Ειμαστε πολλοι τελικα.....αλλα ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ ???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    5

    Ειμαστε πολλοι τελικα.....αλλα ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ ???

    Θα ομολογησω οτι δεν ηξερα το φορουμ αυτο....ισως επειδη για πολυ μεγαλο διαστημα ειχα δωσει στον εαυτο μου λογο οτι δεν θα ξανα ψαξω στο ιντερνετ για αρρωστιες. Κι ετσι δεν με παρεπεμψε ποτε εδω.

    Εχθες και προχθες εκατσα και διαβασα κυριολεκτικα ολα τα ποστ που εχουν γραψει εδω μεσα ανθρωποι που τραβανε τοσο μεγαλο κουπι οσο εγω..... εγω που νομιζα πως ειμαι (αν οχι μονη) απο τις λιγες περιπτωσεις που το συνολο που με περιβαλλει με απορριπτει με πλεον ειρωνικο τροπο.

    Θα ηθελα να εχω φιλους και ανθρωπους που με καταλαβαινουν. Θα ηθελα να σας αγκαλιασω ολους εναν εναν και να σας πω σας νιωθω οπως με νιωθετε...
    Η μοναξια δυναμωνει τον φοβο και χρηματα και ψυχοθεραπεια δεν υπαρχουν.
    Εχω φτασει να μην θελω να ζησω πολλες φορες...και να λεω ο θανατος ειναι η πιο ευκολη λυτρωση.
    Δεν ειναι η φαντασια μου ....ΒΙΩΝΩ ....ολα αυτα τα συμπτωματα. Δεν ειναι η ιδεα μου οτι εχω τσιμπηματα στο μισο μου προσωπο. (Ή οτι αλλο εχω περασει κατα καιρους) Δεν ειμαι κατα φαντασιαν ασθενης.
    Ολα οσα για τα οποια εχω παραπονεθει τα εχω ΒΙΩΣΕΙ.
    Δεν εχω κανεναν λογο να πω ψεματα και κανεναν λογο να περναω την ζωη μου αγκαλια με εναν φοβο διαφορετικο καθε φορα.

    Πειτε μου οτι με νιωθετε πραγματικα, οτι δεν ειμαι μονη κι οτι εστω κι απο εδω θα βρω εστω και εναν!!! ....εναν ανθρωπο ο οποιος θα μου πει .....ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ.

    Δεν εργαζομαι δεν μπορω να εχω χρηματα να επισκεφτω γιατρους. Εξαρτομαι απο αλλους και καθε φορα που αναφερω οτι ποναω καπου η εχω ενα συμπτωμα μου λενε ωχχχχ παλι λεφτα για γιατρους θελεις?

    Κι ετσι καταπινω ολα οσα μου συμβαινουν καταπινω καθε μερα κι ενα φοβο καταπινω καθε μερα μια δυστυχια ακομα.

    Οποιος ταυτιζεται ας μου απαντησει....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Κούκλα έχεις ψυχοσωματικά δοκίμασε μαγνήσιο κ βιταμίνη ντε από φαρμακείο από καλεσ εταιρίες κ λογικά θα βελτιωθεί η κατάσταση κ βιταμίνες β ίσως κάνουν δεν τα λέμε για πλάκα όντως βοηθάνε έχουμε θέματα διάβασε αν θέλεις τα είχα κι εγώ αυτά κ πολλά άλλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Δεν ταυτιζομαι. Αλλα αν θα ηθελες να το συζητησεις, ποσων χρονων εισαι? Εχεις καποιο ιστορικο νοσοφοβιας και ανοιξες το νημα στις σωματομορφες διαταραχες? Αν αναφεροσουν στην υποχονδριαση και στη νοσοφοβια, πραγματι υπαρχουν παρα πολλα μελη εδω με το ιδιο προβλημα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by True lie View Post
    Θα ομολογησω οτι δεν ηξερα το φορουμ αυτο....ισως επειδη για πολυ μεγαλο διαστημα ειχα δωσει στον εαυτο μου λογο οτι δεν θα ξανα ψαξω στο ιντερνετ για αρρωστιες. Κι ετσι δεν με παρεπεμψε ποτε εδω.

    Εχθες και προχθες εκατσα και διαβασα κυριολεκτικα ολα τα ποστ που εχουν γραψει εδω μεσα ανθρωποι που τραβανε τοσο μεγαλο κουπι οσο εγω..... εγω που νομιζα πως ειμαι (αν οχι μονη) απο τις λιγες περιπτωσεις που το συνολο που με περιβαλλει με απορριπτει με πλεον ειρωνικο τροπο.

    Θα ηθελα να εχω φιλους και ανθρωπους που με καταλαβαινουν. Θα ηθελα να σας αγκαλιασω ολους εναν εναν και να σας πω σας νιωθω οπως με νιωθετε...
    Η μοναξια δυναμωνει τον φοβο και χρηματα και ψυχοθεραπεια δεν υπαρχουν.
    Εχω φτασει να μην θελω να ζησω πολλες φορες...και να λεω ο θανατος ειναι η πιο ευκολη λυτρωση.
    Δεν ειναι η φαντασια μου ....ΒΙΩΝΩ ....ολα αυτα τα συμπτωματα. Δεν ειναι η ιδεα μου οτι εχω τσιμπηματα στο μισο μου προσωπο. (Ή οτι αλλο εχω περασει κατα καιρους) Δεν ειμαι κατα φαντασιαν ασθενης.
    Ολα οσα για τα οποια εχω παραπονεθει τα εχω ΒΙΩΣΕΙ.
    Δεν εχω κανεναν λογο να πω ψεματα και κανεναν λογο να περναω την ζωη μου αγκαλια με εναν φοβο διαφορετικο καθε φορα.

    Πειτε μου οτι με νιωθετε πραγματικα, οτι δεν ειμαι μονη κι οτι εστω κι απο εδω θα βρω εστω και εναν!!! ....εναν ανθρωπο ο οποιος θα μου πει .....ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ.

    Δεν εργαζομαι δεν μπορω να εχω χρηματα να επισκεφτω γιατρους. Εξαρτομαι απο αλλους και καθε φορα που αναφερω οτι ποναω καπου η εχω ενα συμπτωμα μου λενε ωχχχχ παλι λεφτα για γιατρους θελεις?

    Κι ετσι καταπινω ολα οσα μου συμβαινουν καταπινω καθε μερα κι ενα φοβο καταπινω καθε μερα μια δυστυχια ακομα.

    Οποιος ταυτιζεται ας μου απαντησει....
    Καλησπέρα. Δεν μπορώ να πω ότι έχω νιώσει ειρωνεία, αδιαφορία όμως σίγουρα έχω νιώσει. Όταν λες στους ανθρώπους σου ότι νιώθεις ποτέ το ένα και πότε το άλλο και πάντα αποδεικνύεται επιστημονικά ότι όλα είναι στο μυαλό σου τότε σιγά σιγά η αγωνία τους για εσένα θα μετατραπεί σε αδιαφορία. Μπαίνω και λίγο στην θέση τους και σκέφτομαι πως και εγώ το ίδιο θα έκανα αν δεν το είχα νιώσει ποτέ όλο αυτό και μην γελιόμαστε, το ίδιο ισχύει και για σένα και για όλους στο φόρουμ.
    Εννοείται ότι δεν είσαι μόνη σου! Η ψυχικές παθήσεις και τα ψυχοσωματικα συμπτώματα τους έχουν πάρει την μορφή πανδημίας πλέον. Στο φόρουμ μπορεί να γράφουν 500 άτομα αλλά σε πολλά άρθρα τα views είναι χιλιάδες, δεν είναι τυχαίο αυτό. Όλο και περισσοτερος κόσμος ψάχνει στο ίντερνετ να βρει τι είναι αυτό που του συμβαίνει αφού οι γιατροί δεν βρίσκουν κάτι.
    Από εκεί και ύστερα θα ήθελα να σου πω να μην απελπίζεσαι, ούτε να σκέφτεσαι μαλακιες του τύπου "ο θάνατος μπορεί να είναι λύτρωση" κτλ. Θα το παλέψεις όπως και όλοι εδώ μέσα και θα σκέφτεσαι μόνο ότι του χρόνου τέτοια μέρα όλα αυτά Θα είναι απλά μια κακή ανάμνηση. Όλα θα περάσουν κάποια στιγμή, μπορεί τώρα να μην το βλέπεις και να απελπίζεσαι, αλλά θα το δεις πως όλα θα περάσουν και θα είσαι πάλι μια χαρά και θα ζεις την ζωή σου όπως εσύ γουστάρεις.
    Αυτά

    Εστάλη από HUAWEI VNS-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    5
    Ευχαριστώ όσους μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν....
    Ειλικρινά ευχαριστώ.
    Οι νύχτες είναι πνίγουν σαν θηλειες...

Similar Threads

  1. Replies: 18
    Last Post: 21-08-2015, 21:22
  2. Τελικα να ειμαστε ο εαυτος μας?
    By jennyjuly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 15-06-2012, 14:22
  3. ποσοι ειμαστε τελικα με ΙΨΔ?
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-2011, 12:26
  4. Τελικά ειμαστε πολλοί...
    By ste12 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 23-03-2010, 23:59
  5. Είμαστε πολλοί
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 57
    Last Post: 31-10-2009, 20:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •