Αλαγι φαρμακου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Αλαγι φαρμακου

    Καλισπερα μετα από 9 χρονια ζολοφτ τον τελεφτεο ενάμισι χρόνο ειμουνα στα 50μγ ζολοφτ μαζί με ομοιοπαθιτικι !οταν ειμουνα στα 100μγ ζολοφτ κσεκινισα ομοιοπαθιτικι και το κατεβαζα σιγά σιγά μέχρι μέσα ιουνιου που ενιοθα αδιναμια στιν δουλειά αρνιτικες σκεπσεις μετα υλιγκο στομαχια και εβαλα στο νου μου με τον υλιγκο μιπος και εχο ογκο στο κεφαλι και τορα με σπασμους εντερον και λιγα πονάκια έχασα και 8 κοιλα τους τελεφτεους 2 μοινες και εβαλα στο νου μου μιπος εχο καρκινο στο πάχι εντερο εκανα γενοικες αναλισεις πιγα σε νεβρολογο,γενικο χειρουργο , παθολόγο νοσοκομείο μου έκαναν πλακες θορακα εκο ούτρα σαουν σικοτι παγκρεας νεφρους κιλιακι χορα όλα καθαρα !! Εχετε γνομι τι εκσετασι αλί να κανο?το ζολοφτ μου το αλακσε ο γιατρός καθος εναμισι μοινα με πιρε στο 150μγ και ο διαθεσι μου δεν αλακσε με αποτελεσμα να εχο σπασμους εντερον και αρνιτικες σκεπσεις πος εχο καπια ασθενεια ι καρκινο παχι εντερο!!! Και τορα μου μιονι το ζολοφτ να κόπο σταδιακα και μου έβαλε εφεκσορ σιγά σιγά να φιγι το ζολοφτ και να μείνο με εφεκσο επειδι το εφεκσο μου ειπε πος βοιθα και στα πσιχοσοματικα!! Τι πιστεύετε θα με βοιθισι? Εινε καλό φάρμακο το εφεκσορ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    πιστευω ειναι πιο δυνατο απο το ζολοφτ αλλα κ παλι δεν ειμαι σηγουρος

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    318
    Tι αντιμετωπιζεις; καταθλιψη;
    Καθε φαρμακο λειτουργει διαφορετικα γιατί καθε οργανισμός ή διαταραχη ειναι διαφορετικα στο καθενα.
    Μπορει το εφεξορ να ειναι καλο σε καποιον και σε καποιον αλλον οχι. Μη το σκεφτεσαι ετσι. Ο γιατρος ειναι γνωστης.
    Εδω ο καθενας απλα θα σου μπει τις εμπειριες του. Κι εγω ας πουμε παιρνω εφεξορ και ειμαι αρκετα καλα με αυτο χωρις παρενεργειες, μόνο τη πρωτη φορα που το ξεκινησα(περσυ) μου εκανε μαλλον λιγο ζαλαδες. Υποχωρησαν στη συνεχεια ομως.

  4. #4
    Εχο αρκετό αχως μου ειπε δλδ εαν δεν καταφερα να κοπσο το ζολοφτ με εφεκσορ όταν με βοιθισι να γινο καλα σε καπια φασι τις ζωής μου μπορι να καταφερο να το κοπσο με το γιατρό μου σταδιακα? Ι δυσκολο?

Similar Threads

  1. allagh φαρμακου
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 25
    Last Post: 18-08-2015, 13:53
  2. Χορήγηση Φαρμάκου
    By rita.dr in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 4
    Last Post: 08-09-2014, 20:17
  3. τρεμω την διακοπη του φαρμακου
    By μυσπ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 18-04-2014, 01:57
  4. αλλαγη φαρμακου
    By prasiniklosti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 07-09-2009, 17:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •