Θεωρεισ πωσ εισαι ομορφοσ-ομορφη?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 79
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863

    Θεωρεισ πωσ εισαι ομορφοσ-ομορφη?

    ..Ενα τερααααστιο προβλημα το οποιο ..καθρεφτιζεται παντου πανω μασ...

    ειναι ..το θεμα τησ αποδοχησ τησ εμφανησησ μασ...


    ..ειναι παραξενο το οτι δυσκολευομαστε τοοοσο πολυ με αυτο..και ειδικα εμεισ οι γυναικεσ... δυσκολευομαστε να αγαπαμε το σωμα μασ ετσι οπωσ ειναι...δεν μιλαω για τερααστια προβληματα...αλλα για τα κλασικα... μερικα παραπανισια κιλα..μια λιγο μεγαλητερη μυτουλα..
    η κοιλιτσα μασ...τα μπουτακια μασ..τα στηθη...κ.λ.π..


    αυτο το θεμα ισωσ να μοιαζει λιγο με "χωρο παραπονων" ..αλλα γιατι οχι ..αν ειναι να νιωσουμε καλητερα..

    πραγματικα υπαρχουν τοοοσα σοβαρα προβληματα και αντι να διευκολυνουμε τουσ εαυτουσ μασ... να αγαπαμε απολυτα το σωμα μασ.... δυσκολεουμε ακομη περισσοτερο την καθημερινοτητα...

    μειωνοντασ την τοοοοσο σημαντικη και ανεκτημιτη παντου αυτοπεποιθηση μασ...

    ...γενικα ειμαι μια αρκετα ομορφη κοπελα.. μικρου γενικα μεγεθουσ..:P ......αλλα ομολογω πωσ πραγματικα...ντρεπομαι τραγικα για τουσ μοιρουσ δηλαδη για τα μπουτακια μου...

    δεν ειμαι χοντρη.. παντα ειχα καμπυλεσ..αλλα αυτεσ οι συγκεκριμενεσ καμπιλεσ...στα ποδια και ειδικα τωρα που ξεπερασα την καταθλιψη και πηρα μερικα κιλα...με τυρανανε οχι τοσο εμφανισιακα...αλλα ψυχολογικα.....το σκευτομαι συναιχωσ οταν περπαταω στον δρομο..... οταν θελω να φωρεσω ενα λευκο παντελονι...

    εχει τυχει και να κλαψω γι αυτο..

    μου αρεσει να τρωω...ειμαι χορτοφαγος η διατροφη μου ειναι καλη....αλλα τα γλυκα ειναι κατι στο οποιο ποτεε δεν λεω οχι....και δεν θα σταματισω ποτε να απολαμβανω....
    πρεπει υποτιθετε να αποδεχτω πως παντα θα εχω πιασηματακια.... μα ειναι τοσο δυσκολο? Αν ειναι δυνατον...

    εχετε τετια ψυχολογικα κολληματα?...με σημεια που οι αλλοι δεν θεωρουν σοβαρα προβληματα....?
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οχι μια χαρα ειμαι.

    :cool:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    λολλλ.....Κρινο με τρελεεενεισ.......:):):):)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    το εχω ξανακουσει αυτο, να μου το λενε και αλλες γυναικες....

    :P:P:P

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    εγω ειμαι τοσο ομορφος που για να μην προκαλω ατυχηματα στο δρομο (ξερετε με κοιταζουν και μπορει να πεσουν σε καμια κολονα), κυκλοφορω με μια σακουλα στο κεφαλι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Adzik μου όλοι οι άνθρωποι βρίσκουμε κάτι πάνω μας που να μην μας αρέσει.Κανείς δεν είναι απόλυτα ευχαριστημένος από την εμφάνισή του.
    Και αν δεν είμαστε καλά ψυχολογικά τότε είναι που δεν μας αρέσει τίποτα στην εμφάνισή μας.
    Εγώ να δεις κόμπλεξ που έχω..ένα σωρό.Μια το ένα δεν μ\'αρέσει,μια το άλλο.Και κυρίως τώρα που έχω την κατάθλιψη και τα βλέπω όλα μαύρα είναι ακόμη χειρότερα τα πράγματα.
    Δεν πιστεύω όμως ότι μόνο οι γυναίκες τα έχουμε αυτά τα κολλήματα.Και οι άντρες έχουν.Εκτός βέβαια από τον Κρινο..:P

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ...antres....


    .....τι χαζα....

    ...:P δεν περιμενα να καταλαβετε ...:P :P :P ?:P :P :P αντε βρε χαζα...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Dalia
    Adzik μου όλοι οι άνθρωποι βρίσκουμε κάτι πάνω μας που να μην μας αρέσει.Κανείς δεν είναι απόλυτα ευχαριστημένος από την εμφάνισή του.
    Και αν δεν είμαστε καλά ψυχολογικά τότε είναι που δεν μας αρέσει τίποτα στην εμφάνισή μας.
    Εγώ να δεις κόμπλεξ που έχω..ένα σωρό.Μια το ένα δεν μ\'αρέσει,μια το άλλο.Και κυρίως τώρα που έχω την κατάθλιψη και τα βλέπω όλα μαύρα είναι ακόμη χειρότερα τα πράγματα.
    Δεν πιστεύω όμως ότι μόνο οι γυναίκες τα έχουμε αυτά τα κολλήματα.Και οι άντρες έχουν.Εκτός βέβαια από τον Κρινο..:P

    Διαβαζα.... διαβαζα....
    και λεω τι καλε ετουτη??
    ευτυχως οι τελευταιες σου λεξεις αποκαταστησαν την ταξη.
    Ολα βαινουν καλως λοιπον....

    ;)

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Adzik
    ...antres....


    .....τι χαζα....

    ...:P δεν περιμενα να καταλαβετε ...:P :P :P ?:P :P :P αντε βρε χαζα...

    αααααααααα!!!
    με τιποτα δεν εισαι ευχαριστημενη εσυ ε?


    κοιτα για να καταλαβεις γιατι πραγμα λεμε,
    μεχρι και ο δικος σου μου την εχει πεσει.
    ε τωρα πρεπει να κανω και αλλες αποκαλυψεις????


    μπαααααααα.....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Ε ναι βρε Κρινο,μιλάω για εμάς τους απλούς ανθρώπους που έχουμε τα ελαττώματά μας.Οχι για τις εξαιρέσεις όπως εσύ.:P

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    :)
    ...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    20
    θα ήθελα να είμαι πιο χαλαρή και να μην στενοχωριέμαι τόσο με τις ατέλειες μου, αλλά δυστυχώς απέχω ακόμα πολύ από αυτον μου το στόχο! προσπαθώ πάντως :)

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Dalia
    Ε ναι βρε Κρινο,μιλάω για εμάς τους απλούς ανθρώπους που έχουμε τα ελαττώματά μας.Οχι για τις εξαιρέσεις όπως εσύ.:P


    ετσι ετσι.....
    :cool:


    απο την αλλη μου αρεσουν ανθρωποι με ελλατωματα, αυτοι που ειναι η νομιζουν οτι ειναι τελιοι καταντανε πολυ βαρετοι....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Όμορφος ..... ή ομορφότερος από τους \"άλλους\"?
    been good, been bad. WILL GO ON

  15. #15
    Adzik...ότι δεν μας αρέσει πάνω μας και μας ενοχλεί, το αλλάζουμε.
    Πρόσεξε: ότι δεν αρέσει σε μας, όχι στους άλλους.
    Αν οι μηροί σου, δημιουργούν πρόβλημα στην ψυχολογία σου, κάνε μια διαιτούλα ισοροπημένη, πήγαινε και σε ένα γυμναστήριο και το θέμα λύθηκε.
    Το αν είμαστε όμορφοι ή άσχημοι σύμφωνα με το κοινωνικό σύνολο, είναι κάτι που ο καθένας το εισπράτει στη διάρκεια της ζωής του....
    Απο κει και πέρα- κάποιος-ή συμβιβάζεται με τα πρότυπα-που τίποτα δεν είναι τυχαίο-ή αποφασίζει να πάει κόντρα στο ρεύμα και περιμένει να τον προσεγγίσει κάποιος για την καλή του την καρδιά....

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •