Πήγα τουαλέτα, έπλυνα τα δόντια μου με οδοντόκρεμα EYM. Διάβασα τα νέα από το χρηματιστήριο, έκανα και μια επένδυση 10.000.000 ευρώ σε μια Γερμανική τράπεζα. Φόρεσα το κοστούμι την γραβάτα μου και τα παπούτσια που αγόρασα προχθές με 1.000 ευρώ και εκεί που πάω να ανοίξω την πόρτα χτυπάει το τηλέφωνο και ήταν η πριγκίπισσα Καρολίνα του Μονακό, ήθελε να με καλέσει για δείπνο Κυριακή βράδυ αλλά αρνήθηκα λόγο survivor. Ανοίγω την πόρτα βγαίνω από το σπίτι ανοίγω το γκαράζ και βγάζω το κλειδί από την Πόρσε αλλά είχα ξεχάσει ότι ο μπάτλερ την πήρε για πλύσιμο, οπότε παίρνω την Φεράρι μου πηγαίνω μπαίνω μέσα στο ιδιωτικό μου τζέτ κουρασμένος από την πτήση μακρινό και το ταξίδι ανοίγω μια σαμπάνια για να χαλαρώσω μου έρχεται ενημέρωση ότι τα χρήματα μου στην Ελβετική τράπεζα που είχα επενδύσει, εκτός της Γερμανικής αυξήθηκαν κατά 30.000.000 ευρώ. Φτάνω λοιπόν στην Βρετανία εκεί με περιμένει μια λιμουζίνα αστυνομία και πολύ δημοσιογράφοι. Σε λίγα λεπτά φτάνω στο παλάτι της βασίλισσας Ελισάβετ όπου με υποδέχτηκε η ίδια με μάσκα, τηρήθηκαν όλα τα μέτρα προστασίας, γευματισαμε, αστακό είχε κυρίως το μενού και πολλά άλλα εκλεκτά. Μετά από δύο ώρες έφυγα πήρα πάλι το ιδιωτικό μου τζέτ ααα ξέχασα αγορά και την ομάδα της Τσέλσι, οπότε γύρισα τώρα κουρασμένος και είμαι έτοιμος για ύπνο. Τα ίδια και τα ίδια βαρεμάρα. Εσείς πώς τα περάσατε;;;

  6. #786
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Το καλο με σενα ρε μαριλου ειναι οτι τα ξερεισ ολα
    Χαχαχα!
    Καλημέρα καλέ μου elis !!

    Άλλος θα έλεγε το κακό με εμένα

    Ελπίζω να είσαι καλά χάθηκες !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #787
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Καλημερα αγαπημενη μαριλου σε λατρευω αλλα οταν γραφω πολλα μου ερχετε ενταση κ γραφω βλακειεσ μη δινεισ σημασια εσυ να ξερεισ οτι με αρεσουν αυτα που γραφεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #788
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Καλημερα αγαπημενη μαριλου σε λατρευω αλλα οταν γραφω πολλα μου ερχετε ενταση κ γραφω βλακειεσ μη δινεισ σημασια εσυ να ξερεισ οτι με αρεσουν αυτα που γραφεισ
    Χαχαχ!
    Α βρε elis ,όλοι λίγο πολύ ο καθένας μας τις "βλακείες " του γράφει κατά καιρούς .
    Το θέμα είναι όμως όταν αυτές οι κουβέντες έρχονται από καλοπροεραιτους ανθρώπους σαν και εσένα μόνο παρεξηγισιμες δεν είναι να το ξέρεις αυτό ,τουλάχιστον αυτό συμβαινει από την πλευρά μου !

    Μην χάνεσαι !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #789
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Οκ μαριλου μου θα προσπαθησω να μη χανομαι !!!!!
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #790
    Καλημέρα. Τι καλημέρα; Καλησπέρα!

    Έχω να πω ότι η ζωή είναι σκατά. Είναι μπουρδέλο.

    Γι αυτό και τη γουστάρω πολύ!

  11. #791
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Μπρουταλ φιλε μολισ ξυπνησεσ συγχαρητηρια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #792
    Όχι και μόλις ρε συ!

  13. #793
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Μετα πρεπει να πεισ οι ανθρωποι ειναι σκατα κ βραζουμε στο ιδιο καζανι ενδεχομενωσ μπορει δηλαδη να ειναι τησ κολασησ το καζανι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #794
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μετα πρεπει να πεισ οι ανθρωποι ειναι σκατα κ βραζουμε στο ιδιο καζανι ενδεχομενωσ μπορει δηλαδη να ειναι τησ κολασησ το καζανι

    Μου την πέφτεις; Θες να με κάνεις να σ' ερωτευτώ;

    Ακριβώς αυτό που είπες!

  15. #795
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Σε οσεσ εχω πει live κατι τετοια νομιζουν οτι τισ παρακολουθω γτ εχω μια σκατοφατσα σα γεωργιανοσ καταδικοσ ειμαι αγροτησ κ εχω οικογενεια η γυναικα μου ειναι εδω μεσα καπου κ μενω με τα παιδια τα οποια αχρηστο με ανεβαζουν αχρηστο με κατεβαζουν πωσ θεσ να ειμαι καλα αν θεσ να σε συγχωρησει ο θεοσ κανε παιδια εγω αρχισα το καπνισμα απο τα 20 τουσ κ μετα αυτα απο το μετωπο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 53 of 60 FirstFirst ... 3435152535455 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γελαστε ελευθερα...
    By tzina2012 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 12-06-2016, 21:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •