Ευθανασια. Θα το συζητησω την Τεταρτη με το Ψυχιατρο μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54
  1. #1
    davidh
    Guest

    Ευθανασια. Θα το συζητησω την Τεταρτη με το Ψυχιατρο μου

    Τοσα χρονια βασανιζομαι. Μιλαω πιο πολυ με νεκρους και αψυχα αντικειμενα παρα με ζωντανους. Δεν μιλαμε για αιματα και βιαια πραγματα. Την Τεταρτη εχω συναντηση με τον Ψυχιατρο μου. Εφοσον δεν υπαρχει οριστικη λυση επιστημονικα και θα ταλαπωρουμαι ολη μου την ζωη γιατι να μην το κανω με αξιοπρεπεια. Δεν ξερω ποσο κοστιζει αλλα τουλαχιστον να μαθω να δω τι μπορω να κανω οικονομικα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by davidh View Post
    Τοσα χρονια βασανιζομαι. Μιλαω πιο πολυ με νεκρους και αψυχα αντικειμενα παρα με ζωντανους. Δεν μιλαμε για αιματα και βιαια πραγματα. Την Τεταρτη εχω συναντηση με τον Ψυχιατρο μου. Εφοσον δεν υπαρχει οριστικη λυση επιστημονικα και θα ταλαπωρουμαι ολη μου την ζωη γιατι να μην το κανω με αξιοπρεπεια. Δεν ξερω ποσο κοστιζει αλλα τουλαχιστον να μαθω να δω τι μπορω να κανω οικονομικα.
    οταν λες μιλας με νεκρους δεν το λες μεταφορικα κυριολεκτης φανταζομε??ο γιατρος σου ειπε δεν υπαρχει οριστικη λυση η το συμπερανες απο μονος σου???
    απαντησε μου στης ερωτησεις σε παρακαλω πολυ και που ξερεις??η ελπιδα πεθαινει τελευταια

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    Quote Originally Posted by davidh View Post
    Τοσα χρονια βασανιζομαι. Μιλαω πιο πολυ με νεκρους και αψυχα αντικειμενα παρα με ζωντανους. Δεν μιλαμε για αιματα και βιαια πραγματα. Την Τεταρτη εχω συναντηση με τον Ψυχιατρο μου. Εφοσον δεν υπαρχει οριστικη λυση επιστημονικα και θα ταλαπωρουμαι ολη μου την ζωη γιατι να μην το κανω με αξιοπρεπεια. Δεν ξερω ποσο κοστιζει αλλα τουλαχιστον να μαθω να δω τι μπορω να κανω οικονομικα.
    άλλαξε τον τρόπο ζωής σου...για να αλλάξεις και τον τρόπο σκέψης σου στη συνέχεια.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Δεν επιτρεπεται η ευθανασια στην Ελλαδα. Αν το 'χεις παρει αποφαση να ξερεις σε καταλαβαινω αλλα οπως λεει και ο γιωργος κανε κατι πρωτα μηπως μπορεσεις και το σωσεις. Ειναι κριμα να χαθεις ετσι ενω μπορουν να πανε καλυτερα τα πραγματα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Εμενα μου εκανε εντυπωση οτι μιλαει με νεκρους.
    Μπορει να γελασετε αλλα εγω πιστευω οτι πρεπει να παει και σε ενα παπα να τον διαβαση.ποτε δεν μπορουμε να ξερουμε μπορει να μην ειναι ιατρικο το προβλημα του..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Εμενα μου εκανε εντυπωση οτι μιλαει με νεκρους.
    Μπορει να γελασετε αλλα εγω πιστευω οτι πρεπει να παει και σε ενα παπα να τον διαβαση.ποτε δεν μπορουμε να ξερουμε μπορει να μην ειναι ιατρικο το προβλημα του..
    Οχι, μην ανησυχεις, ιατρικο ειναι. Καταρχας εγω δεν πιστευω στο Θεο αλλα και να πιστευα ειναι συνηθισμενο συμπτωμα αυτο.

  7. #7
    Φιλε μην το συζητας καν η ζωη ειναι γλυκια

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Φίλε ο καθένας δίνει το δικό του αγώνα εσύ μπορεί να μην είσαι καλά αλλά έχεις να φας άλλος μπορεί να είναι καλύτερα κ να μην έχει να φάει σε καθενός τη ζωή υπάρχουν πλεονεκτήματα κ μειονεκτήματα εκτίμησε αυτά που έχεις κ αγωνισου για τα υπόλοιπα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Οχι, μην ανησυχεις, ιατρικο ειναι. Καταρχας εγω δεν πιστευω στο Θεο αλλα και να πιστευα ειναι συνηθισμενο συμπτωμα αυτο.
    Σεβομε αυτο που λες μπορει να μην πιστευης στο θεο και δικαιωμα σου παω πασο.αλλα εχουν δει πολλα τα ματακια μου δεν μπορεις να φανταστεις
    .δεν αποκλειω να ειναι ιατρικο το προβλημα του αλλα λεω μια στης χιλιες μηπως δεν ειναι.

    Καποτε μια ξαδερφη μου εντελως καλα.μια μερα ξυπνησε και ελεγε διαφορες ασυναρτησιες χαζομαρες.δεν την αναγνωριζαν οι δικοι της.
    Την πηγανε σε γιατρους και ο καθενας ελεγε τη δικη του θεωρια η κατασταση ομως δεν κακητερευε ολο και χειροτερευε.ολοι πιστευαμε οτι το ειχε χασει τελειως πια. Μεχρι και ανηθηκες προτασεις αρχισε να κανει σε οποιονδηποτε μεσα στο σπιτη.ωσπου μια αλλη θεια μου τους προτεινε να πανε σε παπα δεν πιστευαν καθολου αλλα στο τελος ειπαν να δοκιμασουν ειχαν απελπιστη αφου ξεκινησε και εκεινη να μιλαει με νεκρους.πηγαν λοιπον σε παπα και τη διαβασε για τρεις μερες.σε μθα εβδομαδα εγινε περδικη η κοπελα ξαναγεννηθηκε.τωρα πια παντρεμενη με παιδια και ευτηχησμενη ζωη να χει..
    Δεν αποκλειω την ιατρικη ουτε τη σνομπαρω.απλος λεω καποιες φορες ισως και να μην ειναι ιατρικο προβλημα..ισως να ειναι ισως και οχι.μια γνωμη λεω

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Σεβομε αυτο που λες μπορει να μην πιστευης στο θεο και δικαιωμα σου παω πασο.αλλα εχουν δει πολλα τα ματακια μου δεν μπορεις να φανταστεις
    .δεν αποκλειω να ειναι ιατρικο το προβλημα του αλλα λεω μια στης χιλιες μηπως δεν ειναι.

    Καποτε μια ξαδερφη μου εντελως καλα.μια μερα ξυπνησε και ελεγε διαφορες ασυναρτησιες χαζομαρες.δεν την αναγνωριζαν οι δικοι της.
    Την πηγανε σε γιατρους και ο καθενας ελεγε τη δικη του θεωρια η κατασταση ομως δεν κακητερευε ολο και χειροτερευε.ολοι πιστευαμε οτι το ειχε χασει τελειως πια. Μεχρι και ανηθηκες προτασεις αρχισε να κανει σε οποιονδηποτε μεσα στο σπιτη.ωσπου μια αλλη θεια μου τους προτεινε να πανε σε παπα δεν πιστευαν καθολου αλλα στο τελος ειπαν να δοκιμασουν ειχαν απελπιστη αφου ξεκινησε και εκεινη να μιλαει με νεκρους.πηγαν λοιπον σε παπα και τη διαβασε για τρεις μερες.σε μθα εβδομαδα εγινε περδικη η κοπελα ξαναγεννηθηκε.τωρα πια παντρεμενη με παιδια και ευτηχησμενη ζωη να χει..
    Δεν αποκλειω την ιατρικη ουτε τη σνομπαρω.απλος λεω καποιες φορες ισως και να μην ειναι ιατρικο προβλημα..ισως να ειναι ισως και οχι.μια γνωμη λεω
    Εγω δεν τα πιστευω αυτα, σορυ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Οκ.δεν χανει τιποτα να δοκιμασει

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Οκ.δεν χανει τιποτα να δοκιμασει
    Θα χάσει πολύτιμη ώρα... Απλα ήταν στο μυαλο της και πίστευε οτι εγινε καλα έτσι... Φάση placebo...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Θα χάσει πολύτιμη ώρα... Απλα ήταν στο μυαλο της και πίστευε οτι εγινε καλα έτσι... Φάση placebo...
    +1........

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Θα χάσει πολύτιμη ώρα... Απλα ήταν στο μυαλο της και πίστευε οτι εγινε καλα έτσι... Φάση placebo...
    Μισω ωρα κραταει τελοσπαντων περιμενα αυτη την απαντηση..εγω μια ιδεα ειπα μηπως βοηθηθει ο θεματοθετης.μακαρι ολα να πανε καλα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Μισω ωρα κραταει τελοσπαντων περιμενα αυτη την απαντηση..εγω μια ιδεα ειπα μηπως βοηθηθει ο θεματοθετης.μακαρι ολα να πανε καλα
    Εχω δει εξορκισμό και ειναι η εξαθλιωση της ανθρώπινης φύσης...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. πως να το συζητήσω
    By marinoulaaaa in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 23-01-2017, 08:16
  2. Ευθανασία ή Χρόνια Φαρμακοθεραπεία για τις Ανίατες Ασθένεις
    By deleted12082014 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 25
    Last Post: 02-08-2014, 17:57
  3. Χρυσή Αυγή: Στείρωση και ευθανασία σε ΑμΕΑ
    By labwmenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 28
    Last Post: 14-12-2012, 19:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •