Θλίψη- μελαγχολία μετα από ερωτικο "παιχνίδι"
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9

    Θλίψη- μελαγχολία μετα από ερωτικο "παιχνίδι"

    Καλησπέρα ;) Ειμαι 20 ετών και δεν εχω προχωρήσει σε σεξουαλικη επαφή ακόμη . Αυτο οφείλεται στο οτι δεν έτυχε να βρω κάποιον που να μου αρεσει τοσο ώστε να γινει και να ειναι αμοιβαία η επιθυμία . Εδω και λιγο καιρο βγαίνω με ενα παιδι που μου αρεσει και πιςτευω πως θα μπορούσε να συμβεί με αυτον . Πρόσφατα βρεθήκαμε στο σπιτι του και κάναμε μονο προκαταρκτικά , οχι ομως σεξ. Ωστόσο εγω μετα απο αυτο ενιωσα κάπως αςχημα . Αισθανόμουν δηλαδη θλίψη, μελαγχολία και κάπως σαν ενοχές, δε ξερω γιατι. Σα να μην ενιωθα άνετα με ο,τι συνέβη. Και εχω παραξενευτεί παρα πολυ για αυτο το συναισθημα , γιατι θα επρεπε να νιώθω ομορφα , παρόλα αυτα εγω νιώθω πολυ ασχημα με τον εαυτό μου.

  2. #2
    Miliva21
    Guest
    Καλημερα...
    Μηπως το παιδι αυτο εντελει δεν σου αρεσε τοσο πολυ για να κανεις κατι μαζι του?....συνηθως οταν εισαι ερωτευμενη ή σου αρεσει καποιος πολυ..το απολαμβανεις κ δεν νιωθεις ασχημα...

    Σκεφτηκες οτι μπορει να φταιει το γεγονος οτι δεν εισαι ακομα ετοιμη? Και οτι το αγορι αυτο δεν ειναι το καταλληλο για σενα...? Λες οτι βγαινετε λιγο καιρο....μηπως δεν σου αρεσει κατι στη προσεγγιση του ή μηπως υπαρχει κατι που δεν σε καλυπτει συναισθηματικα...και θα προτιμουσες να προχωρουσατε υπο αλλες συνθηκες ....? Εσυ γι αυτον τι νιωθεις? Σου το βγαζει εντονα να του δοθεις?....τον εμπιστευεσαι να ειναι ο πρωτος σου? Σε καλυπτει σε ολα?

    Εγω νομιζω οπως το περιγραφεις οτι προσπαθεις να πιεσεις τον εαυτο σου να κανει κατι με καποιον χωρις να ειναι η καταλληλη στιγμη και ουτε εκεινος να ειναι και ο καταλληλος γ σενα για μοιραστεις μαζι του τη πρωτη σου φορα.....

    Αντιθετως βλεπω ενα εντονο αγχος επειδη οπως λες εισαι 20 και δεν εχεις κανει ακομα σεξ...

    Για σκεψου....μηπως η επιθυμια σου να ολοκληρωθεις κ εσυ σαν γυναικα...να νιωθεις ιδια με τις φιλες σου...και να αποβαλεις οποιαδηποτε ταμπελα που μπορει να σε αποκαλεσει " ξενερωτη" ειναι μεγαλυτερη απο την επιθυμια σου για σεξ ....?

    Μη πιεζεσαι....και μη νιωθεις ασχημα που δεν εχεις ολοκληρωσει...το σωμα σου ανηκει...και δωστο εκει που νιωθεις ανετα...και σε αυτον που θα στο βγαλει....για να νιωσεις ωραια και να μη το μετανιωσεις...

    Καλο θα ηταν να μην επηρεαζεσαι απο φιλες σου .....ουτε απο τη κοινωνια και τα σημερινα προτυπα που γενικως επιβαλλουν ενα υπερσεξουαλικο στυλ γυναικας και περνουν το μηνυμα οτι " σημερα αν δεν το εχεις κανει μεχρι τα 16 δεν εισαι κουλ κ απελευθερωμενη".....
    Ζουμε στη δικτατορια της απελευθερωσης.....και καταπιεζουμε τον εαυτο μας και τα θελω μας ....και νιωθουμε μειονεκτικα αν δεν ταυτιζομαστε με αυτα που μας επιβαλλουν....σε τοσο ασχημο σημειο εχουμε φτασει.....
    Μην επηρεαζεσαι....δεν υπαρχει συγκεκριμενη ηλικια για σεξ και ειναι δικαιωμα σου να κανεις αυτο που θες στο σψμα σου και στη ζωη σου...

    Κανε υπομονη και θα ερθει και για σενα αυτη η στιγμη που θα θες να κανεις σεξ με καποιον που θα σου το βγαζει κ θα νιωθεις ανετα...

    Be cool ... :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Evi555 View Post
    Καλησπέρα ;) Ειμαι 20 ετών και δεν εχω προχωρήσει σε σεξουαλικη επαφή ακόμη . Αυτο οφείλεται στο οτι δεν έτυχε να βρω κάποιον που να μου αρεσει τοσο ώστε να γινει και να ειναι αμοιβαία η επιθυμία . Εδω και λιγο καιρο βγαίνω με ενα παιδι που μου αρεσει και πιςτευω πως θα μπορούσε να συμβεί με αυτον . Πρόσφατα βρεθήκαμε στο σπιτι του και κάναμε μονο προκαταρκτικά , οχι ομως σεξ. Ωστόσο εγω μετα απο αυτο ενιωσα κάπως αςχημα . Αισθανόμουν δηλαδη θλίψη, μελαγχολία και κάπως σαν ενοχές, δε ξερω γιατι. Σα να μην ενιωθα άνετα με ο,τι συνέβη. Και εχω παραξενευτεί παρα πολυ για αυτο το συναισθημα , γιατι θα επρεπε να νιώθω ομορφα , παρόλα αυτα εγω νιώθω πολυ ασχημα με τον εαυτό μου.
    καλημερα.
    την ωρα που εισασταν μαζι, σου αρεσε αυτο που γινοταν, αισθανοσουν ωραια και την θλιψη την ενοιωσες μετα, η δεν σου πολυαρεσε και η ολη φαση?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9
    @Miliva21 Σε ευχαριστω για την απαντηση σου ! Ηταν παρα πολυ βοηθητικό να θέσω στον εαυτό μου ολες αυτες τις ερωτησεις... το παιδι μου αρεσει αρκετα , πιςτευω πως απο τη στάση που εχει δείξει δε με θελει μονο για το σεξ αλλα και για παραπάνω, οπως ψάχνω και εγω . Ερωτευμένη οχι δεν ειμαι... και πιστευω σε αυτο ευθύνεται και εκείνος γιατι δεν ειναι τοσο γλυκός και τρυφερός μαζι μου, δηλαδη πολλες φορες εγω τπυ ζητάω να με παρει μια αγκαλια ή να μου δωσει ενα φιλί για Καληνυχτα οταν φευγω , πράγμα τα που τα θεωρώ αυτονόητα για κάποιον που του αρεσει μια κοπελα. Γι'αυτο και εγω δε μπορω να πω πως νιώθω έρωτα , γτ αυτες οι μικρές λεπτομεριες ειναι που θα σε κάνουν να νιώσεις ομορφα για κάποιον . Αυτο ειναι που δεν μου αρεσει στην προσέγγιση του... επίσης την ημερα που βρεθήκαμε στο σπιτι του προσπάθησε να γινει κατι παραπάνω και εγω τον σταματούσα γτ δεν ένιωθα άνετα και αντι να το σταματήσει το έκανε συνέχεια και προσπαθούσε να γινει κατι παραπάνω , κάνοντας με να νιώσω κάπως άβολα :/ Ενω ηταν η πρωτη φορα που βρισκόμασταν μόνοι μας σε σπιτι και πιςτευω κάναμε αρκετα πραγματα σαν πρωτη φορα , μετα ηταν κάπως απόμακρος και σκεπτικός. Μου ειπε μάλιστα οτι ξενερωσε πράγμα που με στεναχώρησε κάπως ... Ισως λόγω της αντιμετώπισης του ενιωσα λιγο αςχημα μετα

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9
    @Remedy και την ωρα που γινόταν η φαση ενιωθα κάπως άβολα, μου αρεσε βεβαια στην αρχη αλλα μετα απο λίγη ώρα ενιωθα λιγο άσχημα. Δεν ενιωθα καθολου άνετα παντως ... :/

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by Evi555 View Post
    @Miliva21 Σε ευχαριστω για την απαντηση σου ! Ηταν παρα πολυ βοηθητικό να θέσω στον εαυτό μου ολες αυτες τις ερωτησεις... το παιδι μου αρεσει αρκετα , πιςτευω πως απο τη στάση που εχει δείξει δε με θελει μονο για το σεξ αλλα και για παραπάνω, οπως ψάχνω και εγω . Ερωτευμένη οχι δεν ειμαι... και πιστευω σε αυτο ευθύνεται και εκείνος γιατι δεν ειναι τοσο γλυκός και τρυφερός μαζι μου, δηλαδη πολλες φορες εγω τπυ ζητάω να με παρει μια αγκαλια ή να μου δωσει ενα φιλί για Καληνυχτα οταν φευγω , πράγμα τα που τα θεωρώ αυτονόητα για κάποιον που του αρεσει μια κοπελα. Γι'αυτο και εγω δε μπορω να πω πως νιώθω έρωτα , γτ αυτες οι μικρές λεπτομεριες ειναι που θα σε κάνουν να νιώσεις ομορφα για κάποιον . Αυτο ειναι που δεν μου αρεσει στην προσέγγιση του... επίσης την ημερα που βρεθήκαμε στο σπιτι του προσπάθησε να γινει κατι παραπάνω και εγω τον σταματούσα γτ δεν ένιωθα άνετα και αντι να το σταματήσει το έκανε συνέχεια και προσπαθούσε να γινει κατι παραπάνω , κάνοντας με να νιώσω κάπως άβολα :/ Ενω ηταν η πρωτη φορα που βρισκόμασταν μόνοι μας σε σπιτι και πιςτευω κάναμε αρκετα πραγματα σαν πρωτη φορα , μετα ηταν κάπως απόμακρος και σκεπτικός. Μου ειπε μάλιστα οτι ξενερωσε πράγμα που με στεναχώρησε κάπως ... Ισως λόγω της αντιμετώπισης του ενιωσα λιγο αςχημα μετα
    "Μου ειπε μαλιστα οτι ξενερωσε"..καποιος που δεν σε θελει μονο για το σεξ δεν θα ξενερωνε ισα ισα θα ευχαριστιοταν το οτιδηποτε γινοταν. Λογικό να νιώσεις κάπως άσχημα. Εγω συμφωνώ με την απάντηση της Miliva21. Αμα δεν εισαι 100% σιγουρη μην προχωρησεις καν. Μονη σου λες κιολας οτι καποια πραγματα δεν σου αρεσουν σε αυτον!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9
    @gl08 ευχαριστω για την απαντηση ! Ναι συχνά δείχνει ξενερωμενος πράγμα που με κανει και εμενα πισω :/ δε δείχνει δηλαδη να "τρελαίνεται" κιολας για εμενα. Δε δείχνει γλυκός απέναντι μου ... να πει μια γλυκιά κουβεντα εστω :/ σκεφτομαι πως αν υπήρχε καποια αλλη κοπελα στο προσκήνιο που θα του έδινε πιο εύκολα και γρηγορα το σεξ , θα με ειχε αφήσει εμενα σίγουρα... επίσης σκεφτομαι πως εχει επιμείνει αρκετα μαζι μου και πως δε θα βρεθεί κανενας αλλος να με προσέξει ή να νιώσει κατι για εμενα ...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by Evi555 View Post
    @gl08 ευχαριστω για την απαντηση ! Ναι συχνά δείχνει ξενερωμενος πράγμα που με κανει και εμενα πισω :/ δε δείχνει δηλαδη να "τρελαίνεται" κιολας για εμενα. Δε δείχνει γλυκός απέναντι μου ... να πει μια γλυκιά κουβεντα εστω :/ σκεφτομαι πως αν υπήρχε καποια αλλη κοπελα στο προσκήνιο που θα του έδινε πιο εύκολα και γρηγορα το σεξ , θα με ειχε αφήσει εμενα σίγουρα... επίσης σκεφτομαι πως εχει επιμείνει αρκετα μαζι μου και πως δε θα βρεθεί κανενας αλλος να με προσέξει ή να νιώσει κατι για εμενα ...
    Εισαι 20 χρονων, το τελευταιο που σκεφτεσαι ειναι πολυ ακραιο. Να την αποβαλλεις τελειως τη σκεψη αυτη.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9
    Μιλάμε αρκετό καιρο και εχει ανοιχτεί ο ένας στον αλλο. Του εχω ανοίξει τη καρδια μου και του εχω πει πραγματα για μενα.. Αν σταματήσουμε να μιλάμε και τελειωςει ολο αυτο που εχουμε θα νιώσω παρα πολυ άδεια και κενή μεςα μου ... :/

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9
    Γενικα νιώθω οτι εχω καποια ψυχολογικά θεματα που με αποτρέπουν απο το να προχωρήσω ... εχω έντονη αρρωστοφοβια και υποχονδριαση και συχνά δε νιώθω άνετα με καποια πραγματα , οπως το οτι προσπαθούσε να με ακουμπήσει στα επίμαχα σημεία με γυμνά βρώμικα χέρια... γι'αυτο και δυσανασχετούσα τοσο και τον απέτρεπα :/ φοβάμαι οτι θα κολλήσω καποι μικρόβιο ή οτι θα πάθω κατι ...

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  2. Replies: 53
    Last Post: 02-09-2014, 10:06
  3. Ψυχολογικός εκβιασμός "παιδιών" (μετά την ενηλικίωση) από γονείς
    By akritziab in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 10-06-2008, 14:19
  4. \"η ζωή είναι σκατά και μετά πεθαίνεις\"
    By Aggelika in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 25-09-2006, 17:43
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •