Νιωθω τους παλμους μου 24ωρες το 24ωρο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    Νιωθω τους παλμους μου 24ωρες το 24ωρο

    Νιωθω τους παλμους μου εδω και 5μισι μηνες 24ωρες το 24ωρο χωρις να εχει σταματησει ποτε.Εχω κουραστει με αυτο το πραγμα κανει τη ζωη μου δυσκολη χωρις καποια διακοπη για να ξεκουραστω λιγακι.Εχω γραψει 5 αρθρα σχετικα με αυτο.Σε αυτο το αρθρο θα ηθελα να απαντησουν μονο οσοι ξερουν κατι πανω σε αυτο το θεμα,ανθρωπους που το περασαν η και ανθρωπους που το περνανε ακομα και τωρα.
    Εχω σταματησει να ζω....(θελω να ξανα γελασω)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    εξετασεις εχεις κανει? σε καρδιολογο πηγες? τα ορμονικα σου τα εχεις κοιταξει? το θυρεοειδη σου?
    ποσων χρονων εισαι και ποσα κιλα??
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by Sosss View Post
    Νιωθω τους παλμους μου εδω και 5μισι μηνες 24ωρες το 24ωρο χωρις να εχει σταματησει ποτε.Εχω κουραστει με αυτο το πραγμα κανει τη ζωη μου δυσκολη χωρις καποια διακοπη για να ξεκουραστω λιγακι.Εχω γραψει 5 αρθρα σχετικα με αυτο.Σε αυτο το αρθρο θα ηθελα να απαντησουν μονο οσοι ξερουν κατι πανω σε αυτο το θεμα,ανθρωπους που το περασαν η και ανθρωπους που το περνανε ακομα και τωρα.
    Εχω σταματησει να ζω....(θελω να ξανα γελασω)
    Γειά σου ρε sosss. Το έχω περάσει και το περνάω. Όχι σε τέτοιο βαθμό τώρα πια αλλά ναι, το έχω. Ειδικά αυτήν την στιγμή που σου γράφω. Είναι η ώρα μου τώρα... Αν θυμάμαι καλά έχεις κάνει καρδιολογικο έλεγχο, σωστά; και δεν είχαν βρεθεί ευρήματα, σωστά; ο λόγος που το έχεις είναι επειδή το επεξεργαζετε διαρκώς ο εγκέφαλος σου. Πρόσφατα πήγα σε ψυχίατρο και αφού της είπα τι εξετάσεις έχω κάνει την ρώτησα σχεδόν κλαίγοντας από απελπισία τι άλλο να κοιτάξω και μου είπε τίποτα. Το πρόβλημα είναι το νευρικό μου σύστημα το οποίο το έχει τσακίσει το ίδιο μου το μυαλό.
    Λοιπόν, πάμε να δούμε λίγο τι κάνει το νευρικό σύστημα.
    Αίσθημα καυσους
    Ταχυπαλμια
    Αρρυθμία
    Αίσθημα παλμών
    Ζαλάδα
    Γαστρεντερολογικα προβλήματα
    Τρόμο (τρεμούλα στα άκρα)
    Προβλήματα όρασης
    Χρονιους πόνους
    Εφίδρωση
    Μουδιάσματα
    Μυρμηγκιασματα
    Δυσφορία στον θώρακα και δυσκολία στην αναπνοή
    Βαριέμαι να γράφω και τα υπόλοιπα...
    Όλα αυτά η σχεδόν όλα τα είχα ταυτόχρονα για μήνες, τόσο εγώ όσο και πολλοί άλλοι εδώ μέσα...
    Εάν και εφόσον έχεις μιλήσει με τους γιατρούς σου και έχεις κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και είναι οκ, τότε σε παρακαλώ σταμάτησε να δίνεις σημασία για να σταματήσει και αυτό. Δεν σου το λέει κάποιος που είναι έξω από τον χορό. Στο λέει κάποιος παθών που σε καταλαβαίνει απόλυτα! Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και μην το σκέφτεσαι. Θα δεις ότι σύντομα θα είναι παρελθόν ρε. Τίποτα δεν έχεις. Την καληνύχτα μου και την αγάπη μου.

    Εστάλη από HUAWEI VNS-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    25
    Όπως τα λέει ο George είναι. Μας έχει τσακίσει τα νευρα το νευρικό μας συστημα εντελώς������������������
    Και λίγα λες φίλε Γιώργο. Μια τα ίδια και εγώ. Και σε καρδιολόγο πηγα και σε παθολογο και σε ΩΡΛ. ΤΙΠΟΤΑ. αλλά να οι ταχυκαρδία, τα μουδιασματα, οι πονοκεφαλοι. Φυγαν αυτά, άρχισαν οι ζαλάδες τώρα. Σκέφτηκα να ξαναπάω στον Παθολόγο, θα με διώξει ο άνθρωπος και δίκιο θα έχει.θα περασει κ αυτό...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Καλησπέρα και από μένα. Υποφέρω από σποραδικές κρίσεις πανικού που σκάνε συνήθως μετά από περιόδους έντονου στρες. Τον Ιούλιο έληξε μια τέτοια περίοδος. Έκτοτε είχα διάφορα συμπτώματα τα οποία τώρα είναι σε ύφεση και γενικά την καταπολεμω την κατάσταση με ψυχοθεραπεία.
    ΟΜΩΣ:
    Όλα καλά ρε παιδιά, 2 Ιουλίου πάω να μπω στη θάλασσα και με το που μπαίνω ξεκινάει ταχυκαρδία. Κράτησε περί τα 20 δευτερόλεπτα και μετά σταμάτησε.
    Δεύτερο σκηνικό, μια εβδομάδα πριν, σε αθλητική δραστηριότητα (είχα αγχώθηκα για άλλο γεγονός μια μέρα πριν) ξεκινά ταχυκαρδία για περίπου 15 δευτερόλεπτα.
    Τρίτο περιστατικό, σήμερα ήμουν το απόγευμα στο κρεβάτι μου και χαλαρωνα με το κινητό μου. Ξαφνικά, αρχίζω και αισθάνομαι ταχυκαρδία. Μέτρησα 5 παλμούς και μετά όλα όπως πριν. Εγώ βέβαια και στις τρεις περιπτώσεις χεσμενος.
    Πρέπει επίσης να σας πω ότι και μετά το περιστατικό του Ιουλίου αλλά και τον Αύγουστο (για άλλο λόγο) τεσταριστικα με υπέρηχο καρδιάς και καρδιογράφημα και ήταν φυσιολογικά. Επίσης έκανα εξετάσεις αίματος και ήταν φυσιολογικές.
    Μπορείτε να με βοηθήσετε σχετικά; Ξέρω ότι οι γιατροί μου έχουν πει να μην ανησυχώ αλλά ρε παιδιά όταν υπάρχει ένα σύμπτωμα, πόσω μάλλον στην καρδιά που είναι μπαμ και κάτω, δεν μπορείς να μείνεις αδιάφορος, σε όσους γιατρούς κι αν έχεις πάει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by sonman View Post
    Καλησπέρα και από μένα. Υποφέρω από σποραδικές κρίσεις πανικού που σκάνε συνήθως μετά από περιόδους έντονου στρες. Τον Ιούλιο έληξε μια τέτοια περίοδος. Έκτοτε είχα διάφορα συμπτώματα τα οποία τώρα είναι σε ύφεση και γενικά την καταπολεμω την κατάσταση με ψυχοθεραπεία.
    ΟΜΩΣ:
    Όλα καλά ρε παιδιά, 2 Ιουλίου πάω να μπω στη θάλασσα και με το που μπαίνω ξεκινάει ταχυκαρδία. Κράτησε περί τα 20 δευτερόλεπτα και μετά σταμάτησε.
    Δεύτερο σκηνικό, μια εβδομάδα πριν, σε αθλητική δραστηριότητα (είχα αγχώθηκα για άλλο γεγονός μια μέρα πριν) ξεκινά ταχυκαρδία για περίπου 15 δευτερόλεπτα.
    Τρίτο περιστατικό, σήμερα ήμουν το απόγευμα στο κρεβάτι μου και χαλαρωνα με το κινητό μου. Ξαφνικά, αρχίζω και αισθάνομαι ταχυκαρδία. Μέτρησα 5 παλμούς και μετά όλα όπως πριν. Εγώ βέβαια και στις τρεις περιπτώσεις χεσμενος.
    Πρέπει επίσης να σας πω ότι και μετά το περιστατικό του Ιουλίου αλλά και τον Αύγουστο (για άλλο λόγο) τεσταριστικα με υπέρηχο καρδιάς και καρδιογράφημα και ήταν φυσιολογικά. Επίσης έκανα εξετάσεις αίματος και ήταν φυσιολογικές.
    Μπορείτε να με βοηθήσετε σχετικά; Ξέρω ότι οι γιατροί μου έχουν πει να μην ανησυχώ αλλά ρε παιδιά όταν υπάρχει ένα σύμπτωμα, πόσω μάλλον στην καρδιά που είναι μπαμ και κάτω, δεν μπορείς να μείνεις αδιάφορος, σε όσους γιατρούς κι αν έχεις πάει.
    Καλησπέρα φιλαράκι μου. Όταν πας σε έναν γιατρό και κυρίως καρδιολόγο κατευθείαν σε ελέγχει με την βοήθεια μηχανημάτων. Καρδιογραφο, υπέρηχο, holter κοκ. Τα μηχανήματα δεν λένε ψέματα, και καλά να κάνει λάθος το ένα αλλά σε δεύτερο και σε τρίτο έλεγχο η αλήθεια θα φανεί. Οπότε εμπιστεύσου τις απεικονιστηκες εξετάσεις που έχεις κάνει και χαλάρωσε. Αν δεν νιώθεις εκατό της εκατό σίγουρος πάρε τις εξετάσεις σου και τραβα σε έναν ακόμα καρδιολόγο και πες του να σου κάνει πλήρη έλεγχο. Έτσι θα ηρεμήσεις. Από εκεί και ύστερα να θυμάσαι ότι για μια ταχυπαλμια μπορεί να φταίνε και εξωκαρδιακη παραγωντες, πχ θυρεοειδης. Παρόλα αυτά αν σε έναν άνθρωπο συμβαίνει κάτι που απειλεί την υγεία του φαίνεται αμέσως. Αυτές τις ταχυπαλμιες που λες τις έχω δύο φορές την ημέρα... Εχω παρατήσει πολλές φορές αυτό που κάνω (καφέ, εργασία κλπ) και έχω πάει καρφί σε καρδιολόγο όπου εννοείται πως δεν μου βρήκε κάτι. Ελπίζω να σε βοήθησα έστω και λίγο. Και τα υπόλοιπα παιδιά εδώ μέσα νομίζω πάνω κάτω τα ίδια θα σου πούνε.

    Εστάλη από HUAWEI VNS-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Σε ευχαριστώ πολύ ρε Γιώργο. Δλδ απορώ ώρες ώρες πως έχουμε γίνει έτσι. Νέοι άνθρωποι (είμαι 31 ετών) να φοβομαστε από τώρα την υγεία μας. Κι εγώ προσωπικά δεν πίνω γενικότερα, και καπνίζω περιστασιακά εδώ και 2 χρόνια (έπειτα από 10 χρόνια καπνίσματος). Αν θες, το μόνο καλό με την όλη διαδικασία των κρίσεων πανικού ήταν ότι έκοψα το τσιγάρο.

    Σχετικά με τους καρδιολόγους, δεν έχω πάει μόνο σε έναν. Τα τελευταία τρία χρόνια έχω πάει σε 3 καρδιολόγους + 1 έξτρα καρδιογράφημα που έκανα τον αύγουστο. Και από την άλλη διαβάζεις στο ίντερνετ ότι το καρδιογράφημα δεν θα εμφανίσει κάτι αν δεν πετύχεις την στιγμή της αρρυθμίας. Και σε ζώνουν τα φίδια. Λες μήπως? Και δεν είναι η κλασσική αρρωστοφοβία που πάει μαζί με τις κρίσεις πανικού σε εμένα. Είναι κάτι παραπάνω. Ο φόβος οτυ αιφνιδίου θανάτου από την καρδιά. Αυτό είναι που το κάθε συμπτωματάκι το κάνει να φαίνεται εν δυνάμει θανάσιμο πρόβλημα.

    Εν τω μεταξύ, ξέρω ότι πρόκειται για σύμπτωμα λόγω του άγχους (που στην παρούσα φάση σε μένα είναι σε φθίνουσα πορεία). Γιατι το ξέρω? Γιατί οι κρίσεις πανικού συνοδεύονται σε εμένα από αρρωστοφοβία. Νιώθω ότι πρήζονται οι αδένες του λαιμού μου (πήγα σε 3 ΩΡΛ, και οι τρεις μου είπαν ότι είμαι κομπλέ), νιώθω ότι πονάνε τα γόνατά μου και ψάχνω στο ίντερνετ για παθήσεις κλπ.. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν με πιάνει π.χ. μια ταχκαρδία, όλα τα άλλα συμπτώματα εξαφανίζονται. Μα ως δια μαγείας? Και όταν ηρεμώ με την καρδιά, τσουπ, να σου πάλι ένα ένα εμφανίζονται.

  8. #8
    Γεια σου George γεια σας soss και sonman.

    Παιδια οι σποραδικες ταχυπαλμιες ειναι κατι με το οποιο πρεπει να μαθετε να ζειτε.Οχι φυσικα για το υπολοιπο της ζωης σας αλλα δεν φευγουν ευκολα.

    Βρισκεσται στην δουλεια.Κινηστε,ειστε σε υπερενταση.Οι χτυποι της καρδιας σας ανεβαζουν ρυθμο.Δεν δινετε σημασια επειδη η εργασια σας τραβαει την προσοχη.Αν σας συμβει το ιδιο σε κατασταση ηρεμιας φυσικα πανικοβαλεστε κι ο πανικος μπορει να παρατηνει ακομη και να χειροτερεψει την κατασταση.Εκει ειναι το μυστικο.Μην δινετε σημασια.Αντιδραστε οπως θα αντιδρουσατε στην δουλεια.Η κριση πανικου ειναι σαν τα πιρανχας.Οσο πιο μεγαλο κομματι τροφη της ριξεις τοσο πιο αδηφαγα θα σε κατασπαραξει.

    Ειναι καλο να ανυσηχουμε για την υγεια μας αλλα εφοσον εχουμε βεβαιωθει πως ειναι ολα καλα εχοντας επισκεφτει τους αναλογους γιατρους και εχοντας κανει τις απαραιτητες εξετασεις τοτε οι επομενες φορες που θα ξαναπανικοβληθουμε εχοντας στο μυαλο μας την καρδια μας μας κανει και λιγο χαζουληδες.Ο γραφων βεβαια με 3 χρονια εμπειρια πριν 2 βδομαδες ξαναπηγε στον καρδιολογο αλλα γνωριζοντας οτι ο κος Αντωνης θα μου δωσει μπουλο.( Με δουλευεις ρε φιλε?) μου ειπε οταν με ειδε.Υποχεεωθηκε βεβαια να με εξετασει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by sonman View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ ρε Γιώργο. Δλδ απορώ ώρες ώρες πως έχουμε γίνει έτσι. Νέοι άνθρωποι (είμαι 31 ετών) να φοβομαστε από τώρα την υγεία μας. Κι εγώ προσωπικά δεν πίνω γενικότερα, και καπνίζω περιστασιακά εδώ και 2 χρόνια (έπειτα από 10 χρόνια καπνίσματος). Αν θες, το μόνο καλό με την όλη διαδικασία των κρίσεων πανικού ήταν ότι έκοψα το τσιγάρο.

    Σχετικά με τους καρδιολόγους, δεν έχω πάει μόνο σε έναν. Τα τελευταία τρία χρόνια έχω πάει σε 3 καρδιολόγους + 1 έξτρα καρδιογράφημα που έκανα τον αύγουστο. Και από την άλλη διαβάζεις στο ίντερνετ ότι το καρδιογράφημα δεν θα εμφανίσει κάτι αν δεν πετύχεις την στιγμή της αρρυθμίας. Και σε ζώνουν τα φίδια. Λες μήπως? Και δεν είναι η κλασσική αρρωστοφοβία που πάει μαζί με τις κρίσεις πανικού σε εμένα. Είναι κάτι παραπάνω. Ο φόβος οτυ αιφνιδίου θανάτου από την καρδιά. Αυτό είναι που το κάθε συμπτωματάκι το κάνει να φαίνεται εν δυνάμει θανάσιμο πρόβλημα.

    Εν τω μεταξύ, ξέρω ότι πρόκειται για σύμπτωμα λόγω του άγχους (που στην παρούσα φάση σε μένα είναι σε φθίνουσα πορεία). Γιατι το ξέρω? Γιατί οι κρίσεις πανικού συνοδεύονται σε εμένα από αρρωστοφοβία. Νιώθω ότι πρήζονται οι αδένες του λαιμού μου (πήγα σε 3 ΩΡΛ, και οι τρεις μου είπαν ότι είμαι κομπλέ), νιώθω ότι πονάνε τα γόνατά μου και ψάχνω στο ίντερνετ για παθήσεις κλπ.. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν με πιάνει π.χ. μια ταχκαρδία, όλα τα άλλα συμπτώματα εξαφανίζονται. Μα ως δια μαγείας? Και όταν ηρεμώ με την καρδιά, τσουπ, να σου πάλι ένα ένα εμφανίζονται.
    Αυτή η κατάσταση δημιουργεί το εξής παράδοξο. Φοβάσαι για την ζωή σου αλλά στην πραγματικότητα δεν ζεις.
    Ένας φαύλος κύκλος είναι που βρίσκει πάτημα στην αμφιβολία. Για να σπάσεις αυτόν τον φαύλο κύκλο αρκεί να διώξεις την αμφιβολία αλλά και την ανησυχία από μέσα σου. Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου και γραψτα όλα στα αρχιδια σου. Πιο πάνω ο theojamaica δίνει tip για την δύσκολη ώρα που θα σε πιάσει η ταχυπαλμια. Προσπάθησε το.
    Παθών είμαι, ακόμα σκατα είμαι δεν το παίζω δυνατός. Σου λέω αυτά που μου φωνάζουν και εμένα. Αρκεί να αποδεχτείς ότι ΈΧΕΙΣ ΠΡΌΒΛΗΜΑ αλλά ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΆ ΣΟΥ. ΣΤΟ ΜΥΑΛΌ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ. ΞΕΚΌΛΛΑ.

    Εστάλη από HUAWEI VNS-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by Theojamaica View Post
    Γεια σου George γεια σας soss και sonman.

    Παιδια οι σποραδικες ταχυπαλμιες ειναι κατι με το οποιο πρεπει να μαθετε να ζειτε.Οχι φυσικα για το υπολοιπο της ζωης σας αλλα δεν φευγουν ευκολα.

    Βρισκεσται στην δουλεια.Κινηστε,ειστε σε υπερενταση.Οι χτυποι της καρδιας σας ανεβαζουν ρυθμο.Δεν δινετε σημασια επειδη η εργασια σας τραβαει την προσοχη.Αν σας συμβει το ιδιο σε κατασταση ηρεμιας φυσικα πανικοβαλεστε κι ο πανικος μπορει να παρατηνει ακομη και να χειροτερεψει την κατασταση.Εκει ειναι το μυστικο.Μην δινετε σημασια.Αντιδραστε οπως θα αντιδρουσατε στην δουλεια.Η κριση πανικου ειναι σαν τα πιρανχας.Οσο πιο μεγαλο κομματι τροφη της ριξεις τοσο πιο αδηφαγα θα σε κατασπαραξει.

    Ειναι καλο να ανυσηχουμε για την υγεια μας αλλα εφοσον εχουμε βεβαιωθει πως ειναι ολα καλα εχοντας επισκεφτει τους αναλογους γιατρους και εχοντας κανει τις απαραιτητες εξετασεις τοτε οι επομενες φορες που θα ξαναπανικοβληθουμε εχοντας στο μυαλο μας την καρδια μας μας κανει και λιγο χαζουληδες.Ο γραφων βεβαια με 3 χρονια εμπειρια πριν 2 βδομαδες ξαναπηγε στον καρδιολογο αλλα γνωριζοντας οτι ο κος Αντωνης θα μου δωσει μπουλο.( Με δουλευεις ρε φιλε?) μου ειπε οταν με ειδε.Υποχεεωθηκε βεβαια να με εξετασει.
    Γειά σου φίλε μου! Θα έρθει η ώρα που τα ιατρεία τους θα τα βλέπουμε μόνο απ' έξω. Θα έρθει η ώρα που θα πάει...

    Εστάλη από HUAWEI VNS-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Ευχαριστώ για την υποστήριξη παιδιά. Αν μη τι άλλο είναι πολύ παρηγορητικό να ξέρεις ότι δεν είσαι ο μόνος. Και ότι δεν είσαι "τρελός", γιατί εννοείται ότι οι περισσότεροι φίλοι δεν καταλαβαίνουν και αναλώνονται σε ένα "μην αγχώνεσαι".
    Καλημέρες.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    25
    Sonman όλοι στα ίδια βρισκόμαστε. Εγώ είμαι 21, πριν 20 μέρες έκανα καρδιογράφημα, όλα οκ, αλλά νομίζω ότι κάθε μέρα παθαινω από ένα έμφραγμα! Μάλλον είμαι εφταψυχος ΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑ... Υπομονή και επιμονή!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by sonman View Post
    Ευχαριστώ για την υποστήριξη παιδιά. Αν μη τι άλλο είναι πολύ παρηγορητικό να ξέρεις ότι δεν είσαι ο μόνος. Και ότι δεν είσαι "τρελός", γιατί εννοείται ότι οι περισσότεροι φίλοι δεν καταλαβαίνουν και αναλώνονται σε ένα "μην αγχώνεσαι".
    Καλημέρες.
    Μην φοβάσαι. Βάση στατιστικής, οι άνθρωποι που έχουν διαταραχές σαν τις δικές μας, έχουν πολλή μικρότερες πιθανότητες από οποιονδήποτε άλλον να "τρελαθουν". Google it...

    Εστάλη από HUAWEI VNS-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    12
    Καλησπέρα παιδιά.

    Είπα να κάνω ένα update γιατί η μάστιγα των σχετικών φόρουμ είναι ότι μπαίνει ένας, ρωτάει και μετα μην το είδατε τον Παναή.
    Δέκα μέρες πέρασαν και ήμουν σχετικά ήρεμος. Αθλητική δραστηριότητα, κάποιες ζαλαδίτσες σχετιζόμενες με το στρες (έχω μάθει και τις αναγνωρίζω πια!!!), κάτι ξαφνικά αισθήματα άγχους από το πουθενά αλλά τίποτα το ιδιαίτερο. Σύμφωνα με την εμπειρία μου μέχρι τώρα, όλα αυτά είναι σημάδια ότι το θεματάκι σιγά σιγά υποβαθμίζεται.
    Παρ'όλα αυτα΄χθες την πάτησα. Μου έκανε η καρδιά μία αρρυθμία συνολικής διάρκειας 3 δευτερολέπτων. Ντουπ Ντουπ.......Ντουπ.......Ντουπ Ντουπ..........Ντουπ........και μετά κανονικά. Προσπάθησα να το παίξω κουλ, λέω χαλάρωσε τίποτα δεν ήτανε κλπ.. Δεν τα κατάφερα και έπαθα μια κρισούλα. Είχα περίεργο αίσθημα στην καρδιά για την επόμενη 1.5 ώρα, κόπωση κλπ.. Η καρδιά μου χτυπούσε δυνατά, αλλά στον κανονικό ρυθμό συν κάτι παραπάνω (70-74 παλμούς). Κλασικά σήμερα από το πρωί σηκώθηκα με ένα βάρος στο στομάχι, ένα αίσθημα άγχους. Κλασσικό σύμπτωμα και αυτό. Πάντα η επόμενη μέρα έχει αυτό το σύμπτωμα.

    Αυτά. Ελπίζω να είστε καλά.

Similar Threads

  1. ΝΙΩΘΩ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ
    By teodor in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 10
    Last Post: 26-03-2015, 19:56
  2. Ταχυκαρδιες ναι...αλλα ποσους παλμους;
    By dgs in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 60
    Last Post: 20-04-2012, 14:53
  3. Θα ηθελα να περιγραψει ο καθενας ενα τυπικο 24ωρο του.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 06-03-2011, 20:47
  4. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20
  5. Το 24ωρο μιας -διατροφικά- διαταραγμένης προσωπικότητας...
    By elsa__ in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 25
    Last Post: 13-05-2008, 18:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •