Θέλω άμεσα βοηθεια για την μητέρα μου..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    4

    Θέλω άμεσα βοηθεια για την μητέρα μου..

    Καλησπέρα σε όλους,
    Η μητέρα μου έχει σοβαρά προβλήματα συμπεριφοράς με αποτέλεσμα να κάνει κακό σε εκείνη και στους γύρω της. Ψάχνει παντού να βρει λόγο να τσακωθεί και δεν μπορεί να γίνει ξεκολλήσει από το παρελθόν και να αντιμετωπίσει το τώρα με λογική. Κριτική ικανότητα μηδέν κ παρουσιάζει κ επιθετικότητα λεκτική κ μη σε όλους του κοντινού περιβάλλοντος. Θα με βοηθήσετε πολύ αν με παραπεμψετε σε κάποιον ειδικό στον Πειραιά.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Καλησπερα. Εισαι ενηλικος-η?
    Αν η ιδια αρνειται κατηγορηματικα να επισκεφθει ψυχιατρο-ψυχοθεραπευτη ή ψυχολογο, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κανεις εσυ την ερευνα σου, να επισκεφθεις εσυ εναν ειδικο για να σε καθοδηγησει πώς να το χειριστεις απο δω και περα. Δεν μπορουμε και δεν πρεπει να διαφημισουμε καποιον ομως. Καλη επιτυχια.
    Θα σε συμβουλευα να το κανεις αμεσα, γιατι αν καταλαβα καλα υπονοεις οτι χρησιμοποιει ακομα και σωματικη βια.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    4
    Είμαι 28 χρονών και μένω μόνη μου από τα είκοσι λόγω προβλημάτων στο σπίτι.ναι υπηρχε κ ζωναρι οταν ημουνα μικρη κ μετα πολυ λεκτικη. Της ειπα οτι μονο σε περιπτωση που θα αρχισει να δεχεται βοηθεια απο ειδικο θα την βοηθησω. το ξερω οτι δεν ειβαι ιδανικο αλλα απο το τιποτα καλη κ η παναγιωταινα.τωρα ήρθε να μείνει μαζί μου γιατί έχει οικονομικό πρόβλημα.για να κάνω έρευνα πρέπει να γνωρίζω κ για να γνωρίζω πρέπει να ρωτήσω και αυτό κάνω με αυτο το ποστ ρωτάω. Θέλω μια πρόταση για γιατρό ο οποίος να είναι αξιόλογος κ αφου της κανει μια αξιολογηση κ δει πως δεν μπορεί να την βοηθήσει λόγω του ότι έχει κάποιο άλλο target group να με παραπέμψει αμμέσα σε άλλο συνάδελφο. Ή αν δεν γίνεται αυτό λόγω του ότι δεν θέλετε να κάνετε διαφημιση πείτε μου τουλάχιστον που να στραφώ.
    Ευχαριστώ και πάλι.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    4
    Είμαι 28 χρονών και μένω μόνη μου από τα είκοσι λόγω προβλημάτων στο σπίτι. Ναι υπηρχε κ ζωναρι οταν ημουνα μικρη κ μετα πολυ λεκτικη. Τωρα ήρθε να μείνει μαζί μου γιατί έχει οικονομικό πρόβλημα. Της ειπα οτι μονο σε περιπτωση που θα αρχισει να δεχεται βοηθεια απο ειδικο θα την βοηθησω. Το ξερω οτι δεν ειναι ιδανικο αλλα απο το τιποτα καλη κ η παναγιωταινα. Για να κάνω έρευνα πρέπει να γνωρίζω κ για να γνωρίζω. πρέπει να ρωτήσω και αυτό κάνω με αυτο το ποστ ρωτάω. Θέλω μια πρόταση για γιατρό ο οποίος να είναι αξιόλογος κ αφου της κανει μια αξιολογηση κ δει πως δεν μπορεί να την βοηθήσει λόγω του ότι έχει κάποιο άλλο target group να με παραπέμψει αμμέσα σε άλλο συνάδελφο. Ή αν δεν γίνεται αυτό λόγω του ότι δεν θέλετε να κάνετε διαφημιση πείτε μου τουλάχιστον που να στραφώ και σε τι ακριβώς γιατρό προτείνετε να απευθυνθώ.
    Ευχαριστώ και πάλι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Αν πας στην αρχικη σελιδα του epsychology -οχι του φορουμ κανε ενα search στο google- και πατησεις το νομο σου θα σου βγαλει ειδικους ψυχικης υγειας, ελπιζω να ειναι καλοι.............ειδικα αν εισαι Αθηνα πιστευω πολυ ευκολα θα βρεις. Αν δεν βρεις σε ιδιωτη, μπορεις να πας στο Αιγινητειο, εχει Πανεπιστημιακους γιατρους εκει.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    4
    Ευχαριστω πολυ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Παρακαλωωω :)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Φορ View Post
    Ή αν δεν γίνεται αυτό λόγω του ότι δεν θέλετε να κάνετε διαφημιση πείτε μου τουλάχιστον που να στραφώ.
    Ευχαριστώ και πάλι.
    vrisko.gr

    πατας ψυχιατροι αττικη
    και θα βρεις μεσα απο κει και τις σπουδες τους, την εξειδικευση, τους τομεις ενασχλησης τους, τη μεθοδολογια κλπ
    Αν εχει και προσωπικη ιστοσελιδα, ακομα καλυτερα για την ερευνα σου.
    Επομενο τεστ κανεις μεσω τηλεφωνου. Καλεις για να κλεισεις ραντεβου και μεσα απο ερωτησεις διευκρινιστικες και διαλογο, τον τσεκαρεις. Πχ αν βαριεται που ζει, αν ειναι αναγωγος, αν δεν κανει και ο ιδιος διευκρινιστικες ερωτησεις κλπ, θα καταλαβεις πεντα πραγματα πριν φτασεις στο γραφειο του.
    Τα υπολοιπα γινονται απο κοντα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    19
    Οπως είπε και ο savatage κλεινεις ραντεβου μεσω ΕΟΠΥ και κανετε μια επισκεψη μαζι.
    Εγω εκανα στην παλια πολυκλινική Αθηνων στην Ομονοια που είναι τμημα του Ευαγγελισμού (παρε τηλ. το Τμημα Ανοιας να σου πουν τον κωδικό για το τηλ. ραντεβού γιατι είναι δυσκολο να το βρεις στο τηλ. και μπορει να κλεισεις λαθος ραντεβου). Πήρε 2 μήνες.
    Μετά απ' αυτό βρισκεις και εναν ψυχίατρο για πιο άμεσα αποτελέσματα στο μελλον.

Similar Threads

  1. Έχω πρόβλημα και θέλω άμεσα βοήθεια
    By voitheiapls in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 14-08-2017, 00:28
  2. θελω βοηθεια
    By spoooky in forum Αντικοινωνική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 18:35
  3. Ρινικό σπρέι εξαφανίζει άμεσα την κατάθλιψη
    By mihalis in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 04-05-2011, 22:20
  4. Βοηθεια για τη μητερα μου αλλα κ για μενα...
    By aquanova in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 17-02-2010, 20:34
  5. Ζητειται αμεσα λυση!!!!
    By dmp in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 17-05-2008, 00:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •