Θεωρεισ πωσ εισαι ομορφοσ-ομορφη? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 79
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    τί ειναι ομορφος/η?

    ειναι υποκειμενικο λιγο πολυ....

    δεν μπορώ να χαρακτηρισω καποιον ομορφο ή ασχημο με μια ματια.......

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Originally posted by justme
    Όμορφος ..... ή ομορφότερος από τους \"άλλους\"?
    Χμ..άλλο κακό κι αυτό που κάνουμε συνήθως.Να συγκρίνουμε τον εαυτό μας με τους άλλους.

  3. #18
    Σοφία..σίγουρα είναι υποκειμενικό όταν μιλάμε σε νορμάλ όρια...
    Από κει και πέρα υπάρχουν κάποια στάνταρ για την εξωτερική εμφάνιση.
    Πχ, δεν μου έκανε ο άλλος κλικ αν και για καποιες άλλες ήταν πολύ ωραίος....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    δεν ξέρω...μπορει να εχω εγώ κάποιο προβλημα....

    δεν με \"συγκινησε\" ποτέ η εξωτερικη εμφανιση καποιου

  5. #20
    Στους άντρες είναι πιο υποκειμενικό απ ότι στις γυναίκες. Επειδή εμένα μου έχει τύχει να είμαι και με πολύ όμορφο, αλλά και αντικειμενικά, όχι άσχημο, αλλά αδιάφορο εξωτερικά άντρα, ξέρω ότι η εμφάνιση είναι δευτερέυουσα σε μας τις γυναίκες.
    Για τους άντρές, όμως, είναι λίγο διαφορετικά...Αν δεν τους αρέσει εξωτερικά μια γυναίκα, δεν κάνουν κίνηση με τίποτα για τον καλό της χρακτήρα και την καλή της την καρδιά, όπως είπα παραπάνω.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    33
    Ας πω κι εγω το κομματι μου...

    Υποκειμενικο το θεμα...σιγουρα ως ενα βαθμο πλησιαζουμε τον χαρακτηρισμο εμφανισιμος ή ασχημος ή ομορφος αλλα \"παιζει\" το πως μας βλεπει ο καθενας και κυριως εμεις τον εαυτο μας. Η Θεοφανια ειπε \"Adzik...ότι δεν μας αρέσει πάνω μας και μας ενοχλεί, το αλλάζουμε.
    Πρόσεξε: ότι δεν αρέσει σε μας, όχι στους άλλους.\" Εγω ερωτω κι αν το προβλημα ειναι οτι κατι πανω μας εμας δε μας πειραζει αλλα μας πειραζει που δεν αρεσει στους αλλους;; τι γινεται οταν πεσουμε σ\'αυτη τη τρυπα;;

    εγω με θεωρω εμφανισιμο, αλλες μου λενε εισαι μια χαρα (φιλες - συγγενεις, οχι ξενες που πηγαν να μου χαιδεχουν τα αυτια), σε βαρος με θεωρω καλο, με λενε καλο, σε υψος με θεωρω κοντο, με λενε μετριο (οι ιδιες:D:D)

    3 πραματα, παρουσιαζονται καλα απο αλλους, πιο καλα απ΄οτι εγω τα θεωρω για τον εαυτο μου και παλι ευχαριστημενος δεν ειμαι...

    Οι ιδιοι ειμαστε οι αυστηροτεροι κριτες του εαυτου μας...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by Θεοφανία
    Αν δεν τους αρέσει εξωτερικά μια γυναίκα, δεν κάνουν κίνηση με τίποτα για τον καλό της χρακτήρα και την καλή της την καρδιά, όπως είπα παραπάνω.
    χαχα....ναι,αυτο το πιστεύω και γω....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by dimitris79
    Οι ιδιοι ειμαστε οι αυστηροτεροι κριτες του εαυτου μας...
    μην ορκιζεσαι!!!!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Πεντακάθαρα βλέπω τις ατέλειές μου αλλά το ίδιο πεντακάθαρα γνωρίζω ότι το εμφανισιακό μου σύνολο είναι σαφώς άνω του μετρίου.
    Ποτέ δε με προβλημάτισαν εμφανισιακές μικροατέλειες. Ποτέ δεν ένιωσα πως υστερώ σ αυτόν τον τομέα, δεν εισέπραξα κάτι τέτοιο , ούτε και γέννησε τέτοια ανασφάλεια το μυαλό μου. Αλλού είναι οι ανασφάλειές μου. Στο θέμα χαρακτήρα και όχι εμφάνισης .

    Όσο για το ΄κοινωνικό σύνολο, καλά τα λέει η Θεοφανία. Για τους άντρες μετράει πιο πολύ η εξωτερική εμφάνιση μιας γυναίκας, τι να κάνουμε, έτσι γαλουχήθηκαν. Κουκιά έφαγαν , κουκιά μαρτυράνε, που έλεγε κι η γιαγιά μου. ;)

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    Originally posted by Θεοφανία
    Στους άντρες είναι πιο υποκειμενικό απ ότι στις γυναίκες. Επειδή εμένα μου έχει τύχει να είμαι και με πολύ όμορφο, αλλά και αντικειμενικά, όχι άσχημο, αλλά αδιάφορο εξωτερικά άντρα, ξέρω ότι η εμφάνιση είναι δευτερέυουσα σε μας τις γυναίκες.
    Για τους άντρές, όμως, είναι λίγο διαφορετικά...Αν δεν τους αρέσει εξωτερικά μια γυναίκα, δεν κάνουν κίνηση με τίποτα για τον καλό της χρακτήρα και την καλή της την καρδιά, όπως είπα παραπάνω.
    θεοφανια δε ξερω αν οντως ισχυει αυτο που λες, εγω τεινω να πιστευω οτι κοιτατε την εξωτερικη εμφανιση ενος αντρα το ιδιο οπως και οι αντρες τις γυναικες, και αυτο που πιστευα οτι οι γυναικες δεν κοιταζουν τοσο πολυ εξωτερικη εμφανιση, νομιζω πως ειναι μυθος για να μας παρηγορει εμας τους αντρες.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Στην σημερινή κοινωνία ακόμα μετράει σαν φοβερό προτέρημα η ομορφιά της γυναίκας και η ε΄παγγελματική επιτυχία του άντρα. Έτσι βλέπω γύρω μου τουλάχιστον.
    Σε δεύτερη μοίρα η ομορφιά του άντρα και η επαγγελματικ\'η επιτυχία της γυναίκας.

  12. #27
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    33
    Κι εγω θεωρω οτι τη κοιτατε, Θεοφανια. Σιγουρα λιγοτερο απο εμας αλλα σιγουρα σε μεγαλο βαθμο. Κατι αλλο που μαλλον(;;) βλεπω κι ισχυει ειναι πως ενω εμεις παντα σε ενα βαθμο τη κοιταγαμε, εσεις με τα χρονια, με το περασμα των γενεων, αλματωδως εχετε αρχισει και το κοιτατε.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by Θεοφανία
    Στους άντρες είναι πιο υποκειμενικό απ ότι στις γυναίκες. Επειδή εμένα μου έχει τύχει να είμαι και με πολύ όμορφο, αλλά και αντικειμενικά, όχι άσχημο, αλλά αδιάφορο εξωτερικά άντρα, ξέρω ότι η εμφάνιση είναι δευτερέυουσα σε μας τις γυναίκες.
    Για τους άντρές, όμως, είναι λίγο διαφορετικά...Αν δεν τους αρέσει εξωτερικά μια γυναίκα, δεν κάνουν κίνηση με τίποτα για τον καλό της χρακτήρα και την καλή της την καρδιά, όπως είπα παραπάνω.
    Θεοφανια, δεν αναφέρομαι μονο στο ερωτικο κομματι. Εννοουσα οτι μπορώ να κανω ανετα παρεα με την ομορφοτερη κ ασχημοτερη (οπως οριζεται αυτο απο τη μαζα) γυναικα του κοσμου χωρις κανενα προβλημα...Δεν μου λεει κατι ο τροπος που οριζεται το ωραιο, το ομορφο.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    susperia, (και απευθύνομαι σε εσένα μη πέσουν και με φάνε οι γυναίκες..... λολ.......)
    Την ομορφιά σε έναν άντρα οι γυναίκες την κοιτάνε λιγότερο όταν θέλουν έναν φίλο.
    Όταν ψάχνουν έναν (ή καλίτερα ΤΟΝ) άντρα το \"κλικ\" τότε αλλάζει κριτήρια και ενσωματώνει ΚΑΙ την ομορφιά.
    been good, been bad. WILL GO ON

  15. #30
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    33
    Originally posted by imagine
    Στην σημερινή κοινωνία ακόμα μετράει σαν φοβερό προτέρημα η ομορφιά της γυναίκας και η ε΄παγγελματική επιτυχία του άντρα. Έτσι βλέπω γύρω μου τουλάχιστον.
    Σε δεύτερη μοίρα η ομορφιά του άντρα και η επαγγελματικ\'η επιτυχία της γυναίκας.
    Συμφωνω. Η εταιρια που δουλευω απασχολει 100+ ατομα κι εχω τη δυνατοτητα να διαπιστωσω πολλα πραγματα καθε μερα, τοσες ωρες που περναψ εκει. Και το παραπανω αποδεικνυεται πολλες φορες

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •