Περιοδος περιεργη.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427

    Περιοδος περιεργη.

    Διανυω μια πολυ παραξενη περιοδο.
    Σχολαω απο την δουλεια μου και απλα καθομαι και μαστουριαζω.
    Εχω αρκετα πραγματα που πρεπει να γινουν αλλα δεν ξερω γιατι δεν μπορω να σηκωθω.
    Εχω αφησει το σπιτι μεσα στην βρωμα τα κοιταω και δεν βρησκω ορεξη να αρχισω.
    Ειναι περιεργο αρκετα διοτι παντα καθαριζα και τακτοποιουσα τα πραγματα μου.
    Πινω καθε μερα χασισι και νομιζω πως δεν εχω αλλη επιλογη.
    Μενω στασιμος ψυχαναγκαστικα.
    Το μονο που κανω μεσα στην μερα μου πλεον ειναι γυμναστικη μεσα στην τρυπα που ονομασα σπιτι.
    Εχω κανει μια περιεργη αναμιξη.Καθως πινω το τσιγαρο μου και το χαπι μου μετα απο λιγο ξεκιναω πουσ αψ ακουγοντας μουσικη
    επειτε ξανακαθομαι μετα ξανατρωω φρικη απο το καθισιο και ξαναβαραω καμψεις λογο της μαστουρας η πιεση που βγαζω στην σκιαμαχια μου δινει μια γλυκια αισθηση.Τρωω οτι νανε δεν εχω προγραμμα και δεν σκοπευω να φτιαξω.
    Δεν ειμαι μαλωμενος με κανεναν απλα εδω και καιρο εχω κανει αποσυρση απο τους γνωστους μου.
    Γενικα δεν ξερω που πατω και που βρισκομαι.

  2. #2
    Νομίζω πως χεις βαρεθεί την καθημερινότητα και τους φίλους σου και αναζητάς τρόπους να ξεφύγεις.
    Κάνει μπαμ από την ολη σταση σου οτι θέλεις κατα αποιον τρόπο να εγκαταλειψεις το πλαισιο που ζεις,αλλά νομιζεις οτι δεν μπορείς
    Και πέφτεις στην παγιδα της βαρεμάρας

    Το οτι αναζητας τρόπους να ξεφυγεις δειχνει οτι εισαι κατα το ήμισυ ειλικρινής με τον εαυτό σου και ειναι μια θετικη αρχη.
    Η απόσυρση σημαινει οτι αδειάζεις συνειδητά ή όχι,χώρο μέσα σου.Πρέπει αυτον τον χωρο να τον γεμίσεις με νέα πράγματα
    αλλιώς σταδιακά θα τον ανακαταλαμβάνουν όσα σε κυνηγανε,γιατι ειναι ισχυροποιημένα με την δυναμη της συνηθειας
    και δρουν σε ενα βαθμο ανεξάρτητα απο την θεληση σου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Με νεους ανθρωπους θα ηθελα πραγματικα και με εναν ερωτα.Δεν μου λυπει το σεξ μου λυπει ομως πολυ το φιλι και η αγκαλια και ολο το συναισθηματικο αυτο κομματι.Αλλα ισως ειμαι αρκετα εγωιστης τελος παντων θα ξεκινησω σιγα σιγα ενα ενα οτι μπορω....
    Παντως μου ειναι δυσκολο να συνυπαρξω με νεους ανθρωπους το επικοινωνιακο κομματι ειναι αυτο που με σκοτωνει.
    Αλλωτε τους βαριεμε και αλλοτε δειχνω τεραστιο ενδιαφερον.Τις περισσοτερες ομως κλεινομαι γλυκα στον εαυτο μου.
    Μου αρεσει να σου πω την αληθεια αλλα δεν ξερω εαν μπορω να καταφερω κατι ετσι στην ζωη μου.
    Ζω μονος μου ψηλο επιβιωνω μονος μου τσουκου τσουκου αλλα μεχρι εκει με βλεπω.Βασικο και αγιος ο θεος.
    Απο την μια η ζωη με τις τυχαιες επιδοκιμασιες απο την αλλη το ασφαλες πλαισιο της καταθλιψης.
    Πιεζομαι εξω αρκετα γιατι πρεπει να παιξω στα παιχνιδια δυναμης και ανωριμοτητας
    συνεχεια βλεπω ηλιθιες συμπεριφορες παιδιαριστικες.Ειναι το μονο το οποιο απεχθανομαι.
    Τα ανωριμα αυτα παιχνιδια δυναμης.Απλα καθομαι και παρατηρω και βλεπω οι ιδιες εξυπναδες να τρωνε τα μουτρα τους και να συνεχιζουν αυτην την συμπεριφορα.Δεν με πειραζει κανενας πλεον μπορω και διαχειριζομαι πολυ καλυτερα τους μαλακιδες με το σαδιστικο χουμορ-προσβλητικο που τυχαινει να συνανταμε ολοι μας ανεξαρτητος δυναμης...Απλα νιωθω πως δεν ταιριαζω με τετοιου ειδους παιχνιδια.
    Αλλα δεν γινετε να εισε επικοινωνιακος χωρις να εισε αναισθητος.Η κοινωνια μας δυστυχος ειναι αρρωστη και ολοι μα ολοι ψαχνουνε τον μαλακα.ΕΕεε εγω αυτο δεν το μπορω.Δεν θελω να κουτσομπολευω απο πισω απο τις πλατες και να γελαω για τις ικανοτητες καπιου.
    Τους βλεπω με περισια ανεση να κοροιδευουν πισωπλατα ατομακια και να κορδονοντε.Ειδικα αυτο με το κορδομα οποτε το βλεπω θελω να κανω εμετο...Θελω να υπαρχει δικαιη διαχειριση ολων των ανθρωπων γυρο μου.Και πολυ απλα οποιον δεν γουσταρω απλα τον γραφω ξερεις που...Το ρητο λεει πως σε μια παρεα εαν δεν βρεις τον μαλακα πολυ πιθανον να εισε εσυ...Πλεον ξεκαθαριζω στα ισα τετοιες συμπεριφορες γιατι δεν εχουνε ελεος δυστυχος τα εχω περασει και πηρα το μαθημα μου.Θελω να απεχω απο αυτα τα ηλιθια παιχνιδια αληθεια.

Similar Threads

  1. Αντικαταθλιπτικά και περίοδος
    By ermione in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 12-07-2020, 13:28
  2. Δύσκολη περίοδος
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-06-2016, 20:38
  3. Δε μου έρχεται περίοδος!
    By Emma1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-2014, 19:06
  4. Η χειροτερη περιοδος στη ζωη μου...!!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 28-08-2013, 00:14
  5. Περιοδος?
    By eleana011 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 10-02-2013, 13:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •