Θελω να
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Θελω να

  1. #1

    Θελω να

    ..να σταματησει η ταχυτητα των σκεψεων ,οι συνεχεις συνειρμοι και η συναισθηματικη μνημη.Οι διαρκεις διαλογοι μεσα στο κεφάλι μου.Θελω μια ευκαιρια να γεννηθω ξανά. Η παρατηρηση δεν ειναι καθολου αντικειμενική και οτι παρατηρω χρωματιζεται απο αυτο που σκεφτομαι.Το περιβάλλον που με περιβαλλει,επανεισαγει τις πληροφορίες με τις οποιες το εχω χρωματίσει σε μενα.με συνθέτει χωρις να εχω δικαιωμα επιλογής.Μου λέει ποιος ειμαι,αλλά εγω θελω να ειμαι κάτι αλλο.

    Θέλω να μπορεσω να επεμβω με εναν τρόπο του στυλ "Φάκελος-Διαγραφή φακέλου" ή να μπορω να αποκτησω εξουσια στην μνήμη.

    Γιατι ο παρελθοντικός εαυτος παρουσιαζεται τοσο διογκωμενος και ισχυρός?Δεν θελω τα αρχεια της μνημης να λειτουργουν συνεχως και να ειναι τοσο αυταρχικά.Αν δοκιμασω να μην ακούσω τα συναισθήματα που μου δημιουργει η μνημη,αισθανομαι ενοχές,ειναι σαν να φωναζουν "ασχολησου μαζι μου,κανε κατι,φροντισε με".Ομως,αν τα ακουσω νοιωθω εξισου παγιδευμενος γιατί αναπαραγω την μνημη μου με την ελπίδα οτι θα αλλαξω θεση.

    Που βρίσκεται το λάθος στην σκεψη μου?Βοηθηστε με και πειτε μου σε ποιο σημείο η σκεψη αυτη με παγιδευει.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Quote Originally Posted by Σαπουνάκι μπάνιου View Post
    ..να σταματησει η ταχυτητα των σκεψεων ,οι συνεχεις συνειρμοι και η συναισθηματικη μνημη.Οι διαρκεις διαλογοι μεσα στο κεφάλι μου.Θελω μια ευκαιρια να γεννηθω ξανά. Η παρατηρηση δεν ειναι καθολου αντικειμενική και οτι παρατηρω χρωματιζεται απο αυτο που σκεφτομαι.Το περιβάλλον που με περιβαλλει,επανεισαγει τις πληροφορίες με τις οποιες το εχω χρωματίσει σε μενα.με συνθέτει χωρις να εχω δικαιωμα επιλογής.Μου λέει ποιος ειμαι,αλλά εγω θελω να ειμαι κάτι αλλο.

    Θέλω να μπορεσω να επεμβω με εναν τρόπο του στυλ "Φάκελος-Διαγραφή φακέλου" ή να μπορω να αποκτησω εξουσια στην μνήμη.

    Γιατι ο παρελθοντικός εαυτος παρουσιαζεται τοσο διογκωμενος και ισχυρός?Δεν θελω τα αρχεια της μνημης να λειτουργουν συνεχως και να ειναι τοσο αυταρχικά.Αν δοκιμασω να μην ακούσω τα συναισθήματα που μου δημιουργει η μνημη,αισθανομαι ενοχές,ειναι σαν να φωναζουν "ασχολησου μαζι μου,κανε κατι,φροντισε με".Ομως,αν τα ακουσω νοιωθω εξισου παγιδευμενος γιατί αναπαραγω την μνημη μου με την ελπίδα οτι θα αλλαξω θεση.

    Που βρίσκεται το λάθος στην σκεψη μου?Βοηθηστε με και πειτε μου σε ποιο σημείο η σκεψη αυτη με παγιδευει.
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Αν τα συναισθηματα και η σκεψη δεν λειτουρει σε οφελος της, αν τα συναισθματα δεν αφηνουν τη σκεψη και η σκεψη τα συναισθηματα δεν πας καλα.
    Last edited by Aeon; 25-09-2017 at 10:54.

  3. #3
    Nefeli28
    Guest
    Δεν ειναι η σκεψη που σε παγιδευει. Ειναι αυτο που σε βασανιζει και δείχνει πιο ισχυρο απο σενα και σε καταβαλλει.
    Έχει ταυτιστει με το ειναι σου. Δεν μπορεις ευκολα να διακρινεις που τελειώνουν οι εμμονές και πού αρχιζει ο εαυτος σου. Ο πραγματικος. Αυτος που κρυβεται απο κατω.
    Οι σκέψεις είναι βαρκες σε τρικυμια κι εσυ προσπαθείς να πας καπου, αλλα δεν εχεις ουτε κουπί ουτε τιμόνι.
    Χρειαζεται βοήθεια έξωθεν.
    Κατι που να μην ειναι προϊόν δικης σου σκεψης/προσπαθειας/ιδεας.
    Τα δικά σου αυτή τη στιγμή ειναι μπλεγμενα, νοσηρά, φορτισμένα.
    Δεν μπορείς ταυτόχρονα να πασχεις και να θεραπεύεις.
    Σε νιωθω οσο δεν φαντάζεσαι. Ειμαι στο ιδιο βασανο. Με εναν τροπο περπατάμε το ιδιο μονοπατι. Τα γυρω απο το μονοπατι είναι διαφορετικά. Το εδαφος ειναι η ιδια λασπουρια που μας κολλαει στην εμμονή.
    Ειναι η ιδια μαυριλα που σκεπαζει τα απλα καθημερινά ωραία πραγματα. Ειναι ο ιδιος κακοτραχαλος χωματοδρομος που αγκομαχάμε να ανεβουμε.
    Θελεις μια παρουσία να σου δειξει προς τα που ειναι ολα οσα έχεις χασει/ξεχασει.
    Μια εξειδικευμένη ματιά μονο για σενα. Να καθοδηγησει τα βηματα σου σε αυτη την απεραντη ομιχλη που σκεπαζει το μυαλό σου.
    Νιωθεις αβολα με αυτο; θα μπορουσες να το κανεις;

  4. #4
    Το καταλαβα πριν λίγο αν και προσπαθώ να το αποφυγω.Ναι θα το κοιτάξω,μου το λες και το ξαναλες αλλά δεν μπορουσα να σε ακούσω.Τα γεγονότα με σπρωχνουν προς τα εκεί

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Τι εγινε ρε πΑΙΔΙΑ μας την πεσανε;

  6. #6
    δεν καταλαβαινω την ερωτηση σου ρε φιλε..Εξηγείς?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 25-09-2017 at 10:55.

  8. #8
    Μιλα καθαρά,γιατι εισαι μπουκωμενος και πετας ακυρες λέξεις

  9. #9
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by jim7 View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης..
    Δεν πας καλά...
    Last edited by Aeon; 25-09-2017 at 10:56.

  10. #10
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Σαπουνάκι μπάνιου View Post
    Το καταλαβα πριν λίγο αν και προσπαθώ να το αποφυγω.Ναι θα το κοιτάξω,μου το λες και το ξαναλες αλλά δεν μπορουσα να σε ακούσω.Τα γεγονότα με σπρωχνουν προς τα εκεί
    Πώς νιωθεις γι'αυτο; Ειναι κατι που σε αγχωνει; σε φρικαρει;
    Λογικο ειναι να αισθανεσαι ο,τι αισθάνεσαι..

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 25-09-2017 at 10:56.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Σε μενα το ειπες;

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 25-09-2017 at 10:57.

  14. #14
    Nefeli28
    Guest
    Φαινεται πως με κατι τέτοια οι μικροί νομιζουν πως γινονται μεγάλοι.
    Μαστιγα τελικα.

  15. #15
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Τζιμάκο,σοβαρά δεν πας καλά.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 67
    Last Post: 14-02-2016, 00:21
  2. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΙΛΟΥΣ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ
    By Flumen in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 05-02-2012, 19:31
  3. θελω help!!
    By slayer in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 26
    Last Post: 02-10-2011, 16:46
  4. "Δεν θελω να σε κλεψω κυριε.. θελω μονο να ζησω αξιοπρεπως.."
    By Boltseed in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 97
    Last Post: 21-09-2011, 22:31
  5. ΘΕΛΩ ΝΑ...ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΖΩ....
    By amelie74 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 219
    Last Post: 06-05-2010, 22:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •