αχ! αυτο το αγχος!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    15

    αχ! αυτο το αγχος!

    Γεια σας! Απο μικρο που ξεκινησα το νηπιαγωγειο με κυνηγαει το αγχος κ ερχεται σε συνδιασμο με την ντροπη μου και καταληγω με αναγουλες πολυ εντονες κ πολλες φορες εμετο! καποτε ηταν τα πρωινα να δω τα αλλα παιδακια κ ν το στομαχι... μετα το αγχος για τα διαγωνισματα του σχολειου.... μετα αγχος για τους αγωνες στιβου....μετα αγχος για εξετασεις γυμνασιου μετα λυκειου κ σε ενα χρονο πανελληνιες! 8εε μου ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω... ειναι ανυποφορο παω να τσακωθω με την κολλητη μου παλι το στομαχι με πιανει.....παω να κανω μια σχεση με αγορι να η ντροπη να το οτι ειμαι απειρη παλι το στομαχι..... πηγα σε γιατρους ηλπιζα να ειναι κατι πα8ολογικο αλλα τιποτα κα8αρα ψυχολογικο.... πως να το ξεπερασω? τουλαχιστον πως να το μειωσω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332
    To anxos mas talaipwreia afantasta...Kai egw eixa anagoules kai sfuksimo sthn koilia,kai kobo sthn omilia otan eixa agxos...
    Phgaine se enan psuxiatro na kanei diagnwsei kai meta einai dikh sou epilogh an 8a kaneis psuxo8erapeia \'h 8a pareis farmaka
    \'h kai ta duo mazi!Pantws apo mono tou na fugei ligo duskolo...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    12
    Καλησπέρα εγώ από το αγχος , είχα και έχω πονοκεφάλους και ιλίγγους.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    Το άγχος είναι κάτι που μας ταλαιπωρεί καθημερινά!
    Επίσης, το άγχος έχει σοβαρές επιπτώσεις στην υγεία μας!
    Καλό θα ήταν να το αντιμετωπίσεις άμεσα κ να μην αφήνεις άλλο τον εαυτό σου να περνάει αυτή την συνεχόμενη κατάσταση.
    Δες κάποιον ειδικό (ψυχολόγο, ψυχίατρο) και θα σε καθοδηγήσει ανάλογα!

  5. #5
    πρόσεχε με το άγχος πολύ. αυτά που πάθενες στο σχολείο τα πάθενα κι έγω. κι όχι μονο αναγούλες κανονικά ηλεκτρολυτικές διαταραχές. δηλαδή εμετό και διάροια. προσπάθησε να το αποβάλεις και πάντα να μη σκέφτεσαι αυτό που σε αγχώνει αλλά κάτι άλλο. ξέρω πως δεν είναι εύκολο αλλά τους μηχανισμούς για τις δικές σου σκέψεις πρέπει να τους βρεις εσύ.

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    70
    η ισσοροπια βρισκεται μεσα σας και θα την βρειτε ειναι αδιαμφισβητητο...ολοι την βρισκουν

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    15
    στα λογια πιστευω πως ειναι ευκολο στην πραξη ομως?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •