Ορμόνες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: Ορμόνες

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    23

    Ορμόνες

    Καλημέρα είμαι 42 ετών κ ενώ πάντα μέχρι τα 40 μπορούσα να ελέγξω την διατροφή μου, να γυμναζομαι κ να διατηρώ ένα καλλιγραμμο κορμί....,δυο χρόνια τώρα δεν μπορώ να βάλω πρόγραμμα στο φαγητό ούτε στο να γυμναστω.... Έχω χάλια ψυχολογικά κ αν είναι της ηλικίας πως να το διορθώσω;

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    τη γυμναστικη κανεις; η εκανες γενικα το φαγητο θελει προσπαθεια, πολλα ειναι θεματα ορμονων. θελει σιγα σιγα και να τειρης ωσο μπωρεις τη μεσογειακη διατροφη.....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    23
    Τώρα αρχίζω κ σταματάω γυμναστήριο... Το ίδιο κ με την διατροφή... Δεν μπορώ να με βάλω σε πρόγραμμα

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    σιγα σιγα θελει, εγω κανω τριαθλο..... αλλα χειμωνιαζει τωρα και μαλλον αργοτερα θα γραφτω γυμναστηριο, εγω ειμουν 114 κιλα και κατεβηκα 92 και τωρα δεν μπωρω να κανω διαιτα αρνειται ο οργανισμος μου αν δε φαω καλα ξυπναω πεινασμενος τη νυχτα και τρωω οτι βρω..... προσπαθω να μεινω στα 92-93 και να τηρω μια βασικη διατροφη ωστε να μην πηναω τα βραδια, απο τη μια και να μην παχυνω απο την αλλη... ελπιζω σε ενα δυο μηνες να ηρεμιση ο οργανισμος μου και να μπωρο να ξαναχασω κιλα.....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    γενικος εχω καταλαβει οτι θελει αργα αργα με τη διατροφη να τηρης καποιους κανονες και να προχωρας σιγα σιγα και να βελτιωνεις τη καθημερινη διατροφη σε ποιοτητα και ποσοτητα και να γυμναζεσαι λιγο καθε μερα...... εχω δυο φιλους γυρω στα 40 εναν με ουρικο οξυ και χοληστερινη γυρω στα 110 κιλα και εναν αλλο που ξεκινησε να εχει υπερταση 97 κιλα και ειναι απο τη διατροφη ελειψη γυμναστικης και παχος........ πρεπει να προσεχουμε για να ειμαστε υγιεις μετα απο μια ηλικια

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    23
    Μπράβο σου!!! Εγώ είμαι τώρα 57 αλλά πάντα ήμουν στα 54.... Τώρα δουλεύω σπαστο ωράριο κ δεν βρίσκω χρόνο να κάνω οτιδήποτε για μένα...... Δεν έχω κίνητρα κ δεν ξέρω τι μου φταίει.... Βαριέμαι κ δεν βρίσκω ενδιαφέρον σε τίποτα.....


    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    23
    Μπορεί να σου φαίνεται γελοίο που είναι για μένα πρόβλημα τρία κιλά όμως για μένα είναι

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    23
    Κ βασικά το πρόβλημα είναι ότι έχω αφήσει τον εαυτό μου..... Κάτι άγνωστο για μένα μέχρι τωρα

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by hlianna View Post
    Κ βασικά το πρόβλημα είναι ότι έχω αφήσει τον εαυτό μου..... Κάτι άγνωστο για μένα μέχρι τωρα


    Quote Originally Posted by hlianna View Post
    Μπορεί να σου φαίνεται γελοίο που είναι για μένα πρόβλημα τρία κιλά όμως για μένα είναι
    Καλησπέρα,καθόλου γελοίο αν έχεις συνηθίσει σε αυτήν την κατάσταση.
    Όταν λες ότι έχεις αφήσει τον εαυτό σου?Σωματικά μόνο ή γενικότερα?
    Last edited by WhyAlwaysMe?; 30-09-2017 at 19:50.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    23
    Γενικότερα.... Διώχνω από κοντά μου τους φίλους μου.... Νιώθω πως δεν υπάρχει τίποτα που θα μου άρεσε να κάνω... Ενθουσιάζομαι κ απογοητεύομαι ταυτόχρονα.... Μου φταίνε όλοι κ τα έχω χαλάσει πρώτα από όλα με τον εαυτό μου.. Έχω τάσεις φυγης κ αυτό καταστροφής...

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    μου φαινεται οτι εισαι σε αρχικο σταδιο καταθλιψεις

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    23
    Όλα αυτά δεν τα προκαλούν οι Ορμόνες ς

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ρε κούκλα από τα δεκαοχτώ μέχρι τα τριάντα πέντε για όλους ξεκινάει ένα παιχνίδι ευκαιρίες δουλειές φιλίες σχέσεις το παιχνίδι τελειώνει γύρω στα τριάντα πέντε βαριά σαράντα μετά δεν ξέρω τι γίνεται αλλά φαντάζομαι πολλή μοναξιά η μαγκιά είναι μετά τα σαράντα να κανεισ παιχνίδι δύσκολο μου φαίνεται
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    23
    Elis τι ηλικία έχεις;

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Τριάντα πέντε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Τρανς και ορμονες
    By heartshapedgrave in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 04-09-2016, 14:21
  2. ΚΥΚΛΟΘΥΜΙΑ ΚΑΙ ΟΡΜΟΝΕΣ
    By Gypsy Cello in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 06-06-2011, 21:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •