Κεφαλι και επιπτωσεις αγχους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    5

    Κεφαλι και επιπτωσεις αγχους

    Καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα.
    Αναζητωντας πληροφοριες στο διαδικτυο για καποια συμπτωματα επεσα πανω σε αυτο το φορουμ ...που ομολογω δεν ειχα ανακαλυψει γιατι κατα καποιο τροπο ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου οτι δεν θα ξανα πεσω σ αυτον τον παρανοικο συμβουλατορα που λεγεται ιντερνετ.

    Απο τις αρχες Αυγουστου νιωθω κατι περιεργους πονοκεφαλους που εντοπιζονται μονο στην δεξια πλευρα το κρανιου (οχι ολη μερα και καθε μερα) ερχονται και φευγουν μετα την ληψη παυσιπονου....
    και τις τελευταιες μερες εχουν αρχισει να ῾περπατανε μηρμυγκακια᾽ στο μισο μου προσωπο που οσο πανε φτανουν μεχρι σαγονι και χειλια. Επισης νιωθω σα να καιει η δεξια μου πλευρα ενω αντιλαμαβανομαι οτι η θερμοκρασια μου ειναι η ιδια κι απο τα δυο μου μαγουλα.
    Ετσι επεσα επανω σους ομοιοπαθουντες και ειδα οτι αυτο μπορει να ειναι και ψυχοσωματικο. Δεν χρειαζεται να επισημανω οτι ειμαι ενα νοσοφοβικο ατομο ...που ομως θελω να πιστευω συνεχιζω να ζω θαβοντας αυτους τους φοβους διοτι δεν μπορω να βλεπω πια τους γυρω μου να με αποπαιρνουν. Ετσι τα εχω θαψει ολα και το παιζω ζητω η τρελα....
    Οποιος θελει κι εχει παρομοια συμπτωματα ας με βοηθησει.
    Περιεργους πονοκεφαλους τσιμπηματακια μηρμυγκιασμα και αισθημα καυσους....

    Ευχαριστω ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by True lie View Post
    Καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα.
    Αναζητωντας πληροφοριες στο διαδικτυο για καποια συμπτωματα επεσα πανω σε αυτο το φορουμ ...που ομολογω δεν ειχα ανακαλυψει γιατι κατα καποιο τροπο ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου οτι δεν θα ξανα πεσω σ αυτον τον παρανοικο συμβουλατορα που λεγεται ιντερνετ.

    Απο τις αρχες Αυγουστου νιωθω κατι περιεργους πονοκεφαλους που εντοπιζονται μονο στην δεξια πλευρα το κρανιου (οχι ολη μερα και καθε μερα) ερχονται και φευγουν μετα την ληψη παυσιπονου....
    και τις τελευταιες μερες εχουν αρχισει να ῾περπατανε μηρμυγκακια᾽ στο μισο μου προσωπο που οσο πανε φτανουν μεχρι σαγονι και χειλια. Επισης νιωθω σα να καιει η δεξια μου πλευρα ενω αντιλαμαβανομαι οτι η θερμοκρασια μου ειναι η ιδια κι απο τα δυο μου μαγουλα.
    Ετσι επεσα επανω σους ομοιοπαθουντες και ειδα οτι αυτο μπορει να ειναι και ψυχοσωματικο. Δεν χρειαζεται να επισημανω οτι ειμαι ενα νοσοφοβικο ατομο ...που ομως θελω να πιστευω συνεχιζω να ζω θαβοντας αυτους τους φοβους διοτι δεν μπορω να βλεπω πια τους γυρω μου να με αποπαιρνουν. Ετσι τα εχω θαψει ολα και το παιζω ζητω η τρελα....
    Οποιος θελει κι εχει παρομοια συμπτωματα ας με βοηθησει.
    Περιεργους πονοκεφαλους τσιμπηματακια μηρμυγκιασμα και αισθημα καυσους....

    Ευχαριστω ....
    Αίσθημα καυσους έχω κάθε φορά που βρίσκομαι μέσα σε πολύ κόσμο η τις στιγμές που με πιάνουν κρίσεις άγχους. Σε γιατρό πηγές; εξετάσεις έχεις κάνει; άσχημο πράγμα το άγχος και όλα όσα σου δημιουργεί.
    Καλός ήρθες.

    Εστάλη από HUAWEI VNS-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    5
    Καλως σας βρηκα ge0rge....

    Ακομα δεν εχω δει καποιον γιατρο.... εχω μονο μια μαγνητικη εγκεφαλου καθαρη η οποια εγινε τον προηγουμενο Μαρτιο παλι για πονοκεφαλους...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by True lie View Post
    Καλως σας βρηκα ge0rge....

    Ακομα δεν εχω δει καποιον γιατρο.... εχω μονο μια μαγνητικη εγκεφαλου καθαρη η οποια εγινε τον προηγουμενο Μαρτιο παλι για πονοκεφαλους...
    Αγαπητή φίλη για αρχή πρέπει να σε δει γιατρός. Τα συμπτώματα που περιγράφεις τα έχει το 70 της 100 του φόρουμ. Παρόλα αυτά οι περισσότεροι έχουν ψαχτεί παθολογικά πριν αρχίσουν να ασχολούνται με το ψυχολογικό κομμάτι. Δεν έχω σε καμία περίπτωση σκοπό να σε τρομάξω αλλά να σου πω πια είναι η σωστή σειρά τον πραγμάτων, κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα.

    Εστάλη από HUAWEI VNS-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    5
    ge0rge ....εχεις απολυτο δικιο....

    απλα το τριπακι παλι με τους γιατρους με σκοτωνει.
    Δευτερα κανονισα να μιλησω με νευρολογο....

Similar Threads

  1. Επιπτώσεις του άγχους και στην όραση???
    By nikos04 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 12-04-2020, 21:30
  2. αμα πεις πραγματα-επιπτωσεις
    By deleted_member27-11-2015 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 11-08-2015, 14:01
  3. αποτομη πτωση απο το ροζ συννεφακι....και επιπτωσεις
    By ζαχμπι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 15-12-2012, 20:29
  4. \'Αγχος κ επιπτώσεις
    By Konstantinoss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 15-10-2010, 12:59
  5. Επιπτωσεις αγχους..
    By Ifigeneia24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 07-05-2006, 12:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •