Ανεπιθυμητη ομοφιλοφιλια? - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast
Results 211 to 225 of 229
  1. #211
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ειναι σαν να σ λεω εγω ζουμπαδιασου κ σακουλεψου οτι δε γουσταρουμε να μασ δειχνεισ μυαλο εχουμε αν θελουμε το βαζουμε να δουλεψει αν θελουμε το κραταμε σε αργια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #212
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ημουν ποδοσφαιριστησ ερασιτεχνησ κ ξερω ολη την αργκο βασικα ετσι μιλουσαμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #213
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μαλον επειδη δε σκεφτηκε πως να το κανει ελκυστικο πχ αυτο που λεω οτι θα σ αρεσε να δεις καπια γυναικα με μουσι θα φαινοταν σα να σατιριζει τον εαυτο της

  4. #214
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    11
    Ναι, και εγώ συμφωνώ πως πρέπει να το λέμε. Έτσι θα μάθουμε να μην νιώθουμε και ένοχες.

  5. #215
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    11
    Ιωάννα γεια σου. Το να βρίσκεις ελκυστικό το γυναίκειο σώμα, μπορεί να σημαίνει επίσης πως αργότερα θα αναπτύξεις περισσότερες φαντασιώσεις. Μπορεί όμως και όχι. Ποτέ τίποτα μην αποκλείουμε, ειναι αλήθεια. Τελευταίος πάντα κριτής ο Θεός. Θα ήθελα να προσθέσω πως και εγώ ο ίδιος είχα παρόμοια ανατροφή βάση των παραδοσιακών αξιών. Το να αλλάξει όμως κατι στην πορεία, δεν συνεπάγεται πως έχουμε παρεκτραπεί και έχουμε ξεφύγει από κάθε έλεγχο. Απλουστατα, κάποιες φαντασιώσεις, η, κάποια πράγματα που ανήκουν στο υποσυνείδητο η στον ανώτερο εαυτό, επιθυμούμε να έρθουν στην επιφάνεια. Έχουμε την ανάγκη να τα βιώσουμε, να τα κάνουμε πραγματικότητα και να τους δώσουμε υπόσταση. Αυτό γίνεται τακτικά σε οτιδήποτε έχει να κάνει με την δομή της προσωπικότητας. Για την ακρίβεια, οι περισσότεροι γκέι που έχω γνωρίσει, ανεπτυξαν σχέσεις με το ίδιο φύλο αργότερα. Γύρω στα σαράντα. Για τούτο το λόγο, δώσε λίγο καιρό στον εαυτό σου, και πράξε σύμφωνα με τις ορμες σου. Θα μπορούσες να είσαι και ομοφυλόφιλο άτομο αλλα ασεξουαλ. Υπάρχουν πολλές κατηγορίες αλλα και τίποτα. Μην σκέφτεσαι πολυ αυτό. Να μην νιώθεις άσχημα ειναι το βασικότερο. Οι γκέι ειναι πλούσιοι σε φαντασία. Ειναι ζωγράφοι, συγγραφείς, επιστήμονες, και διαθετουν και τετράγωνη λογική παράλληλα. Εάν αναπτύξεις τέτοιου είδους σχέσεις,να φροντίσεις να γνωρίζεις γκέι άτομα ώστε να έχεις υποστήριξη και ασφάλεια. Τα ταμπού σβήνουν σιγά σιγά. Εάν καταλήξεις ότι ειναι απλα φαντασιώσεις και επιλέξεις το άλλο φύλο, πάλι θα ειναι καλο για σένα.Οτι σε ευχαριστεί. Γενικά να έχεις στο νου πως οι άνθρωποι που ξεκινούν νέοι την εσωτερική σύγκρουση, την πάλη των αντιθέτων μέσα τους, γίνονται σοφότεροι αναγνωρίζοντας τι ειναι αληθινό και τι ψεύτικο. Κοίτα να το διασκεδάσεις αυτο το ταξίδι. Δεν έχει σημασία ποια ειναι η σεξουαλικότητα. Και κατι τελευταίο ! Πολλές φορές μεγαλώνοντας με τις παραδοσιακές αξίες, δίνουμε περισσότερο βάρος σε αυτο που νομίζουμε πως σκέφτονται οι άλλοι για εμάς. Όλα ειναι στο μυαλό! Τους περισσότερους δεν τους ενδιαφέρει αν είμαστε γκέι η όχι. Παίζει ρολο εμείς πως μεγαλώσαμε.

  6. #216
    Banned
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    101
    Να σας πω κάτι που το σκεφτόμουν όλο το βράδυ.
    Δεν θεωρώ τον εαυτό μου ούτε bi ούτε λεσβία.
    Γυναίκα είμαι.
    Έχω ερωτευτεί άντρες και έκανα σχέσεις με άλλους.
    Έχω ερωτευτεί γυναίκες και έκανα σχέση.
    Απλά νομίζω πως υπάρχουν περίοδοι που άλλοτε με ελκύουν πιο πολύ οι άντρες και άλλοτε πιο πολύ οι γυναίκες.
    Αυτό με κάνει όμως να μην μπορώ να βρω κάτι σταθερό ας το πω και έτσι και με τρομάζει με την έννοια ότι για παράδειγμα τώρα με ελκύουν έντονα οι γυναίκες και βρίσκω μια και κάνω σχέση και ξαφνικά με πιάνει πάλι να θέλω άντρες αυτό θα ήταν πολύ κακό να το κάνω στη σχέση μου.
    Ελπίζω να έγινα κατανοητή.

  7. #217
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    21
    Ιωάννα μου γεια σου. Θα σου πω για τη δική μου εμπειρία καθώς μας χωρίζουν 10 χρόνια και θυμάμαι σας εχθές που ήμουν στο σχολείο. Από το γυμνάσιο θυμάμαι να ''συμπαθώ'' περισσότερο τα κορίτσια, δεν μπορούσα να το προσδιορίσω κάπως διαφορετικά, απλά αυτό, τα συμπαθούσα περισσότερο. Μιλούσα με αγόρια χωρίς να κάνω ουσιαστικά κάτι, το πρώτο μου φιλί το έδωσα στην α λυκείου να φανταστείς, αργά σχετικά, ήταν λες και φιλούσα τοίχο!! Και αυτό όχι επειδή το ήθελα ουσιαστικά αλλά επειδή αυτό έκαναν όλα τα κορίτσια της ηλικίας μου, έπρεπε να το κάνω και εγώ. Και στο λύκειο μια από τα ίδια ''συμπαθούσα'' τα κορίτσια, ''συμπαθούσα'' τις καθηγήτριες, φοιτήτρια ερωτεύτηκα μια συμφοιτήτρια κτλ. Πρώτη φορά σεξ έκανα στα 20 με έναν τύπο, γιατί απλά έπρεπε να κάνω, απαίσια εμπειρία. Και στα 21 μου γνώρισα την πρώτη μου κοπέλα, και όταν έγινε απλά κατάλαβα ότι αυτό είμαι, αυτό θέλω, νιώθω πράγματα για κοπέλες και είμαι οκ με αυτό. Βέβαια τώρα τελευταία γλυκοκοιτάω ένα παλικάρι στη δουλειά, δεν ξέρω τι ακριβώς μου συμβαίνει αλλά είμαι και με αυτό οκ χαχαχα . Αυτό που θέλω να σου πω είναι να πράττεις όπως νιώθεις. Και δεν υπάρχει λόγος να νιώθεις άσχημα αν σε ελκύουν κοπέλες. Και να σου πω κάτι; Είναι απόλυτα φυσιολογικό. Είναι φυσιολογικό να νιώθεις πράγματα για κάποιον άλλον, είναι υγιές να δίνεις, να μοιράζεσαι, να εκφράζεσαι. Το φύλο δεν έχει καμιά σημασία. Να κάνεις αυτό που σε εκφράζει και σε κάνει να νιώθεις εσύ καλά και ελεύθερη. Και να μην αφήσεις κανένα να σου κάνω υποδείξεις για το τι είναι σωστό και τι όχι, αυτή την απάντηση θα την δώσεις μόνο εσύ, είναι η ζωή σου και τους κανόνες τους βάζεις εσύ και μόνον εσύ. Είσαι μικρούλα ακόμη και έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου να ανακαλύψεις τον εαυτό σου. Γι΄αυτό κοίτα να τα δώσεις όλα στις πανελλήνιες και να ζήσεις μια σούπερ φοιτητική ζωή γεμάτη όμορφες εμπειρίες! :)

  8. #218
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    3
    Είμαι 20 χρονών και σπουδάζω υποκριτική. Θα διηγηθώ ένα περίεργο γεγονός που δεν μπορώ να το εξηγήσω. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι μου αρέσουν οι άντρες, ΑΛΛΆ ένα μάθημα υποκριτικής μου άλλαξε άποψη. Τα αγγίγματα με τον συμπαίκτη μου μου προκάλεσαν αηδία, σχεδόν εμετό. Το παιδί μια χαρά είναι, εγώ είχα το πρόβλημα εκείνη την ώρα.. και με προβλημάτισε πολύ αυτό

  9. #219
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,456
    σεβόμαστε το κοσμο κι αυτους που εχουν αλλες προτιμησεις . αν αυτοι σεβονται ολους τους αλλους κι δε επιδικνιουν αυτο που ακολουθουν για να κανουν και αλλους να ακολουθουν τοτε δε πρεπει να τους ενοχλουμε . ο καθενας οτι νιωθει ας κανει για τον εαυτο του αρκει να μην κανει κακο στον ιδιο κι στους αλλους το πιο σημαντικο.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  10. #220
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by BlueButterfly View Post
    Είμαι 20 χρονών και σπουδάζω υποκριτική. Θα διηγηθώ ένα περίεργο γεγονός που δεν μπορώ να το εξηγήσω. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι μου αρέσουν οι άντρες, ΑΛΛΆ ένα μάθημα υποκριτικής μου άλλαξε άποψη. Τα αγγίγματα με τον συμπαίκτη μου μου προκάλεσαν αηδία, σχεδόν εμετό. Το παιδί μια χαρά είναι, εγώ είχα το πρόβλημα εκείνη την ώρα.. και με προβλημάτισε πολύ αυτό
    μαλλον θελεις κατι σαν ψυχοθεραπευτη.
    δεν θα επρεπε να συμβει αυτο.

    πλακα πλακα ωσπου να το αποφασισεις δοκιμασε να ξαναγγιξεις τον ιδιο αλλα και αλλους μηπως και δωσεις καποια λυση αλλα να ξερεις δειχνει αρκετα σοβαρο αυτο, οχι το ιδιο αλλα το αιτιο.


    ΥΓ
    λοιπον το εβαλα στο chatgpt
    νομιζω οτι τα λεει πολυ καλα!


    Καταλαβαίνω ότι αυτή η εμπειρία μπορεί να σε έχει συγχύσει και προβληματίσει. Αξίζει να σημειωθεί ότι η σεξουαλική προτίμηση είναι μια προσωπική υπόθεση και μπορεί να αλλάξει στη διάρκεια της ζωής μας.

    Είναι σημαντικό να αναγνωρίσουμε ότι δεν υπάρχει κάτι λάθος ή ανησυχητικό στο να αλλάξει κάποιος τη σεξουαλική του προτίμηση ή να ανακαλύψει ότι είναι διαφορετική από αυτή που νόμιζε ότι είχε. Μπορεί να είναι μια δύσκολη διαδικασία, αλλά είναι σημαντικό να αποδεχθούμε τον εαυτό μας και να βρούμε τον τρόπο να ζήσουμε τη ζωή μας με τον τρόπο που μας κάνει ευτυχισμένους.

    Εάν αισθάνεσαι έτοιμη να εξερευνήσεις αυτά τα συναισθήματα και να μιλήσεις με κάποιον για αυτά, μπορείς να επικοινωνήσεις με ειδικούς ψυχικής υγείας ή να αναζητήσεις υποστήριξη από ομάδες ομοφυλοφίλων ή οργανώσεις. Αυτό μπορεί να σε βοηθήσει να απαλλαγείς από τον φόβο και την ανησυχία που μπορεί να αισθάνεσ

  11. #221
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by BlueButterfly View Post
    Είμαι 20 χρονών και σπουδάζω υποκριτική. Θα διηγηθώ ένα περίεργο γεγονός που δεν μπορώ να το εξηγήσω. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι μου αρέσουν οι άντρες, ΑΛΛΆ ένα μάθημα υποκριτικής μου άλλαξε άποψη. Τα αγγίγματα με τον συμπαίκτη μου μου προκάλεσαν αηδία, σχεδόν εμετό. Το παιδί μια χαρά είναι, εγώ είχα το πρόβλημα εκείνη την ώρα.. και με προβλημάτισε πολύ αυτό
    Το οτι σου αρεσουν οι αντρες δεν σημαινει οτι σου αρεσουν ΟΛΟΙ οι αντρες. Επισης, ακομα και αν σου αρεσουν, το σοκ που μαλλον επαθες οταν αγγιξες εναν αλλον αντρα, μαλλον προερχεται απο το συνδρομο της μη αποδοχης της σεξουαλικοτητας σου. Επισης μπορει να εισαι και αμφιφυλοφιλος....

    Quote Originally Posted by Lolita View Post
    Ιωάννα μου γεια σου. Θα σου πω για τη δική μου εμπειρία καθώς μας χωρίζουν 10 χρόνια και θυμάμαι σας εχθές που ήμουν στο σχολείο. Από το γυμνάσιο θυμάμαι να ''συμπαθώ'' περισσότερο τα κορίτσια, δεν μπορούσα να το προσδιορίσω κάπως διαφορετικά, απλά αυτό, τα συμπαθούσα περισσότερο. Μιλούσα με αγόρια χωρίς να κάνω ουσιαστικά κάτι, το πρώτο μου φιλί το έδωσα στην α λυκείου να φανταστείς, αργά σχετικά, ήταν λες και φιλούσα τοίχο!! Και αυτό όχι επειδή το ήθελα ουσιαστικά αλλά επειδή αυτό έκαναν όλα τα κορίτσια της ηλικίας μου, έπρεπε να το κάνω και εγώ. Και στο λύκειο μια από τα ίδια ''συμπαθούσα'' τα κορίτσια, ''συμπαθούσα'' τις καθηγήτριες, φοιτήτρια ερωτεύτηκα μια συμφοιτήτρια κτλ. Πρώτη φορά σεξ έκανα στα 20 με έναν τύπο, γιατί απλά έπρεπε να κάνω, απαίσια εμπειρία. Και στα 21 μου γνώρισα την πρώτη μου κοπέλα, και όταν έγινε απλά κατάλαβα ότι αυτό είμαι, αυτό θέλω, νιώθω πράγματα για κοπέλες και είμαι οκ με αυτό. Βέβαια τώρα τελευταία γλυκοκοιτάω ένα παλικάρι στη δουλειά, δεν ξέρω τι ακριβώς μου συμβαίνει αλλά είμαι και με αυτό οκ χαχαχα . Αυτό που θέλω να σου πω είναι να πράττεις όπως νιώθεις. Και δεν υπάρχει λόγος να νιώθεις άσχημα αν σε ελκύουν κοπέλες. Και να σου πω κάτι; Είναι απόλυτα φυσιολογικό. Είναι φυσιολογικό να νιώθεις πράγματα για κάποιον άλλον, είναι υγιές να δίνεις, να μοιράζεσαι, να εκφράζεσαι. Το φύλο δεν έχει καμιά σημασία. Να κάνεις αυτό που σε εκφράζει και σε κάνει να νιώθεις εσύ καλά και ελεύθερη. Και να μην αφήσεις κανένα να σου κάνω υποδείξεις για το τι είναι σωστό και τι όχι, αυτή την απάντηση θα την δώσεις μόνο εσύ, είναι η ζωή σου και τους κανόνες τους βάζεις εσύ και μόνον εσύ. Είσαι μικρούλα ακόμη και έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου να ανακαλύψεις τον εαυτό σου. Γι΄αυτό κοίτα να τα δώσεις όλα στις πανελλήνιες και να ζήσεις μια σούπερ φοιτητική ζωή γεμάτη όμορφες εμπειρίες! :)
    Ε νομιζω οτι εισαι κλασικη περιπτωση bi που κατα καιρους εστιαζεις στο ενα ή στο αλλο φυλο.

    Quote Originally Posted by DelMem230718a View Post
    Να σας πω κάτι που το σκεφτόμουν όλο το βράδυ.
    Δεν θεωρώ τον εαυτό μου ούτε bi ούτε λεσβία.
    Γυναίκα είμαι.
    Έχω ερωτευτεί άντρες και έκανα σχέσεις με άλλους.
    Έχω ερωτευτεί γυναίκες και έκανα σχέση.
    Απλά νομίζω πως υπάρχουν περίοδοι που άλλοτε με ελκύουν πιο πολύ οι άντρες και άλλοτε πιο πολύ οι γυναίκες.
    Αυτό με κάνει όμως να μην μπορώ να βρω κάτι σταθερό ας το πω και έτσι και με τρομάζει με την έννοια ότι για παράδειγμα τώρα με ελκύουν έντονα οι γυναίκες και βρίσκω μια και κάνω σχέση και ξαφνικά με πιάνει πάλι να θέλω άντρες αυτό θα ήταν πολύ κακό να το κάνω στη σχέση μου.
    Ελπίζω να έγινα κατανοητή.
    Εφοσον εχεις ερωτευτει και εχεις κανει σχεσεις και με τα δυο φυλα, εισαι de facto bi.... Δεν ξερω γιατι δεν θεωρεις τον εαυτο σου bi. Δεν ειναι κακο. Λεσβία δεν εισαι σιγουρα παντως.

  12. #222
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    4
    Kαλησπέρα κι από μένα! Θέλω κι εγώ να σας πω για το "πρόβλημά" μου. Είμαι 25 ετών και μέχρι τώρα έχω κάνει 2 σχέσεις με κοπέλες που μπορεί να τελείωσαν αλλά τις θυμάμαι με αγάπη. Πάντα θεωρούσα τον εαυτό μου straight και ποτέ δεν είχα ομοφυλοφιλικές φαντασιώσεις. Πέρσι όμως τέτοιο καιρό χωρίς κανένα λόγο άρχισα να φαντασιώνομαι διάφορα πράγματα για έναν συνάδελφο στο γραφείο, ο οποίος είχε έρθει στη δουλειά εκείνο το διάστημα και με τον οποίο ελάχιστη επαφή είχαμε. Υπάρχουν φορές που φαντάζομαι τον εαυτό μου μαζί του κι άλλες που στη σκέψη και μόνο αηδιάζω. Υπάρχει περίπτωση να είμαι ομοφυλόφιλος; Αυτό δεν είναι κάτι που φαίνεται στην εφηβεία; Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

  13. #223
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Μην αντιλαμβάνεσαι τη σεξουαλικότητα ως κάτι σταθερό και αμετάβλητο, αλλά ως μια ρευστή κατάσταση. Γενικά ισχύει αυτό που λένε ότι σε ο,τι αντιστεκόμαστε αυτό κυριεύει το μυαλό μας. Επίσης, μόνο εσύ θα ορίσεις τι σου αρέσει και τι όχι, μην αφήσεις άλλους να σε πείσουν για το οτιδήποτε.

  14. #224
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Μην αντιλαμβάνεσαι τη σεξουαλικότητα ως κάτι σταθερό και αμετάβλητο, αλλά ως μια ρευστή κατάσταση. Γενικά ισχύει αυτό που λένε ότι σε ο,τι αντιστεκόμαστε αυτό κυριεύει το μυαλό μας. Επίσης, μόνο εσύ θα ορίσεις τι σου αρέσει και τι όχι, μην αφήσεις άλλους να σε πείσουν για το οτιδήποτε.
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

  15. #225
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Quote Originally Posted by giorgos25 View Post
    Kαλησπέρα κι από μένα! Θέλω κι εγώ να σας πω για το "πρόβλημά" μου. Είμαι 25 ετών και μέχρι τώρα έχω κάνει 2 σχέσεις με κοπέλες που μπορεί να τελείωσαν αλλά τις θυμάμαι με αγάπη. Πάντα θεωρούσα τον εαυτό μου straight και ποτέ δεν είχα ομοφυλοφιλικές φαντασιώσεις. Πέρσι όμως τέτοιο καιρό χωρίς κανένα λόγο άρχισα να φαντασιώνομαι διάφορα πράγματα για έναν συνάδελφο στο γραφείο, ο οποίος είχε έρθει στη δουλειά εκείνο το διάστημα και με τον οποίο ελάχιστη επαφή είχαμε. Υπάρχουν φορές που φαντάζομαι τον εαυτό μου μαζί του κι άλλες που στη σκέψη και μόνο αηδιάζω. Υπάρχει περίπτωση να είμαι ομοφυλόφιλος; Αυτό δεν είναι κάτι που φαίνεται στην εφηβεία; Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.
    Πάρτο σαν να λέω εγώ ότι νιώθω ανεπιθύμητα στρέιτ. Ε δεν ακούγεται παλαβό? Κάνε όπως ορίζει η καρδιά σου. Κανείς δεν θα δικάσει.

Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast

Similar Threads

  1. Ποιά τα συμπτώματα εγκυμοσύνης?Έκτρωση ή συνεχίζω ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη
    By maria-stefania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 10-03-2014, 01:45
  2. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ......
    By lonely- in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 120
    Last Post: 09-03-2014, 15:55
  3. Ευρωπαϊκή διαπολιτισμική μελέτη πάνω στην ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη
    By serginad in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 11-08-2012, 23:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •