Ανεπιθυμητη ομοφιλοφιλια? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 229
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Εγώ προσωπικά δεν τσακώνομαι με κανέναν. Εξέφρασα μια διαφορετική άποψη, αλλά φαίνεται πως δεν χωρά εδώ, η διαφορετική γνώμη. Είμαι 20 ετών, όπως λέει και ο δικηγόρος savatage, αλλά βλέπω μεγαλύτερες ηλικίες και θλίβομαι και από τον τρόπο γραφής, αλλά και από την οργή εναντίον κάθε διαφορετικής άποψης. Σίγουρα η γενιά σας, μεγάλωσε με καθαρές αξίες, αλλά εσείς ίσως να μην τις ενστερνιστήκατε και τα αποτελέσματα, τα βλέπουμε και στην οικονομία της χώρας. Καλό είναι λοιπόν εσείς οι "έμπειροι" της ζωής, να κρίνετε και λίγο τους εαυτούς σας, πριν μιλήσετε για άλλους. Αυτά τα λέει ένας 20 χρονος, που σύμφωνα με εσάς, είναι "κλειστός" νους, ενώ ο "ευρύς" νους, απαιτεί να αποδέχεται, την διαφορετική γνώμη και άποψη, εδώ εγώ, δεν είδα κάτι τέτοιο. Κλείνω εδώ, την συζήτηση, αφού δεν βγαίνει πουθενά, ας αφήσουμε στον κόσμο, το αποτέλεσμα. Καλό βράδυ...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Αλλά στραβά έχεις εσύ στο λέω με καλή πρόθεση εμένα με τρελανεσ γενικά να σου δώσω μία συμβουλή σα μεγαλύτερος εγώ δε θέλω να μου πεις τι γράφουν τα βιβλία αλλά κάτι δικό σου εγώ αυτό θέλω να ακούσω για να σχηματισω άποψη όσο μου λες ότι γράφουν τα βιβλία αδιάφορος μου περνασ έτσι κρίνω εγώ μπορεί να κάνω κ λαθοσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    1ον Η σεξουαλική ταυτότητα ενός ατόμου μπορεί να προσδιοριστεί από πολύ μικρές ηλικίες σε κάποιες περιπτώσεις όπως πολύ σωστά ανέφερε η savatage. Με το να παριστάνουν μερικοί οτι γνωρίζουν κοινωνιολογία και να λένε μπούρδες, γίνονται απλά γελοίοι.

    2ον. Ο serios έδωσε μια πολύ σωστή συμβουλή παροτρύνοντας την νηματοθέτρια να σκεφτεί έξω από κουτιά, κοινωνικούς κανόνες και πρέπει απαλλαγμένη από άγχος και ενοχές για το τι της συμβαίνει. Αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να βρει κανείς τον εαυτό του.

    3ον. Αναζήτηση έχοντας ήδη προκαταβάλλει το αποτέλεσμα απλά δεν υπάρχει παρά μόνο στην φαντασία κάποιων. η αναζήτηση σαν όρος και μόνο προϋποθέτει οτι δεν γνωρίζεις το αποτέλεσμα γιατί αν το γνώριζες δεν θα αναζητούσες τίποτα.

    4ον. Προς την νηματοθετρια : Κορίτσι μου πολλά παιδιά στην ηλικία σου έχουν τέτοιες ανησυχίες, το οτι έχεις την διάθεση να το ψάξεις και να βρεις την αλήθεια σου είναι προς τιμήν σου. Είναι μια διαδικασία που μπορεί να κρατήσει λίγο και σύντομα να βρεις τις απαντήσεις σου, μπορεί όμως να κρατήσει και χρόνια και να χρειαστεί να δοκιμαστείς σε σχέση με το άλλο ή με το ίδιο φύλο για να καταλήξεις στο τι σου αρέσει και τι σε γεμίζει. Μια ερμηνεία μπορεί να είναι (όπως σου είπε και κάποιος άλλος εδώ) οτι ένιωσες αυτά τα συναισθήματα για την φίλη σου επειδή την ένιωθες πολύ κοντά σου και ένιωθες πιο ασφαλής έτσι, αυτό δεν σημαίνει οτι είσαι γκευ. Είναι σημαντικό όμως να θυμάσαι πως αν είσαι όντως γκευ αυτό δεν αλλάζει το ποια είσαι, δεν αλλάζει τον χαρακτήρα σου, δεν σε κάνει κακό άνθρωπο ή οτιδήποτε τέτοιο. Είναι σημαντικό να είσαι ανοιχτή και να μπορείς να αποδεχτείς τον εαυτό σου και τις επιλογές σου όποιες κι αν είναι αυτές αδιαφορώντας για το τι λένε ή τι πιστεύουν οι άλλοι οτι πρέπει να είσαι. Αν νιώθεις οτι αυτό είναι κάτι που σε πιέζει ή σε αγχώνει πολύ, ζήτα βοήθεια! Μίλα με ειδικό ώστε να μπορεί να σου λύσει τις όποιες απορίες και να σε βοηθήσει να δεχτείς τον εαυτό σου.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αλλά στραβά έχεις εσύ στο λέω με καλή πρόθεση εμένα με τρελανεσ γενικά να σου δώσω μία συμβουλή σα μεγαλύτερος εγώ δε θέλω να μου πεις τι γράφουν τα βιβλία αλλά κάτι δικό σου εγώ αυτό θέλω να ακούσω για να σχηματισω άποψη όσο μου λες ότι γράφουν τα βιβλία αδιάφορος μου περνασ έτσι κρίνω εγώ μπορεί να κάνω κ λαθοσ
    Ο καθένας εδώ elis, έχει τα στραβά και τα καλά του. Όμως από μεγαλύτερα άτομα, που έχουν εντρυφήσει στην ζωή, μάλλον βλέπω περισσότερη ανωριμότητα, παρά ωριμότητα. Δεν λέω πράγματα που έχω διαβάσει, λέω πράγματα που αυτά που έχω διαβάσει, μου σχημάτισαν μία γνώμη. Αν δεν είναι σεβαστή η αντίθετη άποψη, θα πρέπει κάποιος να τους μάθει, πως να σέβονται και δυστυχώς, δεν μιλάμε για 20 χρονους, αλλά για άτομα ηλικίας 30-40+...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Αυτο που δεν ξερεισ ειναι οτι στην ηλικια μασ εχεισ αντιμετωπισει αρκετουσ ανθρωπουσ κ μαλλον γι αυτο δε μπορουμε να συννενοηθουμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #36
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αυτο που δεν ξερεισ ειναι οτι στην ηλικια μασ εχεισ αντιμετωπισει αρκετουσ ανθρωπουσ κ μαλλον γι αυτο δε μπορουμε να συννενοηθουμε
    Στείλε μου μήνυμα αν θες, για να μου το αναλύσεις και να λυθούν οι όποιες παρεξηγήσεις.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Είμαι 20 ετών, όπως λέει και ο δικηγόρος savatage, αλλά βλέπω μεγαλύτερες ηλικίες και θλίβομαι και από τον τρόπο γραφής, αλλά και από την οργή εναντίον κάθε διαφορετικής άποψης. Σίγουρα η γενιά σας, μεγάλωσε με καθαρές αξίες, αλλά εσείς ίσως να μην τις ενστερνιστήκατε και τα αποτελέσματα, τα βλέπουμε και στην οικονομία της χώρας.
    Ευτυχως που στη σχολη σου, τη Θεολογια, δεν εχετε Μαθηματικα, γιατι εισαι λιγο αδυναμος. Δε σου φταινε οι 30ρηδες για την οικονομικη κατασταση στη χωρα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  8. #38
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Ευτυχως που στη σχολη σου, τη Θεολογια, δεν εχετε Μαθηματικα, γιατι εισαι λιγο αδυναμος. Δε σου φταινε οι 30ρηδες για την οικονομικη κατασταση στη χωρα.
    Όχι, δεν φταίνε οι 30αρηδες, αλλά και οι 30αρηδες, έφαγαν καλά, στα νιάτα τους, από τους μισθούς των γονιών τους, όταν οι γονείς τους έπαιρναν αυξήσεις, από τα πακέτα Ντελόρ. Κοίτα από ιστορία δεν το έχεις, οπότε άστο...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    "Εφαγαν καλα" σε ποια ηλικια ακριβως? Πεσμου εσυ που κατεχεις την ελληνικη ιστορια και την παιζεις στα δαχτυλα. Ο 25αρης του 2012 ετρωγε καλα απο τους μισθους των γονιων του και ευθυνεται για την οικονομικη κατασταση στη χωρα?
    Και το λες εσυ που οχι μονο δεν εχεις βγαλει ποτε σου ουτε 1€ δουλευοντας αλλα δεν μπορεις στοιχειωδως να τα βαλεις κατω και να σκεφτεις οι πολιτικες και οι ψηφοι ποιων ετων οδηγησαν στο σημερα. Καμμια ελπιδα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    "Εφαγαν καλα" σε ποια ηλικια ακριβως? Πεσμου εσυ που κατεχεις την ελληνικη ιστορια και την παιζεις στα δαχτυλα. Ο 25αρης του 2012 ετρωγε καλα απο τους μισθους των γονιων του και ευθυνεται για την οικονομικη κατασταση στη χωρα?
    Και το λες εσυ που οχι μονο δεν εχεις βγαλει ποτε σου ουτε 1€ δουλευοντας αλλα δεν μπορεις στοιχειωδως να τα βαλεις κατω και να σκεφτεις οι πολιτικες και οι ψηφοι ποιων ετων οδηγησαν στο σημερα. Καμμια ελπιδα.
    Τζαμπα παιδεύεσαι, δεν πρόκειται να καταλάβει τίποτα από αυτά που του λες. Το μόνο που θα κάνει είναι να αλλάζει και να διαστρεβλώνει συνεχώς τα λεγόμενα σου μέχρι να σε φτάσει εκεί που θέλει. Να του την πεις. Αυτοεκπληρούμενη προφητεία...

    Συμφωνα με τον δεν ειδα, όλοι εδώ είμαστε ανώριμοι και αγράμματοι που δεν ξέρουμε την τύφλα μας. Αυτός είναι ώριμος και τα ξέρει όλα.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Ναι, διαβαζοντας τα βιβλια Θεολογιας μεσα στο σπιτι του, απομονωμενος απο ολο τον κοσμο επειδη ολοι οι αλλοι ειναι κατωτεροι του και για αυτο τον απορριπτουν εφοσον αυτος ποτε δε φταιει σε τιποτα, εμαθε τα παντα για την οικονομια, τις σχεσεις, τις θρησκειες, την πολιτικη, την ιστορια, τα ξερει ολα και ειναι ηδη σε θεση να κουναει και το δαχτυλο μεσα απο το αβγο.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Ναι, διαβαζοντας τα βιβλια Θεολογιας μεσα στο σπιτι του, απομονωμενος απο ολο τον κοσμο επειδη ολοι οι αλλοι ειναι κατωτεροι του και για αυτο τον απορριπτουν εφοσον αυτος ποτε δε φταιει σε τιποτα, εμαθε τα παντα για την οικονομια, τις σχεσεις, τις θρησκειες, την πολιτικη, την ιστορια, τα ξερει ολα και ειναι ηδη σε θεση να κουναει και το δαχτυλο μεσα απο το αβγο.
    χαχαχα
    Έχει ενδιαφέρον πάντως η επιλογή του νικ. Οχι μόνο από τον συγκεκριμένο, αλλά το χω παρατηρήσει και σε άλλες περιπτώσεις. Πολλοί επιλέγουν ως νικ (δεν μιλώ για εδώ, γενικά) αυτό που δεν έχουν. Αραγε το ελισαβετ να λεει κατι για μένα;

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Αναλογα σε ποια ελισαβετ αναφεροταν το ασυνειδητο σου οταν σου διαλεξε το username :P
    Στη βασιλισσα? Στην ηθοποιο? Σε ηρωιδα βιβλιου, τραγουδιου? χαχαχαχαχ
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Αναλογα σε ποια ελισαβετ αναφεροταν το ασυνειδητο σου οταν σου διαλεξε το username :P
    Στη βασιλισσα? Στην ηθοποιο? Σε ηρωιδα βιβλιου, τραγουδιου? χαχαχαχαχ
    Αν υποψιαστώ πως είναι η βασίλισσα θα φρικάρω!!! ωχ ωχ με έβαλες σε σκέψεις! χαχαχαχα

    Τώρα που το σκέφτομαι πάντως, πάντα τυχαία επιλέγω τα νικ μου, εννοώ χωρίς να είναι λέξεις ή ονόματα που σημαίνουν κάτι για μένα. Να αυτή η τυχαιότητα, κάτι θα δείχνει , δεν μπορεί.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Ειναι το ακρως αντιθετο απο την τελειομανια που σε διακρινει. Νατο το βρηκαμε! χαχαχαχαχ
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ποιά τα συμπτώματα εγκυμοσύνης?Έκτρωση ή συνεχίζω ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη
    By maria-stefania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 10-03-2014, 00:45
  2. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ......
    By lonely- in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 120
    Last Post: 09-03-2014, 14:55
  3. Ευρωπαϊκή διαπολιτισμική μελέτη πάνω στην ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη
    By serginad in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 11-08-2012, 22:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •